Saç Rengi ve Saç Boyama Regl Döneminde Saç Boyama?

Yelmirne,

Hastayken saclar boya tutmaz denir, ama aslinda tutabilir, bazi kuaforler tutmaz derken bazilari da farketmez diyor. Fakat esas olan vucudu zararli kimyasallardan korumak. Hasta iken (kastettigin adet sanirim) rahim kanallari bu tur kimyasallardan zarar gorecek kadar acik oluyor, bu nedenle hastaliktan sonra boyamak daha sagliklidir.
Sevgiler.

annemin tutmuyodu ben bir kere benimki tuttar ne olcak dedim regliyken bi boyadım bütün zahmetim boşa gitti! fönüm de çabuk bozuluyor. ama tabii bazı arkadaşlarım da hiç bişey olmuyor yani herkes farklı...

peki hastalığmın son günü de mi boyatsam olmaz :) çok mu zorladım ne hih:) kızlar sağolun buarada...

Regli döneminde perma ve boya tutmuyor diye biliyorum. hatta koltuk alti ve bacaklara agda yapincada daha cok aciyormus. Denemedim ama kuaför arkadasim söylemisti. fisfisfis

hasta olmadan 1-2 gün önce hasta olduğun dönemde ve bittiktensonraki 2-3 günde yapma.hormanlar dengesiz.tutsada istediğin verimi alamazsın

Bende bikere bilmeden boyattım hastayken hiç tutmadı kuaförüm daha saçı açmadan yıkamadan anladı sen hastamısın dedi hastayken hormonlar yüzünden tutmaz dedi bende bu tecrübeyle öğrenmiş oldum 1 hafta dolmasını bekle hormonların eski haline dönsün sora boya

canım valla ben tüm boyalarımı regl dönemindeyken yaptrdm hepside tuttu hatta röfle yaptrdım yani.)kadınlar bu dönemde saçlarında değişklğe çok ihtiyaç duyuyolar ve hemen o gün boyatmak istiolar kendimden biliorum:)bence hiç bişe olmaz ama kişiden kişyede farklılık gösterir.sen bilirsin sana kalmış artık:)

regl döneminde saçın açılması çok çok zor oluo

ama tabi belli ki bünyeden bünyeye göre de değişio

benim kuaförümde fön cekerken bile regl olup olmadığınızı farkediyoruz diyordu :)

X