Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

canım inş hayırlısıyla kucağına alırsın bebeğini.:asigim:
Biliyormusun bu gün neler yaşadım neler:bbo:
regl olmama 1-2 gün vardı 2-3 gündür mide bulantılarım ve göğüste hassasiyetim vardı.
bekleyemedim sabah hemen bir test yaptım.ve çift çizgi çıktı :asigim:çok sevindim.hemen hazırlanıp hastanesye gittim.tahlil verdim pozitif çıktı. bete hcg 879 doktorum hemen ultrason istedi gebeliğin durumunu öğrenmek için yani iç gebelik mi dış gebelikmi
ultrason sonucunda bebek kesesi mevcut ama içinde embriyo yok
:1shok:
doktorum bebeğimin henüz gelişmediğini 1 hafta bekleyip kan tahlili ve yeniden ultrason yaptırmamı istedi. ama çok düşük bir riskte olsa dış gebelik olabileceğini söyledisenağlamasenağlamasenağlamasenağlama çok üzüldüm ne yapacağımı ve ne düşüneceğimi şaşırdım:çok üzgünüm: bu durumda aspirin kullanmamı önermedi.eğer bir hafta sonra bir aksilik olmaz bebeğin kalp atışlarını duyabilirsek hemen iğne başlıyacağız.
tavsiyelerinizi bekliyorum

Sevgili ays bah,bence şuan endişelenmen için çok erken.Çünkü ben ilk gebeliğimi öğrendiğimde 5+2 idi.ertesi gün doktora gittim ve sadece gebelik kesesini gördü ve güzel gebelik kesesi doğru yerde oluşmuş dedi sadece.yani henüz bebeğini görememen normal sanırım.sevgiler...

sevgiliPAPATYASÜREYYA daha önceki yazında lenfoma aşısından bahsetmiştin acaba bu konuyu araştırdınmı.banada doktorun biri tavsiye etti.çok düşük yaşadığım için.
Sevgili mumamu ,

Bahsettiğim aşıyı araştırdım ama anlatacağım sebeplerden çok üzerinde durmadım. Şöyle ki ; tekrarlayan düşükler bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlardan da olabiliyormuş . Vücut gebelik yapılarını yabancı madde olarak algılayıp atıyormuş. Yapılan bir aşı da sanırım bağışıklık sağlayarak düşükleri engelliyormuş. Grip aşısı mantığında olduğu gibi galiba.

Ben bir televizyon programında dinlemiştim bu konuyu ilgimi çekmişti. Soru göndermiştim. Sonra bana döndüler. Benim düşüklerden sonra yapılan testler arasında bağışıklıkla ilgili olanlar da vardı . Normal çıkmıştı. Bir de beni sürekli Ankaradan bir klinikten arıyorlardı. Eşim de ticari olabileceğini düşündü. Gerekli olsaydı doktorlarımız mutlaka isterdi dedi. ( Hacettepeden 2 prof dr a gitmiştim )

Ama eğer ilgi duyacak olursan , sana bağışıklıkla ilgili sorunun var mı yok mu tetkik yapılmadıysa , internetten REPRODÜKTİF İMMÜNOLOJİ başlığıyla araştırma yapabilirsin. Çok ayrıntılı fikir sahibi olursun. Düşüklerden sonra yapılan rutin testler arasında genellikle bağışıklık tetkikleri de oluyor. Hangileri olduğunu tam bilemiyorum , sanırım AFTTP filan gibi testler. Bu konuda Arev sana yardımcı olabilir.

Öpüyorum canım sevgiler..

Selam kızlar ben de heterizigotum Allaha şükür şu an 5 aylık kızım var bebek aspirini folik asit ve bemiks c kullanmıştım hamileliğim boyunca inşallah sizlerde sağlıkla bebeklerinizi kucaklarınıza alırsınız sevgiyle kalın

tatlım neden canını sıkıosun bos yere..sakın haa..rahim içinde gebelik kesesi görünmüşse bu tamam anlamına geliyor..bebeği tabiki göremez..çünkü daha cok küçük..bende 4+4 te gittim..vajinal usgylke bile keseciği zor gördü..1 hafta sonra tekrar gel dedi ve bebiş oluşmuştu..sen hemen basla coraspine..günde 1 tane al..

herkese selamlar
hanımlar sizler birer harikasınız ya gün içinde yazdıklarınızı okudum sayenizde gebeliğime motive oldum diyebilirim ben hala yok şu mu yok bumu diye yiyip duracaktım kendimi.hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
bu arada tavsiyene uydum celencim coraspine başladım bu gün korkmadım da değil ben ilk defa kullanıyorum aspirini bir yan etkisi olurda bebeğe zarar verirse diye korktum:eek:

Son düzenleme:
sevgili papatya süreyya benim swnin gbi MTHFR homozigor.aynı şeyleri yaşadık histeroskopi oldum septum vardı başka bir şey çıkmadı. ama beni endişelendiren son hamileliğimde profun tafsiyesi üzerine kan sulandırıcı iğne kullandım sonuç yine aynı oldu. 6 haftalıkken kaybediyorum. doktorun birine kendimden bahsettim senin durumunda olan hastalara lenfoma aşısı yapılması lazım. bazı sebebi bilinmeyen düşükler bağışıklık sisteminden kaynaklanıyor dedi. 3 defa hamileleik öncesi 2 defa hamilelikte. kafam karışık.MTHFR homozigot OLUP BU KADAR DÜŞÜK YAŞAYAN VARMI BİLMİYORUM.

tatlım canımın içi kızımın teyzesii allahım kucağında göstersin bebeğini..allahım analı babalı büyütebileceğiniz sağlıklı hayırlı bir evlat versin sana ve tüm isteyenlere..hayatım öteki forumda yazdım ama burda daha bi detay var yazmadan gecemedim..şencim kan hapından bahsetmişsin..bende baslayalı 1 bucuk ay belki daha fazla olucak..doktorum banada kan hapı verecekti ama o dönemler hala mide bulantılarım devam ettiği için ben onun surubunun olup olmadığını sordum..ve bana ferplexfol isimli kan tüplerini verdi..bu ilaç içinde 10 tane kan ve folikl asit içeriği olan tüplerden olusuo..hersabah genelde 7 bucuk gibi içiyorum sonra 1 saat daha yatak keyfi yapıp kahvaltıma geciyorum.bilirsin kan ilaçlarından en az 1 saat sonra kahvaltı veya yemek yemen lazım..eğer miden hassassa sende doktoruna bu tüpleri bi sor..her sabah 1 tüp..arkasındanda 1-2 yudum su içiyorum..şimdilik kan değerlerimiz yolunda..
buarada 5 inde kontrolunuz varmı bende allah izin verirse 3 temmuz gibi ankaraya gelicem..6sına kadar ordayım..kontrole bende geliimmiiiiiiiii:1hug:

canım benim keşke gelebilsen kontrolümüze ne güzel olur...iyi dileklerin için teşekkürler , dualarım seninle ve prensesinle...
bir sonraki kontrolde verecekti kan hapını zaten, ama ben kan tüplerinden bahsedeyim...birde bende demir eksikliği hep mevcuttu bu nedenle gebelik öncesi uzun süre gyno ferro sanol adlı demir hpıyla depoları doldurmuştuk...biraz ara vermem gerekiyordu hamile kalın ca bıraktırmıştı doktor, 16. haftada tekrar başlıycaz...
bilgi için teşekkürler...öpüyorum kocaman...:1hug:

heparin" eksiliğinden (kan pıhtılaşması sorunu) nedeniyle düşük yapan ve tedavi sonrası sağlıklı gebelik geçiren arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum

sevgili papatya süreyya benim swnin gbi MTHFR homozigor.aynı şeyleri yaşadık histeroskopi oldum septum vardı başka bir şey çıkmadı. ama beni endişelendiren son hamileliğimde profun tafsiyesi üzerine kan sulandırıcı iğne kullandım sonuç yine aynı oldu. 6 haftalıkken kaybediyorum. doktorun birine kendimden bahsettim senin durumunda olan hastalara lenfoma aşısı yapılması lazım. bazı sebebi bilinmeyen düşükler bağışıklık sisteminden kaynaklanıyor dedi. 3 defa hamileleik öncesi 2 defa hamilelikte. kafam karışık.MTHFR homozigot OLUP BU KADAR DÜŞÜK YAŞAYAN VARMI BİLMİYORUM.

sevgili mumamu,bende de mthfr homozigot.çok düşük yaşamadım yaşayıp yaşamayacağımıda bilemiyorum tabi.şuan 8 haftalık bebeğim.bir kez gelişmeyen bir gebelik yaşadım.10+5 ken kürtaj olmak zorunda kaldım.bana doktorum metionin sınırlaması olan bir diet verdi ve bu dieti homozigot olduğum için uygulamam gerektiğini söyledi.sizde uyguluyormusunuz bilemiyorum ama ben yaşadığımı söylemek istedim.uygulamıyorsanız sizin içinde gereklidir belki.Allah yardımcımız olsun hepimizin.umarım sağlıklı bebeklere kavuşabiliriz hepimiz.sevgiler..

sevgili REDROSEben öyle bir diet uygulamadım.benimkilerde gelişme geriliği oldu.6 hafta 2 gün kalıyorlar.5 defa kürtaj oldum..birde hamile kalınca yüzümün rengi bile değişiyor hormonlar beni sarsıyor hiç bir şey yiyip içemiyorum.faydası olurmu acaba diyetin inanın tekrar denemeye korkuyorum aynı şeyleri yaşamamak için.

sevgili REDROSEben öyle bir diet uygulamadım.benimkilerde gelişme geriliği oldu.6 hafta 2 gün kalıyorlar.5 defa kürtaj oldum..birde hamile kalınca yüzümün rengi bile değişiyor hormonlar beni sarsıyor hiç bir şey yiyip içemiyorum.faydası olurmu acaba diyetin inanın tekrar denemeye korkuyorum aynı şeyleri yaşamamak için.

sevgili mumamu;benim daha önceki kürtajımda gelişme geriliği nedeniyle olmuştu.bu diet işinide bi araştırın isterseniz.çünkü dediğim gibi doktorum homozigot olduğum için verdi dieti bana.diette yasak olan besinler vücudumda sindirilemiyormuş.çok geçmiş olsun.inşallah bir daha aynı şeyleri yaşamazsınız.inşallah kimse yaşamaz.sevgiler...

Merhaba arkadaşlar,siteye bir süre önce üye oldum yazıları takip ediyordum katılma fırsatım olmamıştı aranıza.Sıkıntılarımız benzer sanırım.Aranıza kabul ederseniz paylaşabiliriz umarım.Bende hamileyim 8 haftalık bebeğim.12 gündür bu kanı sulandırıcı iğnelerden kullanıyorum bende.Ayrıca benim birde diyetim var.Metionin sınırlaması yapmam gerekiyormuş.Balık ve diğer deniz ürünleri,kuru baklagiller,yağlı tohumlar(ceviz,fındık gibi)vs.yemem yasak.Çok tedirginim ben bu durumdan.Düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum nöral tüp defekti için folik asitte çok önemli ayrıca ama onuda sınırladı doktorum.haftada 10 mg alıyorum.Ne olacak bilmiyorum.Uykularım kaçıyor.Aynı durumda olan birileri varsa lütfen paylaşabilirmi?Teşakkürler...

merhaba redrose, öncelikle gebeliğin hayırlı olsun, allah tamamına erdirsin inşallah...
aynı diyeti bende yapıyorum tabii iğneleride...folik asiti daha önce devam ettiğim doktor banada önce haftada 2 defa( yani 10 mg toplamda) vermişti, hamile kalınca da günde 2.5 mg demişti, yani yarım folbiol...bende senin gibi tedirgin olmuştum ama o zaman henüz gebe olmadığım için çokta takmamıştım, sebebini sorduğumda folikasit mekenizması önce yapılır sonra yıkılır yıkım için zaman gerekir o nedenle ara vererek kullanmalısın gibi bişi söylemişti...
sonra şimdiki doktoruma başladım gebe kalmadan hemen önce...o da ben mthfr homozigot olduğumdan yüksek doz foliksit almam gerektiğini hatta gebelik dışında normal yaşamımda da devam etmem gerektiğini söyledi, bende internetteki araştırmalarımda böyle okumuştum zaten, şu an 13. haftamdayım :nazar::nazar: çok şükür ve hala günlük 5 mg. folik asit alıyorum...doktor 12. haftada aslında keseriz folikasiti dedi (çünkü nöral tüp olayı 12 haftaya kadar tamamlanmış oluyor ama benim gibi homozigot olanların folat mekanizmasında problem olduğundan foliksite hep ihtiyaç var ) sizin özel durumunuzdan dolayı 16. haftaya kadar devam edip sonra biraz azaltırız dedi...bence sen tekrar konuş bu konuyu çünkü foliksit fazlasının zararı yok ve fazlasını atıyor vücut zaten...
yine de çok endişe etme canım vardır doktorunun bir bildiği, onlara güvenmekten başka çaremiz yok, allahın izniyle hiç bir şey olmaz inşallah, içini ferah tut...
sevgilera.s.

Arevcim , senin hangi pıhtılaşma faktöründe sorun vardı? Bir de iğneye ne zaman başladığını anlamadım. Henüz keseyi görmediğin bir dönemde galiba , ama kaçıncı haftada başladın ?Hangi doz başladın ? Kararı sen mi verdin ? Doktorun mu öyle istedi .( Soru bombardımanına tuttum kusura bakma )

Arkadaşlar , şu iğneye başlama zamanı benim kafamı çok karıştırıyor. Lütfü bey 5. hafta civarı başlayacağız demişti. Forumdaki arkadaşlar doktorunuza ısrarcı olun keseyi görmeden başlayın diyorlar. Şen de 5+1 de başlamıştı. Arev de keseyi görmeden başlamış galiba.Ben iğneye erken başlamanın da zararı olur mu acaba diye korkuyorum. Ya kan fazla sulandığı için düşük olursa ? Forumda böyle bir arkadaş da vardı. İğne fazla geldiği için bebeğini kaybeden. Öte yandan herkesin pıhtılaşma faktöründeki sorunu farklı. Yani kafam gerçekten çok karıştı. Henüz gebelik durumum yok ama beni en çok düşündüren şey bu.

Şencim , bir de sana birşey sormak istiyorum. Lütfü bey sana seyahat yasağı koydu mu ? Ben ağustos için tatil planları yapıyorum da. Bugünlerde rezervasyonu kesinleştirmem lazım.O tarihte hamile olursam , yolculuğun zararı olur mu acaba diye düşünüyorum. Ağustosta Konya ve Antalya düşünüyorum. Burdan 4 saat Konyaya gidip ( Burda 1 gün kaldıktan sonra ) oradan 3-3,5 saat Antalyaya kara yoluyla gitmem gerekecek. Daha önceki hamileliğimde doktorum yarım saatte bir durup biraz yürüyerek gidebilirsin demişti , gitmiştim ama bilemiyorum. Eşim dinlene dinlene gideriz diyor , olmazsa uçağı mı tercih etsek diyoruz .Belki denize girmek de sakıncalı olabilir.

Şencim ,gerçi sen ilk 3 ayı atlattın ama Lütfü Beyin bu konuda tavsiyesi olduysa yazarsan sevinirim.Olmazsa tatil planlamayacağım.Gerçi bütün yıl çalışıp Adli tatilde bir yere gidemeyecek olmama üzülücem ama napalım , sağlık olsun..

Bir sürü soru sorup çıkıyorum forumdan , cevaplarınızı bekliyorum. Herkese sevgiler...

merhaba paptyacım, eğer gebelik planlıyorsan tatil planını ertelemeni tavsiye edicem...hoş bir örnek olmıycak belki ama ben ilk gebeliğimi bir seyahat dönüşü kaybettim, geçen yaz haziranda ilk kez korunmayı bırakmıştık çevremdeki arkadaşlarım uzun zamandır korunduğum için hemen gebe kalamyacağımı endişe etmememi söylediler ama dedikleri gibi olmadı, korunmayı bıraktığım ay gebe kalmıştım günüm regl günüme birkaç gün kala eşimin arkadaşının düğünü için 3 günlük bir seyahate gittik 6 saatlik bir yola otobüsle giderken bir problem yoktu, dönüş yolunda molada hafif bir lekelenme farkettim regl olduğumu düşündüm meğer düşük tehdidiymiş hamile olduğumu bilmediğimden anlamadım tabii, şüphem vardı ama emin değildim...akşam döndük yoldan yattık sabah regl sancısı gibi bir sancı ve ciddi bir kanamayla uyandım, ben hala reglim sanıyorum aynı gün kesildi kanama şaşırdım hiç böyle olmamıştı bu defada üstüne görme olayını yaşıyorum sandım tahlil yaptırdık hemen 5 haftalık hamilesin dediler nasıl sevindik anlatamam ama malesef iki gün sonra bir sabah bu defa daha ciddi bir kanamayla uyandım hastaneye koştuk kaybetmiştik bebğimizi.... çokkk uzun yazdım ama aynı şeyi kimsenin yaşamasını istemem, bilgin olsun diye ayrıntılı yazdım canım...özellikle normal gebeliklerde bile erken dönemde yolculuk düşük tehlikesine neden oluyor...kaldı ki bizler riskli gebe grubuna giriyoruz malesef onun için bence gebelik planlıyorsan otur oturduğun yerde :eek:klava: seneye bebişinle gidersin gezmeye:asigim:
lütfü beyle bu konuyu konuşmadık aslında ama benim daha önce devam ettiğim doktorlar ve internetten okuduklarıma göre bizim durumumuzdakiler için 5-6 saatten fazla kara yolculuğu, 2-3 saatten fazla hava yolculuğu normal zamanlarda( gebe olmasanbile) sakıncalı....özellikle uzun otobüs yolculuğu önerilmiyor...ancakkkk kendi aracınızla ve yarım saatte bir mola verip yürüyüş yapmak koşuluyla seyahatlere izin veriliyor...ben bunları daha önceden bildiğimden uygulamaya çalışıyorum, lütfü beye bir sorayım bakalım ama taaaa 5 temmuzda gitcem, mail ile sorsana bi lütfü hocaya, bakalım ne diycek???

paptyacım, ayrıca şu aşamada sana deniz,havuz, güneşte öneremiycem canım ya...felaket tellalı gibi oldum ama denizden havuzdan enfeksiyon kapabilirsin filan...ha şu da var tabii bu tatilin senin için iyi olacağını düşünüyorsan önceki yazdıklarımın hepsini unut dura dinlene kendi arabanızla gidersiniz tatildede ıslak kalmamaya ve hijyene dikkat edersin, hem belki çokkkkk güzel haberllerle dönersin inşallah, benim birçok arkadaşım tatilde hamile kalıp geldiler, tatilde kafalar boşalıp rahatlıyor relax olunca da daha kolaylaşıyor gebe kalmak sanırım...
biz eşimle bu yaz ilk defa hiçbir yere gitmeme kararı aldık hatta ailelerimize söyliycez siz gelin görüşelim diycez, 9. haftamda 3 saatlik bir yola kendi arabamızla gittim arabanın arka koltuğunu hazırladık yata uzana gittim ama çok tedirgin oldum o nedenle bir yere kıpırdamama kararı aldık seneye bebeğimizle gideriz inşallah deyip avutuyoruz kendimizi...
çokkkk uzattım canım, öptüm seni...bye

Son düzenleme:
arkadaşlar hepinize çokk teşekkür ederim tebrikleriniz için. işler biraz yoğundu ondan 2 gün giremedim. şencim tekrar sağol inan moral kaynağı oldun sen ve diğer arkadaşlar tabiki. celencim ben coraspin ve megadin alıyorum onda da var folik. ben bugün doktora gidicem bakalım ne verecek bana iğne. dozu beni biraz tedirgin ediyor aslında ama inanmak ve güvenmekten başka çare yok. 0.6 demişti ama bakalım..kendinize ii bakın. doktor dönüşü yazarım size.

sedacım, bende günlük 0.6 lık iğne kullanıyorum, benim pıhtılaşmaya sebep olan faktörlerim birden fazla...doktorlar pıhtılaşmaya sebep olan faktör durumuna göre iğne dozunu ayarlıyor, endişe etme vardır bir bildiği...genelde arkadaşlar hep 0.4 lük kullanıyor bende bu nedenle endişe etmiştim ben neden bu kadar yüksek doz kullanıyorum diye ama onların genelde ya bir ya da iki faktörleri var pıhtılaşma yapan, benim 3-4 tane birden...ben sabah ve akşam 12 saatte bir 0.3 lük kullanıyorum yani günlük 0.6 lık...için rahatlasın diye yazdım...ilerleyen zamanlarda belki azaltır biraz dozu benimki azaltmıyor...
öpüyoruma.s.

cananlacım, ialçların hepsini aynı anda alman doğru değil canım...gerçi okursa arev hekim olarak daha doğru bilgi verir ama haplar birbirlrinin etkisini olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilirler bu nedenle bence aralarında en az yarım saat bırakacak şekilde alman daha uygun...ben aralarında bir saat bırakacak şekilde alıyorum...ertesi günde aynı saatlerde almanı öneriyorum naçizane tabii...sevgiler canım..

sevgili mumamu sadece MTHFRhomozigot iseniz igne önermiyorlar.sizin trombofiliye yönelik tetkikleriniz yapılmadı mı?öpüyorum.

sevgili redrose, metioninden kısıtlı diyeti mthfr homozigot olman nedeniyle yapıyorsun canım, bir mesajında sorduğunu okumuştum...bu diyeti diğerlerine vermiyorlar ama bazı arkadaşlar önlem olarak yapıyor yinede aslında bu diyeti bana önceki devam ettiğim doktorum diyetisyene göndererk vermişti, bende devam ediyorum...şu anda devam ettiğim doktorum mthfr homozigot olmama rağmen bu diyete çok da gerek olmadığını gerekli önlemleri aldığımızı yüksek doz folik asit ile ve kanı iğnelerle yeterli sulandırarak pıhtılaşmanın önlemini aldığımızı belirtti, istediğini ye iç dedi amaaaa ben endişe ettiğim için devam ediyorum diyete...diyetisyene senin endişe ettiğin şeyleri bende sormuştum hiçbir sorun olmayacağını balıktan cevizden alabileceklerimizi diyet listesindeki mevcut başka besinlerden de alabileceğimizi şimdiye dek bu diyet nedeniyle bebeklerde bir problem yaşanmadığını söyledi...birde doktorun vermiştir vitamin hapları zaten, diyet nedeniyle alamadıklarını bu haplardan alırsın...vermediyse de sor bence...endişe etme....sevgiler canım...

merhaba mumamu, geçmiş olsun kayıpların için üzgünüm...
areve katılıyorum sadece mthfr homozigot isen iğne önerilmiyor sadece yüksek doz folik asit yeterli oluyor...
protein c, protein s eksikliği, faktör v leiden gibi bazı faktörler varsa iğne öneriliyor...
bir de erken dönemde olmuş kayıpların, kromozomlarına bakıldımı senin, eşinin ve düşük materyallerinin...umarım doğru hekim ve tedaviyle mutlu sona ulaşırsın ama tam sebebi öğrenmye çalış mutlaka...sevgiler

X