Sarımsak Metabolizmayı Hızlandırıyor!

tulipbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
378
2
geçen ay bir üyemizin yazısını okudum ve sarımsağın metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirdiğini yazıyordu isterseniz yazısını aynen kopyalayım:

nigref
arkadaşlar ben 3 ayda 35 kilo verdim nasılmı verdim sabah yürüyüş akşam yürüyüş sebze ağırlıklı beslendim açda kalmadım ekmeğimi evde kendimyaptım kepek ağırlıklı çok az un koydum her yemek zamanı mutlaka salataya ağırlık verdim yemeklerden önce 1 bardak ayraniçtim ha bu arada her gün 5 diş sarmısak yutuyordum yemiyordum ağzım kokar diye metabolizmayı hızlandırıyor size tavsiyem mutlaka spor yapın spor yaptığım zaman irademe sahip oluyorum bu kadar emek verdim yürüdüm yoruldum şimdi bir börek için bir tatlı için değermi demek zorunda kalıyor şu an 60 kilodayım 95 kilodaydım spor yapmamış olsaydım şu an heryerimde sarkmalar olurdu ama şükür hiç biyerimde sarkma olmadı size tavsiyem aç kalınmakla olmaz mutlaka spor yapın arkadaşlar evdekendinize bir yarım saat ayırsanız bile yeterli size sağlıklı kilo vermeler arkadaşlar ben verdim kurtuldum

ben de 1 hafta süre ile günde 3 küçükse dişler 4 tane sarımsağı doğrayıp yuttum ayran ile aslında araştırmalarıma göre ezilince antibiyotik etkisi de ortaya çıkıyormuş ama hem kokusu hem de hiç sevmediğim için yutmayı tercih ettim sonuç hemen ortaya çıkmadı bir hafta sonra tatile gittim bu arada 1 hafta süre ile sarımsak da yutmadım hiç spor ve diyet yapmadığım halde geldiğimde 600 gr gitmişti, sarımsak yutmaya bugün tekrar başladım ve yarın da tekrar spora başlayacağım sonucu burada sizlerle paylaşırım

FAYDALARI

1)Ölümlere sebep olan atardamar kireçlenmesine iyi gelir

2)Yara ve çıbanları iyileştirir.

3)Krampları yok eder.

4)Akciğeri,karaciğeri,Safra kesesini ve kalbi kuvvetlendirir.

5)Bağırsak kurtlarını, diğer parazitleri öldürür.

6)Mide ve bağırsakları dezenfekte eder. Zararlı bakterileri yok eder.

7)organizmanın içinde bulunan kireçli ve yağlı birikintileri temizler

8)Nezleyi yok eder, nefes borusu rahatsızlıklarına,bronşite çok iyi gelir. Veremliler bilhassa sarımsak yemeleri tavsiye edilir.

9)Tansiyonu düşürür.

10)Ateşi düşürür.

11)Bağırsak gazlarını ortadan kaldırır.

12)Grip mikrobunu öldürerek vücudu bu hastalığa karşı korur.

13)İdrar yollarında taş oluşumunu engeller.

14)Kalp adalelerini güçlendirir.

15)Kalbi besleyen kroner damarları genişletir.

16)Cinsel gücü arttırır.

17)İdrar söktürür.

18)Vücudu sivrisinek ve haşerelerden korur.

19)Safra salgısının salınımını arttırır.

20)Kabızlığı önler.

21)saç dökülmesini yavaşlatır.

22)Sesi güzelleştirir.

23)dişleri sağlamlaştırır

24)karında ve bacaklarda toplanan suyun boşalmasına yardımcı olur

25)kolestrolü ayarlar. alyuvarları korur

26)tümörlerin oluşmasını engeller

güzelde tatlımcım sarımsak mideye çok zararlı hazmetmesi çok zor aman dikakt edin derim ben midenizden olmayın yerimseniben

güzelde tatlımcım sarımsak mideye çok zararlı hazmetmesi çok zor aman dikakt edin derim ben midenizden olmayın yerimseniben

mideye dokunduğu zaman miktarı azaltılabilir ve ara verilebilir diye düşünüyorum
gerçi bende öyle birşey olmadı ama ben de belki mideme dokunur diye 1 hafta düzenli kullandım 1 hafta ara verdim ve tekrar başladım
ben doğrayıp yutuyorum ; aslında ezip yutmak gerekiyor böyle olursa antibiyotik etkisinden de faydalanmış olunuyor

fazla ilgi çekmedi galiba ama yine de ilgilenen olursa diye gelişmeleri yazayım , bu aralar şımardım galiba yememe dikkat etmemeye başladım buna rağmen spor da yapmadan 4 günde 400 gr gitti sarımsak sayesinde bir an önce kendimi toparlayıp spora da başlarsam hedef kiloya kısa zamanda ulaşmayı umut ediyorum

fazla ilgi çekmedi galiba ama yine de ilgilenen olursa diye gelişmeleri yazayım , bu aralar şımardım galiba yememe dikkat etmemeye başladım buna rağmen spor da yapmadan 4 günde 400 gr gitti sarımsak sayesinde bir an önce kendimi toparlayıp spora da başlarsam hedef kiloya kısa zamanda ulaşmayı umut ediyorum

ilgilenmez olur muyum hiç a.sbugün pazardan aldım bile taze sarımsakları,yarın başlaıyorum,güzelim yemekten önce mi sonra mı yutacağız:uhm:

Arkadaşlar ben de başlayayım o zaman. Sarımsağı pek sevmem ama sonuçta hap gibi yutmayacak mıyız? Yapılamayacak şey değil.

Kaç tane yutmamız lazım ve de öğünlerden önce sonra falan farkeder mi?

ilgilenmez olur muyum hiç a.sbugün pazardan aldım bile taze sarımsakları,yarın başlaıyorum,güzelim yemekten önce mi sonra mı yutacağız:uhm:

senin ilgilendiğini biliyorum arkadaşım, yemekten sonra çünkü aç karnına mideyi ağrıtabilir ayrıca hazmettirmesi açısından yemekten sonra daha mantıklı,
ilk defa başlarken günde iki defa 1 er diş sarımsakla başlamak daha iyi olur gibi geliyor bana bu arada sarımsakları ufak parçalara doğrayıp yuttum ben şu anda günde iki defa 2 er diş sarımsak yutuyorum bazen de günde 1 defa 3 diş sarımsak yutuyorum dün ezip de yutmaya başladım birde böyle deneyim dedim ezilince yutmak zor oluyor ama çay kaşı ile boğazıma koyup suyla yuttum sonra ağzıma 1 tane karanfil atıyorum kokusu hiç kalmıyor, yarın ezdiğim sarımsağı küçücük yufkaya sarıp kapsül yapıp yutmayı deneyeceğim bakalım nasıl olacak

çok ilginç yaw tabiki sarımsağın faydaları çok ama bu şekildede işe yaradığını bilmiyordum, benim annem tansyonunu dengelemek için yutuyor,
birde o zaman şöle kullensak her yemekten sonra 1 tane yutsak nasıl olur

çok ilginç yaw tabiki sarımsağın faydaları çok ama bu şekildede işe yaradığını bilmiyordum, benim annem tansyonunu dengelemek için yutuyor,
birde o zaman şöle kullensak her yemekten sonra 1 tane yutsak nasıl olur

yut bacım ben neler yutuyorum bi bilsen:Roflol:yakında biberiyusardıçuzkromussarımsakus olacağım

sarımsakla ilgili bulduğum bir habar:

JOLIE'NİN SARMISAK ÇAYI İLE 3 HAFTADA 11 KİLO
Dünyanın en güzel kadınlarından biri olan Angelina Jolie, doğum sonrası fit görünümüyle şaşırttı. Güzel yıldızın sırrı zencefille hazırlanan sarmısak çayı

Biri dünyanın en güzel kadınlarından... Diğeri ise en güzel erkeklerinden... Hollywood’un en popüler çifti Angelina Jolie- Brad Pitt’ten bahsediyoruz. Dünya basınının adım adım takip ettiği çift, geçtiğimiz günlerde ilk bebeklerinin doğumunun ardından basın önüne çıkınca herkes çok şaşırdı! Çünkü hamileliğ i sırasında bir hayli kilo alan Angelina Jolie’nin üç hafta içinde eski formuna geri dönmesi ilginçti. Bebeğini emzirdiğini söyleyen Jolie, bası- na küçük sırrını da açıkladı: Sarımsak çayı! Bebeğini en iyi şekilde besleyebilmek için yemekten kısmadığı nı söyleyen güzel yıldız, zayışamak için Afrika gezisi sırasında yerlilerden öğrendiği bir yöntemi uyguluyor. Bağırsakları çalıştırma özelliği olan çay, yağları yakmada da etkili. Sadece bu çayı içerek, emzirerek ve yoga yaparak üç hafta içinde 11 kilo verdiğini söyleyen güzel yıldız,zayıflamak için Afrika gezisi sırasında yerlilerden öğrendiği bir yöntemi uyguluyor. Bağırsakları çalıştırma özelliği olan çay, yağları yakmada da etkili. Sadece bu çayı içerek, emzirerek ve yoga yaparak üç hafta içinde 11 kilo verdiğini söyleyen güzel yıldız, çayın nasıl hazırlandığını da anlattı.

İŞTE SARMISAKLI ÇAYIN TARİFİ

KÜÇÜK bir taze zencefili soyun ve 2 fincan suyla kaynatın. 6 dakika kaynadıktan sonra içine 2 diş ezilmiş sarmısak, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Çayın soğumasını bekledikten sonra süzün ve soğuk için.

sarımsakla ilgili bulduğum bir habar:

JOLIE'NİN SARMISAK ÇAYI İLE 3 HAFTADA 11 KİLO
Dünyanın en güzel kadınlarından biri olan Angelina Jolie, doğum sonrası fit görünümüyle şaşırttı. Güzel yıldızın sırrı zencefille hazırlanan sarmısak çayı

Biri dünyanın en güzel kadınlarından... Diğeri ise en güzel erkeklerinden... Hollywood’un en popüler çifti Angelina Jolie- Brad Pitt’ten bahsediyoruz. Dünya basınının adım adım takip ettiği çift, geçtiğimiz günlerde ilk bebeklerinin doğumunun ardından basın önüne çıkınca herkes çok şaşırdı! Çünkü hamileliğ i sırasında bir hayli kilo alan Angelina Jolie’nin üç hafta içinde eski formuna geri dönmesi ilginçti. Bebeğini emzirdiğini söyleyen Jolie, bası- na küçük sırrını da açıkladı: Sarımsak çayı! Bebeğini en iyi şekilde besleyebilmek için yemekten kısmadığı nı söyleyen güzel yıldız, zayışamak için Afrika gezisi sırasında yerlilerden öğrendiği bir yöntemi uyguluyor. Bağırsakları çalıştırma özelliği olan çay, yağları yakmada da etkili. Sadece bu çayı içerek, emzirerek ve yoga yaparak üç hafta içinde 11 kilo verdiğini söyleyen güzel yıldız,zayıflamak için Afrika gezisi sırasında yerlilerden öğrendiği bir yöntemi uyguluyor. Bağırsakları çalıştırma özelliği olan çay, yağları yakmada da etkili. Sadece bu çayı içerek, emzirerek ve yoga yaparak üç hafta içinde 11 kilo verdiğini söyleyen güzel yıldız, çayın nasıl hazırlandığını da anlattı.

İŞTE SARMISAKLI ÇAYIN TARİFİ

KÜÇÜK bir taze zencefili soyun ve 2 fincan suyla kaynatın. 6 dakika kaynadıktan sonra içine 2 diş ezilmiş sarmısak, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Çayın soğumasını bekledikten sonra süzün ve soğuk için.

ha ağzımdan aldım,ben de bugün sarımsağı yutunca aklıma geldi joleaNIN tarifi,denemedim değil ama okul zamanıydy devam ettiremedim,neyse tulibs bi şey soracağım:bağırsaklarını yumuşattı mı sarısak,bugün 2.günüm su içeyim tuvalete gidiyom:Roflol::uhm:

ha ağzımdan aldım,ben de bugün sarımsağı yutunca aklıma geldi joleaNIN tarifi,denemedim değil ama okul zamanıydy devam ettiremedim,neyse tulibs bi şey soracağım:bağırsaklarını yumuşattı mı sarısak,bugün 2.günüm su içeyim tuvalete gidiyom:Roflol::uhm:

evet azeri arkadaşım ben de de aynı etki oldu
artık bugün kendime çeki düzen verip mutlaka spora başlayacağım çünkü gerçekten kendimi iyice saldım

bu sabah 300 gr daha gitmiş kendi kendine çünkü bu aralar vakit bulamadığımdan spora başlayamadım üstelik kalın dilim pasta hamur işi bile yedim

bu sabah 300 gr daha gitmiş kendi kendine çünkü bu aralar vakit bulamadığımdan spora başlayamadım üstelik kalın dilim pasta hamur işi bile yedim

tebrikler güzelim,darısı başıma,günde 3 öğün yapıyorsun di mi,ben bazan unutuyorum da:çok üzgünüm:

ben sarımsağı yemeği çok kaçırdığım günler rendeleyip suyla tüketiyorum yarın bütün hepsi gidiyor...
ama tavsiyem çok sık yapmamanız çünkü belli bir süre sonra etki etmiyor...denendi onaylandı=)

X