Doğal Saç Bakım Kürleri Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

yelmirne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2007
38
0
35
kızlar bu badem yağını nasıl kullanacam ne kadar sıklıkla kullanacam ve de saçımda ne kadar kalacak bilen var mı?

bana 1 saat gibi bi zamanda kalsın demişti aktarcı öyle yaptım saçımm hep döküldü mahvolduu aammann o kadr uzun zaman bırakma saç derin hassaslaşıp saçların dökülür ben saçımı ıslatıp badem yağı ve susam yağını avucuma alıp saçıma sürüyorum 2 yada 3 dk beklettikten sonra boll suyla duruluyorumm saçım yumuşacık oluyo ve etkisini gösteriyoo

ben badem çam terbenti ve menekşe yağını sürüyorum saç uzaması için aktardaki adam bana 1 saat yeter dedi ve yaptım bende dökülme vs. olmadı bence o birazda deri yapısıyla ilgili

şimdi aldığım yerde bir ürün vardı çam terebentin,badem,defne yaprağı,zeytin,susam, menekşe yağları vardı hepsi aynı ürünün içindeydi ben sadece badem yağı aldım değiştirip onu mu alsam? saçları gerçekten uzatıyor mu?

Valla bende de dökülme yapıyo bu tarz yağlar.Berna'nın dediği gibi saç derisiyle ilgili bencede.Yağlı bi saç derin varsa sakın kullanma bu tür yağları çoğalsın derken daha çok döküyoz.

arkadaşlar bende susam yağı ve badem yağı karıştırıp haftada bir gün sürüyordum. menekşe yağı ne işe yarar? onu da katayım mı :)

benim bi tanıdığım menekşe yağı kullanıyordu nemli saçına sürüyordu hatta diyordu ki nemli saça yağ sürmek daha iyi çünkü nemi hapsediyor ve nem saça çok iyi geliyor ...biz de sürüyorduk tabi:)

ya peki bu yağları sürüp sonra yıkanması mı gerekiyo saçların ? bnm tanıdıklarımdan az sürüp öyle bırakanlar vardı..yağlı görünüm de yaratmıyodu ..hımm...

peki sac bakım yagları var bir çok yağ karışımından yapılıyo onlar nasıl almak istiyorum ama faydası olurmu bilmiyorum benim bi arkadaş kullnamıştı badem yagını hem saca hemde kirpiklerine sürmüştü asırıderecede sacları uzamaıştı

arkadaslar bu yagları haftada bır kullanın ben bı yıla yaklasık karsık yaglar flanada kulandım saclarınız cok yumusarsa dokulme yapıo gercekten hanı saclarımız yumusacık ya flaan dıos kasıdgmızda topladgmızda vs saclar cok dokuluo benm gercekten oleydı alahtan durdu dokulme badem yagının dokulmeyı yada uzatma gıbı bı etkısı yok parlaklık verıo beslıo sacları uzatmak ıcın sarımsak yagı defne tohumu yagının onerrrım hemde dokmeyı azaltıo son olarak duzenlı kullandgım yaglar onlar oldu dokulme durdu saclarım uzadıı eger hasassa sac derınız bunları kulanın arkdslar cam terebendı hasas derıler ıcın pek ıse yaramıo bırde haftada bı kere uygulayın cok daha ıyı a.s

kızlar bende dün badem yağı aldım eczaneden ben dökülmeye falanda etkili sanıyordum eczacı dedi dökülme için değil bu saçını besliyor parlak görünüm veriyor dökülme için bitkisel şampuanlar kullanacaksın dedi:ecrin_bebek:

bende bu bütün yağların karışık olduğu Hair Plus diye bir ürün almıştım aktardan,aslından ben 4-5 çeşit yağ alıp kendim karıştıracaktım ama aktar baana bunu önerdi hazır kaşım hemde daha çok çeşit var diye,bende baktım gerçekten baya çeşit var,oyuzden tavsiyesine uyup aldım..hihoyyyt

aynı zamanda ısırgan otu şampuanı ve onun bakım solusyonunu aldım,karışık yapı şimdilik 10 günde bir kullanıyorum,aslında haftada 2-3 kez kullanılabilirmiş ama ben denemek istedim.İnanılmaz bir şekilde o yağı kullanmaya başladığımdan beri aşırı dökülen saçlarımın dökülmesi azaldı..Bende bu ürüne bağladım,çünkü bu yağdan daha önce kullanmaya başladığım ısırgan otu şampuanı ve onun bakım solusyonu bu kadar bir etki yapmamıştı..a.s

Badem yağını da ayrı olarak,banyodan sonra saçlarımı kurutuyorum,hatta düzleştiriyorum en son avucum içine biraz döküp aynen jöle sürer gibi saç uçlarıma sürüyorum,öyle bırakıyorum..aynı zamanda kaşlarımada gezdiriyorum parmaklarımla..şimdilik olumsuz bir yan etkisini görmedim..hihoyyyt

15,20 dk falan bekletiyorum en fazla yarım saat.bi kere zeytinyağını 3 saate yakın bekletmiştim tutam saçım dökülmüştü.bu yüzden tırstım badem yağınıda az bekletiyorum.

ben badem yağı ve hint yağını birde bemıx evigen ampülleri karıştırdım haftada 1 saçlarıma sürüp 2 saate yakın bekletiyorum.. zeytünyağı gibi saçtan akıtması zor bi yağ olmadığı için kullanıyorum. tek şampuanlamada da akıyor saçımdan yağ.. saçlarımda yanık yerler var malesef.. badem yağı aşırı derecede besliyor saçı.. hint yağını da uzatmak için kullanıyorum turplu suya ek olarak :)

saç bakım yağları aktarlarda karışım olarak satılıyor diye biliyorum zamanında almıştım. ama şimdi ben sadece badem yağı sürüyorum saçlarımı çok parlak yapıyor yumuşacık oluyor:sm_cool:
artık her banyodan önce sürüyorum bugün 2. kullanışımdı. bakalım hızlı uzatacak mı..:S

arkadaşlar bu yağları saç uçlarına sürsek olmaz mı---yani diplere mi sürmek gerekiyo--- ???cevaplarsanız sevinirim :)

X