(¯`¸·´¯)Muhabbet Kuşum Öldü(¯`·¸´¯)

penbeli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
226
2
arkadaşlar 2 yıldan beri beslediğim muhabbet kuşumu(osman) dün sabah uyandığımda kafesinde ölü buldum..osman konuşabilen bi kuştu ve herşeyi anlıyordu:S
nedenini bilmiyorum ama mavi boncuk markalı yemini incelediğimde yemin ozuk olduğunu anladım çünkü kurtlanmıştı...
muhabbet kuşu besleyen tüm arkadaşlarımı uyarıyorum yemi aldıktan sonra mutlaka dikkatlice incleyin ..tarih önemlideğil çünkü benim yemin altında skt2008 yazıyordu.. lütfen daha dikkatli olalım

Ayy kıyamam benim de iboşum ölmüştüsenağlamasenağlama nasıl üzüldüm anlatamam ama benimkisi yaşlanmıştı artık 13 yaşındaydı ve artık gerçek bir muhabbet kuşuydu yani anlaşabiliyorduk onunlaa oooffff:çok üzgünüm:senağlama canım benim çok özledimm onuu

tatlım benimkide yawru değildi bana geldiğinde
hediye gemişti o yüzden yaşlıydı zaten ama yinede çok üzüldüm ...

cnm ben de cok üzüldüm walla:KK43:bnm de yıllar önce vardı bi muhabbet kusum o öldüğünde nerdeyse ailece yıkılmıştık.sonra gidip caminin bahcesine gömmüştük onu.şimdi de bi köpüşüm var aklıma geldikçe o an delircek gibi oluyorum.bütün hayvanları cok ama cok seviyorum.

çok üzüldüm başın sağolsun canım ya ben poşette yem alıyorum bir zararı olur mu acaba???

tam anlamıyla bilemiyorum ama aldığın yemi iyice incele kuşuna sunmadan önce vede özellikle klimaya karşı koru çünkü klimadan çok etkilenip ölende olabiliyormuş..

kuşun için çok üzüldüm malesef yemlerin son kullanma tarihi ileriki yıllarda olsa yemlerin eski olmasından kurtlanıyor dikkat etmek gerek,benimde kuşumun kist var karnında suyuna toz şeklinde ilaç kullanıyoruz inşlh bizi bırakmaz baya alıştık ona...

ay kıyamam yaaa. insanın içi nasıl yanıyo dimi. bizim de 5 yaşındaydı muhabbet kuşumuz öldüğünde. neler konuşuyodu. yaa resmen aileden biri oluyo ve yokluğu o kadar hissedilmişti ki evde. kaç gün ağladığımı hatırlıyorum. canım yaa..

X