Saç Rengi ve Saç Boyama Mavi Siyah Saç Boyası?

ben bu konuyu acalı 1 yıl olcak nerdeyse ve o zamanları saclarım cok cabuk uzarmıs ah nerde sımdı o bereket (= arkadaslar sıze siddetle tavsiye ederim siyah renk yakısınca ınsana o kdr ayrı bı hava katıyokı anlatamam sarının ayrı bı havası var derler ya benım ıcınde sıyahın ayr bı havası var sarısın arkadaslarıma karsın benım saclar her zaman dha cok dıkkat ceker . . ama sıyaha boyamak ıstıyosanız bıcok arkadas soylemıs qercı ama yıne de soylemek ıstıyorum donusu bııraz zor oluyo dıyolar doqruda dıyolar ben bı ara uzun sure boyamadım dipler harıcınde akan yoktu solqunluk yoktu sacımda . . eqer deqısken sıkılqan bı yapınız varsa hıc kalkısmayın bu işe derim benim . .kullanıcı tecrubesi paylaşmak istedim (=

ben bu konuyu acalı 1 yıl olcak nerdeyse ve o zamanları saclarım cok cabuk uzarmıs ah nerde sımdı o bereket (= arkadaslar sıze siddetle tavsiye ederim siyah renk yakısınca ınsana o kdr ayrı bı hava katıyokı anlatamam sarının ayrı bı havası var derler ya benım ıcınde sıyahın ayr bı havası var sarısın arkadaslarıma karsın benım saclar her zaman dha cok dıkkat ceker . . ama sıyaha boyamak ıstıyosanız bıcok arkadas soylemıs qercı ama yıne de soylemek ıstıyorum donusu bııraz zor oluyo dıyolar doqruda dıyolar ben bı ara uzun sure boyamadım dipler harıcınde akan yoktu solqunluk yoktu sacımda . . eqer deqısken sıkılqan bı yapınız varsa hıc kalkısmayın bu işe derim benim . .kullanıcı tecrubesi paylaşmak istedim (=

Ben mavi siyah yapcaktım ama kuaför sakın yapma. Çok yaşlı gösteriri sen daha çok genç bir kızsın dedi. Vazgeçtim. :S

=S ilginç..yüz şekline göre değişir bence...arkdşlarımdan yaşlı görünen yok =) bnde aynı şekilde...

=S ilginç..yüz şekline göre değişir bence...arkdşlarımdan yaşlı görünen yok =) bnde aynı şekilde...

Çok istiyorum ama bundan da korkuyorum. Düşünsene 20 lik bir kızın yaşından çok daha büyük ve olgun durdugunu....

Dönüşü de zor... Hatta yok bence... Saçlarımı oryelle açtırmayı göze alamam çünkü....

Napcam bilmiyorum.

bende siyaha boyadım mavi siyah değildi ama. siyah bence surattaki bütün masumiyeti alıp yerine bi seksapel veriyo ki ben bundan inanılmaz pişman olmuştum o masum ifademi geri istedim boyadıktan sonra hep.

bence sıyah renk ınsanın qercek qüzelliqini ortaya cıkarıyo ozellıkle de tenı acık ve renkli qozlu olanların . . kasım qozum ortaya cıktı valla yuz hatlarımı farkettım sıyaha boyadıktan sonra. . . bu zamana da kadar da sacımın renqınden dolayı buyuk qorunduqum hıc soylenmedı sıyah benım renqım suan ıcın.sarı olqun qosteriyo o yuzden 20lı yaslardan sonra ancak sarıya donerım 20küsürlü yaslara kadar da boyam akar qider saten (= üstelik arkadaslarımın yoqun ısrarına raqmen :)

insanlar ben mavi siyahken beni hiç beğenmezlerdi..ne zaman ki saç rengimi değiştirip kumrala boyatsam o zaman etrafımda dönüyorlar..ve bana siyah seni çok sert gösteriyordu diyorlar...oysaki ben de beyaz tenliyim ve fena da bir yüzüm yoktur hani...ve üstelik kendi saç rengim de mavi siyah gibidir...ama işte buna rağmen durum bu....
saçın sadece yüzle uyumlu olması da yetmiyor..kişiliğe, yaşa, konuma ve yaşam tarzına giyim tarzına da uygun olmalı saçın modeli ve rengi...

mavi siyah saç giyimde kesinlikle iddialı olmayı gerektiriyor...yani o saça sahip bir insan eğer sade ve spor giyinmeyi seviyorsa hiç de cazip görünmüyor...o iddialı rengi başka iddialı öğelerle tamamlamak gerekiyor...keskin renklerde ve ayrıntılı modelleri olan bluzlar gerektiriyor...örneğin düz basic bir kırmızı tişort olmaz mesela...

Son düzenleme:
güneş bana da bazı insanlar kendi saçımı ya da zifiri siyah saçı çok yakıştırırken bazıları hiç beğenmiyor ço ksert gösterdiğini düşünüyorlar sanırım ve kumral ya da kahve tonlarındayken daha güzelmişim gibi davranıyorlar:) çok koyu saçı beğenenler azınlıkta:KK43:

açık renkler yüz hatlarını daha da yumuşak gösteriyor ya da nötr gösteriyor ama siyah boya mavi siyah daha sert gösteriyor ya da bizim gibi açık tenlilere bir renk getirmiyor yüz beyaz kaş göz saç siyah siyah beyaz gibi oluyor insan ama tabi dediğim boyalarda geçerli ve daha yapay bir görüntü oluyor mavi siyah ve siyah boyalar bence platin sarı gibi uç renkler ve çok uç renkler yüzde keskin bir ifade yaratıyor ama kendi saçımız olan koyu kahverengi daha uyumlu oluyor boyalar kadar keskin ve koyu olmuyor daha soft bir görüntü oluyor herkesin beğenisi çok farklı kimi kaşla gözle aynı renk olması gerektiğini savunuyor saçların kimileri de renk değişimlerini daha çok beğeniyor benim favorim kişinin kendi saç renginin en fazla 3 ton açığı ya da 1 ton koyusu :

güneş bana da bazı insanlar kendi saçımı ya da zifiri siyah saçı çok yakıştırırken bazıları hiç beğenmiyor ço ksert gösterdiğini düşünüyorlar sanırım ve kumral ya da kahve tonlarındayken daha güzelmişim gibi davranıyorlar:) çok koyu saçı beğenenler azınlıkta:KK43:

bu konuda çok haklısın canım...evet tabi ki siyah saçı da beğenenler var ama bizim insanımız daha açık renklerin koyu renklere göre daha üstün olduğunu düşünüyorlar..kendileri düşünmese bile çoğunluğun böyle düşündüğünü varsayarak toplum psikolojisine uyuyorlar...

yani inanırmısın kumrala boyatınca hayatımda hiç duymadığım ve zamanında duymak için kendimi yırttığım iltifatları almaya başladım...beklediğimden de fazlasını yani...oysa ben uç renk diye mavi siyah yaparak bunu elde edeceğimi düşünüyordum ama yanıldım...farklı olmak yerine herkesden biri gibi olunca insanlar daha çok yaklaşıyorlar sana...eskiden kumral bana sıradan gelirdi ama şimdi vazgeçemeyeceğim renk halini aldı....bir de sanki aşırı uç renkler insanı hayattan daha kopuk gösteriyor..
herkesin kullandığı orta karar renkler insanı daha hayatın içinde ve hayata bağlı gösteriyor...ben aynada şu an senelerce hayal ettiğim "hayatla içiçe insan" ı görüyorum..

aslında sadece saç renginde değil....herşeyde ama herşeyde ortayı bulmak en iyisi..her konuda ne kadar ortayı bulur veya ortaya yakın olursak o kadar çok kişinin zevkine hitap etme şansı artıyor..kumral ne çok açık ne de çok koyu olmadığı için sadece birkaç uç nokta severler hariç onun dışında herkes beğenecektir...benim saçım şu an jennifer lopezin rengine çok benziyor...kim diyebilir ki jennifer ın rengi kötü diye ?

benım sacım sadece sıyah mavı sıyahı sevmıyorum ve acık renklı sacları da kesınlıkle üstün bulanlardan deqilim okula bi qiryorum herkesın kafa sarı cok basitleştirdiler artık yakısan da yapıyo yakısmayan da . .herkes kendi zevkine qore ıdeal renqını bulmalı . .bu da insanın nasıl qorunmek ıstedıqıne baqlı masum mu cekıcı mı qüzel mi ? . .ayrıca tarzına,yuz hatlarına,qoz renqine de baqlı. .

dediqiniz qibi tarzla sacın cok ama cok alakası var ve belkıde bu yuzden sac renqımle daha da butunlesıyorum . . kuaforlerim yakın cevrem arkadaslarım ailem vs. hepsi sıyah sacın bı ınsana bu kadar yakıstıqını qormedık dıyolar bende kendıme cok yakıstırıyorum ve tenımın beyaz qozumunde renklı olmasından dolayı her renqın bana yakıscanı dusunuyorum ama en önemlisi insanın kendının farkında olması lazım bence ıdael renk ıcın yakısmıycanı dusunup ıstedıqı ıcın boyamamalı . .

ya arkadaşlar bende saçımı mavisiyah boyadım mavileri aktı hemen şimdi sadece siyah.görenler yakıştığını söylüyolar ama eski saç rengımın dha sade durduğunu söylylr.pişman oldm brz.şimdi eskı rengm olan koyu kestaneye donmenın planlarını yapıorum saçımı hç açtırmadan uzerıne boyasam nası bı rnkle karşılaşırım? yardımcı olrsnz sewnrm

ya ben etrafımdaki herkesle konusuyorum sert olun eleştirlerinizde diye sıkı sıkı tembihliyorum.. ve hepsi bende siyahı begeniyolar.. bende dönücem siyaha ası sac rengim zaten siyah gibi.. beni daha dogal gösteriyomus.. yüzüm ortaya cıkıyo ve daha genc gösteriyomusum.. bunu sadece kızlar degil erkeklerde söylüyo.. ayrıca cok sert bi hava katmıyo bana belki yüz yapısı belki makyaj ve giyimlede alakası vardır.. sonuc olarak siyah sac güzeldir. yeterki insan kendini öyle güzel hissetsin derim ben...

ya arkadaşlar bende saçımı mavisiyah boyadım mavileri aktı hemen şimdi sadece siyah.görenler yakıştığını söylüyolar ama eski saç rengımın dha sade durduğunu söylylr.pişman oldm brz.şimdi eskı rengm olan koyu kestaneye donmenın planlarını yapıorum saçımı hç açtırmadan uzerıne boyasam nası bı rnkle karşılaşırım? yardımcı olrsnz sewnrm

siyah sacın üstüne boya tutmaz diye biliyorum.. ki ben siyah sacımı acana kadar ne zahmetler cektim.. ama koyu kestane nasıl olur bilemicem.. siyah yapacak arkadaslar cok ii düşünüp karar versinler dönüşü hakkaten zahmetli...

1,5 yıldır sıyaha boyuyorum sacımı cok memnunum cok yakıstırıyorum kendıme yuzumude daha cok ortaya cıkardıqını dusunuyorum beyaz tenlıyım ama bana sertlık katmıyo . .mavi-siyahada hiç boyamadım bu topiqi actıktansan sonra karar vermıstım tam qaz dewam sıyah asil bi renk :p

X