Koltuk ve çekyat temizligi

Bende silicem koltuklarımı kosla tozu duydum
oxi ler varya onu sprey şiye biraz doldurun kaynar su koyup
içine önce koltuğa sıkılmalı ardında yine kovaya sulandırılmış
kosla toz ile silinmeli diye duydum onu deniycem bakalım.

kızlar ben dün sildim koltuğumu.koltuğum krem ve tahmin edersiniz ki her şey leke yapıyordu..bir arkadaşımdan duydum ve bende denedim..çamaşırlara koyduğumuz kosla leke çıkarıcıyı kovadaki sıcak suya koydum, köpürttüm ve köpüğünü alıp koltuğa sıvadım..sonrada hani şu örme lifler olurya onlarla da bi güzel sildim..alındığı günden daha temiz oldu..tavsiye ederim.

bir arkadaşım da sıvı sabunu köpürtüp örme liflerle siliyormuş.sonuç harika dedi.hem de koltuklar parlıyormuş.ama ben daha denemedim.

2 hafta once kosla evde bitince,bulasik deterjanini kullandim birazcikda yumusatici doktum koku vermesi acisindan ve patates cuvali yani lifli cuvalla sildim bende...sonucc kosladan daha guzel oldu,daha canli siyahh ve daha temizzz... a.sa.s demekkiiii herseyy pahali ve iyi olanla olmuyormus...

valla arkadaşlar ben her türlü yöntemi denedim..

çuvalla sildim...

lif ile sildim

kosla ile sildim

makine ile yıkadım..

yanlız ne zaman ne kadar silersem sileyim

makine ile yıkadığımda çıkan kire bir anlam veremiyorum CADIARZU

silmenin ardından bir kaç gün sonra makine ile yıkadım sanki hiç silmemişim gibi CADIARZU

sonra dadim ki yüzeysel bir temizlik oluyor silince demek ki.. :kahve:

ama makine de yıpratıyor diyorlar..

koltuklarım krem ve ben sürekli koltuk siliyorum delikafadulden

aslında gözüme takıldıklarından

hastalık hastası etti beni bu koltuklar -tatlicadiarzu-

ben kosla kullanıyordum ...ama artık cif te ekliyorum biraz özellikle lekeli yerlere...
kızım koltukları tükenmez kalemle karalamıştı ,ne denediysem çıkmadı ,en son aklıma cif geldi ve sildim çıktı zemuszemus

ben de bildiğiniz perde tülü ile siliyorum,daha güzel köpürtüyor ve kumaş parçası bırakmıyor,denemenizi şiddetle tavsiye ederim:)

bende dün halı ve koltuklarımı sildim halıları arap sabunuyla silip sirkeli yumusatıcılı suyla duruladım koltukları da kirçözün pembe renkli olanıyla silip aynı suyla duruladım ikisindende memnun kaldım (koltuklarım krem ve fıstık yesili)

Kızlar benimde krem rengi koltuğum var silmem lazım ama ben yurt dışındayım ne arap sabunu var nede o dediğiniz kir çözden var burda.Şimdi ben neyle silcem bunu :KK43: annem önceden bildiğimiz matik deterjana çok az çamaşır suyu döküp silerdi.Öylemi yapsam acaba.

canım çamaşır suyu sildiğin yerin rengini açabilir,ya çamaşır makinası için olan leke çıkarıcı deterjanla sil yada halı şampuanıyla silmeyi dene bakalım....

koltukları temizliyenler var hemen bi telefona bi makineyle özene bezene ovalaya ovalaya bi güzel temizliyorlar ilk makineyle üzerine elleriyle. Çok çok güzel yapıyorlar. Tavsiye ederim.

Bir saat bile sürmüyor bütün koltuklar.

bende silmek için güzel bi karışım yapıyorum sempatiksalakcinni
kosla ve bulaşık deterjanı ve vernel döküyorum ve siliyorum çokda güzel kir çıkartıyo
camalrımı silerkende bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu kullanırım :hulya:

Merhaba hanımlar. Pİyasada genel temizlik sıvısı adı altında çeşitli kimyaşallar var. Aspirin, asprix vs. Kullanan var mı?
Koltukları onunla silsek nasıl olur acaba?

X