Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

hangi genlerde pıhtılaşmaya vardı prednolu niçin veriyorlar
canım öncelikle geçmiş olsun ben dış gebelik geçirdim değerlerim yavaş yavaş yükseliyordu birde aşırı derecede kanamam vardı ben çok adet oluyorum diye gitmiştim doktora öyle öğrendim erken olduğu için ilaç tedavisi yaptı doktorum zor bir süreçti rabbim yardımcın olsun umarım dış gebelik değildir
Peki değerler nasıldı, yüksek miydi

Canim düşmeyip az artıyorsa dış gebelik diye biliyorum ikinci gebeligim öyle olmuştu. Iyi bi dr a gözüksen iyi olur benim sol tüpüm bu yüzden hasarli.. gec kalma..
Allah korusun ne diyeyim.ama burada iki Dr a gösterdim henüz tanı için erken dediler.merkezde tedaviyi yapan Prof. Bir hafta içinde adet görürsün adet sonrası hcg baktır artık 2 güne bir baktırma dedi. Anormal kanama vs olursa ara dedi buradaki Dr. Bu kadar düşük değerle yerleşme yeri de bilinmez mis

6 aydır yeni bir doktora başladım gebelik öncesi folik asit ecopirin ve balık yağı verdi bu pıhtılaşmada gebelik sirasinda başlanan ilacın bi etkisi olmayacağını önceden bu ilaçları kullanmam gerektiğini söyledi
Evet ben de folbiolu (dozu daha yüksek) gebelikten önce kullanmaya başlamak gerekli bu mutasyonda diye biliyorum. Tam emin olmamakla birlikte anneden yeterli folik asit gitmiyormuş çocuğa. İnternet sitelerinden bakmıştım. Ben de sizin gibi önceden başladım folik asit içmeye. Benim ekstra pai homozigot olduğu için ben coraspine de önceden başladım. Keseyi görür görmez de clexane iğneye başladım. Geçmiş olsun inşallah ilaçlarınız şifanızı verir.

Allah korusun ne diyeyim.ama burada iki Dr a gösterdim henüz tanı için erken dediler.merkezde tedaviyi yapan Prof. Bir hafta içinde adet görürsün adet sonrası hcg baktır artık 2 güne bir baktırma dedi. Anormal kanama vs olursa ara dedi buradaki Dr. Bu kadar düşük değerle yerleşme yeri de bilinmez mis
Endise etme dis gebelik degildir. Benim de 4.kayibimda degerlerim cok az artmisti. Drum oncelikle progesteron degerine baktirdi dusuk cikinca sagliksiz gebelik oldugu anlasildi. Ama yine de temkinli davrandik kucuk bi operasyon yapti drum kurtaj gibi. Operasyondan ertesi gun kan degerim 400lerden sak diye 100lere dustu sonrada sifirlandi.operasyondan sonra Eger deger dusmeseydi dis gebelik diyebilirdik dedi drum ozamanda ilac tedavisiyle hal olurmus cunku deger cok dusuk daha demisti. Sen de erkenden takiptesin insallah hicbir sorun olmaz:KK66:

Bilinmez çünkü rahim dışında olusuyo. Kese gozukmuyo. Beni dr rahim ici mi diye kesin emin olmak icin acil kurtaja almisti. Patoloji sonucum rahim ici gebelik bulgusuna rastlanmadı. Hemen metetroksat kemoterapi ignesi vuruldum bi hafta sonra beta hcg yine düşmedi bu kez iki kat fazla dozda metetroksat vuruldum. Cok fena agritiyo. Benim yine gecirme ihtimalim cok yuksek. Sol tupumde olusmus. Hamile de kalamiyorum artik. Ikinci asilamami yaptirdim bu da olmazsa dr ameliyatla sol tupumu alacak. Ondan sonra tüp bebek denemesi. Dikkat et cnm beta hcg ne duzenli baktır. Ben bizzat yasadim

Arkadaslar bi sorum olacak. Benim ilk gebeligim 7.haftasinda kurtajla sonuclandi. Cunku bebegin gelisimi 5+6 da durmustu. Doktorlar bebekte bir engel yada kromozomlara bagli bir nedenle gelismemis olabilecegini, hasta bebeklerin bu sekilde gelisemedigini ve bunun bir nimet sayilabilecegini falan soylediler hep. Pihtilasma suphelerime de hicbir olanak vermediler testlere gerek duymadilar.. aradan 1 yil gecti ve ben ancak yeniden hamile kalabildim.. yarin adet olmam gereken tarih ama ben dün idrar testinde pozitifi gordum. Simdi icimde hep bir tereddut ve kusku var. Ne yapmaliyim bilmiyorum, ya pihtilasma varsa ve bunu bilmiyorsak? Nasil bir yol izlemeliyim sizce? Bir de pihyilasma genetik birsey mi? Yani aileden mi geliyor ailemde yakin akrabalarimda boyle birsey yasayan kimse yok.

Arkadaslar bi sorum olacak. Benim ilk gebeligim 7.haftasinda kurtajla sonuclandi. Cunku bebegin gelisimi 5+6 da durmustu. Doktorlar bebekte bir engel yada kromozomlara bagli bir nedenle gelismemis olabilecegini, hasta bebeklerin bu sekilde gelisemedigini ve bunun bir nimet sayilabilecegini falan soylediler hep. Pihtilasma suphelerime de hicbir olanak vermediler testlere gerek duymadilar.. aradan 1 yil gecti ve ben ancak yeniden hamile kalabildim.. yarin adet olmam gereken tarih ama ben dün idrar testinde pozitifi gordum. Simdi icimde hep bir tereddut ve kusku var. Ne yapmaliyim bilmiyorum, ya pihtilasma varsa ve bunu bilmiyorsak? Nasil bir yol izlemeliyim sizce? Bir de pihyilasma genetik birsey mi? Yani aileden mi geliyor ailemde yakin akrabalarimda boyle birsey yasayan kimse yok.
Canım meraba benimde ailemde pıhtılaşma yok ama bende var genetik testte çıktı ve doktor aileden gelebilir dedi ben ailemde kimse böyle bişey yaşamadı dediğimde olabilir farketmemiş olabilirler yada iki üç göbek öncesinde yaşamış olabilirler dedi o zamanlar yaşayanlar zaten bu hastalığın teşhisini koyamamışlardır bile dedi bu hastalık sende var belki senin çocuğunda değilde torununda olabilir demişti genetik tahlil bi kan tahlili ile öğrenilebilir bulunduğun şehirin Fakültesi Eğitim araştırma Hastanesi varsa bir kadın doğum doktoruna gidip daha önce bi kayıp yaşadığını ve pıhtılaşma olup olmadığını öğrenmek istediğini belirt o seni yönlendirecektir bi hematoloji bölümünede gidip anlatabilirsin aynı durumu özelde biraz pahalı bu testler umarım faydalı olmuştur bilgi ve umarım herhangi bi sıkıntı olmazda sağlıcakla bebişini kucağına alırsın durumundan bizleride bilgilendirirsen sevinirim dualarım seninle

Canım meraba benimde ailemde pıhtılaşma yok ama bende var genetik testte çıktı ve doktor aileden gelebilir dedi ben ailemde kimse böyle bişey yaşamadı dediğimde olabilir farketmemiş olabilirler yada iki üç göbek öncesinde yaşamış olabilirler dedi o zamanlar yaşayanlar zaten bu hastalığın teşhisini koyamamışlardır bile dedi bu hastalık sende var belki senin çocuğunda değilde torununda olabilir demişti genetik tahlil bi kan tahlili ile öğrenilebilir bulunduğun şehirin Fakültesi Eğitim araştırma Hastanesi varsa bir kadın doğum doktoruna gidip daha önce bi kayıp yaşadığını ve pıhtılaşma olup olmadığını öğrenmek istediğini belirt o seni yönlendirecektir bi hematoloji bölümünede gidip anlatabilirsin aynı durumu özelde biraz pahalı bu testler umarım faydalı olmuştur bilgi ve umarım herhangi bi sıkıntı olmazda sağlıcakla bebişini kucağına alırsın durumundan bizleride bilgilendirirsen sevinirim dualarım seninle
Allah razi olsun cok tesekkur ederim. Doktorla gittigimde bunu paylasacagim. En azindan onlem acisindan. Insallah bastan savmaz cunku ayni seyi yasamaktan cok korkuyorum..bir de bu testin sonucu hemen cikmiyor diye biliyorum o sonuc cikana kadar gec kalinmaz mi allah korusun.

Allah razi olsun cok tesekkur ederim. Doktorla gittigimde bunu paylasacagim. En azindan onlem acisindan. Insallah bastan savmaz cunku ayni seyi yasamaktan cok korkuyorum..bir de bu testin sonucu hemen cikmiyor diye biliyorum o sonuc cikana kadar gec kalinmaz mi allah korusun.
Evet maalesef ki böyle ciddi bi rahatsızlığın sonucu geç çıkıyor benim 1 ayda çıkmıştı sizde en kısa zamanda doktora gidin ve durumunuzu anlatın sizinde yazdığınız gibi pıhtılaşma varsa inşallah yoktur ona göre bi önlem alınır belki sonuç geç çıkacak diye önlem amaçlı bi ilaç falan da verebilir o yüzden mesafeyi uzatmadan gidin derim ben inşallah herşey yolunda gider.:dua::nazar:

P pavese nasılsın merak ettim
canım kurbanlık koyun gibi kaderimi bekliyorum..en son geçtiğimiz c.tesi test yaptım ve 435 cıvarı çıktı sonucum..merkez bekle 1 hafta içinde adet görüp atacaksın,adet bitince tekrar baktırırsın bize dönersin dedi..5 gündür ilaçları kesmişim adet yok..bugün belki tekrar giderim hcg baktırmaya

Peki kızlar pıhtılaşma için önlem olarak yarım bardak suya yarım limonun suyunu sıkıp içsek fayda görür müyüz? Ben 2-3 gündür deniyorum bunu. Pıhtılaşma olup olmadığına bakılmadı ama 1 kaybım var 7 haftalık.. Şimdi tekrar hamileyim kendimce önlem almaya çalışıyorum.

Iyi akşamlar kizlar benim de 2. Asilamam olumsuz. Her olumsuz sonuctan sonra daha da yikiliyorum. Dr 3.ameliyat icin ve tüp bebek icin görüşmeye cagirdi.

canım kurbanlık koyun gibi kaderimi bekliyorum..en son geçtiğimiz c.tesi test yaptım ve 435 cıvarı çıktı sonucum..merkez bekle 1 hafta içinde adet görüp atacaksın,adet bitince tekrar baktırırsın bize dönersin dedi..5 gündür ilaçları kesmişim adet yok..bugün belki tekrar giderim hcg baktırmaya
435 kötü bi sonuç degil önemli olan 2 günde bir 2 katı olması tekrar batırsaydın bugün aklinda soru işareti kalmasaydı ilaçları bırakmasaydın belki onlarla gelişimde ilerleme olurdu

435 kötü bi sonuç degil önemli olan 2 günde bir 2 katı olması tekrar batırsaydın bugün aklinda soru işareti kalmasaydı ilaçları bırakmasaydın belki onlarla gelişimde ilerleme olurdu
Bugün de 535 cıktı şaka gibi.dr kürtaj önerdi sonra değer düşmezse iğne tedavisi vs.tup bebek doktorum cumayı bekle dedi.cuma o doktoruma gideceğim o karar versin

Bugün de 535 cıktı şaka gibi.dr kürtaj önerdi sonra değer düşmezse iğne tedavisi vs.tup bebek doktorum cumayı bekle dedi.cuma o doktoruma gideceğim o karar versin
İnşallah olumlu sonuçlar alırsın kürtaj olma bence bekle cumayı belki bi mucize olur da bebeğin sana tutunur canım yinede kendini üzme hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun

X