Nasıl Hamile kalınır , Hamile kalma yöntemleri Gebelik

esteda

Batuhan & Bertuğ canlarım
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2007
3.498
13
38
Arkadaşlar hamile kalmak için ne yapmak lazım 3 aydır deniyoruz ama bir sonuç alamadık ilişkiden sonra ayakları havayamı kaldırmalı yoksa sırt üstümü uzanmalı yardımlarınızı bekliyorum

OVULASYON TESTLERİNİ KULLANABİLİRSİN.
EKSTRA BİR PROBLEM YOKSA HAMİLE KALMA GÜNLERİNİ BELİRLİYOR.

urunresimgosterphpws4.jpg

MEDi SMART OVULASYON TESTİ

Son düzenleyen: Moderatör:
hemen hamıle kalınmıyo zaten benım ıkı arkadasım 9 ayda hamıle kaldı hiçbişeyleri yokken bende 3. denemede hamıle kaldım ayaklarını ıyıce havaya kaldır ve adetinin 14.günü yumutlamanın en yoğun oldugu gün dıyebılıyrum bununla ılgılı gebelık sıtelerınde cok yazılar oraları okuyabılırsın ayrıca stres yaparsan daha zor hamıle kalırsın sakın ol

kızlar olacağı varsa illaki ayakları havaya kaldırmayada gerek yok.adetin 1.gününden sayarsın 12.13.14.15.16.17.günler hamileliğin yüksek olduğu günler.günaşırı birlikde olmak daha iyiymiş1 gün arayla birlikde olursan daha iyiolur..birliktelikten sonra 30 dk sırtüstü uzan kalkma..dizlerini karnına doğru biraz çek.(ben bunların hepsini denemiştim.))en önemlisi stres yapıp beyninizi -ya olmazsa-sorusuyla doldurmayın kızlar..inanın herşeyin bir zamanı var...bu zamanı biz asla bilemeyiz..bebek düşündükten 8 ay sonra ancak hamile kaldım..bi yığın sağlık sorunu yaşadım..bu kadar uzayacağını hiç tahmin etmemiştim..allahtan hetrşeyin hayırlısı olsun..

Asla kafaya takmayın. En önemlisi bu, hiç düşünmemeye çalışın.
Ve ilişkiden sonra hemen yıkanmayın bir süre yatın.
Benimde 8. ayda oldu.
8 ay boyunca hep ilişkiden sonra kalkıp yıkanmıştım. O ay bir süre bekledim.
Üstelik hiç kafamada takmadım o ay spora falan başlamıştım.
Kısmet 8. aydaki denememizde geldi oğlum.

Canim Ben Bildiklerimi Yazayim Bikere Hergün Ilişkiye Girmek Yerine Gün Aşiri Yani Bigün Durup Bi Gün Yapmak Lazimmiş.eşin Kesinlikle Sicak Suyla Banyo Yapmasin Hiç Bi Zaman.sende Ilişkiye Girdikten Sonra Hemen Ayağa Kalkma Ayaklarini Kaldirip 15 Dk Felan öylece Yat Sipermlerin Rahme Doğru Akmasi Lazimmiş.banyoya Hemen Girme Aradan Baya Bi Zaman Geçsin Sende Sicak Suyla Yikanma Sakin.bide Eşine Bol Bol Keçi Boynuzu Pekmezi Içir ..canim Bunlar Benim Bildiklerim .inşallah En Kisa Zamanda Bebişine Kavuşursun Canim..

12 ağustosta adet olduysan 24 ile 30 ağiustos arası uygun günler ..yani 12.ile 18.günler arası..

bakalım inşallah bu ay sonuç alırız Allah tüm isteyenlere gönlünce hayırlısını verir inşallah

Olacağı varsa olur arkadaşım. Ayakları havaya kaldırmakla sırt üstü yatmakla ilgili bir şey değil. Adetin 28 gün sürüyorsa 14.günü yumurtlama günü oluyor. O hafta her gün değil gün aşırı ilişikiye girmen lasım. Bir de psikoloji çok önemli. Çocuk yapacam diye kasma kendini. İlişki sırasında çocuk yapacam diye düşündüğünde olmazmış öyle derler.

Ben ne hesap kitap yaptım ne bir şey. 1 kez korunmadık o gün hamile kaldım. Üstelik hamile kalacam diye özel bir şey yapmadan.

Hiç kafana takma zamanı geldiğinde olacaktır.

yavv çocuk yapmak bu kadar zormuymuş.Daha evli degilim ama istediğim zaman olur diye düşünüyodum Korktum valla:) ALLAH(cc)herkese hayırlı güzel bebecikler versin. Mutluluklar.

evet gerçekten çok ilginç bu hamile kalma olayları Allah korusun bi tecavüzle hamile kalan kızlar da var yıllardır çabalayıp kalamayanlar da..Allah herkesin gönlüne göre versin

valla benim sana tavsiyem aman cocugum olmuyor dusuncelerine kapilip sakin kendini doktorlara atma..daha beter olursun!!keyfine bak..bunlar cok guzel zamanlar ve kendinize zehir etmeyin!madem cocuk istiyorsunuz herseyi oluruna birakin..bak goreceksin hic ummadigin anda gelecektir..biz esimle bebek yapmaya karar verdik ve ancak iki sene sonra oldu..ustelik ikimizde cok saglikliydi..kismet guzelim hersey Allah'tan..ben hep hayirli bir evlat istedim..yuce rabbim gonlume gore vcerdi oglumu..o yuzden kafana takma..bende senin gibi kafama taktigim icin zaten iki sene cocum olmamisti.ne zaman aklim basima geldi ..bebekte geldia.s

öncelikle merhaba ve umarım en kısa zamanda tüm dualarınız kabul olur.ayrıca ben 3 yıllık ewliyim ve yaklaşık 4 ay öncesine kadar ayaklarıda diktim sırt üstüde yattım bir saatte uzandım olmadı ve en sonunda kafaya takmadığım bir anda ve yoğun bir temizlik badana ve halı yıkama işleriyle meşgul iken hamile kalmışım haberim yok.yaninormalde kılımı bile kıpırdatmaz iken [ama hamileliği takıntı haline getirirken]tutmadı ama tüm yoğun işlerle çabalarken tuttu.sanırım insan önce beynini boşaltmalı ve kafaya takmamalı ve çiftlerde sorun da yoksa zamana bırakmalı.

mrhba arkadaşlar ben 6 senelik evliyim çok problemlerim oldu öncelikle polistik over sendromu oldum uzun süre adet göremedim sonra d.kontrol hapı ile dok.tedavi başlattı tabi bu arada çok kilo aldım yine dok.diyetisyene yönlerdi beni ve 17 kilo verdim ve geçen ay korunmayı bıraktım artık çocuk istiyorum
ama 6 sene içinde kendi kendime hiç regli olamadığımdan çok düşünceli ve stresli bir ay geçirdim adettim 2 gün geçti ben yine başa dönüp kendi kendime adet olamyacam sandım ama yanıldım ilk hapsız reglimi oldum tabi bundan sonra çocuk için çalışmalar olacak inş..en kısa zamanda çocuk sahibi olurum ..

Canım dilerim en kısa zamnda hamiş olursun.Benzer şeyler ama ben de kendi serüvenimi anlatayım.Öncelikle yumurtlama takibi bacakları ayağı kaldırmak vs dışında ben korunmasız 6 ay dolmadan hamile kalamıyorum.Hap hiç kullanmadım ve hep eşim korundu.iki hamilelik yaşadım ikisinde de 6. ayda kaldım.Şu an hamileyim.STres yaptım ben de.Sabırsız davrandım.Yumurtamı takip ettirdim.Doktorum yumurtan gelişti bu akşam ve yarın akşam ilişkiye gir dedi ve öyle yaptım.İlk ayda tuttu.Çok acele ediyorsan yumurta takibine gir.3 aylık bir süreç.Ama belki sen de benim gibi ilk ayda tutturursun.Ha bir de hamile kaldığım ay diğer aylardan farklı olarak eşim ve ben sabah akşam ikişer tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi yedik.ve ilşkiden önce besmele çekip el açıp dua ettik.Bunu daha önce bilmiyorduk.Ama dua etmek önemli.Bir de ilşkide n sonra eşin bacaklarını havaya kaldırıp bir süre omuzlarında tutsun.Belki olacağı vardı bilmiyorum ama bunlar bizim hamile kaldığımız ay ilk kez denediğimiz şeylerdi.

slm ben hilal yeni katıldım bir senelik evliyim 8 aydır korunmuyoruz ve ilk 3 ayda tuttu ama hamile ögrendigim gün düşük yaptım

canım öncelikle kesinlikle stres yapma eğer stres yaparsan hormonların dengesizleşir ve hamile kalmanı engeller..sakin ol normal yaşantına devam et ve iki günde bir ilişkiye girin...benim tavsiyem bunlar.bu arada şunuda unutma hemen hamile kalınmıyo bi çok bayan 6-8 ay bekliyo..mesela ben 7 aydır bekliyorum..sakin ol ..umarım en kısa süre de dileğine kavuşursun..

Merhaba canim,
Öncelikle bu konuyu gündeme getirdigin icin tesekkür ederim. Bende ilk denemede basarisiz oldum ve haftaya yumurta takibi icin doktora gidicem. Okuduklarimdan ve duyduklarimdan cikardigim en önemli sonuc -stresten uzak durmak ve bebek düsüncesiyle iliskiye girmemek- oldu. Bir arkadasimin 6 sene boyunca bebegi olmadi ve söyledigine göre bebek fikrini kafasindan cikardigi, ümidini kestigi ilk ay hamile kaldi. Simdi saglikli, 5 aylik bi bebegi var üstelik gecen ay bir aylik hamile oldugunu fark etmis ve malesef aldirmak zorunda kalmis.
Dilerim en kisa zamanda saglikli ve hayirli evlatlara sahip olursuz.:emir_bebek:

bende 1 yıldır uğraşıorum bence önce bir dr a görün gerekli muaynelerden bi geç derim.en azından boşuna zaman geçirmemiş olursun

X