Tüylerden Kurtulmak icin Zırnık Kullanan Var mı?

canavar

Yılmak yok. Yola devam...
Pro Üye
12 Temmuz 2006
2.779
183
Ben tesadüfen başka bir siteye girdim. Ve orda tüylerden kurtulmak için bazı kişlerin zırnık diye bişey kullanıldığı okudum. Garibime gitti. Zırnıkı araştırınca arsenik olduğunu öğrendim. Bu nasıl bir şey kullanan var mı? Varsa nasıl ve ne şekilde kullanılıyor ve işe yarıyor mu?:uhm:

Bir tür tüy dökücü canım.Toz halinde macun haline getirip uyguluyorsun 1 dakika sonra yıkayınca bişey kalmıyor.Çok kısa sürede sonuç veriyor tertemiz oluyor.Ben kullandım

Valla emin degilim ama sanirim hamam tozu dedikleri sey olsa gerek...
Cimento gibi görünümü var suyla karistiriliyor ve macun halinde sürülüp cok az bekletilip ovaladiktan sonra suyla durulayip cikartiliyor...
Cok igrenc kokusu var...
Ben kullanmadim ama uygulamistim arkadasa.
Eger ayni seyden bahsediyorsak pek tavsiye etmiyorum...

Zırnık: Zırnık iç yağı ile merhem yapılırsa yara ve egzamaya iyi gelir. Kırmızı zırnık, merhem sütüyle merhem yapılırsa , kıl diplerine sürülürse bir daha çıkmaz. diyor yazıda.. şimdi eczanede sattığımız rusmalara baktım onlar başka madde içeriyor. toz şeklinde ve rusmaların pekk iyi olduğunu söyliyemiycem. hem çabuk çıkarıyor hemde kötü kokuyor.. bu bitkisel bişiymiş. ben kullanmadım ilk kez duydum hatta.

ben kullanmıştım ilk tüylerimi onunla aldım annem kullanırdı zararını görmedim ama kokusu berbat

Alındıktan sonra tüğler ne sıklıkta çıkıyor acaba ağda kadar etkilimi bu konuda bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

Zırnık: Zırnık iç yağı ile merhem yapılırsa yara ve egzamaya iyi gelir. Kırmızı zırnık, merhem sütüyle merhem yapılırsa , kıl diplerine sürülürse bir daha çıkmaz. diyor yazıda.. şimdi eczanede sattığımız rusmalara baktım onlar başka madde içeriyor. toz şeklinde ve rusmaların pekk iyi olduğunu söyliyemiycem. hem çabuk çıkarıyor hemde kötü kokuyor.. bu bitkisel bişiymiş. ben kullanmadım ilk kez duydum hatta.
eskiden epilasyon aletleri,sir ağdalar mı vardı arkadaşlar ..ninelerimiz de bu yöntemle hallederlermiş işlerini...aslında biz de deneyecektik de şey bulamadık ...şey ...nasıl söylesem...onetimes yazmış ama "merhem sütü" diye ben onu:uhm: "merkep sütü" diye duymuştum,bir başka yerde de "merkep idrarı"yazıyordu ve idrar asit özelliğinden dolayı daha etkiliymiş:1yes2:

:sm_confused: cANIM ARKADAŞIM NERDEN BULUCAZ BİZ ŞİMDİ MERKEPİ HADİ BULDUK DİYELİM BAŞINDA ELİMİZDE KAVANOZLA ŞEYETMESİNİMİ BEKLİCEZ PARDON KIÇINDA:Roflol: :Roflol: :Roflol:

ya hamamotu değil mi o.. tüy dökücü gibi bişe diye biliyorum ben ve uygulama sonrasında jiletli gibi çıkarıyomuş diye duydumm.. yani onu yapmaktansa jilet tercihimdir.. ama yok öle değilse ve kıllarda azalma yapıyosa kokusu beni hiiiiç ilgilendirmez, kullanırım... bilgi vermeye devaaaammmm :KK70::KK70:

kıl yerinden çıkarılarak yerine merkep sidiği sürülür.sonra merkep sidiği zırnık ile bir mayi yapılarak sürülecektir. kılların çıkmasına mani olur.

zırnık ıslatılarak kıl bitmemesi istenilen yere sürülmeli

ben denemiştim macun kıvamında su katarak sürdüm 5 dk bekleyip ovalayarak yıkadım tüylerin büyük kısmını dökmüştü ama kokusu o kadar iğrenç ki tüm eve doluyor bidaha da denemedim jilet gibi 1 haftada tüylerim yeniden çıkmıştı tavsiye etmem epilasyon aleti yada ağda tercihimdir:1yes2:

Bir tür tüy dökücü canım.Toz halinde macun haline getirip uyguluyorsun 1 dakika sonra yıkayınca bişey kalmıyor.Çok kısa sürede sonuç veriyor tertemiz oluyor.Ben kullandım

Şimdi benim anladığım şey;
tüylerin köküne etki etmiyor.
kötü kokuyor.
sende nasıl oldu azalma ve çıkma üsresi ne kadar?

ben de kullandım hamamotundan gercekten de jilet gibi alıyor kökler yerinde görünecek şekilde kalıyor üstelik çok çabu çıkıyor adı da sanırım kokusundan gelmiş hamam gibi kokuyor

bilsem bu kıllar bir daha çıkmayacak inan merkep ç. ile zırnığı karıştırıp sürerim. bunu nerden okudunuz.:Roflol:

ben sadece zırnığı çok kullandım annem sağolsun onda kıl çabuk çıkmıyor diye herkesi kendi gibi sanıyor. bende kıllar utanmasa banyoda aldıktan sonra çıkacaklar.:Roflol: :Roflol::Roflol: :Roflol::Roflol: :Roflol::Roflol: :Roflol:

arkadaşım kullanıyo ha jılet ha o hıç farkı yok ..kokusundan bahsetmemişti ama bence ağda en iyisi en azından bir ay ii süre :)

mrb,
ben aranıza yeni katıldım arkadaşlar
ben de kullandım. Nette yazılan bilgileri okuyunca insan kıllara kökünden çözümmüş gibi anlıyo. ama jilet gibi hiç bi işe yaramıyo. 2 gün sonra da sakal gibi yine çıkıyo :sm_confused:

:1no2:kızlar koku öyle böyle değil evin içi kanalizasyon patlamış gibi kokuyo

arkadaşlar aşağdaki yorumu farklı bir sitede gördüm,ilgimi çekti.acaba tüyler alındıktan sonra sürülse faydası olur mu???

------merhaba arkadaşlar.ben tüylerden nasıl kurtukdum biliyormusunuz?bir bitkisel kitabdan okuduğumu uyguladım sadece.not edin!
önce tayin ettiğiniz yeri epileyderle alıyorum.sonra aktardan alabileceyiniz hamamotu (halk arasında zırnık da deyiliyor)adlı tozu su ile macun haline getirib alınmış yere sürüyorum.1 dakika sonra yıkıyorum.doğrusu biraz yakıyor ama neyapALIM DAYANACAZ.bu üsülle önce haftada 1 sefer daha sonra ayda 1 ,daha sonralar ise 2 ayda 1 yapacaksınız,tüyler tamamen kayb olana kadar.yaklaşık 1,5 sonra tamamen bitecek.en fazla 10 lira masrafınız olacak. ----

X