Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

sevgili mumamu, bu arada lenfoma aşısından söz etmişsin bunun da bir takım sakıncaları olabileceğini okumuştum ben...riskli gebelik uzmanımı hekimin? merak ettim ankaradasın sanırım...mutlaka araştırmışsındır ama bence sebebe yönelik herşeyi yaptırmadan lenfosit aşısına kalkışma tabii sebep bulunamazsa ve hekimin kesin yapılmalı diyorsa tabii ki yaptırmalısın...sevgiler

bu arada sevgili arkadaşlarım hepinizi öpüyor ve kaçıyorum....
bir süredir uğrayamıyordum siteye, sorduklarınıza bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalıştım...biraz fazla yer zaptettim sanırım, umarım sıkılmazsınız okurken....iyi haberlerinizi bekliyorum hep....
yeni katılan arkadaşlar aramıza hoş geldiniz, herşey gönlünüzce olsun....
sevgiler....

Sevgili Arev haberini okuyunca inan çok sevindim.Bizim durumumuzda olan arkadaşların üst üste hamile kalmayı başarıyor olması çok sevindirici umarım hepimiz arka arkaya da bebeklerimizi kucağımıza almayı da başarırız.

Hamile kalmayı arzulayan tüm arkadaşlarımında en kısa zamanda hamile kalmasını diliyorum.Ben çok uzun zaman hamile kalabilmek için uğraştım hamile kalamamanın tüm sıkıntılarını dibine kadar yaşadım.Şimdi hamileyim ama acaba sonuna kadar devam ettirebilecekmiyim diye bir sürü sıkıntı yaşıyorum iğneler ilaçlar vs.... galiba doğum yapana kadar rahat yok...

sevgili şen,iyiyim canım.daha bulantılarım yok.4+6 bugün.gögüslerimde gerginlik ve uykuya meyilim arttı.umarım siz iyisinizdir?ikinizide öpüyorum canım.

sevgili mormenekşe sagol canım.aynı gerginlik bendede var.ama mümkün oldukca gergin omamak lazım.güzel haberlerle burda olmak dilegi ile öpüyorum.

sevgili AREV ve ŞEN benim de eşiminde MTHFR homozigot birde ailedede annem beyin kanaması geçirdi pıhtılaşmadan dolayı Ankarada gatada bölüm başkanı PROF İSKENDER BAŞERE GİTTİM O 04 Lük clexen verdi. D-DİMER oranı hatırlamıyorum dosyam hacettepede yüksekti gliba.daha öceki 4 kürtajımda iğne kullanmamaıştım sonuncuda kullandım sonuç aynı. kromozan larda problem yok rahim yapısında sadece septum vrdı oda kesildi. başka problemim yok.ama aynı şeyi yşıyorum .kusura bakmayın fazla kendimden bahsettim.

herkese selamlar
hanımlar sizler birer harikasınız ya gün içinde yazdıklarınızı okudum sayenizde gebeliğime motive oldum diyebilirim ben hala yok şu mu yok bumu diye yiyip duracaktım kendimi.hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
bu arada tavsiyene uydum celencim coraspine başladım bu gün korkmadım da değil ben ilk defa kullanıyorum aspirini bir yan etkisi olurda bebeğe zarar verirse diye korktum:eek:

tatlım hepimiz genelde gebelikten önce basladık coraspine..ve gebelik sonunada kadarda kullanıcaz allah kısmet ederse..doktorların bizim gibilere hatta artık bizim gibi olmayanlara bile verdikleri ilk ilaçlardan biri coraspin..aklına kötü şeyler getirme..allaha emanet kuzucuklar..a.s.

slm kızlar bende 3 dusuk yaptım 3ununde sebebı bebkler rahımde gelısmıyo ıgneler kullandık yıne olmadı benım gıbı sorun yasayıp bebeısını kucagına alan varmı artık korkuyorum hamıle kalmayıda ıns herkes bebısını sagsalım kucagına alır

sevgili papatya süreyya benim swnin gbi MTHFR homozigor.aynı şeyleri yaşadık histeroskopi oldum septum vardı başka bir şey çıkmadı. ama beni endişelendiren son hamileliğimde profun tafsiyesi üzerine kan sulandırıcı iğne kullandım sonuç yine aynı oldu. 6 haftalıkken kaybediyorum. doktorun birine kendimden bahsettim senin durumunda olan hastalara lenfoma aşısı yapılması lazım. bazı sebebi bilinmeyen düşükler bağışıklık sisteminden kaynaklanıyor dedi. 3 defa hamileleik öncesi 2 defa hamilelikte. kafam karışık.MTHFR homozigot OLUP BU KADAR DÜŞÜK YAŞAYAN VARMI BİLMİYORUM.
Sevgili mumamu , senle sorunumuz aynı ve aynı aşamalardan geçmişiz. Şu ana kadar yaptırdığın tetkiklerden , raporlardan bir hasta dosyası oluşturmuşsundur herhalde. Doktorun bu dosyayı gördükten sonra mı aşıyı önerdi. Yani bağışıklık sorunun olduğu kanaatine nasıl vardı ? Testlerinden bağışıklık sorunun olduğu belli oluyor mu ?

mumamu cum sana tavsiyem bağışıklıkla ilgili sorunun olduğu kesin ise böyle bir tedaviyi düşün. Bir de ben bu iğne tedavisinin en iyi Ege Tıp Fakültesinde uygulandığını duydum. Bir araştır istersen.

Yalnız bizde pıhtılaşma bozukluğunun yanında bir de rahim anomalisi vardı biliyorsun , septumlar operasyonla kesilmişti. Benim doktorum düşüklerin buna da bağlı olabileceğini söyledi. Yani artık rahim anomalimiz düzeldiği için düşük riski faktörlerinden biri ortadan kalkmış oluyor. Bundan sonra uygun kan sulandırıcı tedaviyle bebeklerimize kavuşabiliriz diye düşünüyorum. İnşallah tabii hayırlısıyla.

Bilimiyorum yardımcı olabildim mi ? Sevgiler..

Arevcim ben sadece mtfhr homozigotum ve Lütfü bey bana iğne önerdi. Şu an hamile değilim ama hamile kaldığımda başlayacağımızı söyledi canım . Bilginiz olsun. öpüyorum.

merhaba redrose, öncelikle gebeliğin hayırlı olsun, allah tamamına erdirsin inşallah...
aynı diyeti bende yapıyorum tabii iğneleride...folik asiti daha önce devam ettiğim doktor banada önce haftada 2 defa( yani 10 mg toplamda) vermişti, hamile kalınca da günde 2.5 mg demişti, yani yarım folbiol...bende senin gibi tedirgin olmuştum ama o zaman henüz gebe olmadığım için çokta takmamıştım, sebebini sorduğumda folikasit mekenizması önce yapılır sonra yıkılır yıkım için zaman gerekir o nedenle ara vererek kullanmalısın gibi bişi söylemişti...
sonra şimdiki doktoruma başladım gebe kalmadan hemen önce...o da ben mthfr homozigot olduğumdan yüksek doz foliksit almam gerektiğini hatta gebelik dışında normal yaşamımda da devam etmem gerektiğini söyledi, bende internetteki araştırmalarımda böyle okumuştum zaten, şu an 13. haftamdayım :nazar::nazar: çok şükür ve hala günlük 5 mg. folik asit alıyorum...doktor 12. haftada aslında keseriz folikasiti dedi (çünkü nöral tüp olayı 12 haftaya kadar tamamlanmış oluyor ama benim gibi homozigot olanların folat mekanizmasında problem olduğundan foliksite hep ihtiyaç var ) sizin özel durumunuzdan dolayı 16. haftaya kadar devam edip sonra biraz azaltırız dedi...bence sen tekrar konuş bu konuyu çünkü foliksit fazlasının zararı yok ve fazlasını atıyor vücut zaten...
yine de çok endişe etme canım vardır doktorunun bir bildiği, onlara güvenmekten başka çaremiz yok, allahın izniyle hiç bir şey olmaz inşallah, içini ferah tut...
sevgilera.s.

merhaba şen,çok teşekkür ederim gerçekten söylediklerin içimi rahatlattı biraz olsun.yarın doktora gitme vakti bu folik asit olayınıda söyleyeceğim bakalım.gerçi ben araştırmalarım sonucu 4-5 gündür günde 5 mg alıyorum zaten sormadım doktora henüz.yarın belli olacak herşey bakalım.inşallah hiçbirimizin bebeğine bişey olmaz canım .bu arada benim doktorum malesef biraz showa yönelik konuşuyor yani pek anlayacağımız dilden değil net açıklamalar yapmıyor endişelerimin fazla olması birazda bundan.tekrar tekrar teşekkür ediyorum.sevgiler...

sevgili redrose, metioninden kısıtlı diyeti mthfr homozigot olman nedeniyle yapıyorsun canım, bir mesajında sorduğunu okumuştum...bu diyeti diğerlerine vermiyorlar ama bazı arkadaşlar önlem olarak yapıyor yinede aslında bu diyeti bana önceki devam ettiğim doktorum diyetisyene göndererk vermişti, bende devam ediyorum...şu anda devam ettiğim doktorum mthfr homozigot olmama rağmen bu diyete çok da gerek olmadığını gerekli önlemleri aldığımızı yüksek doz folik asit ile ve kanı iğnelerle yeterli sulandırarak pıhtılaşmanın önlemini aldığımızı belirtti, istediğini ye iç dedi amaaaa ben endişe ettiğim için devam ediyorum diyete...diyetisyene senin endişe ettiğin şeyleri bende sormuştum hiçbir sorun olmayacağını balıktan cevizden alabileceklerimizi diyet listesindeki mevcut başka besinlerden de alabileceğimizi şimdiye dek bu diyet nedeniyle bebeklerde bir problem yaşanmadığını söyledi...birde doktorun vermiştir vitamin hapları zaten, diyet nedeniyle alamadıklarını bu haplardan alırsın...vermediyse de sor bence...endişe etme....sevgiler canım...

şencim,evet homozigot olduğum için diet yapmak zorunda olduğumu biliyorum yani ben doktora bu dieti homozigot çıktığı içinmi uygulayacağım dedim lütfen kafasını salladı.vitamin ilacı da kullanıyorum.biz istenilenleri yapalımda sonrası Allah'a emanet canım.umarım sağlıcakla kavuşuruz bebeklerimize.teşekkürler.sevgiler..

Sevgili Ayşe 0607 ; nerelerdesin ? Nasılsın ? Bu ay sen de deneme yapmıştın değil mi ? Hadi bakalım bu ayın hamilelik haberi verenleri de biz oluruz inşallah... Forumun uğuru iyice tescillenmiş olur..

Bir fırsat bulup haberlerini yaz Ayşecim . Öpüyorum.

Şencim , tavsiyelerin ve uyarıların doğrultusunda tatil planımı iptal ettim. Daha doğrusu ayın 29 unda gebelik durumum belli olacak ona göre hareket edeceğim. Mesajın kararımı etkiledi. Teşekkür ederim , çok sevgiler , sağlıcakla kal...

sevgili papatyasureyya bu konuda bursa ünv. Pro.Dr.Osman Develioglu sadece mthfr degişiklik varsa yüksek doz folik asit önerdigini ve ,gne önermedigini söyledi.tabiki siz en iyisi kendi hekiminizin ne önerdigini uygulamanızdır.Allah hepimizin yardımcısı olsun.öpüyorum.

clexane ve frexparin kullananlar iğnelerin hiç biri piyasada yook!!! bugun 3 eczane dolstık ve cevre illerden toplata toplata zor bulduk fraxiparini..neler oluo bu iğnelere ya.tek umut bunlar derken bari bunu elimizden almasalar:KK43:((

clexane ve frexparin kullananlar iğnelerin hiç biri piyasada yook!!! bugun 3 eczane dolstık ve cevre illerden toplata toplata zor bulduk fraxiparini..neler oluo bu iğnelere ya.tek umut bunlar derken bari bunu elimizden almasalar:KK43:((

Allah korusun canım ya
ben bugün ultrasona girdim başka bir hastanede 9mm çapına ulaşmış kesecik,içerisinde yolksaç izlendi ama fetüs yok şimdilik.saç komşuluğunda 15x6 mm buyutunda subkorilik kanama izlendi.kızlar ya sevineyimmi üzüleyimmi :1no2: benim durumum da olanlar varmı yada bilgisi olan varmı? ne olur bana bişeyler söyleyin

merhaba celen.o iğneler bulunmuyor zaten siparişle geliyor.ben birde küçük bir yerdeyim.siparişle getirtirsin.

arkadaşlar mrb,
ben daha önceden de msj atıp durumumu anlatmıştım, benim 2 kez 5 haftalık bebeğim düştü kan pıhtılaşması olduğu söylendi, heterozigot , ve benim halen adet düzensizliği sorunum var 45 günde bir oluyorum , doktora gitmeye korkuyorum doğum kontrol hapı verirse gebeliği ertelemiş olacağım onu da ben istemiyorum, bilmiyorum ne yapacağım ne kadar moral bozucu bir drum , özellikle şu an adet düzensizliklerim moralimi çok bozuyor çaresizim ne yapacağım bilmiyorum ,

arkadaşlar mrb,
ben daha önceden de msj atıp durumumu anlatmıştım, benim 2 kez 5 haftalık bebeğim düştü kan pıhtılaşması olduğu söylendi, heterozigot , ve benim halen adet düzensizliği sorunum var 45 günde bir oluyorum , doktora gitmeye korkuyorum doğum kontrol hapı verirse gebeliği ertelemiş olacağım onu da ben istemiyorum, bilmiyorum ne yapacağım ne kadar moral bozucu bir drum , özellikle şu an adet düzensizliklerim moralimi çok bozuyor çaresizim ne yapacağım bilmiyorum ,

gecmıs olsun mınecim burda hepımız senın durumundayız genelde
Bana dr um dogum kontrol hapı kullanamazsın demıstı kan pıhtılasması sorunum oldugu ıcın pek onerılmıyor aklında bulunsun canım

Sen kontrollerını aksatma yınede ne yapalım canım basa gelen cekılıyor korkunun ecele fydası yok demısler
Hepimize Allah sıfalar versın

arkadaşlar mrb,

merhaba minehayat,çok geçmiş olsun.doğum kontrol hapı kullanamamak kan pıhtılaşmasına neden olan faktörlere bağlıymış öğrendiğim kadarıyla.buda en çok faktör V miş sanırım.ama bence korkmamalısın.adetlerinin düzene girmesi sağlıklı bir bebeğe sahip olman içinde önemli olabilir.korkarak belkide bilmeden bebek sahibi olma zamanını dahada geciktiriyor olabilirsin.Eğer anne olmak istiyorsak bazı şeylere katlanmalıyız sanırım.tekrar geçmiş olsun.umarım herşey istediğin gibi olur.sevgiler...

X