rahim filmi çektirenler var mı?

canım korkma hepimiz aynı işlemlerden geçiyoruz korkularını yaz herkez sana yardımcı olur daha bilinçli gidersin doktora

Arkadaşlar şuan 10 Haftalik Gebeyim Bende Hsg çektirdim Aci Katlanilabiliyorsa Tatli Inşallah çektiren Arkadaşlarda Bir An önce Gebe Kalirda Güzel Haberlerini Aliriz. Inşallah Korkulacak Birşey Yok ölüm Yok Ya Ucunda Sikin Dişinizi Derim Hsg Den Sonra 1 Sonraki Ayda Gebe Kalinabiliyor. Kolay Gelsin şimdiden

Eylülde bende rahim filmi çektireceğim anestezili.Ama bu okuduklarımdan sonra korkmaya başladım.Film çekildikten sonra ağrı oluyor mu?Ya da kanama falan oluyor mu?

canım ya 3 aşılama yaptırmışsın ve o aşamaya kadar rahim filmi çektirilmemiş bu çok ilginç.umarım kanal açıktır ki kapalıysa ikisi de aşılamalar güme gitmiş,daha da ilginç olanı tüp bebek yaptıracaksan kanal açtırmaya hiç gerek yok direk rahme ulaştırılıyo bebekler.rahim filmi infertilite tedavisinde ilk sıralarda yapılması gereken bi işlem bildiğim kadarıyla.Allah yardımcın olsun

Alincim ne yazık ki acı kaçınılmaz fakat anesteziyle yaptıracaksan elbette film çekilirken yaşanan acının binde birini yaşayacaksın sonrasında ki o da çekilemeyecek kadar zor değil.film çelirken kanama oluyo biraz ve sonrasında da çok adaha az.Vee sakın kararından dönme anestezi uygulat ben gittiğimde bahsetmemişlerdi kabuslarıma girdi aylarca.şimdiden kolay gelsin canım

Eylülde bende rahim filmi çektireceğim anestezili.Ama bu okuduklarımdan sonra korkmaya başladım.Film çekildikten sonra ağrı oluyor mu?Ya da kanama falan oluyor mu?

anezteziyle yaptırmıştım ama ayıldıktan sonra hiç ağrım olmadı sadece biraz kanamam oldu oda normal dedi doktorum anesteziyle yaptırcaksan hiç korkma sonrasından hiçbirşey olmuyor yanlız anestezinin etkisiyle ben akşama kadar uyumak istedim o kadara.s.

alinciğim korkunç olanların hepsi canlı canlı yapılanlar. anestezi çok iyi bişey değil ama öyle yaptırırsan acın olmaz. özel hastanade yaptırıyorsan bir de HSS(histerosalsomografi) yöntemi yapıyolar mı onu sor. bana rahim filmi yerine o yapıldı. anestezisiz, aşılamadaki gbi bi ağrı oluyo. senin durumun için uygunsa onu da yapabilirler. inşaallah kolay atlatırsın.

bende özelde çektirdim hsg yi anestezili yaptıracam dedim filmi çekecek dr çok tatlı dlli bir bey beni caydırdı 1-2 dklık bir olay için anstezi yaptırma hiç acın olmayacak dedi ve beni ikna etti jinekolojik muayenede bile gerilen ben nasıl ikna oldum anlamadım nitekim dr canımı hiç yakmadı ama speklumu yerleştiren ebe canımı baya yaktı birazda ben kastım kendimi dayanılmayacak acı değil belki ama ben kendimi kasınca ebede biraz zorlayınca acıdı işte oysaki benden önce yaptıran bayan da içimi rahatlatmıştı neyse yaptırcak olan ve beni gibi korkanlara diyorumki birkaç dklık bir olay için anestezi mecbur kalmadıkça yaptırmayalım bizler bebek sahibi olmak için bu kadar uğraşıyoruz bu kadar acılara güğüs germeliyiz eğerki acıya birazda olsa dayanıklıysanız ve iyi bir merkezde yaptırırsanız tedirgin olacak birşey yok benim sonuçlarım iyi çıktı kanallar açıkmış bu son tetkikti çok şükür bende hiç sorun yok eşimde morfoloji %1 bunun için tedaviye başlıyacağız

Kadınlık çok zor arkadaşlar ALLAH bize kuvvet versin.Sonundada sevindirsin inşallah:1hug:

ya ark herkes çok acı çektiginden bahsediyor yaklaşık 2 ay önce bende çektirdim ama inanın sizleri bahsettigi gibi acı hissetmedim fakat sonrasında 2 gün kasıklarım sızladı okadar bence okadar büyütmeyelim sonuçlarına bakalım derim allah herkese kolaylık versin tabi birde isteyen herkese hayırlı ve saglıklı evlatlar

cnm bende cektirdim.cok cok kötü değil.vajinal ultrason gibi,ona alıskınsan zaten buda onun gibi.siringayla içine ilac veriloar,sadece o ilaç biraz karın ağrısı yapıo. o kadar abatılanlara aldırma bence ,ben makina değilim,insanım.....

Ağrı insandan insana değişiyor arkadaşlar.tüpler tıkanıksa özellikle ağrı fazla oluyo.ben de insanım ve canım çok yandı.bunu korkutmak olarak algılamayın,hazırlıklı olun diye söylüyorum.

bu bahsettiğiniz rahim filmi ilaçlı olanmı biri beni aydınlatırmı. 10 gün sonra bende çektiricem.miyom var o yüzden anestezi falan demediler bana.

zor olucak yani ama mecburen katlanıcam ne yapalım.parisli sağol canım cevap verdiğin için.

hayırlı geceler bende bugun ılaclı fılm hsg cektırdım cok agrım oldu amaagzı 15 dak suruyo sonra hafıf bı kasık agrısı rabbım bzılere kolaylık versın inşallah ınşallah cektıgımız sıkıntılar gunahlarımıza kefaret olur sonumuzda hayırlı olur

bende çektirdim rahim filmi bir 15 sene felan önce,tabii o zaman böyle anestezi istermisiniz diye kimse sormadı sadece dr'um biraz ağrı çekersin hazırlıklı ol ve masada sakın kımıldama filmin iyi çıkmaz herşeyi sil baştan tekrar yaşarsın dedi(filmi dr'um kendi çekmişti riske etmiyelim gözümle göreyim dedi)bende o güne kadar 3 ameliyat geçirmişim(dolayısıyla anestezi denseydi bile kabul edermiydim bilemiyorum çünkü her anestezi aldığımda uyanamamaktan korktum... ayılma aşamasıda hiç hoş değil)aman dedim ameliyat ağrısından kötü değildir heralde.....masaya yattım spekullumu yerleştirdi dr hazır ol dedi tamam dedim sonrasında bir ağrı sanki beynimden çıktı dr'umun kımıldama sonra herşey yeniden ikazı beynimde dönüyor kızlar o korku ile ben diyaframdan bir aaaaaaaaa çıkardım ama üst bedenim zangır zangır titriyor fakat nasıl başardı isem kalçalarımı sabit tutabildim:))))))))Allah'tan çok kısa süren bir süreç...sonrasında hafif bir kanama ve iki gün karın ağrısı çektim kasıklarda sızı felan oluyor....ama dr'um daha sonra muaynehanede dünyanın en iyi sopranosunu bile kıskançlıktan çatlatırdın o ne güzel aaaa idi öyle dedi:))))bende diyaframdan geldi o ses dedim çok gülmüştük..birde üst bedenimin zangırdamasına rağmen kalçalarımı sabit tutma becerime hayran kaldı..e ne yapayım siz kımıldama yoksa yeniden çekeriz demiştiniz ya korkunun adama yaptıramaaycağı şey yok işte dedim...aynı şeyi iki sene önce serviks yaramı yatırırkende becerdim...dr yarayı yakarken o kadar korktum ki elimde olmadan bacaklaroım ve tüm bedenim yine zangır zangır titredi tabii kalçalarım hariç!!!niye???kalçam kımıldarda dr elindeki aletle başka bir tarafımı yakar diye:))))))))))bazen tv de oryantalleri seyrediyorumda tüm vücutları sabit kalçaları titriyor bende diyorumki oda birşey mi tüm vücudunuz titresinde kalçalarınız sabit dursun:)))))))))))nerdeeeeeee........bende bu komik halimi anlatarak topiği biraz rahatlatayım dedim:)))şaka bir yana tabiiki biraz canı yanıyor insanın, ama çok kısa biran yani biranlık bişi,anestezili de olsanız sonrasında o karın ağrısı ve kanama yine olacak iki gün ağrı kesici ile atlatılır....bence o kadar kısa biran için anestezi almaya değmez çünkü anestezide iyi bir şey değil...belki ilerde operasyonlar geçirmek zorunda kalacaksınız ve anestezi alacaksınız mejburen...bu kadar kısa biran için aldığınız anestezi sayısını yükselterek vücudunuzu harcamayın derim tabii benimki bir abla önerisi...sevgiyle kalın

X