Tüylerden Kurtulmak icin Zırnık Kullanan Var mı?

@uyuyan_güzel

sütle kullanımdan bahsetmişsiniz sütle karıştırarak denediniz mi siz yoksa suyla mı denediniz?
çok endişeliyim bir yandan heyecanlı ilk kez deneyeceğim lütfen tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi?
göğüs bel sırt göbek kol bütün vucuduma uygulamak istiyorum ne olur tecrübelerinizi paylaşın.. eğer ki süt daha etkiliiyse sütle deneyeceğim suyala yapıp 3 gün sonra jilet gibi çıkarsa vücudumdaki kıllar eskisinden beter olabilir.. pff..
sevgiler..

kızlar bana da geçenlerde bi tanıdık şöyle söyledi;

hamam tozu ile sütü karıştırıyormuş,katı olacakmış,bacaklarına sürüp kurumasını bekliyormuşsun,sonra bıçağın tersiye kazır gibi çıkarıyormuşsun,bu tüylü bacağa yapılan bi işlemve 20 gün çıkmıyor kıllar dedi,ben belki sende böyle bi etki göstermiştir dedim,yok apartmanca yaptık hepimizde öyle oldu dedi,hem su ile yaparsan çok kokuyor,sütle öyle bi koku olmuyor dedi.ben kullanmadım bilmiyorum ama kullanmayı düşünüyorum,benim yaptığım ağda da 20 güne varmdan çıkıyor çünkü.böyle sütle deneyen oldu mu aranızda?

ama bu çok yakıyo yaa kuruyana kadar nasıl dayanıcaz.:bbo:

Bu konuyla ilgili herhangibir gelişme var mı? Kullananlar yorumlarınızı paylaşabilir misiniz?

sevgili seeelinnn öncelikle teşekkür ederim. uzun zamandır takip edemiyorum fakat dert hala aynı dert bende kurtulmuş değilim... En yakın zamanda güzel haberlerini bekliyorum.. Allah şifa versn yanık izlerinede inş.

neden kimse yazmıyor kızlar... zırnık aldım epilasyondan sonra sizin tarifleri uygulayacaktım:çok üzgünüm:
ben yazarım artık sonuçları:enbuyukkk:

Kızlar ben denedim veeeee benim deneyimim iyi sonuçlandı. Ortalama 3 seans sonunda %30 azalma var diyebilirim Gerçi kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum bi de ağdadan hemen sonra kesinlikle önermiyorum en azından ciltteki tahrişten kaynaklanan kızarıklıklar geçtikten sonra kullanılmalı bence çünkü ilk seferde hemen yaptım cildim yandı ki hala izi geçmedi dikkat yaniii :KK20: çıkan tüylerde cılız yada eskisine oranla daha zayıf diyebilirim .Hani ben denedim ve kendimce memnun kaldım isterseniz sizde deneyin derim ama dikkatli yakmıyalım sonra :KK3:

bende bunu araştırıyordum fakat bitkisel sanıyordum sanırım kimyasal bi maddeymiş ama yinede tam bilmiyorum eğer kimyasal ise bazı bölgeler içinde zararlı olabilir o bakımdan araştırıp kullanın derim.

jilet kullanmaktan daha iyi bi durum oldugunu biliyorum.ben de kullandım bi kaç ay öğrenciliğmde 1 haftaya kalmaz cıkıyor yalnız.azaltmanın pek oldugunu söyleyemem zaten öyle bi etkisi olması için senelrce kullanmak gerekiyormus diye biliyorum.bir akrabamın annesinden duyduğu bu yani.ama cok fena kokuyor yaaa..öyle böyle değil leş gibi :)))

Ben yapmadım. Her önüme gelen şeyi de denemiyorum. Ne olacağı belli değil. Kıllarımdan kurtulayım derken tenimden olurum sonra. :KK30: Aman kalsın. Ağdaya devam. :KK64:

Zırnık koklatmam deyimi burdan mı çıkmış :KK52:
hamamotunu ben de denemiştim,iğrenç ötes bir kokusu var ayrıca da hiç mi hiç işe yaramıyor maalesef:KK50:

Zırnık denen madde dericilerin deriyi işlerken postun tüylerini dökmekte kullandıkları maddedir. kimyevi madde satan yerlerde bulunur. ayrıca aktarlarda satılıyor. açık sarı renkli, pul büyüklüğünde parçalar halinde ve iğrenç bir kokusu vardır. kullanımı çok tehlikeli bir maddedir. seneler önce bir tv programında tüy dökücü formül olarak verilmişti. gitti bir aktardan 5 gram aldım ve içine proramda tarif edildiği gibi biraz su koyup erittim. daha sonra bacağıma sürdüm. sürmemle yanmam bir oldu. derhal koşup yıkadım ama yanması devam etti. o sıralarda bi deri işleme fabrikasında çalışan arkadaşımı aradım ve durumu anlattım. oda ustaya söyledi. usta bol suyla yıkamamı, tahriş varsa hemen doktora gitmemi söyledi. allahtan tahriş yoktu ama yanma hissi bütün gün ve gece sürdü. usta çok kızdı bana. biz o maddeyi postun üzerindeki deriyi dökmek için kullanıyoruz arsenik bir madde, cildini yaksaydın derin bir daha düzelmezdi dedi.neyseki ucuz atlattım ama üzerinden neredeyse 10 yıl geçti ve bacağımın o sürdüğüm yerinde bir daha kıl çıkmadı. belkide kullanırken zırnığı suya daha az koymalıydım bilemiyorum. sonuçta çok tehlikeli bir o kadarda harika bişey. bu işin ayarını bir bilene sormak lazım.

merhaba herkese , 2 haftadır tuy sorunumdan tamamen kurtulmak icin yontemler arastırıyorum.lazeri ; dudagımın uzerinde denedigim zaman , tenimin rengini koyulastırdıgı , ve de ten rengim koyu , tuy rengim cok koyu olmadıgından dolayı , cok verimli olmayacagı icin zaten bir sure once elemistim.hamam otu ile ilgili karsıma cıkan tum forumları , tum gorusleri okudum..iyi yorumlar azınlıkta kalmasına ragmen denemeye karar verdim.bana en mantıklı gelen, sütle karıstırarak , agdadan sonra surme yolunu sectim.kullandıgım hamam otu da; aktardan temin ettigim nora marka özel parfumlu olandı.yarım paketi ,suyla degil ,tamamen sutle karıstırdım , 1 damla da sampuan koydum.paketin ustunde belirtildigi gibi ; acık havada 5 dk beklettikten sonra uyguladım.ve cildim hassas oldugu (alerjik egzema reaksiyonları yasayacak kadar kuru) halde ; 4 dk da beklettim.sonra yıkadım(sadecer suyla ovusturarak iyice cıkardım.iyice yıkamazsanız , kuruduktan sonra kil gibi tortusu kalıyor) acıkcası evet kıl köklerim karıncalanır gibi oldu ama oyle burada soylendigi gibi de acıması diye bir sey sozkonusu olmadı.kokusu da ; guzel degil ama sampuan ve sutun etkisinden mi bilmiyorum ; evi havalandırmama bile gerek kalmadı.pencereyi actıgım bir odada surdum, bekledim, vakti gelince de banyoya gidip yıkadım..bu sure zarfında da evde tutsu yaktim, oldu bitti.akabinde , limon suyu tatbik ettim aynı bolgeye , acı yok hala , sadece kıl koklerimdeki karıncalanma hissi devam ediyo..acıkcası bu da hosuma gitti , işe yaradıgını hissediyorum sanki..sımdılık bacaklarıma ve belimin arkasına yaptım.bundan sonra kollarıma ve kasıklarıma da deneyecegim..ve bırakmadan en az 5 kez butun bolgelerime uygulamayı surdurup , sonuclarını da burdan sizlerle paylasacagım.herkese guzel gunler dilerim.

bu hamam otu denen maddeyi bende denemek istiyorum ama epilatör kullanıyordum koltuk altı ve bacaklarım etki edermi bilmiyorum bugün iş çıkışı alacağım ona göre yazarım artık sonucunu ama ben aslında kesin yani kökten çözümlü bişey araştırıyorum bu konuda önereceğimiz bişey varmı arkadaşlar:KK58::KK58:

valla kızlar ben kullandım öle yanma kızarıklık falan olmadı ki cildim çook hassas ve ben sütle karıştırdım kollarım ve üst bacak va kasıklarda kullanıyorum hilet gibi 4 günce çıkmıyor en azından ve biyerimi kesme korkum yok ve tüy dökücü gibi de kimyasal değil
sadece yara varken kullanmayın

genital bölgenizde asla kullanmayın !

ben bacağımın arkası için kullanıyorum çok memnunum
tüylerim uzun süre çıkmıyor
ayrıca çok tüylü olmama rağmen seyrek çıkartıyor
kullanmayı bilmek lazım .

Valla arkdşlar bnde bşkalarnn tavsyesyle aldım sadece ii ynü acısız olması bşka bi yararı yk .. Hem koku iğrenç ztn ona sadece 2 kez dayanbldm ondan snra hç yapmadım eplasyna devm ettm. Kıllrı inceltiyo deniyo zmnla öyle bşey de yk , hatta jlt gibi çkarıyo.. Yani tavsye etmiyrm kızlar , ağda yada eplasyna dwm edn :))

***sead'in zırnık kullanım önerileri ***

***Mazemeler***
Uygun bir kap
Plastik ağda spatulası
Su

Tozu göz kararı kaba dökün , yavaş yavaş suyu ekleyin .
Suyu eklerken dikkatli olun fazla su koymayın
Karışımı krem kıvamında fakat fazla koyu olmasın
Uygulayacağınız yere krem sürer gibi sürün bekleyin
Kısa sürede o bölgede yanma meydana gelecek 1-2 dk daha bekleyin
Plastik ağda splatulasını vücudunuzda test edin , hangi taraf kazıma işlemini gerçekleştirecek kadar ince
Sürdüğünüz bölgeyi spatula ile kazıyın
İşlem bittikten sonra ılık suyla ovalayarak durlayın
Yıkanırkende sabun beziyle iyice ovalanın :KK34::KK9:

Ben bacağıma böyle uyguluyorum . Jilet gibi ertesi gün çıkmadığı gibi tüylerde nasılsa öyle çıkıyor .
Hamamotunu genital bölge , yara , yanık, hassas ciltlere uygulamayın .

kızlar yazılanların hepsini okuyamadım üzgünüm.ben bugn kardeşimi eczaneye yolladm ve blundğmz yerde olmadığı için uzaktaki bi eczaneye.yarm saat dolaştıktan sonra bri vermiş biotama tüy dökücü krem yazıyor.ben elinede bir kağıt vertip açıklamasını yazmştm zırnık olduğunuda yazmştm kesnlikle tüy dökücü başka birşey istemediğimi.şuan snirden kuduruyorum.biotama falan değl değil mi bnun gül kokulusu

tehlikeli birşeye benz,yor dikkat edin nedir diye merak edip görselelre bakayım dedim kadının biri bu ot yüzünden ölmüş hamamda vücuduna sürmüş zehirlenmiş dikkat edin

X