Sarımsak Metabolizmayı Hızlandırıyor!

merak ediyorum sarımsak kokuyorsa yiyemiyorsak bütünde etkili olmuyorsa ezsek ilaç kapsülünün içine koysak ve öyle yutsak etki edermi acaba

merhaba kızlar bende dün başladım sarımsak yutmaya günde sabah öğle ve akşam olmak üzere toplam 3 diş sarımsak yutuyorum inşallah gerçekten faydası vardır...fayda görenler lütfen yazalımm..

Geçen sene,
2 hafta boyunca, akşamları aç karna yuttum.
Sonra yutmayı bıraktım. Bıraktıktan sonra 3 gün içinde vücudumdan 5 kilo eksildi. Nerdeyse bütün yağları yakmış. İyi-hoş diyebilirsiniz ama sonrasında başıma gelmeyen kalmadı.
Tansiyonum acayip düştü, öyle ki kolumu kaldıramıyordum, ayakta bile duramıyordum, bütün kemiklerim acayip ağrıyordu, hatta kemiklerimin zayıflamasından dolayı olsa gerek bir gün dişim kolayca kırıldı. Sonra atopik dermatit denen rahatsızlığın belirtileri oluştu bende; kaşıntılar, sivilceler, saç dökülmeleri... Bir gün öleceğimi bile düşündüm, bayağı koma hâline gelmiştim, aklım başımda değildi, ne konuştuğumu nerde oturduğumu bilemiyordum. Doktora da gitmedim (ailem sağlıkla çok ilgilidir sağ olsun). Sonra nasıl olduysa vücut yavaş yavaş toparladı kendini. Kaşıntılar ve sivilceler için uzun zaman sonra doktora gittim, tedavi oldum.
Bütün bunların sarımsaktan kaynaklandığını tesadüfen geçen günlerde tv'de İbrahim Saraçoğlu bir şeylerden bahsederken fark ettim.
Nette arama yapmıştım, sarımsak yutan hanımlar genelde memnundu hâlinden. Geçen sene herkese sarımsak yutmayı tavsiye ediyordum ben de ama artık tavsiye etmemeye karar verdim. Çünkü herkesin bünyesi bir olmuyor.

X