emzirme süresi

memre56

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
38
1
arkadaşlar benim 14 aylık bir oğlum var gelecek ay sütten kesmeyi düşünüyorum sizce doğru bir kararmı ve sütten kesim aşamasında nelere dikkat etmeliyim:1shok:yasakkelime

ne güzel ki bu zamana kadar emzirebilmişsin bebeğini. ben 5,5 ay emzirebildim. belki biliyosundur. dünya sağlık örgütü eğer mümkünse tabi bebeklerin 2 yaşına kadar anne sütü almasının çok sağlıklı olduğunu söylüyor. bence eğer engeli yoksa 2 yaşına gelmesine yakın yavaş yavaş kesersin.

14 ay daha erken annesi. Sütün varsa 2 yaşa kadar yolu var. Süüten birden kesme bence. Çünkü bu minik kuzucuğunu etkiler.Günde 3 defa emziriyorsan 2 ye düşür. Sonra bire ve sonra tamamen bitir. Yavaş yavaş kes yani. Bence biraz daha emzir yazık annesi bebişine yaa

arkadaşlar benim 14 aylık bir oğlum var gelecek ay sütten kesmeyi düşünüyorum sizce doğru bir kararmı ve sütten kesim aşamasında nelere dikkat etmeliyim:1shok:yasakkelime

oğlum 20 aylık.1 yaşını geçtikten sonra hergün bugün bıraktıracağım dedim.hala bırakamadım.

ne mutlu sana serbay,slm memre sana benmde tavsiyem 2yasina kadr annesutu ver,anne sutu gibisi varmi ya.hadis,i serifte bile yazili bebeginizi 2yasina kadr emzirin diye,sende emzir caanim arkadasim,birakmak icinde yavas yavs verdigin miktari azalt,zaten sen fazla emzirmeyince sutun keldiliginden biter,biberonla denersin zaten acikinca mecbur icer,ama biraz daha gayret ne guzel valla 14aylik emzirebilmissin benim sut 7ayindan sonra kesildi keske olsaydida bnde daha verebilseydim,

ne mutlu sana serbay,slm memre sana benmde tavsiyem 2yasina kadr annesutu ver,anne sutu gibisi varmi ya.hadis,i serifte bile yazili bebeginizi 2yasina kadr emzirin diye,sende emzir caanim arkadasim,birakmak icinde yavas yavs verdigin miktari azalt,zaten sen fazla emzirmeyince sutun keldiliginden biter,biberonla denersin zaten acikinca mecbur icer,ama biraz daha gayret ne guzel valla 14aylik emzirebilmissin benim sut 7ayindan sonra kesildi keske olsaydida bnde daha verebilseydim,

arkadaşım yanlış yeri okudun sanırım.benim oğlum 20 aylık.hala emdiriyorum.dikkatli okursan ne demek istediğimi anlarsın canım.byyyy

canım bende oğlumu 2 yaşına kadar emzirdirdim sana bir sıkıntı vermiyorsa vermeye devam eta.s.

slm serbay sen yanlis anladin galiba sen iyice oku virgule dikkat edersen ne demek istedigimi iyi anlarsin yani ne mutlu sana bebegin 20aylik halan emziriyorsun bu sozlerim sadece senin icindi gerisini memre arkadasim icin yazmistim,isimde yazmistim anlamaniz icin ama olsun oluyor boyle yanlisliklar
sevgilerrrrrrrrrrrrrrrrr

slm serbay sen yanlis anladin galiba sen iyice oku virgule dikkat edersen ne demek istedigimi iyi anlarsin yani ne mutlu sana bebegin 20aylik halan emziriyorsun bu sozlerim sadece senin icindi gerisini memre arkadasim icin yazmistim,isimde yazmistim anlamaniz icin ama olsun oluyor boyle yanlisliklar
sevgilerrrrrrrrrrrrrrrrr

özür dilerim canım.ben yanlış okumuşum.dalgınlıktır belki.kusura bakma.
c.gif
a.gif
n.gif
m.gif
s.gif
n.gif

Buyuk Kizimi 2 Yasina Kadar Emzirdim
Kucugude 17 Aylik Hala Emiyo Kesmeyide Dusunmuyorum Simdilik
Zaten Bi Sabahlari Emiyo Ve Sadece Sag Tarafimi Emiyo
Amaan Gittigi Yere Kadar Demi Kizlar......
Her Aldigi Damla Kar

Buyuk Kizimi 2 Yasina Kadar Emzirdim
Kucugude 17 Aylik Hala Emiyo Kesmeyide Dusunmuyorum Simdilik
Zaten Bi Sabahlari Emiyo Ve Sadece Sag Tarafimi Emiyo
Amaan Gittigi Yere Kadar Demi Kizlar......
Her Aldigi Damla Kar

slm canim evet haklisin gittigi yere kadar,annesutu gibi yok ya,keske bende emzirebilseydim 2yasina kadar yada daha fazla ama olmadi kiz emmeyince fazla sutum kesildi,ne yapalim saglik olsun ablammm:çok üzgünüm:,a.s.

arkadaşlar anne sütü gibisi olurmu bebek için herşeyden en üstün dr ların söylediği sütünüz varsa verin ben 2 yaşına kadar emzirdim

X