Her sabah aynısı(çok yorgunum)

Arkadaslar ayni problemler bendede var .Söyledikleriniz dogru demir eksikligi vitamin ve protein eksikligi vücüdun bunlara ihtiyaci var ama sizlere bir önerim daha var spor yapin yürüyüs yapin mümkpnse yüzmeye gidin kan dolsiminiz hizlasin kendinizi cok enerjik hissediceksiniz. :)

ay ebnde aynı kızlar uyanammam bı turu ve hıc ıs yapamam zorla yaparım bıraksalar yemek bıle yapma hıc halım olmaz ve ınanılmaz cok sacım dokulur

arkadaşlar, yorgunluk ve halsizlik hissinin tek sebebi kansızlık ve demir eksikliği olmayabilir. bir arkadaşım yıllarca çekti bunu, sonunda doktor kendisinde romatizma olduğunu saptadı, her ay penisilin vuruluyor tedavi olarak. ama romatizma da aynı etkilere neden olabiliyormuş, duyduğumda şaşırmıştım.

Yorgunluğa çareler

•Bol bol temiz havada yürüyün. Hem zihin hem beden rahatlar.

•Meditasyon yapın, kendinizle baş başa kalın.

•Kendinize uğraş bulun, kurslara yazılın.

•Arkadaşlarınızla sosyal aktivitelere katılın.

•Program yapın. Bir günden bir beklentiniz olmalı. Bir beklentiniz olmazsa gün de size bir bir şey vermez.

•Kendinizi bırakmayın, bakımlı olun.

•Sağlıklı beslenin. Sebze- meyve ağırlıklı beslenin. Özellikle yeşil sebzelere ağırlık verin. Bunlar enerji verirler. Şok rejimlerden uzak durun.

•İçgüdünüzü dinleyin. Yorgunsanız, biraz dinlenin. Ama abartmayın.

•Tartışmalardan uzak durun.

•`Benden geçti`laflarını bırakın.

•Olumlu düşünmeyi bir görev bilin. Olumsuz düşünürseniz, olumsuzlukları görür bulursunuz.

•Doğanın güzelliklerini fark edin.

•Doğadan uzaklaşmayın. Kır gezileri yapın, parklarda yürüyün.

•İçinizdeki sesi dinleyin.

•Aynı saatte yatıp, aynı saatte kalkın.

•Size negatif enerji veren, olumsuz insanlardan uzak durun. Çünkü mutsuzluk da bulaşıcıdır.

genelde bu tür durumlara uyku aknesi olanlarda rastlanabiliyor...arkadaşım acaba horlama sorunun varmıdır?????????

Arkadaşlar yorgunluk bende de hep var ama bu ara resmen yıkılıyorum.Eğitimciyim okul açıldı ve sürekli kalabalıkta ve hep ayaktayım ders sırasında matematik öğretmeniyim ben hep tahtada yazar konumdayım kendimi bitmiş gibi hissediyorum parmaton kullanıyorum c vitamini alıyorum banamısın demiyor bana bir iksir gerekkkk

benım kanımda cok düsük demir eksikligi var ve bende aşırı sac dökülmesi var bu demir haplarını kullanıyorum ve vitamin hapı verdi doktorr sizceee saclarımın dökülmesi durur mu yine saglıklı olurmu saclarım cevaplarsınız cok sevinirim simdiiden tesekür ederim

geçmiş olsun canım.geçenlerde arkadaşlar arasında aynı konu açıldı ve ne öğrendim biliyormusunuz,,elyaf yastık ve yorganın vücudumuzdaki elektriği aldığını ve sürekli halsiz kalmamıza neden olduğunu öğrendim ..yani bu bir şıktır bence eğer yastık ve yorganınız elyafsa değiştirmenizi öneririm...

hanımlar hepinnize geçmiş olsun.ben de aynı sizlerin durumundayım.kan ölçümüm 8.sürekli ferrum kullanmak zorundayım.önceleri daha da düşüktü.ne kan iğneleri,ne haplar.yükseltemedi.sürekli bir degrip olma durumu var.hele bu günlerde beni kürekle yerden kazıyabilirler,öyle yorgun ve bitkinim.Gündüz asla gözümü dahi yumamazken, şimdi gözlerimi açık tutmakta zorlanıyorum.elişi,kitap hak getire..mecalim yok.eğer içinizde şöyle etkili yöntemler bilen varsa neolur acilen söylesin,çok müteşşekkir olurum.

Evet kansizlik vitamin eksikligi demir eksikligi sebepler cogunlukla bundan kaynaklaniyor kan hapi en etkili cözüm ve kiymali yiyecekler köfte gibi.

arkadşlar bende sabahları kendimi yorgun ve ev işlerine karşı izteksiz hissediyordum meğer depresyona girmişimm 3 yıldır tedavi alıyorum ilaç ta kullanıyorumm iiyim şimdi.a.s.

Arkadaşlar kansızlıktanda olabilir ama ilaç kullanmak yerine kara üzüm ve üzüm pekmezi yemek daha iyi oluyor.Kansızlık dışında geceleri nefes alırken zorluk çekiyorsanız burun tıkanıklığı varsa bundan yorgunluğun sebebi buda olabilir.

bendede var aynı yorgunluk hiçbişey yapmak istemiyor canım tırnaklarım hiç kırılmazdı tırnaklarım kırılıyo saçlarım da biraz dökülüyo neden acaba doktora gitmedim bilmiyorum geçmezse gidicem ama mutlaka.

ya bi topik vardıya elma sirkesi su bal ile zayıflayın ben onu yapıyordum sabah aç karnına ondan içiyordum cok enerji veriyodu bana deneyin isterseniz?

ben de kansızlık olmadığı halde anlattığın haldeyiim
çaresini bulursan banada deyiver olurmu :)

aynı durum bende de vardı bir zamanlar
yemek yaparken ayakta duramıyordum sandalyeye oyurarak yapıyordum.sabah kalkınca sanki uykudan kalkmamışım gibi yorgundum... her tarafım agrıyordu.
DEPRESYONmuş.evet malesef buyndanmış
teşhisini ben koymak istemem ama sizde depresyonda olabilirsiniz
dr'a gittim o dedi.ilaç verdi kullandım valla çok iyi oldum.tekrar gidip doktoruma teşekkr etttim bnei bu illetten kurtardıgı için.şimdi çok iyiyim.tavsiye ederim sizde ya psikiyatriste yada nöroloğa gidin.Allah acil şifalar versin

Arkadaşlar bende de sürekli yorgunluk vardı kansızlık olarak şüpheleniyorduk.Meğerse B vitamini eksikliği varmış bende. Yani illa kansızlıktan olacak diye birşey yok bence bir doktora danışın.B Compleks kullanıyorum ve artık çok daha iyi hissediyorum kendimi.Bence doktora gidip tahlillerinizi yaptırın ona göre tedavi olun arkadaşlar.

Slm canim ayni seyleri ben de yasadimSuan halsizlik gecti Hangi ununu kullaniyorsun.B komplex gercekten cok guzel.Hem de cok saglikli bir sekilde zayifladim.:teytey:

herkeste bu duygu var galiba bir yorgunluk bezginlik hep aynı şeyleri yapmak çok sıkıyor insanı.inşallah geçer canım çaresini bulursan hemen yaz ki bizde yararlanalım.

arkadaslar ben her sabah yataktan kalktıgımda kendimi çok yorgun hissediyorum.bi süre kendime hiç gelemiyorum.ev işlerini yaparken bile nerdeyse yorgunluktan ölmek üzereyim neden böyle oluyo hiç anlamıyorum.aranızda benim gibi olanlar varmı?

canm mrb öncelikle gecmis olsun. bence sen kansizsin. bende de ayni sikayetler var idi. cok halsizdim canm hicbirsey yapmak istemiyordu ve örenciyim, hic konsantre olamiyordumve asiri unutkandim (anlattigim seyi 4-5 kez anlatirdim). doktor kan aldi benden ve dediki sende asiri kansizlik war. bayagi bi ilerlemis. kaza falanmi gecirdin kan kaybina mi ugradin bu normal degil dedi. simdi degisik testler yapyip asil nedenini ariyorlar. yarin yine bir testim var:S bence doktora gidip bi kan örnegine baksinlar. sende bahar yorgunlugu da olabilir yani birdenbire basladiysaa

X