Ortopedi Skolyoz Hastalığı..Paylaşım alanı

o korselerin bildiğim kadarıyla göbek kımı açık :) komik duruyo ama katlanıcaz hamile kalmak istiyorum bende.kalınca sanırım kullanıcam.sakın vaktinden önce aldırma 34 hft en erken diyorum bence ben yenidoğancıyım.34 hft önce sıkıntı çok oluyo bebeklerde sabret canım hadi bakalım kaç haftalıksın

anladım canım vallaha sağlık açoından iyi olsunda komik olsun ne yapalım ağrı çekmekten iyidir :KK17:yok bende istemiyorum katlanabildiğim kadar katlancam nasip olursa ne kadar durursa o kadar sağlıklı olur onuniçin yeterki bebeğim iyi olsun ben dayanırım diyoum ama gelen günde ne olur bilemiyorum Allaha emaneet artık inş sende sıkıntı olmaz canım yaaa çok zor çünkü inş sağlıklı hamileik ve bebek nasip eder rabbim benim 23. haftaya girdim ama doktorun hesabına göre 12 gün ilerde gidiyomuş iri bebek dedi

anladım canım vallaha sağlık açoından iyi olsunda komik olsun ne yapalım ağrı çekmekten iyidir :KK17:yok bende istemiyorum katlanabildiğim kadar katlancam nasip olursa ne kadar durursa o kadar sağlıklı olur onuniçin yeterki bebeğim iyi olsun ben dayanırım diyoum ama gelen günde ne olur bilemiyorum Allaha emaneet artık inş sende sıkıntı olmaz canım yaaa çok zor çünkü inş sağlıklı hamileik ve bebek nasip eder rabbim benim 23. haftaya girdim ama doktorun hesabına göre 12 gün ilerde gidiyomuş iri bebek dedi

amiiin rabbim hepimizin bebeğimni sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin.hııım demekki iyi besliyosun bebeğini:)

amiiin rabbim hepimizin bebeğimni sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin.hııım demekki iyi besliyosun bebeğini:)

aminn canım aminnn Allahıma emanet bebeklerimiz vallaha dengeli besleniyorum yiyorum yararlı ne varsa yaramışda birde bende biraz iriyim eşimde öyle aile boyu irilik varrr birazda onunda payı var sanrım doktorum bile dedi anneside iri baksana dedi kemiklerim varki böyle kas sanırsın:KK17::KK9:enine boyuna biraz iriyiz işte ne yaprsın :KK9:

arkdaşlar bi skolyozlu olarak bende sizlerle deneyimimi paylaşmak isterim.Bu hastalıkla 13 yaşımda tanıltım henüz 7.sınıfa giderken tesadüfen denizde babamın sırtımdaki eğikliği farketmesiyle ortaya çıktı.ılk başlarda çok fazla olmayan bu eğrilik yaşım küçük olduğundan ve en önemlisi ergenlik çağında bulunmam nedeniyle arttı.Henüz adet olmamıştım ve çoğu kişinin bildiği gibi adet dönemine kdr boy uzaması hızlı bi şekilde artar.Adet döneminden sonra ise yavaşlar.Neyseki çok zmn geçmeden ilk adetimi oldum.Doktorlarım şanslı olduğumu sölediler ve bundan sonraki aşamaların çok hızlı ilerlemeyeceğini bol bol spor yapmam gerektiğini önerdiler.Bu dönemde korse kullanmaya başladım.Bi kız olarak belkide en çok utandığım ve kendimi kötü hissettiğim dönemlerimdi.Beden eğitim derslerine katılamazdım.ıstediğim elbiseleri giyemezdim.:KK43::KK43: Ve daha bir sürü şey...
Bu arada kontrollerim devamlı oluyordu.Ve doktorum derecemin 40 olduğunu gördüğünde bana hiç vakit kaybetmemem gerektiğini ameliyat olmamı önerdi.Tabiki kıyametleri kopardım.Çocuktum,korkuyordum,,ama direnemedim.Ailem ve doktorum ikna etmek için çok çaba gösterdiler.Özellikle doktorumun beni odasına alıp bak bunlar ameliyat olmayan çok ileriki derece skolyoz hastalarının geldikleri durumu gösteren röntgen fimleri ve MR lar dediğini.Bölemi yaşmak istiyosun die sordu.Daha fazla direnemedim.ve ameliyat oldum.
Aradan aradan 9 sene geçti.şuan 23 yaşımdayım gayet sağlıklıyım.Yakın bi zmn sonra nişanım olucak erkek ardaşm her ne kdr bu konuyu kafasına takmasada ben özellikle evlilikten sonraki hamilelik döneminde yaşanabilcek sorunlardan korkuyorum.Kimileri sorunsuz geçiriyo kimileri sorunlu.
Sizlerden istediğim evli ve çocuk sahibi olan skolyoz ameliyatı olmıuş olan bayanlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.
Normal doğummu yaptınız sezeryanmı bel ağrılarınız oldunmu doğum sonrası bi sıkıntı yaşadınızmı
gerçekten bunları kafama çok takıyorum yardımcı olursanız sevinirim :)

şu anda 34 yaşındayım, iki çocuk annesiyim. 20 yıldır hem kifoz hem de skolyozum var. Ağır spor yaptığım zamanlarda farkettim bu hastalığı, bir kaç doktora gittik, bir tanesi ameliyatı önerdi, diğerleri ağırlaşınca gelirsiniz, bacaklara vurmaya başlayınca sorun olur dedi. ben de ayakta durunca çabuk yoruluyorum, ancak çok da etkilenmiyorum normal işlerimi yapıyorum. üstelik şu anda olmam gereken kilodan 15 kilo fazlam var. size tavsiyem tek bir doktorla kalmayın, bir kaç yere birden görünün, eğer hayatınız etkilemiyorsa ameliyat olmak için acele etmeyin. belki böyle de idare edersiniz, mecbur kalmadan ameliyat olmayın.

şu anda 34 yaşındayım, iki çocuk annesiyim. 20 yıldır hem kifoz hem de skolyozum var. Ağır spor yaptığım zamanlarda farkettim bu hastalığı, bir kaç doktora gittik, bir tanesi ameliyatı önerdi, diğerleri ağırlaşınca gelirsiniz, bacaklara vurmaya başlayınca sorun olur dedi. ben de ayakta durunca çabuk yoruluyorum, ancak çok da etkilenmiyorum normal işlerimi yapıyorum. üstelik şu anda olmam gereken kilodan 15 kilo fazlam var. size tavsiyem tek bir doktorla kalmayın, bir kaç yere birden görünün, eğer hayatınız etkilemiyorsa ameliyat olmak için acele etmeyin. belki böyle de idare edersiniz, mecbur kalmadan ameliyat olmayın.

canım peki 2 çocuğum var demişiin Allahım bağışlasın zor oldumu hamilik sırtında ağrılar oldumu çaresinde ne buldun bulabildinmi sneinki daha ağır sanırım yaa bir doktorla kalammak önemli aslında ama bununda çaresi eğerki derecesi düşükse sadece egzersiz çok şükürki derecem fazla değil çok daha ilerde olanları okudum burda ameliyat olanları okudum benimde aklıma yatmıyo ameliyat netten izliyorumda içim ürperiyor Allahım yardımcıları olsun tabi en son noktoda ameliyatsa tek çare yapıcak birşey yok demek sneinde kilon var benimde öyle zaten zor gelen o olmasa hiç sıkıntım yoktu ben evlenmeden yaptığım iler olsun biran oturmazdım saatlerce yürürdüm banamısın demezdim ama şimdi ayakta kalınca sırtım ortadan ikiye ayrılıyo sanki:KK50::KK50::KK31:

Sevgili hanımlar,
topikte yapmış olduğunuz günlük sohbetler sebebiyle hastalıkla ilgili bilgi almak isteyenler topiği sağlıklı bir şekilde takip edemiyor, bu nedenle bazı yorumlarınız kaldırılmıştır.

Lütfen bu topikte skolyozla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi paylaşınız, günlük sohbetleriniz için http://www.kadinlarkulubu.com/geyik-sohbeti-f308/ bu bölümde topik açabilirsiniz...

canım peki 2 çocuğum var demişiin Allahım bağışlasın zor oldumu hamilik sırtında ağrılar oldumu çaresinde ne buldun bulabildinmi sneinki daha ağır sanırım yaa bir doktorla kalammak önemli aslında ama bununda çaresi eğerki derecesi düşükse sadece egzersiz çok şükürki derecem fazla değil çok daha ilerde olanları okudum burda ameliyat olanları okudum benimde aklıma yatmıyo ameliyat netten izliyorumda içim ürperiyor Allahım yardımcıları olsun tabi en son noktoda ameliyatsa tek çare yapıcak birşey yok demek sneinde kilon var benimde öyle zaten zor gelen o olmasa hiç sıkıntım yoktu ben evlenmeden yaptığım iler olsun biran oturmazdım saatlerce yürürdüm banamısın demezdim ama şimdi ayakta kalınca sırtım ortadan ikiye ayrılıyo sanki:KK50::KK50::KK31:

ilk hamileliğimde olmuştu ağrılar, ama o zaman 18 kilo almıştım, normaldi sanırım ağrı olması. onda da kalarımı güçlendirici egzersizlerimi yapıyordum. ikincide 13 kilo aldım, neredeyse hiç ağrım olmadı, sanırım vucudum zaten kilolu olduğum için alışıktı, çok sıkıntı yapmadı yani. ama sanırım benim de derecesi yüksek değil, ve karın kaslarımla sırt kaslarım oldukça güçlü.o nedenle egzersizlerinizi ihmal etmeyin bence. sağlıkla alın bebişinizi kucağınıza inşallah.

ilk hamileliğimde olmuştu ağrılar, ama o zaman 18 kilo almıştım, normaldi sanırım ağrı olması. onda da kalarımı güçlendirici egzersizlerimi yapıyordum. ikincide 13 kilo aldım, neredeyse hiç ağrım olmadı, sanırım vucudum zaten kilolu olduğum için alışıktı, çok sıkıntı yapmadı yani. ama sanırım benim de derecesi yüksek değil, ve karın kaslarımla sırt kaslarım oldukça güçlü.o nedenle egzersizlerinizi ihmal etmeyin bence. sağlıkla alın bebişinizi kucağınıza inşallah.

anladım canım sende çekmişşin o ağrıları Allahım kimsnein başına vermesin bazen oturup ağlayasım geliyo birde bende kötü bir huy varr sırtımı tamamını çatır çatır ediyorum dönerek bükerek rahatlatıyodu eskiden birkaçgündür farkettimki onu yaptıkça ağrılarım artıyo bıraktım az birazda olsa farketti inş sonuna kadar dayanırım Allahın izniyle bebeğimi zamanınbda getiririm dünyaya bilgilerin için çok tşk ediyorum Allah razı olsun rabbim hepimizn evlatlarını bağışlasın sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinn AMİNNNNNNN:KK48:

bilmemki altın kıslar ı okuyunca güldüm kıs sen dullar gibi olmus. muhahahahaaaaaaaaaaaa:KK9::KK9:
hamişlikle ilgili baslıktan vazmı gectiniz. ay kıs ben hala saskınım bi rgaribim kafamda o kadar cok soru işarewti varki baslıgı bile düşünemiyorum zorluyorum kendimi ya cıkmıyo bişi hadi gari ac ta bi topik bizimde konusabilecegimiz bi yer olsun kıs.

kızlar size doktorumu tavsiye edebilirim.

skolyoz alanında başarılara imza atmış mükemmel bir doktor ve ameliyatlarında ücret almıyor.

doktorumun adı bel ve omurga cerrahı doç. dr. kamil çağrı köse. şu anda sakarya eğitim ve araştırma hastanesi'nde. (merkez)

şiddetle tavsiye ediyorum. çok iyi ve ilgili bir doktor. Allah o doktor dan razı olsun.asistanları da çok iyi ve ilgili.

Son düzenleme:
merhabalar bende skolyozum bu hastalıkla 12 yaşında tanıştım 13 yaşında çapa da ameliyat oldum 2 çocuk annesiyim eğriliğimin ölçüsünü bilmiyorum ama şu anda 42 yaşındayımve sanki yavaş yavaş beni zorlamaya başladı şu ana kadar iyi sayılırdım yaş ilerledikçe mi zorlanıyorum bilmem ama 1 kez prof.dr azmi hamzaoğluna kontrol olmak isterdim fakat istediğim zamana randevu alamadım bu arada ben batmanda oturuyorum ben ameliyat olduğum dönemde yanılmıyorsam o pratisyendi yani HEY GİDİ GÜNLER heyyyyyyyyyyyyyyyy:nazar:

kızlar size doktorumu tavsiye edebilirim.

skolyoz alanında başarılara imza atmış mükemmel bir doktor ve ameliyatlarında ücret almıyor.

doktorumun adı bel ve omurga cerrahı doç. dr. kamil çağrı köse. şu anda sakarya eğitim ve araştırma hastanesi'nde. (merkez)

şiddetle tavsiye ediyorum. çok iyi ve ilgili bir doktor. Allah o doktor dan razı olsun.asistanları da çok iyi ve ilgili.

sağolasın melitta bende skolyoz olduğumu yeni öğrendim ama ilerlememiş. yaşım 26. sadece kalça bölgemde ağrı var, hafif yürüme zorluğu çekiyorum.

sakaryada oturuyorum. dediğin doktora gidicem mutlaka.:KK34::KK34:

X