Her sabah aynısı(çok yorgunum)

CHOSEN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2007
269
8
arkadaslar ben her sabah yataktan kalktıgımda kendimi çok yorgun hissediyorum.bi süre kendime hiç gelemiyorum.ev işlerini yaparken bile nerdeyse yorgunluktan ölmek üzereyim neden böyle oluyo hiç anlamıyorum.aranızda benim gibi olanlar varmı?

Canim Ben Hamileliğimin Ilk Başlarinda öyle Olmuştum..kansiz Olabilirsin Bi Doktora Görün Istersen....nasil Bi Duygu Bilirim Hele Bahar Aylarinda Ayyy Hiç çekilmiyor...

Kansızlık ve protein eksikliği bol bol yumurta ye...
Bol bol da pekmez iç.
Demir eksikliği var sen de hatta sanıyorum ki kışın çok sıcakta bile üşüyorsundur..

kan tahlili yaptırmıstım bi ara doktor da sende kansızlık var demişti.3 ay hap kullan
bitince gel belki devam ederiz demişti.demir bağlama çok düşük çıkmıştı.ama ben hapı hiç kullanmadım.önemsemedim bile.hiç bu aklıma gelmedi.yani kansızlıktan olabileceği.kışın buz gibi oluyorum.donuyorum ya.demekki ondanmıs.ama o kan hapları çok iğrenç ya insanın midesi bulanıyo.ama her sabahda böyle yorgun kalkmak yani sanki sırtında tas tasımıssın gibi olmak çok kötü yaaa

bendede var o hıc uykuya doymam uyurum uyanırım ama ruh gıbı olurum halsız bıraksalar butun gun yatacam yanı

Bendede kansizlik var, daha dogrusu kanimda hic demir yokmus, doktorun verdigi haplari midem kabul etmedi cok kötü oldum diye biraktim, ama baska ilac vermesi icin yeniden gidicem. Cünkü benim Yorgunlukla beraber birde saclarim normalden fazla dökülüyoo buda kansizligin bir isaretiymis. Yani uyumakta cözüm degil, kalktigimda yatmaktan sirtlarim agriyor ama yorgunlugumu atamiyorum üstümden.

ben de kansızlık olmadığı halde anlattığın haldeyiim
çaresini bulursan banada deyiver olurmu :)

arkadaslar ben her sabah yataktan kalktıgımda kendimi çok yorgun hissediyorum.bi süre kendime hiç gelemiyorum.ev işlerini yaparken bile nerdeyse yorgunluktan ölmek üzereyim neden böyle oluyo hiç anlamıyorum.aranızda benim gibi olanlar varmı?

aynen canım.bir türlü tam dinlenmiş olarak uyanmıyorum.ve otururken bile yorgunum.

2 ay öncesinde bende öyleydim yorgunluk,sürekli uykum geliyordu,saçlarım haddinden fazla dökülüyordu,tırnaklarım sürekli kırılıyordu,bacaklarımda uyuşma dr gittim kan tahlili sonucunda kansızlık çıktı 2 aydır folikasitli kan ilacı kullanıyorum şikayetlerim tamamen bitti.Eğer kan ilaçlarını kullanamıyorsan tavsiyem bol bol domates yemen ve kuru siyah üzüm yemen(çekirdekleriyle)bunlarda kan yapıcıdır.Geçmiş olsun.

Yorgunluktan ve saç dökülmesinden şikayetçi hanımlar bir de hormon testi yaptırın troıdlerde de problem olabilir bende aynı durumdaydım emziriyorum bebek küçük dedim problemler bundan dolayı diye düşündüm ama sonra 3 tane nödül çıktı dr kontrolünde bunu da ihmal etmeyin mutlaka yaptırın

Canım o demir haplarının tadı kötü evet ama bir de maltofer solüsyon dene,günde 1 tane.Minik minik şişeler,karamel tadında.33 ayda ancak kan değerlerin düzelir,demir bağlama kapasitesi düşükse demir depolarının dolması için en az 6 ay kullanmalısın....Bu arada benim köşeme de yazmışsın ama kansızlık probleminden hiç bahsetmemişsin....Pekmez yemekle falan kan değerlerin düzelmez canım ancak ilaç kullanırsan olur,geçmiş olsun

tesekkür ederim doktor hanım.size yazdıgım sırada kansızlıktan olabileceği hiç aklıma gelmemişti.bana cevap yazan arkadaslar kansızlıktan olabilir demişlerdi.oradan aklıma geldi.bu arada demir baglama denen şey bende 460 felan çıktı tahlilde.ortalama 500 civarında olması gerekiyomus sanırım.peki bu rakam(460) büyük bi rakam değilmi.yani acaba bu rakam yükseldikçe mi kansızlık artıyo.yada doktorun bi yanlışı olabilirmi?cevaplarsanız sevinirim.ayrıca sayfanızda cevap verdiğiniz seye incelik gösterip bi kerede burada cevap verdiğiniz için çok tesekkür ederim.

yorgunluk hissi her zaman kansızlığın belirtisi değildir bazen de depresyon belirtisidir bir ara bende de vardı kansızlıktan olduğunu sanmıştım çünkü bende kansızlık da var ama bütün tahlillerimi yaptırınca depresyonda olduğum ortaya çıktı

Canım öncelikle bi düzeltme yapayım,yazdığım cevapta 33 olarak geçmiş 3 ay demek istemiştim.Gelelim TDBK'ne,bunun normal değeri 100 ml'de 300 mcg civarıdır.(kullanılan cihaza,birime göre sonuç değişebilir)Bu değer ne kadar yüksekse kansızlık o kadar fazladır.Şöyle ki kandaki demir bağlama kapasitesinin yüksekliği, demiri bağlayacak olan moleküllerin yeterli demir olmadığından bağlanacak demir bulamayıp boşta gezmeleri demektir.Böylece demir bulduğunda bağlayabilecek bir sürü molekülün varlığı demir bağlama kapasitesinin yüksekliği olarak adlandırılır.Umarım kafanı fazla karıştırmamışımdır...yerimseniben

sağolun doktor hanım.bu tahlil sonucu benim kafamı karıstırmıstı biraz.nasıl oluyoda bu kadar yüksek çıkan değer kansızlık olabiliyo diye.bilgileriniz için çok tesekkür ederim.mesleginizde basarılar dilerim.yardımlarınız için sagolun

Aynen bendede var ne kansızım ne protein eksiklğim var yani gayet sağlıklıyım ama nedeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen????????????*senağlamabenneyaptımki

Kansızlık ve protein eksikliği bol bol yumurta ye...
Bol bol da pekmez iç.
Demir eksikliği var sen de hatta sanıyorum ki kışın çok sıcakta bile üşüyorsundur..
merhaba bende aynı şikayetlerim var.ama kan sayımı yaptırıorum nolrmal çıkıo.ama çok üşüorum.neden olabilir.

mrb bende de çok oluyo yorgun uyanıyorum sabahları.ben hep adananın havasına buldum çok nemli olduğu için insanı rahatsız edici bir havası var gerçekten.kansızda olabilirim.Şeniz

aynı şikayet bende de var sanki hiç uyumamış gibi yorgunluk saç dökülmesi devamlı üşüme evet kansızlık var kan ilacı hem şurup hemde hap olarak kullandım doktorun verdiği tavsiyeye göre kahve ve çayı da azalttım ama son 1aydır yorgunluktan işe gelmek istemiyorum

Arkadaşlar bende de sürekli yorgunluk vardı kansızlık olarak şüpheleniyorduk.Meğerse B vitamini eksikliği varmış bende. Yani illa kansızlıktan olacak diye birşey yok bence bir doktora danışın.B Compleks kullanıyorum ve artık çok daha iyi hissediyorum kendimi.Bence doktora gidip tahlillerinizi yaptırın ona göre tedavi olun arkadaşlar.

bendede var stresten kaynaklanıyor hayatımda hiç bir heyecan yok ve işsizim ne yazıkki

arkadaşlar, evet kansızlık, B vitamini eksikliği, depresyon ilk başta akla gelenler sabah yorgunluğuna neden olarak. Ancak bir iki yıl önce bir dr.un bana söylediğine göre alerjik rinit-saman nezlesi de buna sebep olabiliyormuş. Gece rahat nefes alınamadığı için vücut dinlenemiyormuş, ya da nefes alabilmek için gereğinden fazla efor harcıyormuş. Ben duyduklarımı aktarmak istedim. Sağlıcakla kalın...a.s.:enbuyukkk:

X