Doğal Saç Bakım Kürleri Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
cam terebentıne dıkkat edın arkadaslar uzatıyor bu dogru ama fazla kullanıldıgında sacın dokulmesıne ve sertlesmesınede sebep olabılıyor.

ya arkadaşlar bn çam terebentin almıştım dün karıştırdım şampuanıma şampuan su gibi oldu çokta kötü kokuyor :çok üzgünüm: denemeden attım şampuanı çöpe badem yağı denemeyi dşünüyorum o da böyle kötü mü kokuyor kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir misinz:1rolleyes:

badem yagı oyle degıl canım..cam terebentın cok guvenılır bısey degıldır zaten ıyı yapmıssın cok az koymak gerekıyor...badem yagı cok daha faydalı bısey

ya ben saclarimin uzamasini istiyorum ne yapabilirim yardim edermisiniz lutfeeennnn
birde korkuyorum o karsimleri sacima surdugum zaman saclarim dokulurse diee
yardim edinnn

benimde saçlarım yağlı değil.. badem yağı sürmeye başlamıştım fakat bıraktım saçlarımdan memnunum çok şükür.

madem yağı kuru ciltlerede iyi geliyor arkadaşlar

kızlar benim size bir uyarım olucak. bu yağları cok da kafanıza göre karıştırmamanız. en azından aktarlar öyle diyor. çünkü normalde tek başlarına yarar sağlayacak yağlar bile hiç olmucak başka bir yağla karıştığında etkisini yitirebiliyormuş. mesela zaytinyağı ve badem yağını karıştırmak yerine ayrı ayrı daha yararlı olduğunu söylüyorlar.

saç diplerine masaj yaparak sürülüyor bende kullandım ama bir şişe bittikten sonra almadım

özlemcim,,,badem yağını ve susam yağınız nekadar miktarda,nekadar aralıkta ve birbirine karıştırarakmı sürüyosun,,,saçların ıslakkenmi kuruykenmi,,,duruluyomusun peki,,nekadar bekletiyosun saçında,,,faydaları ne oldu,,,ay çok soru sordumdelikafadulden ve son olarak fiyatları nekadar,,eczanedenmi alıyosun,,,,benim saçlarımda çok mat,,ve çok yıprandı,,artık şekil bile veremiyorum,,diplerinede sürüyomusun peki:)

saç diplerine masaj yaparak sürülüyor bende kullandım ama bir şişe bittikten sonra almadım

benim saç diplerim pek kuru sayılmaz ama yağlı da değildir, uçları ise aşırı kuru acaba sadece uçlarına mı kullansam? diplerine sürmediğimizde etkisini göstermez mi?:uhm:

valla dün akşam yıkadım saçımı sonra ıslakken biraz badem yağı ve bikaç damla gliserini karıştırıp saçımın uçlarına bolca olmak üzere her yerine yedirdim, durulamadım öylece kurumaya bıraktım. Hiçbi yumuşaklık etkisi alamadım, belki de durulamak gerekiyordu

bende badem yagi kullaniyorum sacimda ne dokulme nede baska birsey yok aksine saclarimi yumusacik ve isil isil parlatiyor ben haftada 2 defa kullaniyorum ve 1:30 yada 2 saat bekletiyorum cok faydasini gordum boyadan yanmis ola saclarimi gozle gorulur sekilde onardi.

bazı görüşlere göre badem yagı tek başına kullanılmamalıymış yani bir etkisi olmuyormuş,mesela zeytinyagı gibi karışımlar yaparak sürülmeliymiş..

ben saçıma zeytinyağ ile badem yağını karıştırarak sürüyorum 15 günde bir kere iyi geldiğini söyleyebilirim ama kırıkları onarma gibi bir etkisi yok önleme açısından uygundur.saçı kuru veya kurumuş olanlar için uygun bir maskedir.

Bende bu bir haftadır bağdem yağı kullanıyorum,yanlız ben araştırma gibi bir düşünce taşımadan direk sürdüm :).. baya beklettim,bir iki saatten fazla,sanki bir kişi 6 saat kalıcak diyordu,bende 4-veya 6 saat beklettim,bu haftada iki kez yaptım,yumuşaklık hissediyorum saçlarımda,yanlız ben saçlarımın uzamasını istiyorum ve gürleşmesini :KK43:... çok ince saçlarım... ne yapmalıyım kesin çözüm istiyorum ?....

Badem yağını nemli ve temiz saçlarının köklerine masaj yaparak uygulamak gerekiyor.Şahsen ben o şekilde uyguluyorum ancak artık pek de uygulamayı düşünmüyorum.Çünkü gerçekten saçlarım yağın verdiği kayganlıkla aşırı derecede dökülüyor uygulama sırasında.Sadece uçlara uygulamayı düşünüyorum bundan sonra yumuşatıp taramayı kolaylaştırsın diye yoksa uçları onaracağını sanmıyorum.

cannlarım ben badem yağını kaşlarımı gürleştirsin die aldımm...kulak pamuğuyla sürcem dee acaba yıkamam gerekir mi onu acele cevap lütfen??
bide çam terebentini sampuanıma karıştırıp kullancam nasıl uygulayayım ne miktarda?

Ya iide bazıları diyoki saça badem yağı ve zeytinyağı sürmek ii değilmiş...Doğrusu bende kullandım badem yağı pek bi faydasını görmedim.

Ya iide bazıları diyoki saça badem yağı ve zeytinyağı sürmek ii değilmiş...Doğrusu bende kullandım badem yağı pek bi faydasını görmedim.

bazıları dediğin kim diyor bunu. badem yağı saça en iyi gelen şeylerden biri. çünkü gerçekten saç çıkartıyor. ben hamileyken karnıma sürdüm tüğlenme yaptı. bu arada sen badem yağını ne kadar kullandın merak ettim. En Büyük KK

X