Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri Ameliyatsız göğüs büyütme yöntemi

ahbuben

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2007
153
0
45
Vücuttaki yağların, özel bir işlemden geçirilerek kullanıldığı yöntem, göğsü kalıcı olarak 2 beden büyütüyor...

ABD’de California’daki Cytori kliniğinin geliştirdiği yöntemde karın ve kalça bölgelerinden alınan yağ dokusundaki kök hücreler ayıklanıp memeye enjekte ediliyor. Kök hücreler her türlü hücreye dönüşme potansiyeline sahip olduğu için meme de yağ hücreleriyle birleşip çoğalıyor. Böylece ilk anda büyük bir değişiklik olmasa da 6 ay içinde göğüs ölçüsü 2 beden yükseliyor. Operasyonun tamamı 1 saat içinde lokal anesteziyle uygulanabiliyor. Daha önce de vücudun farklı yerlerinden alınan yağlar göğüslere enjekte ediliyordu. Ama bu yağlar kısa sürede tekrar kana karışıyordu. Kök hücreler ise kalıcı olarak çoğalıp göğsü büyütüyor. Yeni yöntem silikonla aynı fiyatta, yani yaklaşık 4 bin dolara mal oluyor. Ama silikondan daha sağlıklı. Ayrıca özellikle meme kanseri atlatmış ve silikon yaptırması yasak kadınlar için ideal olduğu belirtiliyor. Göğüslerinin eski hale gelmesine yardımcı olacak yöntemin bu kadınların psikolojisini de düzelteceği belirtiliyor. Almanya’da onaylanan yöntemin gelecek yıldan itibaren bütün Avrupa’da uygulanacak.

Ayrıca şimdi klinik denemelerin bitmesi için 2008i bekliyormuş bilim adamları,
yani 2008de uygulamaya konulacakmış. 2008de Türrkiyede de uygulama başlarsa süper olur. Bence ameliyat konuısunda kimse acele etmesin.

Women in the UK could be getting breast enlargements in their lunch time as soon as 2008, reports Lisa Melton in Chemistry & Industry, the magazine of the Society of Chemical Industry.
A Californian biotech company, Cytori Therapeutics, plans to roll out a programme that will see their fast-track process introduced across Europe by early next year.

The procedure, called Celution, takes just over an hour and involves injecting a 'supercharged' fat mixture into breast tissue. Fat is taken using a minor liposuction procedure under local anesthetic from a patient's buttocks or belly. The useful stem cells are separated out, and an hour later, a dose of stem and regenerative cells is packaged into a cartridge ready for re-injection, without any culture or manipulation. The breasts then enlarge over about six months.

The enlarged breasts, which can be up to two cup sizes bigger, look more natural than surgically enhanced breasts and the process is not expensive. 'There is a dirty little secret in the stem cell therapeutics,' says Cytori's president and founder Marc Hedrick. 'Nobody talks about how expensive it is.' But at a few thousand pounds per cartridge, the Cytori system is no more expensive than conventional surgery.

The idea of using fat to reconstruct parts of the body is not new. But breast reconstructions have failed in the past because fat tends to be reabsorbed. This problem was overcome by mixing fat-derived stem cells from the Celution system with the patient's own fat.

Cytori Therapeutics initial focus will be on reconstructive surgery in breast cancer patients. 'The 'supercharged' fat graft survives really well and fills in the volume defect left by partial mastectomy,' says Kai Pinkernel, Cytori's Head of R&D. Exactly how the defects are repaired is unclear, however. They may be churning out growth factors that coax blood vessels to grow and nurture new tissue. Clinical trials involving breast cancer patients are underway.

The process was approved recently in Germany, which means that it is legal across the EU. But clinicians will have to wait until clinical trials end in early 2008 before they can recommend the procedure to their patients.

Macrolane diye bir sistem var o daha mantıklı bence ama kalıcı değil işte 2 sene kalıyor vücutta..

ordan burdan yag alıp geri dudaga gögüse takviye yeni degil yıllardır yapılıyo ama yine operasyon demek bu en güzeli zahmetsiz ve ekonomık olanı dolgu enjeksiyon şıp diye 10dakıkada dolgun gögüslere sahıp oluyorsunuz maliyeti de cerrahinin 3te biri kadar özellikle dogum kilo alıp vermeden dolayı deforme gögüslüler,içi boşalmış kof memeliler hiç durmasın saniye düşünmesin yaptırsın 5yıla kadar da erime süresi var o zamana da Allah kerim

SLM daylight bu yazmis oldugun yontemin adini ogrene bilirmiyim acaba ;boylelikle doktoruma soyleye bilirim;cunki bende silikon yaptirmayi dusunuyorum fakat korkuyorum;bu yontemle risksiz gogus buyutulebilir;simdiden tesekkkur ederim

ne zamandır bu yöntemin çıkmasını bekliyordum.Henüz çok yeni bir yöntem.Doktordan dinlediğim ve netden araştırmalarıma göre; macrolone geçici bi dolgu fakat kalıcı olanı kendi kök hücremizden alıyorlar geneldede göbekten alınıyormuş çok güzel bi tarafıda hem göbek gidiyor hem göğüs oluyor!
yapılmaya başlamış doktorun ismini hatrlayamıyorum ama çok gelişmiş bi yöntem değil fakat super bişi! ameliyat olacaklar lütfen sorsun lütfeeen....bizde bilgi sahibi olalım

DAYLIGHT güzel bi yöntemden bahsetmişsin ama adıyla ilgili bilgi vermemişsin bu konuyla ilgili bildiklerini paylaşırsan sevinirim.

Arkadaşlar lütfen bu 'Macrolane' adındaki yöntemle ilgili bilgisi olan,ya da yaptıran arkadaşlardan bilgi istiyorum.Araştırdım,yeni birşey fakat nerelerde yapıldığı,ne kadara mal olduğunu öğrenemedim.
Alakanıza teşekkürler.

Çok yeni, tartışmalı ve riskli bir yöntem olduğunu okudum bazı sitelerde. bazı görüşlere göre,kaçınılması gereken 10 tane estetik prosedür arasında yer alıyormuş. Amerika'da da daha onaylanmamış galiba. Berlinde yapılan bir araştırmaya göre uygulamaya maruz kalan hastaların %77,3 hastada sürekli ağrı, nodüller,apse oluşumu (ki aşırı apse oluşumu göğsün alınmasına kadar gidebiliyormuş), pigmentasyon ve şişme görülmüş. zaten doktorlar, göğüste kanserli nodül oluşumu durumunda bu maddenin farketmeyi ve takip etmeyi imkansız kılacağından korkuyorlar.Hatta göğüs dokusuna zarar verme ihtimali de bulunuyor.Avrupada yaşayan bir bayanın yorumunu okudum, ifadesine göre göğsünde nodüller oluşmuş ve sonra bu maddeyi aldırmakta çok zorlanmış. Etkisi varsa da herkesin hemfikir olduğu şu, sadece ilk 4 ayda %25'i vücut tarafından yokedileceği ve toplamda 12-max 18 ay ay süreceği belirtiliyor. bu durumda pahalı ve riskli bir tedavi gibi görünüyor...

Dermatologists, plastic surgeons, and maxillofacial surgeons in Berlin were asked to report patients with adverse reactions. Fifty-six patients who had been treated with nine different fillers were assessed. In 48 patients treated with only one filler, 167 areas had been treated. In 129 (77.3%) areas adverse reactions occurred 12.2+/-15.6 (SD) months after injection. Adverse reactions to biodegradable fillers occurred after 4.9+/-5.8 (SD) months, and reactions to nonbiodegradable fillers after 18.3+/-19.0 (SD) months (p=.005). As adverse events, continuing pain, swelling, nodules, pigmentation, abscess formation, and erythema were found.

Son düzenleme:
Çok yeni, tartışmalı ve riskli bir yöntem olduğunu okudum bazı sitelerde. bazı görüşlere göre,kaçınılması gereken 10 tane estetik prosedür arasında yer alıyormuş. Amerika'da da daha onaylanmamış galiba. Berlinde yapılan bir araştırmaya göre uygulamaya maruz kalan hastaların %77,3 hastada sürekli ağrı, nodüller,apse oluşumu (ki aşırı apse oluşumu göğsün alınmasına kadar gidebiliyormuş), pigmentasyon ve şişme görülmüş. zaten doktorlar, göğüste kanserli nodül oluşumu durumunda bu maddenin farketmeyi ve takip etmeyi imkansız kılacağından korkuyorlar.Hatta göğüs dokusuna zarar verme ihtimali de bulunuyor.Avrupada yaşayan bir bayanın yorumunu okudum, ifadesine göre göğsünde nodüller oluşmuş ve sonra bu maddeyi aldırmakta çok zorlanmış. Etkisi varsa da herkesin hemfikir olduğu şu, sadece ilk 4 ayda %25'i vücut tarafından yokedileceği ve toplamda 12-max 18 ay ay süreceği belirtiliyor. bu durumda pahalı ve riskli bir tedavi gibi görünüyor...

Dermatologists, plastic surgeons, and maxillofacial surgeons in Berlin were asked to report patients with adverse reactions. Fifty-six patients who had been treated with nine different fillers were assessed. In 48 patients treated with only one filler, 167 areas had been treated. In 129 (77.3%) areas adverse reactions occurred 12.2+/-15.6 (SD) months after injection. Adverse reactions to biodegradable fillers occurred after 4.9+/-5.8 (SD) months, and reactions to nonbiodegradable fillers after 18.3+/-19.0 (SD) months (p=.005). As adverse events, continuing pain, swelling, nodules, pigmentation, abscess formation, and erythema were found.

Farklı birşeyden bahsediyorsunuz. Yazılan Ingilizce paragrafta deneyde 9 farklı dolgu maddesi kullanıldığından bahsediliyor. Ayrıca internetten araştırdım yapılan araştırmada kullanılan dolgu maddelerin hepsi Polymethylmethacrylate cinsi dolgu maddeleriymiş. Yani yapılan deneyde kullanılan maddeyle, bu forumda konuşulan dolgunun (karın ve kalça bölgelerinden alınan yağ dokusundaki kök hücreler) alakası yok.

selam kizlar semeye falan bende yaptirmak istyirrum bu yöntem bildigim kadariyla kaliciymis maliyeti ne kadara acaba benim zamanim var iki yil icinde istiyorum ama insallah etkilidir ve riski yoktur silikon istemiyorum cünkü

kızlar bu yöntemi bilmiyorum ama kök hücre nakli ile ilgili bir haber okudum geçenlerde. yurt dışında buna benzer bir kök hücre nakli yapılmış yalnız hangi organa yapıldığını ve hastalığı hatırlamıyorum, yalnız bu başlıkta anlatılan gibi, o operasyonda da hücrelerin çoğalması amaçlanmış. fakat hücrelerin çoğalması kontrolden çıkınca kanser olmuş hasta ve ölmüş. hepimi biliyoruz ki kanser, hücrelerin kontrolden çıkması ve normalin üstünde çoğalması, büyümesi ve bu hücrelerin bütün sistemi ele geçirmesi. bu açıdan bakıldığında bu yöntem bana biraz korkutucu geldi. belki de bi zararı yoktur yöntemin fakat okuyunca bu haber aklıma geldi direk, çağrışım yaptı, paylaşayım istedim.

bu ameliyatı olanvarmı varsa bilğilerini bizimle paylaşabilirmi.

kızlar daha önce başka başlığın altına yazdım yardımcı olmak için bu yöntemi. ama buraya da yazıcam :KK70: :KK70: maksat memelerimiz büyüsün :KK70: :KK70:
Kızlar ben aylarca doktor araştırdım benim tatlişkoları elletmediğim cerrah kalmadı ama en sonunda kararımı verdim ve yaptırdım Dr. Oygar Aytekin'e ameliyatsız meme büyütme. .Öncelikle çok rahat laylaylom geçti baya hiç ameliyat gibi değil. benim tatlişkolarım biraz küçük ve sarkıktı ama içeriye böyle saç jölesi gibi bir madde AQUAFILING enjekte ediyorlar ve benim tatlişkolar da hem dikleşti hem de dolgun oldular bir saat içinde. çok memnunum ilk gün biraz ağrıdı ama sonrasında hiçbir şeyim yok Bursa'dan geldim ameliyat için yeri çok kolay zaten Bağdat caddesinde :KK70: gelmişken bir ton alışveriş de yaptım. Aynı gün de döndüm Bursa'ya. Doktor da zaten Bursalıymış ve diğer doktorlara bu dolgunun eğitimini kendisi veriyormuş. kesinlikle tavsiye ediyorum. Narkoz almanıza gerek yok hastanede yatmanıza da gerek yok çok pratik ve kolay bir yöntem. Sorular olursa cevaplarım. :KK52::KK52::21::21:

X