Saç Rengi ve Saç Boyama Hint Kınası Kullanan Var Mı?

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar aranızda hint kınası kullanan varmı?ben kullanıyorum saçıma çok iyi geliyor ama zararı çokmuş diyenler var bilgisi olan varmı bu konuda?

evet ben bir keresinde sürmüştüm sacımaa kahverengi aldım simsiyah yaptıı sacımı hosumaa gitti güzel oldu ama çokk dökmeye basladıı evet zararlıymısss bencee hiçç kıymaa saclarınaa deride gözenekleri filan tıkıyormusss

aslında kına boyadan daha ıyı ama hınt kınasının normal kınaya gore zararları var alerjı yapabılır ve sacı dokebılır gercı memnun kalanlarda var ıyı dusunmen lazım

kınayı yazmısken kızlar kızıl boya ısteyıpte akıyo dıye boyatmayanlar ıcın arastırdım buldum.ben kızılı cok ıstedıgım ıcın bı sıtede okumustum.badem yağı, zeytinyağı, bephantene, yumurta sarısı katılmış bir kına sacı besleyıp parlaklık saglıyomus.kına yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta rengi koyultmak için yeterli miktar rastık ya da çay konulduğuna emin olmakmıs.kızıl olacam derken turuncu olabılırmısız:1yes2: ayrıca en az 5-6 saat bekletilmesi gerekirmıs.son olarak kınanın ustune boya tutmuyo arkadaslar bunuda unutmayalım.sevgıler

kardelenes doğru söylüyosun arkadaşım,ben çaya ilave ceviz yaprağıda kaynatıp suyuyla yoğurmuştum,ama sadece yumurta koymadım,saçı inanılmaz besleyip parlak yapıyor kötü tarafı bir müddet giysi yakası havlular ve yastıklar kına oluyor,

evet ben kullandım bir defa çok işe yaradı valla simsiyah oldu saçlarım ve besledi ama ben içine kına taşınıda ekledim mükemmel oldu ama simsiyah oluyor kına taşı olunca bilginize

hiç kına kullanmadım ama bugüne kadar duyduklarıma göre..
kınalı saçın üzerine kına renginden daha açık renk saç boyası süremiyormuşsunuz....yoksa yakıyormuş....

yani kınanın verdiği renkten sonra o renkten daha açığını uygulama şansınız hiç yok...olan saçlarınıza olur..

ben sürekli kızıl hint kınası kullanıyorum.çok iyi geliyo saçlarıma canlılık verdi valla hiç zararını görmedim.tam da istediğim rengi veriyo.ayrıca parlak da gösteriyo.denemekte fayda var diyenim ben.

Bir zamanlar bende kullandım saçıma yaptığım ilk işlem zaten hint kınasıyla boyamaktı herşeyden önce kına boya kadar zararlı değil ama şöyle bir gerçekte var kına yapılan saça boya işlemi biraz yaptırılır çünkü bayağa yoğun bir koyuluk veriyor aynı zamanda kına çok yoğun bir madde olduğu için saç derisini gözenekleri tıkıyor belkide saçın dökülmesinin sebebi gözeneklerin tıkanmasındandır ama herne olursa olsun insanlar saçınızın parlaklığına ve sağlıklı görüntüsüne imreniyorlar.

Ayrıca size kuaförden duyduğum bişeyi daha paylaşmak istiyorum..
gerçi hint kınasıyla ilgisi yok ama saç dökülmesiyle ilgili var...

eğer saçlar sürekli boyanmaya alışmışsa ve 3-4 ay bi daha boyamamışsanız..ilk 2 ay saçta herhangi bi değişiklik olmazken 3. aydan sonra yağlanma ve dökülmeler başlıyormuş....yani saç boyaya alışıyomuş ve boya arıyormuş...

valla ben kuaförümün yalancısıyım..sonuçta 4 ay aradan sonra tekrar boyadım saçlarımı ki dökülme yağlanma kesilsin diye

Ayrıca size kuaförden duyduğum bişeyi daha paylaşmak istiyorum..
gerçi hint kınasıyla ilgisi yok ama saç dökülmesiyle ilgili var...

eğer saçlar sürekli boyanmaya alışmışsa ve 3-4 ay bi daha boyamamışsanız..ilk 2 ay saçta herhangi bi değişiklik olmazken 3. aydan sonra yağlanma ve dökülmeler başlıyormuş....yani saç boyaya alışıyomuş ve boya arıyormuş...

valla ben kuaförümün yalancısıyım..sonuçta 4 ay aradan sonra tekrar boyadım saçlarımı ki dökülme yağlanma kesilsin diye

Kuaförün doğru söylemiş canım gerçi onlarda bu duruma bayılırlar sonuçta ceplerini doldurma derdindeler ama o dediği şeyi yaşadım artık saçlarım sürekli boya arıyor :çok üzgünüm:

Kuaförün doğru söylemiş canım gerçi onlarda bu duruma bayılırlar sonuçta ceplerini doldurma derdindeler ama o dediği şeyi yaşadım artık saçlarım sürekli boya arıyor :çok üzgünüm:

haklısın canım...saçla ilgili her durum ne yazıkki kuaförlerin işine geliyo..onlara gün doğuyor :):1yes2:

sakın bida denemeyın benım hınt kınası yuzunden basım buyuk belada sacının rengını hayatta degıstıremıyon tamamen uzayacak yada kel olacaksın bır bucuk sene sacımı boyamadımama halen hınt kınasından kurtulamadım saca yapısıyomus hıç bır açıcı işe yaramıyomus tavsıye etmem hayatımda gordugum en iğrenç şey

hint kınası saç döküyor arkadaşlar

evet pamuk sana katılıyorum hint kınası acayip şekilde saçı dökuyo bende kendimden biliyorum benim o gür saçım gitti çok kötu :çok üzgünüm: :çok üzgünüm: :1no2: :1no2:

ben uzun zamandır kullanıyorum.boya yaptığınız zaman banyoda mutlaka saçınıza saç kremi kullanmak zorundasınız çünkü yılllarca boya röfle vs... yaptırdım.saçlarım balyaj röfle derken çok yıprandı. 1 yıldır hint kınası yapıyorum banyoda krem kullanmıyorum.yumuşacık saçlarım. siyah rengin yakıştığını ve çabuk sıkılmayacağını düşünüyorsan uygula.fakat hint kınasının hangi rengini alırsan al siyah olur. tek dezavantajı saçların beyazlaşma sürecini hızlandırıyor.. ya da biz farkında olmadan hızla yaşlanıyoruz.... bu konuda emin değilim:)

bende yeni boyadım iyi geldi saçıma.biraz kuruttu sanki ama

ben bugüne kadar hep normal kınaya az biraz hint kınası katıp yapıyordum ve çokta memnundum.. uzun süredir yapmıyorum. şimdi hamilelikte yapsam bi sakıncası olurmu? acele bilenlerden cevap bekliyorum, sakınca yoksa akşama yapıcam.

benim teyzemin kızı kullanıyordu sürekli okadar çoktu ki saçları acayip döküldü bıraktı bidaha kına vurmadı saçlarına :uhm:

bende siyah saçlarıma siyah hint kınası kullandım kapkara oldu çok güzel oldu tavsiye ederim..

X