Maske Tarifleri Bebek gibi bir cilt için evde yapabileceğiniz cilt bakım maskeleri

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

xsxulem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
687
23
51
Bebek gibi bir yuz icin..

Iste size bebek gibi bir yuze sahip olmanin yollari. Evde kolayca bulabileceginiz malzemelerle hazirlayabilecegini z bu karisimlari deneyerek farki gorebilirsiniz.

Yuz icin nemlendirici maske

Malzemeler: Yumurta sarisi + sut
Hazirlanisi: Bir kapta yumurta sarisi ve bir kasIk sutu karistirin. Bu karisimi yuzunuze yayin, uzerini ince bir bezle orterek on bes dakika bekleyin. Ardindan kagit mendille silerek temizleyin. Daha sonra sirasiyla, ilik ve soguk suyla yuzunuzu yikayin.
Ne ise yariyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin icin birebir. Icinde bulunan yumurta sarisi cildinizi beslerken, sut nemlendirecek, yumusaklik verecek ve sIkilastiracak.
Ne zaman kullanmali: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Siyah noktalarin sonu geliyor

Malzemeler: Limon suyu + yogurt
Hazirlanisi: Bir kase yogurda bir limonun suyunu karistirin. Bu karisimi, gozlerinize gelmemesine dikkat ederek yuzunuze yayin ve 15 dakika bekleyin. Yuzunuzde kuruyan maskeyi ilik suyla yikayarak cikarin.
Ne ise yariyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktalarin kaybolmasina yardimci olur. Yogurt ise cildi besler, nemlendirir ve yag miktarini dengeler.
Ne zaman kullanmali: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Sivilceler icin karnibahar

Malzemeler: Karnibahar + Zeytinyagi
Hazirlanisi: Sekiz adet karnibahar yapragini iki kasIk zeytinyagi ile beraber mikserden gecirin. Karisimi, problemli bolgeler uzerinde daha yogun olacak sekilde yuzunuze yayin, on dakika bekleyin ve yuzunu ilik suyla temizleyin.
Ne ise yariyor: Karnibahar yapraklarinin temizleyici fonksiyonu vardir.
Ne zaman kullanilmali: Haftada bir ya da iki kez.

KirisIklara karsi maske

Malzemeler: Kaymak + Elma
Hazirlanisi: Bu maskeyi hazirlamak icin soyulmus bir elma ve uc kasIk kaymagi mikserle bir kac dakika karistirmaniz yeterli. Karisimi cildinize yaydiktan sonra temiz bir bezle yuzunuzu kapatin. YaklasIk on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yuzunuzu ilik suyla temizleyin.
Ne ise yariyor: Kaymak cildi yumusatir, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandirir. KirisIklara karsi da etkilidir. Elma ise cildin diri kalmasi icin onemli etken.
Ne zaman kullanmali: Haftada bir kez.

Yagli ciltler icin

Malzemeler: Bal + sut + limon suyu
Hazirlanisi: Bir fincan icinde bir kasIk bali, bir kasIk limon suyunu ve kivamin koyulugunu bozmayacak miktarda sutu karistirin. Karisimi yuzunuze ve boynunuza yayin ve hafifce kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sunger yardimiyla silerek temizleyin.
Ne ise yariyor: Bal cildi yumusatir ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini saglar. Bu maddeler de cildin yag salgisini dengeler, fazla yag salgisi sonucu olusabilecek sivilceleri onler.
Ne zaman kullanilmali: Ihtiyaca gore 10 - 15 gunde bir tekrarlayabilirsiniz.

ALINTIDIR

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben limon ve yoğurt maskesini yaptım gerçekten işe yarıyor tavsiye ederim ama benim bildiğim süt ve baldı süt ve yumurta deil.

bebek gibi bir yüzün olmasını istiyorsan gerçektende her gün süt iç cildin bebek gibi oluyor ... saglıklı günler dilerimmm

Suslu guzel bir konuda bilgiler yazmissin ellerine saglik deneyecegim,

bebek gibi yumuşacık bi cildiniz olsun istiyorsanız bu tarifi hfta bir kere yapın

1 fincan yoğurt
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı da elma sirkesi

iyice karıştrp yüzünüzde kuruyana kadar bekletitorsunuz.daha sonra ılık suyla yıkıyorsunuz bu kadar:1yes2:

bu maskeyi deneyen var mı acaba,mesela benim cildim çok hassas,çabuk kızarır,bu maske her cilt tipine uygulanabilirmi merak ettim:uhm:

ben her hafta bi kere yaparım aynen cildim çok hassastır ama hiç bişi olmuyo:KK66:bebek gibi yumuşacık oluyo yüzün

Bebek gibi bir yüz için

İşte size bebek gibi bir yüze sahip olmanın yolları. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek farkı görebilirsiniz.

Yüz için nemlendirici maske

Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.
Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Siyah noktaların sonu geliyor

Malzemeler: Limon suyu + yoğurt
Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.
Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Sivilceler için karnıbahar

Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı
Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.
Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kez.

Kırışıklara karşı maske

Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.
Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

Yağlı ciltler için

Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.

ya arkadaşlar ben entele otu arıyorum.nerede bulabilirim acaba ?yardımcı olabilirmisiniz?

limon+yoğurt karışımını yağlı ciltler ve sivilcesi olanlar 1 hafta boyunca mutlaka yüzlerine uygulasınlar..ben uzun zamandır yapıyorum bunu ve çok faydasını görüyorum..sivilce problemim vardı ama sivilceden 1 hafta da eser kalmadı..mutlaka yağlı ve sivilceli cildi olanlar denesin..çok büyük faydasını görceksiniz

paylaşımım sizlere yararlı olduysa ne mutlu bana.....:emir_bebek: :emir_bebek:
bişi değil kızlar:asigim: :nazar: :1hug:

İşte size bebek gibi bir yüze sahip olmanın yolları. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek farkı görebilirsiniz.

Yüz için nemlendirici maske

Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.
Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Siyah noktaların sonu geliyor

Malzemeler: Limon suyu + yoğurt
Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.
Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Sivilceler için karnıbahar

Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı
Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.
Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kez.

Kırışıklara karşı maske

Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.
Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

Yağlı ciltler için

Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.
Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre 10 - 15 günde bir tekrarlayabilirsini

X