Çatlaklar Kakao Yağı Kullanan Var mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
bende yazın güneşlenirken kullanıyorum bronzluk sağladığını biliyorum çatlaklara iyi geldiğini hiç duymadım...
ama çatlaklara bebe yağıyla yapılan masajın iyi geldiğini bir estetisyen arkadaşımdan duymuştum...

bir çok kremin yapılışında kakao yağı kulanılıyor nemlendirme özelliği olsa gerek bronzluk da sağlıyor yalnız tekrar söyeleyeyim güneşin zarralı ışınlarından korumuyor

göğüs büyütmezzzz. :KK43: maalesef arkadaşım
kakao yağı güneşte ben kullandım her yerime leke bıraktı. Ben kıvamında küçük küçük lekeler. Güneşte kullanmayın derim.

kızlar ben bebe yağı kullanıyorum hemde senelerden beri ve inanın kızlar birtane bile yırtığım yok şimdilerde hafif selülit görür gibiyim onun içinde kabak lifi ile üzüm çekirdeği sabununu kullanıyorum
tavsiye ederim canlarım ...

kızlar ben bebe yağı kullanıyorum hemde senelerden beri ve inanın kızlar birtane bile yırtığım yok şimdilerde hafif selülit görür gibiyim onun içinde kabak lifi ile üzüm çekirdeği sabununu kullanıyorum
tavsiye ederim canlarım ...

kızlar bende 3haftadır kakao yağı kullanıyorum,çatlaklar için ama hiç bi etkisini görmedim.gerci haftada 1 gün sürüyorum.napıcaz bu çatlaklarla bilmemmmm
hele bide esmer olunca o çatlaklar beyaz beyaz nası sırıtıyooo :bbo:

:dance:galiba önemli bi püf nokta keşfettim:dance:

çatlaklarım için bikaç yağ kullanıyorum.bi ara kullanmayı bıraktım,tam etki etmicek diye düşünürken elimdeki KAKAO yağını sıvı hale getirip öyle süreyim dedim.şişeyi sıcak suyun içine koyup sıvılaştırdım,öyle sürdüm.kıslar acaip farketti ya:teytey:

şimdi çilek yağı ve tatlı badem yağını da ısıtıp sürüyorum.eskiye göre daha etkiiliiiiii:teytey:

tavsiye ederim,KESİNLİKLE DENEYİNa.s

sürdükten sonra açıkta kalmasımı gerekir birşeyler giyince çatlaklara sürülen yağlar gidermi. giyinmeden beklemekmi lazım

Badem yağı kullanıyordum, badem yağını aldığım dükkandaki kadın çatlaklar için kakao yağı kullanmamın daha iyi olacağını söyledi. Şuan 31 haftalık hamileyim karnımda hiç çatlak yok ama bacaklarım hafif çatlamaya başladı. Kakao yağını geceleri yatarken sürüyorum, benim aldığım kakao yağının ağır ve kötü bi kokusu yok,tatlı kokuyor en azından badem yağı gibi kötü kokmuyor....

cilt altında çok fena depolanan yağ. misal bir yakınım tanıdığım 7 sene boyunca yaz aylarının her gününü kakao yağına bulanıp güneş altında yatarak geçirirdi. zamanla cildinde sivilce desen sivilce değil, alerji desen o da değil garip bir döküntü oluşmaya başladı. doktora gitti adını bile söyleyemediğimiz garip bir hastalık dedi lakin kakao yağına bağlamadı, güneşten korun bile demedi. bu arkadaş kortizonları yiye yiye hayattan bezdi. kaşıntı yapıyor diye kendi isteğiyle güneşe çıkmadı bir iki sene korudu kendini ama yine yağları sürüp 3 ayını günesin altında geçirmeye başladı. o üç ay boyunca ciltte herhangi bir döküntü oluşmadı ancak ekim-kasım ayıyla birlikte bu kez yüzünde nohut büyüklüğünde garip şeyler çıkmaya başladı. sarı-yeşil görünüyor ama sıkılmıyor. sıvı değil katı değil. boyle cildi inceltip altına yerleşmiş gibiydi. en iyisinden bir doktor bulup sigortanın erişemeyeceği bir tedaviye başlangıç olarak 500 lira bayıldı. o parayı bayıldığında öğrendiği ilk şey kakao yağının ciltte çok kolay depolanabilir olduğuydu. meğer güneşin etkisiyle ilk aşamada belli etmezmiş ancak kakao ve benzeri yakıcı yağlar cilt altında depolanıp hava koşulları değiştiğinde çok fena halde kusmaya geçermiş. kız hala tedavi görüyor ki onda da ne rezerv varmış hala cildi kusuyor.

alıntıdır ...............

Son düzenleyen: Moderatör:
Kakao yağı ve hiçbir yağ uygulandıktan sonra yıkanmamalıdır.Yıkandığında onu sürmenin hiç bir anlamı yoktur.Teninizde kalmalıdırki iyice derinin içine işlesin.Mümkünse uyguladıktan sonra bir süre kıyafetler giyilmeden derinin çekmesi beklenmelidir.Kakao yağı yoğun bir nemlendirici özelliğe sahip olduğu için derinin çatlamasını engeller ve çatlaklarınız kırmızı durumdaysa iyileşmelerinde yardımcı lur.Bronzlaştırıcı özelliğide vardı ancak koruyucu olmadığından tek başına uygulanmamalıdır.
Bacakları güzelleştirici etkisi malesef ki yok :) Sadece düzenli beslenme bol su ve spor bacakları güzelleştiriyor :KK43:
Sevgiler

Vazelin ve bebek yağı harika nemlendiricilerdir.

Cevap gene hayır. Bu ürünler tuzak gibidir. Eğer cildiniz kurumaya meğilliyse, denize/havuza girmeden önce vazelin sürebilirsiniz, bu anlamda iyi bir bariyer görevi görür. Vazelin sizi sert rüzgarlardan ve soğuktan da korur ama kesinlikle nemlendiricinin üzerine sürülmelidir. Bebek yağı, bebeklerin nemli cildine sürülüp, bu nemi sabitlemek için üretilmiştir. Vazelin ya da bebek yağını nemlendirici yerine kullanırsanız, cildi bloke eder. Bunun sonucunda da cilt kendi lipitlerini ve nemini üretemez hale gelir.

bilginize arkadaşlar...

34 Haftalık hamileyim ve doktorum çatlak için kakao yağı sürmemi önerdi aktardan sıvı halinde şişede aldım ve aktarcı tatlı badem yağı ile sürüldüğünde etkisinin çok daha fazla olduğunu söyledi sabah akşam günde iki kez sürmemi önerdi karnımda bir çatlak olmadı henüz fakat basenlerimde kırmızı şekilde biraz çatlamalar oldu kakao yağını 2 gündür kullanıyorum umarım oluşan çatlaklar beyazlaşmadan bir faydasını görürüm

Bende hamileligimde badem yagi ve kakao yagini duzenli olarak kullandim. 8. aya kadar hic catlagim olmadi. Ayrica saf el yapimi zeytinyagida suruyordum. Gunun yarisi yaglandim yani. Sonra 2 hafta icinde harita gibi bir vucud.
Yani kakao yagi olacagi engellemedi olmusa hic care olmaz. Catlayacaksan catliyorsun care yok

SELÜLıT bir dert... Özellikle modern çağın kadını, selülit yüzünden büyük sıkıntı çekiyor. Ne kadar doğal beslenilirse beslenilsin modern kadında mutlaka selülit çıkıyor. Bunun nedeni hiç kuşkusuz hareketsizlik. Bilim dünyası tarafından geliştirilen kremler ve ilaçlar da selülite çözüm olmuyor. Peki muhteşem bacaklar için ne yapmalı? Fransa'da yapılan bir araştırmada, kakao yağının kadınların bacaklarını muhteşem yaptığı ortaya çıktı. Fransız bilimadamlarına göre ise, vücudu haftada 1 kez kakao yağı ile ovmak cildin sıkılaşmasına ve selülitin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor.
Alıntıdır.

kakao yağı kullananlar ne kadar süre kullandınız ve kıllanma yaptı mı bi de masajla iyice yedirerek mi yoksa gelişigüzel mi sürdünüz?

ya bi de güneşe çıkmasak ta bronzlaşma yapar mı yani cildin renginde kararmaya yol açar mı ben kalçama süreceğim ama esmer popom olsun istemiyorum:uhm::kedi:

kızlar bende kakao yağımı alsam sadece yoksa suna dumankayanın çatlaklar için önerdiği bitkisel kürümü kullansam zaten onun içindede var kakao yağı ama kakao yağı diğerlerinden daha iyiyse bosuna almıyım onları nasıl yapıyım kızlar

X