Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarda Oluşan Koku Için Ne Yapmalı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

majezik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2007
39
2
Merhaba arkadaslar,
annemin bir sorunu var, saçı en ufak terlemeden sonra bile tuhaf kokuyor. sıcak havada vucudu ne kadar terlerse terlesin en ufak bir koku olmuyor ama sacları terlediğinde kötü bir koku sacıyor... dus alıp dısarı cıksın ve on bes dakika yürüsün aynı koku yine ortaya cıkıyor.. ilginç olansa vücudunda bir sorun yok..
annem bunu cok kafaya takıyor. bir kere cilt doktoruna gitti bir sampuan onerdi doktor ama annem faydasını göremedi.. benzer bir sorun yasayan ve cozum bulan varsa lütfen yardım edin..
annemi bu problemden kurtarmayı cok istiyorum.. tesekkürler...

arkadaslar annemden baska sacı terleyince koku yapan kimse yok mu??
lütfen bu konuda bir bilgisi olan varsa bana yardım etsin..
öptüm hepinizi

ben ilk kez duyuyorum acıkcası...
saç parfumlerınden kullanabılır dıcem ama sorunu cozmez tabı...

canım bu konu hakkında benimde pek bilgim yok. Ama saç derisi çok yağlı olabilir.

tesekkürler arkadaslar. umarım bunu yasayan ve bu konuda ne yapılması gerektiğini bilen baskaları da vardır.

arkadaşım benim bir tahminim var ama ne derece doğru olabilir bilmiyorum,kaşıntı falanda varsa mantar olabilir veya egzama,ben en yakın zamanda bir cilt doktoruna gitmenizi tavsiye ederim,sevgiler...

AyşegüL

QUOTE=majezik;859090]Merhaba arkadaslar,
annemin bir sorunu var, saçı en ufak terlemeden sonra bile tuhaf kokuyor. sıcak havada vucudu ne kadar terlerse terlesin en ufak bir koku olmuyor ama sacları terlediğinde kötü bir koku sacıyor... dus alıp dısarı cıksın ve on bes dakika yürüsün aynı koku yine ortaya cıkıyor.. ilginç olansa vücudunda bir sorun yok..
annem bunu cok kafaya takıyor. bir kere cilt doktoruna gitti bir sampuan onerdi doktor ama annem faydasını göremedi.. benzer bir sorun yasayan ve cozum bulan varsa lütfen yardım edin..
annemi bu problemden kurtarmayı cok istiyorum.. tesekkürler...[/QUOTE]

Merhaba, aynı sorun bende de var. Doktora gittim 70 lik 100 cc alkol içine 3 gr salisilik asit koyup saçıma sürmemi söyledi. 2 hafta oldu saçımda koku yok. İstersen annene dene bi. Biraz kurutuyo ama koku kalmıyo değer yani:lepi:

bende bi tek benim annemde var sanıryordum dalga geçiyordum kadınla iyi yıkamıyosun köpürmüyosun diyordum.(kendisi detarjanları az kullanırda) oda diyor yıkıyorum akşama kokuyor.çözüm bulan varmı bende anneme uygulayayım neen oluyorki acaba

Ya of aynı sorun bende de var :KK43:( Bıktım hergün yıkıyorum çok yağlı diye hem yağından bıktım hem kokusundan yeter artık ya :/ bi çözüm bilen varsa söyleyin ağlayasım geliyo sinirden yok böyle birsey benneyaptımki

Ya of aynı sorun bende de var :KK43:( Bıktım hergün yıkıyorum çok yağlı diye hem yağından bıktım hem kokusundan yeter artık ya :/ bi çözüm bilen varsa söyleyin ağlayasım geliyo sinirden yok böyle birsey benneyaptımki

o zaman bence bitkisel şampuanlar kullansın çünkü onlar daha az yağlandırıyor saçları. ayrıca tresan ın ısırganlı saç toniği var hergün saçlara sürülüyor ve çok güzel kokuyor yeni yıkanmış gibi oluyor böylece hergün yıkamaktanda kurtulur.ayrıca saç kremi kullanmasın.çünkü o da yağlandırıyor saçları. eğer bu da olmaz dersen ve saç diplerinde kepek kaşıntı gibi sorunlarda varsa. novocrin sülfur şampuan ve novocrin sulfür losyon var bunları tavsiye ederim. ben yağlanma ve kepek sorunum için novocrin sülfur losyonu kullanmıştım çok iyi gelmişti. benim önerebileceklerim bunlar denemek sana kalmış

selam kızlar bu sorun bende de var malesef 1-2 ay oldu saç derim kaşınıyor kaşıdığımda tırnağımda aşırı yağ ve kötü koku olduğunu farkettim. doktora gitmedim henüz giden varmı bu sebepten? paylaşırsanız sevinirim..

günlük kullanımları tercih ediosa gliss sıvı saç kremini kullanabilir hergun kuru yada ıslak saça kullanıodum ben hem kokusu güzel hem saç toparlanıo

Aynı sorunu kuzenimde yaşıyodu. O salislik asitle sil falan yaradı ama sürekli kullanılamaz bişey o. Bırakıncada koku geri geliyo. Clear kepeğe karşı etkili şampuanın kuru ve yıpranmış saçlara olanı var ama kremsiz onu kullandırdım en son. Bide tırmaladı yıkarken kafasını o kadar yani. Şimdi 3 gün yıkmasın kokmuyo ama 4. gün hafiften başlıyo. Hiç yoktan iidir. Yanyana oturduumda sinirim bozuluyodu hemde çok üzülüyodum haline.

Merhaba arkadaslar,
annemi bu problemden kurtarmayı cok istiyorum.. tesekkürler...

MERHABA majezik;

AYNI SORUN, AYNI ŞEKİLDE BENDE DE VAR.INTERNETI ALT UST ETTIM, SADECE SİZİ KENDİMLE AYNI SORUNU YAŞARKEN BULDUM VE SİTEYE BU YUZDEN KAYIT OLDUM.NE YAACAĞIMI BİLMİYORUM İNSANLARDAN KAÇAR OLDUM NE OLUR BIR ÇÖZUM....

X