Selülit Bölgesel İncelme Selülit Tedavisi

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri
C

celibon

Ziyaretçi
annannem 60 yaşını geçti ama hala taş gibisengözlerimebaksanab geçen gün onun selülit için harcanan paralar için söylendiğini duydum. neden söyleniyorsun haklıyız harcarız o kadar para kötü duruyor dedim. bana salak mısın sen onun çok daha ucuz yolu var ben nasıl böyleyim dedi şaşırdım kaldım:uhm: zorla da olsa formülünü aldım a.s işte lazım olanlar
turşu için kullanılan iri tuz
sofra bezi veya gazete(yere sermek için)naniknanik
çok sert kılları olmayan bir fırça veya iyi bir kese
cilt yenileme ve cildi nemli tutma özelliği olan bir yağ (zeytin yağı da olabilirmiş badem yağı da)yerimseniben
gelelim bunları kullanmayaa.s
önce yere gazete veya sofra bezini seriyoruz. :1closedeyes:KK43:yere tuz dökülmesinmiş)
sonra sorunlu bölgeye tuz ile 5-10 dk masaj yapıyoruz (kızarana kadarmış)
daha sonra duşa giriyoruz ve o bölgeyi bastırmadan dairesel hareketlerle aşağıda yukarıya doğru lifle ovalıyoruz. (bol sabun olursa cildinizi fazla yıpratmazmışlülülülülülü ve duşun ılık hatta mümkünse ılıktan biraz daha soğuk olması gerekiyormuş)
duştan çıkınca da yağı güzelce yediriyormuşuz çok fazla sürmeye gerek yokmuş ve cilt nemliyken sürmek lazımmış çünkü yağ nemi cilde hapsediyormuş ve tuz ile fazladan kaybedilmiş suyu gerekli miktarda dengede tutuyormuş

vaad ettiğine göre kısa sürede etkisi gösterirmiş:1shok: bende onun yalancısıyım bakalım bende başlayacağım ama en önemlisi bu işi düzenli olarak yapmakmış. hergün yapmak iyi değilmiş 1 gün yap 1 gün yapma dedi. zamanla azaltarak hafta 1 e daha sonra istediğimiz görünüme ulaşınca da ayda 1e düşürecekmişiz. umarım işe yarar. çünkü gayet ciddi bir şekilde anlattı bunları. sanki bu konuda doktora yapmış gibi anlattı yahusırnaşık şey

ben denicem ama bende selülit yok çatlak fazla onada ii geliyomuymuş büyükleri dinlemek lazım paylaşım için teşekkürlera.s

uygulanması kolay ve zevklı gözukuyo denemekte fayda varr neler denemedıkkı zaten :KK70:

yeni birşey öğrendim a.s eğer suyu soğuk değilde oda sıcaklığında içersek daha az kilo alırmışız. su soğukken en endüzenli haline yakın olduğu için vücut onu hemen kullanabiliyormuş. civcivlerde denemişler ve soğuk su içen civcivlerin daha iri oldukları ortaya çıkmış

annannem 60 yaşını geçti ama hala taş gibisengözlerimebaksanab geçen gün onun selülit için harcanan paralar için söylendiğini duydum. neden söyleniyorsun haklıyız harcarız o kadar para kötü duruyor dedim. bana salak mısın sen onun çok daha ucuz yolu var ben nasıl böyleyim dedi şaşırdım kaldım:uhm: zorla da olsa formülünü aldım a.s işte lazım olanlar
turşu için kullanılan iri tuz
sofra bezi veya gazete(yere sermek için)naniknanik
çok sert kılları olmayan bir fırça veya iyi bir kese
cilt yenileme ve cildi nemli tutma özelliği olan bir yağ (zeytin yağı da olabilirmiş badem yağı da)yerimseniben
gelelim bunları kullanmayaa.s
önce yere gazete veya sofra bezini seriyoruz. :1closedeyes:KK43:yere tuz dökülmesinmiş)
sonra sorunlu bölgeye tuz ile 5-10 dk masaj yapıyoruz (kızarana kadarmış)
daha sonra duşa giriyoruz ve o bölgeyi bastırmadan dairesel hareketlerle aşağıda yukarıya doğru lifle ovalıyoruz. (bol sabun olursa cildinizi fazla yıpratmazmışlülülülülülü ve duşun ılık hatta mümkünse ılıktan biraz daha soğuk olması gerekiyormuş)
duştan çıkınca da yağı güzelce yediriyormuşuz çok fazla sürmeye gerek yokmuş ve cilt nemliyken sürmek lazımmış çünkü yağ nemi cilde hapsediyormuş ve tuz ile fazladan kaybedilmiş suyu gerekli miktarda dengede tutuyormuş

vaad ettiğine göre kısa sürede etkisi gösterirmiş:1shok: bende onun yalancısıyım bakalım bende başlayacağım ama en önemlisi bu işi düzenli olarak yapmakmış. hergün yapmak iyi değilmiş 1 gün yap 1 gün yapma dedi. zamanla azaltarak hafta 1 e daha sonra istediğimiz görünüme ulaşınca da ayda 1e düşürecekmişiz. umarım işe yarar. çünkü gayet ciddi bir şekilde anlattı bunları. sanki bu konuda doktora yapmış gibi anlattı yahusırnaşık şey

paylasimin icin tskler ama bir sonuca vardinizmi???

4. kez yapıyorum sanki işe yaradı gibi. çatlaklarım eskisi kadar parlak renkli değil. daha az belli oluyorlar. ama en çok dikkat ettiğim şey artık soğuk su içmemek. günde yaklaşık 2-3 litre ılık(oda sıcaklığında) su içiyorum. onunda faydası oldu sanırım

canım fırça yada keseyi napçaz yazmamışın lif yazmışın bi yerde

Canim bu zeytinyagi veya badem yagi yerine $u bebe yaglarindan filan süremezmiyiz acaba...

bende deniycem hep bu yöntemi duyuyorum ama hiç uygulamadım
inş. yaza kadar giderler :KK14:

Subhanallah! Şu ninelerimiz birer hazineymişde bizim haberimiz yok!

Yarın işden sonra gidip deniz tuzu alacam. Kaya tuzunun yerini tutar umarım.
Bende selülit yok...henüz yok....bacaklarımın sıkılaşması için denicem bu yöntemi!
Düzenli spor yapmaya çalışıyorum. Haftada iki, üç kere spor yapim diyorum....iki haftada bir harekete geçebiliyorum anca!

Ninemizin formülünü bir deniyek, bacaklar sıkılaşmazsa en azından peeling görmüş olur!

Sağol kardeş!

X