Sarımsak Metabolizmayı Hızlandırıyor!

olur neden olmasın ki zaten ben de tekrar başladığımda günde 1 veya 2 taneyi geçmeyeceğim

nigref birşey soracağım : sarımsak sana hiç yan etki yapmadı mı ben 1 hafta kullandım ara verdim bir yan etki olmadı ama 2.ci kez kullandığımda 3 hafta boyunca sürekli kullandığımda yan etki yaptı . adetim 4-5 gün erken başladı , daha yoğun geçti ve 2 gün geç bitti sen de de böyle oldu mu
lütfen cevap yazarsan sevinirim

canım kanı sulandırıyor ondandır...

şimdi bende çok heveslendim 3 ayda 35 kilo nigref tebrik ederim seni. ben 3 ayda anaca 12 kilo verebildim. ama bence sadece sarımsak değil sabah akşam yürümüş ve güzel bi diyette yapmışsın.bu tempoda olursa ancak bi işe yarar bencede...ramazandan sonra yürüyüşlere devammm:)

ayyy kızlar bende kullanmak istiyo4rum bunu.ama kesinleştirelim şunun miktarı nı ve zamanını bence.şimdi arkadaşlarım;
1)bu sarımsakları günde kaç kere ve kaç tane yiyoruz??
2)yemeklerden öncemi yemeklerden sonramı?
3)ne kadar önce veya sonra
4)bütün olarak yutuyomuyuz yoksa ince kıyıp yada ezip suyla içiyomuyuz??

biliyorum çok soru sordum ama herkes bişey yazmış aklım çok karıştı ne yapacağımı bilemeedim?tatlicadiarzu

ayyy kızlar bende kullanmak istiyo4rum bunu.ama kesinleştirelim şunun miktarı nı ve zamanını bence.şimdi arkadaşlarım;
1)bu sarımsakları günde kaç kere ve kaç tane yiyoruz??
2)yemeklerden öncemi yemeklerden sonramı?
3)ne kadar önce veya sonra
4)bütün olarak yutuyomuyuz yoksa ince kıyıp yada ezip suyla içiyomuyuz??

biliyorum çok soru sordum ama herkes bişey yazmış aklım çok karıştı ne yapacağımı bilemeedim?tatlicadiarzu

1- günde 2 kere yutuyoruz
2- yemeklerden sonra alıyoru
3- hemen sonra
4- ben bütün olarak yutamıyorum şahsen 3 e bölüp hap gibi suyla ittiriyorum.;:)))

illa tek başına mı yutmak lazım. şunu ayrana karıştırım yutsam olmazmı. cacık misali.....

geçen ay bir üyemizin yazısını okudum ve sarımsağın metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirdiğini yazıyordu isterseniz yazısını aynen kopyalayım:

nigref
arkadaşlar ben 3 ayda 35 kilo verdim nasılmı verdim sabah yürüyüş akşam yürüyüş sebze ağırlıklı beslendim açda kalmadım ekmeğimi evde kendimyaptım kepek ağırlıklı çok az un koydum her yemek zamanı mutlaka salataya ağırlık verdim yemeklerden önce 1 bardak ayraniçtim ha bu arada her gün 5 diş sarmısak yutuyordum yemiyordum ağzım kokar diye metabolizmayı hızlandırıyor size tavsiyem mutlaka spor yapın spor yaptığım zaman irademe sahip oluyorum bu kadar emek verdim yürüdüm yoruldum şimdi bir börek için bir tatlı için değermi demek zorunda kalıyor şu an 60 kilodayım 95 kilodaydım spor yapmamış olsaydım şu an heryerimde sarkmalar olurdu ama şükür hiç biyerimde sarkma olmadı size tavsiyem aç kalınmakla olmaz mutlaka spor yapın arkadaşlar evdekendinize bir yarım saat ayırsanız bile yeterli size sağlıklı kilo vermeler arkadaşlar ben verdim kurtuldum

ben de 1 hafta süre ile günde 3 küçükse dişler 4 tane sarımsağı doğrayıp yuttum ayran ile aslında araştırmalarıma göre ezilince antibiyotik etkisi de ortaya çıkıyormuş ama hem kokusu hem de hiç sevmediğim için yutmayı tercih ettim sonuç hemen ortaya çıkmadı bir hafta sonra tatile gittim bu arada 1 hafta süre ile sarımsak da yutmadım hiç spor ve diyet yapmadığım halde geldiğimde 600 gr gitmişti, sarımsak yutmaya bugün tekrar başladım ve yarın da tekrar spora başlayacağım sonucu burada sizlerle paylaşırım

ben onu bir bardak soğuk sütü içtirten sonra sarımsağı yutuyorum koku falan da yapmıyo
ramazan ayında çok iyi oluyo

naneli sakız çiğnesek olurmu?
bende deniyim ya sabah işe gelirken bi tane yutsam öğlende yemekten sonra yutsam yada ezip azcık yoğurtlamı yesem
gene aynı etkisi olur mu

Dün gece yuttum bol su ile birlikte ,koku yaptımı bilmilyorum ama acayip susadım..Ben kesmeden yuttum:KK43:((

naneli sakız çiğnesek olurmu?
bende deniyim ya sabah işe gelirken bi tane yutsam öğlende yemekten sonra yutsam yada ezip azcık yoğurtlamı yesem
gene aynı etkisi olur mu

burda okumuştum sanırım ezip yersen antibiyotik faydası yutarsan metabolizmaya faydası öne çıkıyormuş o yüzden yutuluyor sanırım.

serap canım sarmısağın kanı sulandırma özelliği var adet günün yaklaştığı zaman ksersen daha iyi olur yemekden sonra sarmısağı alırsnız daha iyi olur mideniz için

teşekür ederim zambak ve tulipbs arkadaşım gözünüzün önüne kilolu bir arkadaşınızı getirin ama çok kilolu ve bunu 3 ay sonra incecik olarak görseniz herhalde şaşırırsınız çünkü beni görenler çok şaşırmıştılar beni çok yakından tanıyan insanlar bile tanımamıştı askerden gelen kardeşim bana dediği şey kesinlikle bu ablam olamaz yani diyeceğim o kadar çok kiloyu verince herkesi şok ettim kilom 60tı ama kesinlikle her kim görürse bana 50den yukarısı değilsin diyorlardı kilo vemek istiyordum ama her diyete başladığımda önümdeki kepekli ekmeğim dururken eşimin çocuklarım önündeki ekmeği çalıyordum benim önümdeki ekmek saten benimdi onu ben yiyecektim ama doymuyacaktım bir gün yine eşim ve çocuklarım lafa dalmışken eşimin önündeki ekmeği alırken birde baktımki eşimin eli benim elimin üzerende yakalamıştı:) öyle utandımki anlatamam eşim çocukların önündeki ekmeği kendi ekmeğini benim önüme koydu bir daha çalma yiyebilirsin deyince o an benim kesin kararım bir daha kesinlikle mideme söz geçirecektim bunun konumuzla bir alakası olmaya bilir bunu neden anlattım kilo vermek isteyen her insanın bir zayıf yanı var ben ekmeğe dayanamıyordum bazısıtatlıya dayanamaz çikolataya dayanamaz ama isteyin olsun diye bir tabir var inanınki isteyince herşey oluyor ben şimdi ekmek yemek hiç sevmiyorum hatta ekmeğe küsüm beni yıllarca kandırdı kilo üstüne kilo yaptı ilk öncelik en çok size bu zamana kadar kilo almanızda katkısı olan yiyeceğe küsün ilk işiniz diyete başlarken hedefiniz sevdiğiniz yeyecekle savaşmak olsun ben ekmek yerine sofraya mutlaka salata koydum bol bol yiyin korkmadan ayran koyun sofranızda bulunsun hatta yemekden önce içinki midenize tokluk hissi versin midenizi şişirtsin sofrayı hazırlarken mutlaka ayranımı içiyordum bir bardakda su oturun sofraya bakın en sevdiğiniz yiyeceği bile ne kadar yiyebiliyorsunuz bu yemek arasındada bir bardak su içerseniz göevinizi yerine getirmiş zayıflamak adına ilk adımı atmış olursunuz bu arada arkadaşlar yazı yazarken noktasına virgülüne dikkat etmiyorum nedenide ben bunları hep gece yazma fırsatı bulduğum için hızlı yazmak zorunda kalıyorum özür dilerim imla kurallarına uymadığım için sarmısağı yutmayıda ihmal etmeyin çok faydasını göreceksiniz bende maşallah köroğlu destanı gibi yazdım uzattıkca uzattım ama benden kurtulamazsınız yarın neler yaptım ne yedim ne içtim onları yazacam yararsız şeyler diye düşünüp vaktinizi aldıysam özür dilerim

zambakcığım yeşil biberde olur pul biberde ama en etkilisi yeşil acı biber birde gazetede okumuştum yabancı bir mankene soruyordu muhabir formunu nasıl koruduğunu onunda söylediği şey çantamda mutlaka acı biber bulundururum diyordu her yediğim yemeğe acı biber koyuyorum yazıyordu bende bunu denedim gerçektende hiç terleyemiyen biri olarak müthiş ter döküyordum yürüyüşe çıkmadan önce bir iki tane yiyordum koşsam dahi terlemezken yürürken bile terin içinde kalıyordum şimdi hala bu alışkanlığımı sürdürüyorum

teşekür ederim zambak ve tulipbs arkadaşım gözünüzün önüne kilolu bir arkadaşınızı getirin ama çok kilolu ve bunu 3 ay sonra incecik olarak görseniz herhalde şaşırırsınız çünkü beni görenler çok şaşırmıştılar beni çok yakından tanıyan insanlar bile tanımamıştı askerden gelen kardeşim bana dediği şey kesinlikle bu ablam olamaz yani diyeceğim o kadar çok kiloyu verince herkesi şok ettim kilom 60tı ama kesinlikle her kim görürse bana 50den yukarısı değilsin diyorlardı kilo vemek istiyordum ama her diyete başladığımda önümdeki kepekli ekmeğim dururken eşimin çocuklarım önündeki ekmeği çalıyordum benim önümdeki ekmek saten benimdi onu ben yiyecektim ama doymuyacaktım bir gün yine eşim ve çocuklarım lafa dalmışken eşimin önündeki ekmeği alırken birde baktımki eşimin eli benim elimin üzerende yakalamıştı:) öyle utandımki anlatamam eşim çocukların önündeki ekmeği kendi ekmeğini benim önüme koydu bir daha çalma yiyebilirsin deyince o an benim kesin kararım bir daha kesinlikle mideme söz geçirecektim bunun konumuzla bir alakası olmaya bilir bunu neden anlattım kilo vermek isteyen her insanın bir zayıf yanı var ben ekmeğe dayanamıyordum bazısıtatlıya dayanamaz çikolataya dayanamaz ama isteyin olsun diye bir tabir var inanınki isteyince herşey oluyor ben şimdi ekmek yemek hiç sevmiyorum hatta ekmeğe küsüm beni yıllarca kandırdı kilo üstüne kilo yaptı ilk öncelik en çok size bu zamana kadar kilo almanızda katkısı olan yiyeceğe küsün ilk işiniz diyete başlarken hedefiniz sevdiğiniz yeyecekle savaşmak olsun ben ekmek yerine sofraya mutlaka salata koydum bol bol yiyin korkmadan ayran koyun sofranızda bulunsun hatta yemekden önce içinki midenize tokluk hissi versin midenizi şişirtsin sofrayı hazırlarken mutlaka ayranımı içiyordum bir bardakda su oturun sofraya bakın en sevdiğiniz yiyeceği bile ne kadar yiyebiliyorsunuz bu yemek arasındada bir bardak su içerseniz göevinizi yerine getirmiş zayıflamak adına ilk adımı atmış olursunuz bu arada arkadaşlar yazı yazarken noktasına virgülüne dikkat etmiyorum nedenide ben bunları hep gece yazma fırsatı bulduğum için hızlı yazmak zorunda kalıyorum özür dilerim imla kurallarına uymadığım için sarmısağı yutmayıda ihmal etmeyin çok faydasını göreceksiniz bende maşallah köroğlu destanı gibi yazdım uzattıkca uzattım ama benden kurtulamazsınız yarın neler yaptım ne yedim ne içtim onları yazacam yararsız şeyler diye düşünüp vaktinizi aldıysam özür dilerim

nigrefcim harikasın..diğer paylaşımlarınıda sabırsızlıkla bekliyorum...bu arada bende dün ilk defa ifatr sonrası 2 büyük diş sarmısak yuttum su ile.ve hiç kokuda olmadı.inşallah devamını getiririm...

sevgiler..

nigref tabiki sana teşekkür ederiz. bizlerde denemeye başladık bile inşallah bizde senin gibi faydasını görürüz. bu arada sen verdiğinr kiloyu kaç aydır koruyorsun? biliyorsun korumak daha zor en az 1 yıl aynı kilolarda kalırsan kilo alman zorlaşıyormuş

rubi canım kilomu üç yıl korudum 3 yıldan sonra kilo almıyorum diye kendimi bıraktım ne spor yapmaya ne sarmısak yutmaya yani anlıyacağın kilo almak için elimden gelrn herşeyi yaptım tatlılar börekler derken birde baktım kilolar yerine aynen geri geliyor ve bundan 2 ay önce aman ne yapıyorsun 95 kiloluk halini unuttun herhalde deyip kendime dur dedim ve 10 kilo verdim fazla acele etmedim 2 aylık süreyle 10 kilom gitti bir kaç kilo verirsem yeterli benim için şimdi tekrar sarmısağımı yutuyorum poşet giyip yürüyüşe çıkıyorum inanın kendimi hiç zorlamamıyorum saten zorlasam pes ederim açlıkda bir yere kadar bir tabak yemeğimi yiyorum yoğurt yemeyi hiç ihmal etmiyorum çünkü ben göbek bölgemden kilo alıyorum yoğurt göbek yapmıyoryine yemekden önce bir bardak ayran içiyorum bir dilim karpuz yeyip bir bardakda su içip sofraya öyle oturuyorum bir dilim karpuzda yani 100gr karpuzda 26kalori var kavunda 33kalori var buda hiç bir şey değil 200gr karpuz 52 kalori ediyorbunu yediğin zaman saten midenin dolduğunu hissediyorsun eee birde bir tabak yemek yemişin bir bardak ayran içmişin 2 dilimde karpuz yesen istediğin kadar salatada yiyebilirsin daha ne deyim doymuyacakmıyızkepekli ekmeğimize bile yer kalmıyor haa bu arada arkaşlar tabağınıza yemeğinizi koyduğunuz zaman yemeğinizin üstündeki yağı kaşıkla alıp tekrar tencerenize iade edin lezzeti değişecek değil ya canınız tatlımı istedi bir bardak sütle çok az bir nişastayla bir kaşık şekerde yeterli hatta bir bardak süte fazla bili bir muhallebi yapıp yiyebilirsiniz şartmı yani baklava yemek bu dediğim muhallebiyide isterseniz 3 dört tane bisküvinin üstüne döküp üzerinede biraz tarçın ekip yiyebilirsiniz tatlı krizlerini geçiştiriyorsunuz tarçının kokusunu mis gibi içinizde hissedeceksiniz illaki çikolata veya başka türlü tatlı olmasına gerek varmı benim tatlı krizim tuttumu az şekerli sütlaç veya bunu yapıyorum unutmadan yemek bittiyse arkasınada sarmısağımızı yutuyoruzki yağa dönüşmesin yediklerimiz daha yazacaklarım bitmedi görüşürüz kendinize iyi bakın iyi bakın derken yemek yiyerek demedim

nigrefcim harikasın takibediyorum senin yazdıklarını ben de bugün başlıyorum sarmısağa günde 2 defa 2 diş yutarak inşallah faydasını görürüm

nigrefcim harikasın takibediyorum senin yazdıklarını ben de bugün başlıyorum sarmısağa günde 2 defa 2 diş yutarak inşallah faydasını görürüm

adet olmaya yakın bırak çünkü kanı sulandırdığı için adet dönemi çok yoğun ve uzun geçiyor sonra yine başlarsın

X