Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ozamanda ben de başlatırım deneme yanılma yapıyorlar surekli :KK43:

aynen oyle, benim eltim hemşire, son gebeliğimed beta hcg ıcın kan alırken d vitamininede bakmış. sımdıye kadar doktor hıcbı sekılde d vitamini lafını bıle etmemişti. sonuclar bir geldi 50 olması gereken deger 8 ve d vitamini o kadar onemlıymıs ki hucre bolunmesınde bıle gorevı varmıs. sonucu gorunce hemen d vitaminine baslattılar. ben o sonucu getırmesem bakmayacaklardı emınım. belkı o bıle etkılıyordu. netten arastırdım d vitaminini embryo için baya onemlıymıs falan. doktorun baktırtmadıysa sende bı saglık ocagından baktır d vıtamınıne canım. doktorlara guvenmek zorundayız ama bırazda ıs bızlere kalıyor heralde kendı sorununu kendın arastır bul oldu onemsemıyorlar normal dıyorlar, psıkolojı kalmadı bende adam normal dıyor :KK70:

Buzmavileylak genetik testimin fotosunu çekmeye çalıştım ama olmadı :KK43:sonuçta şunlar yazoyor:faktör v leiden G1691A heterozigot protrombin G20210 mutasyonu normal yazıyor canım

8 haftalık oldum hala güveneceğim bi doktor bulamadım.yukarıdaki listeye bakıyorum MTHFR 677 HETEROZİGOT olanların o kadar çok kaybı var ki. Peki niye doktorlar bunu önemsemiyorlar anlamıyorum. Kendi bebekleri söz konusu olsa bu kadar rahat olabilirler mi? Biz deneme yanılma tahtası mıyız onu kullanma bunu kullanma bebek düşünce e tamam ikinci de kullan bari.. Böyle bir mantık mı var bilim bu işin neresinde kalıyor? Bana genetik test bile yapmıyordu düşüğün yok diye.iki düşük olursa o zaman yaparız dedi.aynı şeyi ben ona söylesem git iki çocuğun karnında ölsün ondan sonra bu testi yaparız desem ne hissederdi acaba? O canlar kolay mı oluyor rahme düştüğü anda insanın bütün hayata bakışı değişiyor.çay içmiyorum ben şeker atınca bebeğe zarar verir diye her bir hücresini sakınıyorum.ama doktor bozuntuları düşük yapmadan o testi yapamayız düşük yapmadan bu iğneyi veremeyiz diyebiliyorlar. Gerçekten çok doluyum ilk gebeliğim kaybetmekten korkuyorum burada defalarca düşük yapanları okuyunca kahroluyorum.

Üzülme bunlarıda düşünerek sağlığını olumsuz yönde etkileme bak ne güzel 2 aylık olmuş bile bol bol dua et ilaçların varsa düzenli al kendini de yorma inşallah ilk önce Allahım ın izniyle sonrada senin dualarınla ve dikkatinle bebişini kucağına alırsın canım sanada geçmiş olsun

Kızlar benimde genetik testlerinde sadece birinde heterezigot var çok önemsemediler ama antikardiyolipin degenlerinde sıkıntı var.bu da pıhtılaşma ya sebep oluyormuş. Sizde de bunlara bakıldı mi

Üzülme bunlarıda düşünerek sağlığını olumsuz yönde etkileme bak ne güzel 2 aylık olmuş bile bol bol dua et ilaçların varsa düzenli al kendini de yorma inşallah ilk önce Allahım ın izniyle sonrada senin dualarınla ve dikkatinle bebişini kucağına alırsın canım sanada geçmiş olsun
Amin çok teşekkürler inşallah, şu an sadece aspirin kullanıyorum ama iğne kullanmam gerektiğine inanıyorum burayı okuyunca. Başka bir doktora daha gideceğim bu 8. Doktor olacak sanırım. Hematologlar kadın doğumcular kardiyologlar...

Amin çok teşekkürler inşallah, şu an sadece aspirin kullanıyorum ama iğne kullanmam gerektiğine inanıyorum burayı okuyunca. Başka bir doktora daha gideceğim bu 8. Doktor olacak sanırım. Hematologlar kadın doğumcular kardiyologlar...
Canim nerede yasiyorsun İstanbul daysan doktor onerebilirim. Ben suan clexane 0,6 coraspin ve folikasit kullaniyorum. Benmde mthfr nin iki genindede heterozigot cikmisti.

Evet İstanbuldayım çok sevinirim. Bu hafta kartal eğitim araştırma ve marmaraya da gideceğim
Medipol mega da bagcilarda hatta goztepe diye geciyor ismi. Nagihan kaya var ben ona gidiyorum cok memnunum. Aklinizda bulunsn randevu almasi zor bir doktor yani ileri tarihe veriyor ama bir gorusun derim.

Bende bisürü doktora gittim canım göğüs hastalıkları hematoloji kardiyoloji ve kadın doğum anlıyorum seni umarım sağlıklı oluruz hepimiz ve istediğimiz bebişlere kavuşuruz inşallah

Arkadaslar 1 yil aradan sonra rabbim bagislarsa hamileyim.clexana basladim hemen ama kesem biraz kucuk gorundu.bi aciklamada yapmadi dr.cok endiseliyim.yarin bidaha gidicem kese buyuyormu diye baktirmaya.dua edin neolur.bende hamile kalacaklara umut olayim artik saglikla gecirelim hamileliklerimizi.bizim gibi kayiplari olanlar icin hamilelik cok zor.hic bi zaman normal gebeler gibi tadini cikaramiycaz hep korku:KK43:

Arkadaslar 1 yil aradan sonra rabbim bagislarsa hamileyim.clexana basladim hemen ama kesem biraz kucuk gorundu.bi aciklamada yapmadi dr.cok endiseliyim.yarin bidaha gidicem kese buyuyormu diye baktirmaya.dua edin neolur.bende hamile kalacaklara umut olayim artik saglikla gecirelim hamileliklerimizi.bizim gibi kayiplari olanlar icin hamilelik cok zor.hic bi zaman normal gebeler gibi tadini cikaramiycaz hep korku:KK43:
Nacizane tavsiyem acele etme. İnsan strese giriyor. Bak 8 haftalığım henüz ultrasona girmedim. Çünkü stres bebeği de etkiliyor ve bana doktor kese küçük dese ya da kese var bebek yok sonra gel dese ben strese girerim.6 haftada tam görünmeyebilir görünse kalbi duyulmayabilir en iyisi 8 haftaya kadar tadını çıkarmak bence

Nacizane tavsiyem acele etme. İnsan strese giriyor. Bak 8 haftalığım henüz ultrasona girmedim. Çünkü stres bebeği de etkiliyor ve bana doktor kese küçük dese ya da kese var bebek yok sonra gel dese ben strese girerim.6 haftada tam görünmeyebilir görünse kalbi duyulmayabilir en iyisi 8 haftaya kadar tadını çıkarmak bence

Haklisin canim kesinlikle ama elimde degil iste:KK43:4.haftamda gitmek zorundaydim dr.a igne yazdirmak icin.yarin insallah hersey yolunda der dr.daha az kafaya takmaya calisicam:KK43:

X