rahim filmi çektirenler var mı?

kotyora

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
75
0
3aşılamadan sonra şimdi tüp bebek tedavisine başladık. rahim filmi ya da hss mi ne öyle bişey istediler.. bu rahim filmi çok ağrılı mı oluyo? tedavim özel hastanede oluyo ordan kendi yapacakları bir görüntüleme yöntemini önerdiler. (rahim filmini dışarıda çektirecektim) emin olamıyorum. içime şüphe düşmüyor değil, acaba hastanede daha yüksek ücretli olan yöntemi uygulayalım diye mi rahim filmi çok ağrılı oluyo dediler? biri bişeyler yazsın lütfen. bu konuları ailem dahil kimseyle paylaşmadım:uhm

sevgili kotyora,
öncelikle sana kötü bir haberim var.hsg filmi çok ağrılı ve felaket acılı bir işlem.
bir daha yapmamı önerseler kesinlikle ve kesinlikle anestezi altında isterim.bana anlattıklarından bildiğim için, daha masaya yatırıp bacaklarımı kaldırırken ben başlamıştım ağlamaya.dayanılır gibi bi acı değildi.çığlık atıyordum resmen 1 ay etkisinden kurtulamadım.raporumun temiz çıkacağını ben kesinlikle biliyordum ve hastaneden almaya bile gitmedim,filmi bırak almayı elime bakamadım bile.
ben o zaman 250 ytl yaptırmıştım,ama bana doktor 100 daha verirsen anesteziyle yapalım dedi.ben paraya acıdım.salak kafam şimdi hayatta acımam valla.
özür dilerim biraz korkuttum seni ama,benim gibi olmanı istemedim.
kesinlikle anestezi ile olanını tavsiye ederim.
sevgilerle.......

kotyora benimde rahim filmi maceram pek iç açıcı değil..... o an çektiğim acıyı bir ben bilirim bir de allah film çekildikten sonra iki kişinin kolunda çıkabildim ve bütün vücudum titriyordu bana hiç anesteziden falan bahsetmemişlerdi ancak imkanın varsa anesteziyle yaptır inan ki yaşanmaya değecek bir acı değil

ben anesteziyle yaptırdım ayıldıktan sonrada hiç acı olmuyor zaten iğne vuruyorlar 15 dakika filan sürüyor ayılman bence anezteziyle daha iyi

bende çektirdim ama daha önce ağrılı olduğunu duymuştum onun için anestezili çektrdim 375 YTL daha sonra ağrı olmadı ama kanama olmuştu

rahim filmi bir kabus gibiydi hatırlamak dahi istemiyorum. Filmi çektirdikten sonra bayılmışım tansiyonum düşmüş herhalde.Anesteziyi bana söylemediler senin imkanın varsa mutlaka anestezi iste. şimdiden geçmiş olsun canım.

anesteziyle cektırdım ben.hiiiiiiiiiiiiiç bir acı hıssetmedım.sonrasındada hamıle kaldım iyiki cektırmişim.anestezıyle yaptır bence

birde asılamada kesin gereklı hsg 3 üncü den sonra sen tüp bebege gectık dıyosun tup bebekte gereklı olmadıgını bılıyorum

birde asılamada kesin gereklı hsg 3 üncü den sonra sen tüp bebege gectık dıyosun tup bebekte gereklı olmadıgını bılıyorum
eğer daha önce çektirilmediyse bence lazım. rahim filmi bende çektirdim ve o kadar da çok acı çekmedim.acı herkese göre değişir.bende çok mızmızım ama ne için çektirdiğini düşünürsen bence acılar hafifliyor.

Ben de eylül ayında hsg çektireceğim,
bir kaç gündür konuyu araştırıyorum,ağrı durumu bünyeye göre değişiyormuş,anestezi ile tavsiye eden çoğunlukta,
ama bir kısımı ise şiddetli adet sancısına benzetiyor,ben zaten her ay en az iki gün onu çekiyorum.
hsg gitmeden önce kahvaltı edilmeli ve bir ağrı kesici içilmeli deniyor,işlem sırasında da ağrı kesici fitil isteyin deniyor bir de kendinizi kasmayın deniyor.
Tabi anestezi imkanın varsa değerlendir.
Benim galiba olmayacak,üniversite hastanesinde yaptıracağım.
İkimize ve tüm bebek için uğraşanlara Allah kolaylık versin.

Sabiş hamilleğin hayırlı uğurlu olsun.

arkadaşlar bilgiler için hepinize teşekkür ederim. yalnız şu an korkudan bacaklarım titriyor. tabi anestezi ile olana karar verdim, imkanları zorlayacağız biraz. kendimi biliyorum, malum durumlarda ve vajinal ultrasonda bile çok kasıldığım için canım çok yanıyor. aşılamalarım da ağlama eşliğinde gerçekleşmişti. bu konuda hiç birşey bilmiyordum, iyiki varsınız... Hepimize Allah kolylık versin!

selam arkadaşım ben 15 yıl önce çektirdim..o zaman anestesi ile yapılmıyordu..sakın uyanık çektirme bu kadar yeterli sanıyorum yorum yazan tüm arkadaşlarıma katılıyorum çok zor ama uyursan hiç korkma belki uğurlu gelir kendiliğinden kalırsın arkadaşım allah gönlüne göre versin...

Kotyora Senin Durumda Bir Gariplik Var 3 Asilaam Yaptirdim Simdi Tüpbebk öncesi Hsg Cekilcek Diyosun Hsg Asilamadan önce Cekilir Tüpbebkten önce Degil Senin Zaten Kanallarin Kapaliysa Asilamalari Bosuna Yaptirmissin Bu Drlar Amma Paraci Oluyor Asilamanin Sarti öncesi Rahim Filmidir önce Kanallara Bakilir Sonrada Aciksa Asilamaya Gecilir Benide Cok Korkuttular Cok Aciyo Diye Günlerce Uyumadim Sonra Drum Anesteziye Gerek Yok Acisiz Dedi Bende Ona Güvendim Yarim Saat önce Agri Kesici Fitil Verdi Islem 5 Dk Bile Sürmedi Ve Hicbisey Hissetmedim Bosuna Korkmusum Dedim Anestezi Para Tuzagindan Baska Bisey Degil Isinin Ehli Bir Dr Cekerse Aci Yok

Kotyora Senin Durumda Bir Gariplik Var 3 Asilaam Yaptirdim Simdi Tüpbebk öncesi Hsg Cekilcek Diyosun Hsg Asilamadan önce Cekilir Tüpbebkten önce Degil Senin Zaten Kanallarin Kapaliysa Asilamalari Bosuna Yaptirmissin Bu Drlar Amma Paraci Oluyor Asilamanin Sarti öncesi Rahim Filmidir önce Kanallara Bakilir Sonrada Aciksa Asilamaya Gecilir Benide Cok Korkuttular Cok Aciyo Diye Günlerce Uyumadim Sonra Drum Anesteziye Gerek Yok Acisiz Dedi Bende Ona Güvendim Yarim Saat önce Agri Kesici Fitil Verdi Islem 5 Dk Bile Sürmedi Ve Hicbisey Hissetmedim Bosuna Korkmusum Dedim Anestezi Para Tuzagindan Baska Bisey Degil Isinin Ehli Bir Dr Cekerse Aci Yok

burda ünv. hastanesine ilk gittiğimde rahim filmi istediler ama sonra bidaha hiç sormadılar ben de çektirmedim. ağlaya sızlaya 3kez aşılama yapıldı. eğer kanallarım kapalı çıkarsa çektiklerime çok üzülürüm. bizde sorun eşimde, tabi bende de bi sıkıntı varsa baya uğraşacağız demektir.şimdi gittiğim hastane rahim filmi dışında başka bi teknikle görüntüleme yapıyomuş, muayenedeki kadar ağrı duyarsınız dediler. güvenmekten başka çarem yok. 240ytl ye yapıyolar.diğer uygulamaların ücretini bilmiyorum ama normal herhalde.

bugünü atlattım çok şükür. doktorumun önerisine uyarak hastanade hss yaptırdım. bu rahim filmi hsg den farklı bişey. anestezi gerektirmiyor. aşılamada kullanılan aletlere benzeyen bişeyler kullanıp rahim içini görüntülediler. canım yandı mı yandı biraz. adet sancısı gibi ağrı oldu hafif kanama. 5-6saattir hafif ağrı devam ediyo. rahim filmi hikayelerinden sonra bu iyi geldi. kusma hissi ve baş dönmesi oldu biraz, bu benim bünyemden kaynaklanıyor olabilir. muayenelerim de kötü geçiyor. doktorunuz uygun görürse rahim filmi yerine hss yaptırmanızı tavsiye edebilirim. anestezili rahim filmine göre ücreti de daha uygun.

3aşılamadan sonra şimdi tüp bebek tedavisine başladık. rahim filmi ya da hss mi ne öyle bişey istediler.. bu rahim filmi çok ağrılı mı oluyo? tedavim özel hastanede oluyo ordan kendi yapacakları bir görüntüleme yöntemini önerdiler. (rahim filmini dışarıda çektirecektim) emin olamıyorum. içime şüphe düşmüyor değil, acaba hastanede daha yüksek ücretli olan yöntemi uygulayalım diye mi rahim filmi çok ağrılı oluyo dediler? biri bişeyler yazsın lütfen. bu konuları ailem dahil kimseyle paylaşmadım:uhm

Ben bundan 2 ay once cektirdim.Tam bir tramvaydı.Bayılıp kaldım masada.Gerizekalı doktor bide kotu cekmiş.Doktorum anlayana kadar akla karayı seçti.Beceriksiz dedi çekene.Ben ankara üniversitesinde cektirdim.Anesteziyle yaptır muhakkak.Rahim ağzı dar olunca acır filan diyede duydum.Bazılarının hiç acımıyomuş.Ama tamamen doktorun becerisiyle alakalı bence.Eşeği saglam kazıga baglamak lazım.Anestezisiz asla yaptırma.Israr ederlersede başka bir yere git.

Ayy kusura bakma ben forumu iyice okumadan ana sayfadan girip yazdım.Hafif atlattıgına sevindim

arkadaslar bendende istemediler rahim filmi.polikistim vardı.cözdük.klomen ıle yumurtlama bsardık.sımdı asılamaya gecıcez.esımdde sorun var.

X