Göz Makyajı Kirpik Uzatmak İçin Tarifler

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Kumpir ya bu loreal ın hangi renkli şampuanında çamtreventi esansı var? ben sarı olanı almayı düşünmüştüm kırılmalara karşı etkili bakım maskesi yazıo çamtraventi yazısını hiçbirinde göremedim ..Kesastas bakım maskesinden de biraz bahseder misin?Senin yöntemleri uygulamayı düşünüyorum dikkatimi çekti cok teşekkürler şimdiden:)

Canım; ben lorealin son çıkan apsodilini kullandım pompalı 500 gr.lık içine yarım şişe çamtereventi yağı ilave ettim. ve şamounu kullunurken çalkalayıp kullan ayrıca kesastasın bakım maskesini aldım turuncu kuyulu olan onarıcılı yani.Ayrıca daha öncede bahsettiğim gibi; hintyağı,bademyağı,çörekotu yağı,has zeytinyağ daha var hatırlamıyorum isimlerini onlarıda bir şişede karıştırdım.İlk başlarda her gece gibi kullandım şimdi 2 gecede bir kullanıyorum bazen de elidorun bakım yagını kullanıyorum. Ve de eczaneden aldığım pentagon diye bir ilaç var .Saç ve tırnaklar için. onu içiyorum günde 3 tane bu hap şeklinde.İçinde protein keratin ve bir çok saç için vitamin var.Ben çok çok faydasını gördüm hem çok çabuk uzadılar hemde çok parlak sağlıklı ve hiç dökülmüyorlar.Bence dene inan faydasını görürsün tatlım.

Canım; ben lorealin son çıkan apsodilini kullandım pompalı 500 gr.lık içine yarım şişe çamtereventi yağı ilave ettim. ve şamounu kullunurken çalkalayıp kullan ayrıca kesastasın bakım maskesini aldım turuncu kuyulu olan onarıcılı yani.Ayrıca daha öncede bahsettiğim gibi; hintyağı,bademyağı,çörekotu yağı,has zeytinyağ daha var hatırlamıyorum isimlerini onlarıda bir şişede karıştırdım.İlk başlarda her gece gibi kullandım şimdi 2 gecede bir kullanıyorum bazen de elidorun bakım yagını kullanıyorum. Ve de eczaneden aldığım pentagon diye bir ilaç var .Saç ve tırnaklar için. onu içiyorum günde 3 tane bu hap şeklinde.İçinde protein keratin ve bir çok saç için vitamin var.Ben çok çok faydasını gördüm hem çok çabuk uzadılar hemde çok parlak sağlıklı ve hiç dökülmüyorlar.Bence dene inan faydasını görürsün tatlım.

Tamam cnm cok teşekkürler:1yes2: :1rolleyes:

ben badem yagı kullanıyorum ama pek faydası olmadı gerci kırpılerim zaten uzunda yinede bıraz daha uzun olsunlar istiyorum bıde cok rimel kullanıyorum ama hint yağını denicem canım

eczanede satılan Talica Lipocils var; maskara şeklinde,günde 2 uygulamayla kirpiklerde belirgin bir uzama oluyormuş 28 gün sonra;kozmetik ürünlerine bakarken gördüm netteki ezcanelerde;henüz almadım;kullanan varsa yorumlarını yazsın;(bu konudaki sayfaların tümünü okumadım,bende önce bu ürünü yazan olduysa özür dilerim)

ben badem yagı kullanıyorum ama pek faydası olmadı gerci kırpılerim zaten uzunda yinede bıraz daha uzun olsunlar istiyorum bıde cok rimel kullanıyorum ama hint yağını denicem canım

canım rımelı bende cok kullanıyorum.rımelı cıkarmadan yataga gırdıgım cok oldu sakın sende oyle yapma,kırpıklerım dokulmeye basladı ıste sonra hınt yagını kullanmaya basladımda sımdı cok ıyıler.optum

merhaba arkadaşlar.yardım edin bana :KK43: saçlarım kuaför gazabına uğradı.uçlarını düzelttirmek için gittiğim kuaförden saçlarımın yarısını orada bırakarak çıktım.şimdi çabuk uzatmanın yollarını arıyorum.kullandığınız ve memnun kaldığınız tavsiyeleriniz varsa lütfen yazarmısınıız.:KK43:

bende aldim butun o yaglari, yarin baslicam kullanmaya.. yalniz hint yagi ile uyumak iyi gelirmi? yoksa mutlaka yikamakmi gerek birkac saat sonra, biliyormusunuz ? benim pakistanli bir komsum var, o gece suruyo hint yagini ve basini sarip uyuyor, sabah yikiyor, saclari harika kizin, cok gur ve piril piril, taa poposunda:)

bende bugün hint yağı aldım kirpiklerim için ama çok övmüşsünüz saçıma da denicem akşam sürüp sabaha kadar bekletip sabah yıkasak olur mu? bide kirpikler uzuyo ama ben aynı zamanda kıvrık olmasını istiyorum. hint yağı dümdüz mü uzatıyo?

Sıcak Yağ Tedavisi
Kurumuş ve yıpranmış saçları en iyi canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisidir. Saçlarınıza parlaklık vermek ve beslemek için 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Bunu yavaş yavaş tüm saç derinize yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra bir türban gibi başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın.

Hintyağı Tedavisi Yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovarak saçınızın yağı emmesini sağlayın. Yavaş yavaş tarayacağınız saçlarınızı kaynar suya bastırıp sıktığınız havluyla sarın. Bu işlemi yaptıktan sonra yarım saat kadar bekleyip şampuanla yıkayın. Bu tedavi, fazla ince, çabuk kırılan, kuru saçlara iyi gelir.

Zeytinyağı ve Bal Tedavisi Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve bir kaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı baş derinize ovarak ve tarayarak yedirin. Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına özen gösterin. Başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını muhafaza etmeyi sağlayın. Karışımı başınızda yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar.

Protein Tedavisi Yumurta ile yapılacak protein tedavisi hemen hemen her tür saç için uygundur. İki yumurtayı çırpın ve içine yavaş yavaş bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı gliserin, bir çorba kaşığı sirke, mümkünse elma sirkesi ilave edin. Saçınızı bir kez şampuanladıktan sonra saçlarınıza bu karışımı sürüp 15-20 dakika bekleyin. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra saçlarınızın çok kısa sürede canlandığını fark edeceksiniz.

Kakao Yağı Tedavisi Koyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir başka bakım yöntemi ise aşağıda anlatılan bu karışımdır. İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve bu durumda 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

Mayonez Tedavisi Kuru saçların en büyük ihtiyacı saç derisinin tıkanmış olmasından dolayı kaynaklanan yağ eksikliğidir. Bu açığı gidermek için mayonez tedavisi uzmanlar tarafından önerilen bir bakım türüdür. Bir yumurtayı, 1 çorba kaşığı sirkeyi, 2 çorba kaşığı bitkisel yağı, işe koyulmadan hemen önce karıştırarak çırpın. Bu karışımı baş derinize ovarak iyice içirin. Ardından saçlarınızı tarayarak bütün karışımın saçlarınıza eşit yayılmasını sağlayın. 15 dakika böyle bekledikten sonra saçlarınızı yıkayarak durulayın. Bu tedavi baş derisine nem kazandırılmasına yardım eder, kuru saçın yağla beslenmesini sağlar.

SAÇ BAKIM YAĞI
Saç bakım yağı bitkisel bir miks yağ türüdür, içeriğinde hint yağı, biberiye, zeytin, badem, papatya, mersin, adaçayı, defne, çörekotu, susam, gül, menekşe, lavanta, hindistan cevizi yağı bulunmaktadır. Haftada iki kez, temiz saça friksiyon yaparak, yağı saçda en az bir saat bekleterek ve defne sabunu ile yıkanıp iyice durulanarak kullanılmalıdır. Bu tatbik uygulandığında saç dökülmesinde önemli bir azalma görülecek ve saçlara parlaklık, canlılık ve sağlık verecektir.

bende hint yağı aldım kirpiklerim için ama çok övmüşsünüz saçıma da denicem akşam sürüp sabaha kadar bekletip sabah yıkasak olur mu? bide kirpikler uzuyo ama ben aynı zamanda kıvrık olmasını istiyorum. hint yağı dümdüz mü uzatıyo?

Kirpiklerim için mavalanın kirpik uzatıcısını aldım bugün.. Hem uzatıyomuş, hem kalınlaştırıyomuş.. Mavalaya çok güvenirim ben.. Gece yatarken sürüyomuşsuz.. Bakalım, bu günden itibaren denemeye başlıcam.. İşe yarayıp yaramadığını haber veririm...

ya arkadaşlar ben hepsini okuyamadım yazılarında merak ettiğim bişi var bu aralar aşırı derecede saçlarım döküülüyor avuç avuç elime geliyor banyodada çok dökülüyor sanki yakında kel kalcam zaten çok azlarda iyice azalıyorlar biri bana yardım etsin sık ve gür saçlara nasıl sahip olabilirim saçlarım çok kuru ayrıca çabuk kırılıyorlar vede ince telliler bende 3 günde bir elidorun bakım spreyini kullanıyorum bi dünya şeyin karışımı off off:KK43::KK43::KK43:

merhaba hanimlar
konuyu okudum basdan beri ben kanada da yasiyorum.benim sorunum saclarimin ve cildimin asiri kuru olmasi..buda kanadanin malum soguk havasinin etkisi var.hint yaginin vede badem yaginin ingilizce veya fransizca karsiligini bilen hanimlar varsa yazarsa sevinirim...
sac dokulmesi yasayan bayanlara tavsiyem, benimde onceden saclarim cok dokulurdu ne yaptiysam kar etmedi...2-3 yildir duzenli olarak mutfagimda zeytinyagi tuketiyorum ve onceden kuruyemis mideme dokunurdu yiyemezdim son 1 yildir kuruyemis yiyorum yani kisaca beslenmemde degisiklik yaptim ve sac dokulmem kesildi diyebilirim..yani herkesde sac dokulmesinin nedeni farkli olabilir. stres,beslenme,hastalik,bunu kisinin kendisi daha iyi bilir o yuzden basta sorunu ortadan kaldirip ona gore dis etkenlere bas vurmak gerekir diye dusunuyorum...
hepinize saglikli guzel gunler dilerimmm:1yes2:

X