Pul-Boncuk örnekleri

*YAXGXMUR*

03.12.2009 / 23:45
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2007
1.200
3
39
Buyrun arkadaşlar belki biras yardımcı olabilirim size.Desenlerin çoğunu ben ve arkadaşım yaptık kurstayken.

desen1fn4.jpg

dsc00305xp6.jpg

dsc01209ym0.jpg

dsc01207fn7.jpg

dsc01208xd5.jpg

estağfurullah:) ilk önce elinizde desen olması gerekiyor,
yapıcanız şeyi kumaşçı da ya da çeyiz evlerinde söylerseniz
onlar size yardımcı oluyorlar zaten size beğenmek kalıyor:)
deseni kumaşa çizdikten sonra en büyük iş boncukları ayarlamak ve tonlarını yapmak:)bu biraz zor bence
yalnız desenler satılmıyor bunu uygulamak size kalmış elinizden geliyorsa tabi
bize hocamız uygulamıştı bizde bu desenleri değiştirdik,çeşitli şeyler yaptık
elinizde nakış desenleri varsa ya da nakış kitapları alarak bu desenleri pul-boncuk olarak uygulayabilirsiniz

Canım desen işi zor sayılmaz çizimde iyiyimdir. Yalnız hangi tür kağıt kullanacağız. Yani Kumaş kalın kumaş diyelim deseni direkt olarak kumaşa mı çizeceğiz. Çok mu soruyorum?

olurmu canım sor tabikide:)) deseni yağlı kağıda çiziyoruz kumaşın boyunu ayarladıktan sonra kumaş ve yağlı kağıdın arasına karbon kağıdı kullanıcaz.

çizerken deseni kaydırmamaya çok dikkat etmemiz gerekiyor toplu iğnelerle iyice yerleştirirsek iyi olur ama iğneleri takarken dikkat etmeliyiz iğne karbon kağıdının üzerine takılınca kumaşta izler çıkıyor bu izlerde kolay kolay silinmiyor..

örneklerini çok beğendim yağmur
bende yeni başladım bu pul boncuk işine.havlu filan yapıyorum ama nerde satıcaz bunları bildiğin yerler var mı izmit'te. yardımcı olursan sevinirim

bende yapmak istiyorum ufak şeyler boncuklardan nasıl yapılır ?? neler lasım bunun için acaba canım ? hem çok sıkılıyorum vakit geçirmiş olurum

yağmur gerçekten çoook güzel olmuşlar bende bir havlu yapmak istiyorum dediğin gibi modeli havluya çizdik peki boncukları işlerken bir teknik var mı?

arkadasim eline saglik,sabrina hayran kaldim.cok zor ve sabirli bir is.senden ricam pullari ya da boncuklari nasil isliyorsun anlatirsan sevinirim.cizimim iyidir daha önce nakis yapmistim ama su pul isini cözemedim.elimde pul var yapan yok.

yağmurcuğum geçmiş sayfalarda sordum ama yine sorıyım boncuk veya pul işlerken püf noktaları nedir mesala hangi iple işlicez nasıl işlememiz gerekir birde renkleri nasıl ayarlıcaz benim gibi kursa gitme fırsatı olmayanlar için azda olsa bilgi verirsen sevinirim sevgilerle....

hepsi harika olmuş ellerine sağlık.
Lila yatak örtüsü süper. Benim yatak odamın rengi lila bu örtüden yapmak isterim nasıl yapılıyor kısaca anlatır mısın? Hangi kumaşı kullandınız önce kumaşa boncuk işleyip sonra astarlayıp en son kenarları mı geçirdiniz?kısacası baştan sona anlatır mısın?kayınvalidem dikiş iyi yapar ben işlerim o diker inşallah

bunu öğrenmek çok zor mu ? yani öğrenemez miyiz kursa gitmeden ?
ben de masa örtüsü bulamıyorum istediğime göre ve kendim yapmak istiyorum
boncuklar dikiliyor mu yapıştırılıyor mu ?

X