Sarımsak Metabolizmayı Hızlandırıyor!

niğrefcim paylaşımın için teşekkürler.bende birkaç günde 2 kilo aldım moralim bozuk .bunu bana kaymaklı ekmek kadayıfı yaptı.suçlu o ben değilim yani:))
bugün itibariyle dikkat edeceğim.yemek öncesi bol su kavun karpuz mevsimi geçmden.
şu an masamda tarçınlı funda yapraklı yeşil çay var.kuru kayısı ile içeceim..
bir de zayıflama gruplarında birine mi girsem aceba.aylardır uğraştım 13 kilo gitti geri almak istemem.daha yolum uzun benim.şimdi 81 olmuşum 79 dum 3- 4 gün önce.çok can sıkıcı değil mi?

Kızlar ben yapamıyorummm galiba Ramazan dan sonra başlıycam acayip susuyorum tansiyonum düşüyo sizce sarmısaktanmı?:eek:Koku da yapıyooo:eek:

zambakcığım fazla kafana takma 2.3 kiloyu yeni aldığın için bu kiloyu çabuk verirsin tam vücuduna yerleşmeden vermende hızlı olacaktır asıl sorun vücudumuzda yıllarca bizimle gezip dolaşan bize iyiden iyiye alışmış kiloları üstümüzden atmak daha zor:))bu yeni gelenleri kovalamak daha kolay :) sakın moralini bozma bir kaç kilo aldım diye.kesin sende yaşamışındır biz diyetciler her gün diyete başlarız ama bir türlüde başlayamayız sürekli şunu deriz bu gün diyete başladım ama bir öğünde biraz fazla kaçırdıkmı diğer öğünüde tıka basa yeriz çünkü bir gün sonra başlıyacağız o gün geçti artık geçtiki geçti canımız ne çekiyorsa yiyelimki yarın yemiyeceğiz ve yarın olur biz aynen tekrar dön başa halbuki demeyizki bu öğünü kaçırdım fakat diğer öğünle telafi ederim demeyiz sizi bilmiyorum ama ben bunu yıllarca yaşadım ve o kilolarda benimle birlikde mutlu ve mesut yıllarca yaşadı. Asıl sorun bu fazla kaçırdım aman tatlımıda yiyeyim oldu olacak deyip kilo üstüne kilo ekledik . Kahvaltı en fazla yediğin öğün olsun gün içerisinde metabolizman hızlı çalıştığı için yakacaksındır en az yediğin öğün akşam olsun akşam yemeğini yedikden sonra beş on dakika olsun spor yaparsan metabolizman çalışmaya devam edecektir ben her akşam çöp poşedini giyip üzerimide sıkı sıkı giyiniyordum karda kışda kalmış gibi çok ter atmak için poşedi ve üstüme kalın şeyler giyiyordum eğer denemediyseniz öneririm bir defa olsun deneyip görün derim yürüyüşe çıkarken veya evde ev işi yaparken giyin göreceksiniz terlemek nasıl oluyor arkadaşım sarmısağıda yemeklerden sonra al mideni rahatsız etmemesi için.en çok sakınacağınız içecek form çaylar varya onlar olsun bağırsak düzenini bozmaması için çok gerekmedikce içmeyin derim bende denedim içmedim değil ama gördümki bıraktığım zaman kabızlık sorunum daha fazla oluyor ve belli bir yerden sonra çaylarda fayda etmiyor bağırsaklarımız tembelleşiyor çay yerine kayısı kompostosu veye kaysının kendisini yiyin derim saat gecenin 2si olmuş arkadaşlar yarın görüşürüz

adet olmaya yakın bırak çünkü kanı sulandırdığı için adet dönemi çok yoğun ve uzun geçiyor sonra yine başlarsın
Az kaldı ben de başlayayım diyecektim bak. Sağol uyarın için a.s.Bekleyelim bari, gelip geçsin sonra başlarız.

Kızlar ben yapamıyorummm galiba Ramazan dan sonra başlıycam acayip susuyorum tansiyonum düşüyo sizce sarmısaktanmı?:eek:Koku da yapıyooo:eek:
Sarımsak kimilerinin tansiyonunu düşürür. İşallah sende her zaman olan bir etki değildir Gülsecim. Çünkü öyleyse, sen bu sarımsağı hiç yutamazsın.
Bak aklıma geldi, tansiyonu dengelemek için yuttuktan bir süre sonra 2-3 kesmeşeker ye veya tuzlu ayran iç. Biliyorum bunlar diyetteki biri için iyi değil ama, illa sarımsak yutcam dersen birinden birini yapıcaksın artıktatlicadiarzu.

kızlarrrr keyifler yerindedir inşallah ben çok mutluyum.akşam evimizde uzun zamandır görmediğimiz aile dostlarımız vardı.beni görünce bi şaşırdılar ki sormayın.ooo manken gibi olmuşsun ya ne oldu sana böyle diye bi iltifatlar bi iltifatlarr..ayy eşim nasıl gurur duydu benimle var ya o an harikaydı işte.alnımdan öptü ve benim karım muhteşemdir dedi herkesin içinde.:asigim: kılzar zayıflamak gerçekten harika.kadınlar aldılar eline kağıdı kalemi bana diyolarki çabuk işin sırrını yaz şurayasırnaşık şey bende yemek sonra sarımsak yurtun yeşil çay ve funda çayı için.bol ter atın gibi önerilerde bulundum.fakat akşam boyunca benim zayıflığım konuşuldu.gerçekten çok onurlandımyerimseniben ya işte böyle arkadaşlarım...
bu arada bişey soracağım yemekten 1-2 saat sonra kadar tatlı ihtiyacvımı hurma ile bastırsam nasıl olur? hurmada çok kalori varmı bilen varmı?mesela bi avuç hurma yesem 6-7 tane kadar olur mu??

lightciğim 1 adet hurmada 15 kalori var 6 hurma yersen 90kalori yapar buda tatlı niyetine yediğin için fazla değil hamurdan yaptığımız tatlı ile tatlı isteğini bastıracak olsan sadece bir diliminden 150 kalorisinden fazlasını alırsın bence hurma yemen daha iyi kan şekerini düzende tutmak için hurma daha iyi bence bir yumurtada bile 80kalori olduğuna göre hiç bir şey değil

Arkadaşlar bu sarımsak müthiş faydalı birşey. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisini bir tarafa bırakın, bu doğal bir antibiyotik.
Eskiden çok sık sarımsak yerdim. Sonra sürekli insan içinde olmaya başlayınca bu alışkanlığımı kaybettim. Sanırım o zamanlar vücut direncimin yüksek olmasını meyve kadar sarımsağa da borçluydum. Bu yüzden yutma olayı çok güsel. Ben de başlıyacağım yakında sizin gibi düzenli olarak kullanmaya.

Ben üşüttüğüm zamanlarda eğer ilaçlar 2-3 günde iyileştirmezse ve durum ağırlaşıyorsa bir kür yapıyorum kendime. Ya o gün iyileşiyorum, yada ertesi güne. Ben bugün de kendime klasik kürümden yaptım da aklıma geldi yazayım dedim. Bir tabak tepeleme dolu doğranmış maydonoz, 1 limonun suyu, 1 kuru soğan, bolca da sarımsak (ben eziyorum ama küçük küçük kıyılabilir de). Mesela ben bugün 4 büyük diş koydum. Ayrıca zeytin yağı ve tuz sırnaşık şey. Yanlız yemesi pek kolay olmuyorkafamçokkarıştı. Ben mecburen ekmekle destekliyorum. Tabi püf noktası evde olmanız. Çünkü bunu yedikten sonra ejderha gibi çıkılmıyor insan içine, hatta evdekiler bile kaçıyor :Roflol::Roflol:.

Tabi kimilerinin tansiyonunu düşürüyor sarımsak. Benim çevremde var mesela sarımsağı hiç yiyemiyorlar, birinin hele neredeyse kokusundan bile tansiyonu düşüyor, yatıyor. Dikkat etmek lazım yani. Eğer dokunuyorsa denemeyin derim

Arkadaşlar bu sarımsak müthiş faydalı birşey. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisini bir tarafa bırakın, bu doğal bir antibiyotik.
Eskiden çok sık sarımsak yerdim. Sonra sürekli insan içinde olmaya başlayınca bu alışkanlığımı kaybettim. Sanırım o zamanlar vücut direncimin yüksek olmasını meyve kadar sarımsağa da borçluydum. Bu yüzden yutma olayı çok güsel. Ben de başlıyacağım yakında sizin gibi düzenli olarak kullanmaya.

Ben üşüttüğüm zamanlarda eğer ilaçlar 2-3 günde iyileştirmezse ve durum ağırlaşıyorsa bir kür yapıyorum kendime. Ya o gün iyileşiyorum, yada ertesi güne. Ben bugün de kendime klasik kürümden yaptım da aklıma geldi yazayım dedim. Bir tabak tepeleme dolu doğranmış maydonoz, 1 limonun suyu, 1 kuru soğan, bolca da sarımsak (ben eziyorum ama küçük küçük kıyılabilir de). Mesela ben bugün 4 büyük diş koydum. Ayrıca zeytin yağı ve tuz sırnaşık şey. Yanlız yemesi pek kolay olmuyorkafamçokkarıştı. Ben mecburen ekmekle destekliyorum. Tabi püf noktası evde olmanız. Çünkü bunu yedikten sonra ejderha gibi çıkılmıyor insan içine, hatta evdekiler bile kaçıyor :Roflol::Roflol:.

Tabi kimilerinin tansiyonunu düşürüyor sarımsak. Benim çevremde var mesela sarımsağı hiç yiyemiyorlar, birinin hele neredeyse kokusundan bile tansiyonu düşüyor, yatıyor. Dikkat etmek lazım yani. Eğer dokunuyorsa denemeyin derim

a.s.a.s.Verdiğin bilgiler için teşekkürler gerçekten antibiyotik gibi çok faydalı ama malesef benim tansiyonumu çok düşürdü belkide az yediğim için,elim ayağım kesiliyordu bende bazı salata türleri yapıyorum dün akşam sarmısağı patlıcan ezmesi yapıp onun içine koydum yoğurtla karıştırdım o şekilde tüketince tansiyonumdada problem olmuyorkafamçokkarıştı

zambakcığım yeşil biberde olur pul biberde ama en etkilisi yeşil acı biber birde gazetede okumuştum yabancı bir mankene soruyordu muhabir formunu nasıl koruduğunu onunda söylediği şey çantamda mutlaka acı biber bulundururum diyordu her yediğim yemeğe acı biber koyuyorum yazıyordu bende bunu denedim gerçektende hiç terleyemiyen biri olarak müthiş ter döküyordum yürüyüşe çıkmadan önce bir iki tane yiyordum koşsam dahi terlemezken yürürken bile terin içinde kalıyordum şimdi hala bu alışkanlığımı sürdürüyorum

selam niğref bende bugün marketten acı biber aldım iftarda yedim 3- 4 tane ama acıyı sevmeyen daha doğrusu acıya alışkın olmayan ben tutuştum resmen.:bbo::bbo:snrasında yediğim herşey dilimi yaktı.canım sen bunu nasıl yedin zamanla alışılıyor mu.bir de tabi bu acı biberleri çıkarmak vartatlicadiarzu
bir de az önce araştırma yaptım acı biberdeki capsaicin adındaki bir madde yağ yakmaya yardımcı.

zambakcığım dediklerin doğru acı sevmiyenlerde var aramızda gülü seven dikeninine katlanır:teselli:çorba içerken çorbana koyabilirsin yemeklerin üzerine birer cimcik olsun koy azar azar alıştır kendini ben acıyı sevdiğim için hiç bir sorunum olmuyor hepsini birden yeme öğün olarak her öğünde biraz biraz koy yediklerine inan alıştığın zaman zevkle yiyeceksindir a.s.

arkadaşlar sarmısak kokuyor diye vaz geçmeyin sarmısağın sadece zayıflamak için değil saçlarınız cildiniz içinde yeyin hayalim hep gür bir saça sahip olmaktı şimdi o gür saçlara sahibim saçlarım çok seyrekken şimdi kat kat gür saçlarım var cildim derseniz bir bebek kadar pürüzsüz hiç bir kere olsun krem kullanmadım kremlere alerjim var gözümden sürekli yaş aktığı için kullanamıyorum ben ne zamanki sarmısak yutmaya başladım benim saçlarım gürleşti cildimda çok güzel oldu sarmısak doğal antibiyotik zayıflamak ve güzelleşmek için vaç geçmeyin bizler kilo vermek için neler denemedik sarmısağın kokusundanmı korkacağız güzeliz ama dahada güzel bayan olmak için devam diyorum

Ya arkadaşlar bu konuyla alakalı değil ama aci biber yağlarımı yakıyo napıyo :uhm: hepiniz acı biber falan diye girmişiniz konuya da bende fransız kalmıyım dedimtatlicadiarzu:Roflol:

arkadaşlar ben iki günde nerdeyse 1 kilodan fazla verdim hemde tatlı yememe rağmen sarımsak süperrrr ötesiiiii bişey yaaaa allahım ama bişey sormak istiyorum yani ara verim 1 hafta kullanıp falan yoksa hep kullansam zararı olur mu şu anda yaklaşık 58.8 kilo falanımmm ayrıca

zambakcığım faydasını görmene çok sevindim canım benim eşim yıllardır yutar sarmısağı hem fiziği ile hem saçı ile kıskandırıyor bunu arkadaşları akrabalarız itiraf ediyorlar öyle gür saçları varki kilosu kesinlikle 78den yukarı çıkmaz uzun boylu olduğu için ideal kilosu var adam 37 yaşında 25 yaşında gösteriyorkıskanıyorumda bakıyorum yaşlansın saçları beyazlasın diye ama nafile bu sarmısağı yuttuğu sürece yaşlanmıyacak her halde bu gidişle sarmısağın hepsini ben yutup ona bırakmıyacam yada yalan söylüyecem evde sarmısak kalmamış diye bulmuş gençlik iksirini bırakırmı ama ben yaşlanmasını istiyorum yaaaa ula sarmısak çok pis kokuyorsun ama sen neymişsin beee

ebruli canım eğer kilo vermek istemiyorsan bırak derim ama zararı olur diye düşünüyorsan kesinlikle hiç bir zararı olmaz ben kendimi insanlık adına kobay olarak kullanmışım :)) bir denek olarak zararı olmaz diyorum daha ne deyim

merhaba kızlar paylaşımlarınızı uzun zamandır takip ediyorum ama işler çok yoğun olduğundan okuyup çıkıyodum hemen yaklaşık 4 - 5 gündür sarımsak yutma işlemine bende başladım gerçekten çok memnunum ramazan dolayısıyla pek dikkat edemiyorum yediklerime ama kilomda bi değişiklik yok :dance: :dance: ramazandan sonrada kullanmaya devammmm
nigrefcim niğdenin içindemisin benim askımda niğdeliiii çok merak ediyorum nasıl bi yer olduğunu
hepinizi öptüm kocaman Şeniz

canlarım zaten pek severdim bu hilleti şimdi sayenizde vazgeçilmezim oldu... bende atlamadan yapıyorum kaç gündür bakalım ne faydası olacak.. hiç acı yemeyen ben ahlaya ohlaya sarmısaklarla beraber her yediğimede biber ekliyorum... yalnız birine çok kızıp tartışıcam diyede korkuyorum...ejderhalar gibim kızdığımda ağzımdan dayanılmaz bir koku ve biber sayesindede ateş püskürecek diye :Roflol:.. yandı karşımdaki...

ben üçe bölüp bi kaşık yoğurtla yiyorum
inş bu da ters tepmez bende ya
kilo az diye ne yapsam etkisi kötü oluo bende :)))))))

bende başlıyorum bu sarımsağa o zaman yazılanlar çok güselde güsel olmasına benim eşim sevmeski sarımsağı kokusunu napıcammmm...

gerçekten evli olanların işi zorr ya bekarlar için sorun değilll tabe jeyyar
canımcım sarımsağı bütün olarak yuttuğun için koku yapmıyo ben yuttuktan sonra dişlerimide fırçalıyom lülülülülülü lülülülülülü

X