Kum Dökmesi

E

EU1

Ziyaretçi
KIZLAR ANNEM İÇİN BU KARIŞIMI ARAŞTIRDIM ŞUANDA KULLANMAYA BAŞLADI İNANIN 3.GÜNÜNDE AĞRILARI AZALDII...EĞER İHTİYACI OLAN VARSA KULLANSIN VEYA PAYLAŞSIN TAVSİYE EDERİMM:1yes2:

Kum dökmesi için avakado yaprağı, kiraz sapı ve mısır püskülü içeren karışık çaylar kullanabilirsiniz. Ya da hepsinden birer tutam alıp bir litre suda kaynatıp akşama kadar o bir litre suyu içsin. Ve de gilaburu suyu günde 3 çay bardağı yeterli olur. Bunları kullanın kum namına bir şey kalmaz.

Sevgili Ebruli,
Öncelikle annenize geçmişolsun dileklerimi sunuyorum.
Söylemek isyediğim kum döküldüğü kesin biliniyorsa bunun için spazm çözücü ilaç veriyor drlar, etkisi de çok çabuk görülüyor, bence ilaç tercih edilmeli, üç gün acı çekmeye ne gerk var be canım. Sağlıklar dilerim herkese.

Duducum Saol Yardimin Için Ama Zaten O Dediğin Ilaçlari 2 Hafta Kullandi Ama Ağrilari Hiç Geçmedi..onun Üzerine Bu Karişimi Denedi Ve Şu Anda Maşallah Düzeldi.alternatif Tibba Herzaman Başvururum Ve Hiç Zararini Görmedim:1yes2:

avakado yaprağı böbrekler için birebir..annem de kullanıyor benim..ben de tavsiye ederim..4-5 yaprağı çay gibi demleyip içiyor..ağrı sızı kalmıyor...

Evet Ayrica Vucuttaki Ödemin Atilmasina Şişliklerin Inmesine Birebir Gelio:1yes2: :1yes2:

kızlar bende kum döküyorum su kiraz sapını ben denedım içemedım yaa..kokusu tadı hoş degıldı..su avakado olayınıda bı deneyelım bakalım yanlız benım öyle cok sancım olmuyor ilaç kullandıgım ıcınmı acaba...

ebruli babam şu an kum döküyor ben de kiraz sapı ve mısır püskülü karışımı yaptım içiriyorum ama avakado yaprağım yok öylede etkili olur değilmi canım

arkadaşlar merhaba ..ya bende ağrı kesici içtiğime rağmen geçmeyen bir ağrı var acaba kummu döküyorum?benneyaptımki

ahh ahh şu kumlar bir bırakıp gitmezler ki beni...
Periyodik dökülür durular tekar oluşurlar.:mymeka:
Oksalat fosfat veya ürat sistin kristallerinin erimemiş olarak idrar içinde atılmaları olayıdır bu Kristalüri tıptaki karşılığı..Bebekliğimden beri bu sıkıntıyı çekiyorum;Rabbımın taktıırı:eek: Sıkıntıya sabretmek nimete şükretmek gerek..Hatta taşa dönüştü birkaçtanesi.Oksalüri biçimindeki kum dökme olayında atılan kristallerin miktarı çok fazla değilse,herhangi bir belirti gelişmeyebilir anlayamayabilirniz yani.Eğer atılan kristal miktarı fazlaysa,idrar sırasında yanma hissi ender olarak da kolik biçiminde şiddetli ağrı gelişebilir fazla miktarda sıvı alması mide-bağırsak bozukluklarının düzeltilmesi,tedavide etkili oluyor...Ayrıca pırasa da iyi geliyor...(rivayete göre:sm_cool:)
Erkeklerin doğum sancısı derler kum-taş olayına...Uff zor..Zahmette rahmet vardır...Rabbım şifa ve sabırlar versin yaşayanlara..
Arkadaşım sana da tşk.. ben de deneyecim bu yöntemia.s.

.

kızlar,annem de ödem atmak için mısır püskülü ile kiraz sapından içiyordu.Birgün çok sancısı oldu,doktora gittiğinde içtiği bu çay nedeniyle kum döktüğünü söylemiş doktor.

bende kum döküyorum hemde bayramda ist gitmiştik orda döktüm bana maydonoz a bol limon ve bol has zeytinyağı dök ye dediler kumlar kayar gider bi de bol su iç şaşalı al elinde gezdir dediler bide pirinç gibi su da eriyen ilaçlar iğneler ve kas gevşetici verdiler.

birde dr ağrın başladığında hemen sıcak tut geçer dedi gerçektende sıcak tutuyorum sıcak su torbası alıyorum geçiyor.maydanoz suyuda içiyorum sık idrara çıkıyorum.

ama idrardan kan geliyo resmen görüyorum bir daha gideceğim dr a.hepimize geçmiş olsun.

kum değil taş çıktı 5 mm kanala inmiş heralde ameliyat olucam acaba nasıl olurki çok yatarmıyım olan varsa bilgi verirse sevinirim.

Benimde eşim kum döküyor baya ağır geçiyor.
İlaç ve 2 serum yedikten sonra düzeliyor. Evde bu karışımı bir yapayım gerçi erkeklerin çoğu böyle şeyleri içmeye nazlanır ama denemekten bir zarar gelmez sanırım...

ay eşini bırak bana dediler ama ben yapıyomuyum bi sor ben dahada nazlıyım biliyorum yapmıyorum zeytinyağı nasıl içilir ya

kapalı ameliyat olursan bir gün yatıyosun açık ameliyat olursan duruma göre değişiyo bizde taş çok ama taşın küçükmüş belki kırabilirler

ama tam mesanedeymiş böbreklere zarar veriyormuş tahlil sonuçlarım ameliyatı gerektiriyorsa hemen olucakmışım yoksa böbreğimi kaybedermişim.

bu karışımları deneyenler memnun kaldılar mı acaba?
bende kist mi var diye doktora gittimde, meğer kum döküyormuşum.

Konu çok eski tarihli ama bu sorun herkeste olabilir diye bende deneyimimi yazayım.Kum döktüğünü söylediler eşime.Yarım çay bardağı saf (!) zeytinyağına yarım çay bardağı taze sıkılmış limonsuyunu karıştırdık.Günde 3-5 kez içti.İçtikten sonra ağrı sızı oldu ama kumu döktü çok şükür.Aktar olan akrabam söylemişti bunu.Bize şifa oldu inşallah sıkıntısı olanlara da şifa olur.

arkadaslar doktorum kum döküyorsun dedi ama ben kum döktügümü nasıl anlarim yardımcı olur musunuz?

X