Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

arkadaşlar mrb,
ben daha önceden de msj atıp durumumu anlatmıştım, benim 2 kez 5 haftalık bebeğim düştü kan pıhtılaşması olduğu söylendi, heterozigot , ve benim halen adet düzensizliği sorunum var 45 günde bir oluyorum , doktora gitmeye korkuyorum doğum kontrol hapı verirse gebeliği ertelemiş olacağım onu da ben istemiyorum, bilmiyorum ne yapacağım ne kadar moral bozucu bir drum , özellikle şu an adet düzensizliklerim moralimi çok bozuyor çaresizim ne yapacağım bilmiyorum ,

slm canım geçmiş olsun
bende senin gibi heterezigotum bence hemen bi doktorla görüş çünki hamile kalmadan önce bazı vitamin tarzı ilaçlar kullanman gerek bunlar bebeğini kaybetmemen için.belki adet gecikmeli bile sağlıklı bir gebeliğin olacak sakın ihmal etme

slm arkadaşlarım,
benim bu ayda boşa gitti. gerçi ateş ölçüyorum zaten ölçüm sonuçlarına göre bu ay hiç yumurtlamamışım yine de umutlanmıştım işte. ben zaten hep zor hamile kalıyorum ilk bebek kararı verdikten sonra da hamile kalmam dokuz ay sürmüştü. inşallah daha fazla beklemem. benim için dua edin lütfen. bugün çok mutsuzum. papatyasüreyya inşallah bu ayda sen verirsin güzel haberlerini.

slm arkadaşlarım,
benim bu ayda boşa gitti. gerçi ateş ölçüyorum zaten ölçüm sonuçlarına göre bu ay hiç yumurtlamamışım yine de umutlanmıştım işte. ben zaten hep zor hamile kalıyorum ilk bebek kararı verdikten sonra da hamile kalmam dokuz ay sürmüştü. inşallah daha fazla beklemem. benim için dua edin lütfen. bugün çok mutsuzum. papatyasüreyya inşallah bu ayda sen verirsin güzel haberlerini.
Ayşecim lütfen üzülme ..Seni anlayabiliyorum geçen ay ben de öyle hissetmiştim. Moralini yüksek tutarak şen in önerdiği adaçayı uygulamasını yap , bir de incir kürü vardı galiba sen yazmıştın onu uygula. Bu ay olmazsa ben uygulayacağım.
Bir de ayşecim , yumurtlama iğnelerini deneyeceğini yazmıştın geçenlerde. Bence bu konuda aceleci olma , çünkü yumurtlama sağlayan iğneler pıhtılaşmayı arttırıyor diye biliyorum ben. Mormenekşe yazmıştı sanki ..Bir araştır istersen.

Yakında biz de iyi haberler vereceğiz merak etme. Artık olduyu olmadıyı bırakıp önümüze bakmak zorundayız. Moralin yüksek olursa yumurtlama fonksiyonların daha iyi olur. Bak hepimiz aynı durumdayız , kader arkadaşıyız..Hep yanındayız , kendine iyi bak , sevgiler..

hanımlar ben geldim
bende bu gün iğnelerime başladım:uhm:çok acıdı yafff.
ama clexan iğnelerini bulmak içinçok uğraştık
kafamçokkarıştı

sevgili arev ve papayasüreyya,
canlarım moral verdiğiniz için teşekkürler. aslında her ay sıkıntı yapmayacağım diyorum fakat işte zor oluyor. şu an benim için hamile kalsam herşey tamammış gibi görünüyor. yani tek uğraşım bu oldu. sonrasını düşünmüyorum bile artık. umarım hepimiz bir an önce alırız bebeklerimizi kucaklarımıza.
arevcim canım hamileliğin nasıl gidiyor umarım her şey yolundadır. iğnelerinin dozu aynen devammı ediyor. iğnelere alışabildinmi. miniğinin kalp atışlarını duyabildinmi. gelişmelerden bizleri haberdar et. güzel haberlerinizi aldıkça mutlu oluyorum inan.
papatyasüreyya canım senin bu ayki sonuçların ne zaman belli olacak umarım güzel haberleri sen verirsin. adaçayı işe yarar. biliyorsundur fakat ben yinede yazayım. canım adaçayını tahmini yumurtlama gününe kadar içiyorsun sonrasında sakıncalı. ilk ondört günlük süreçte iç sonrasında bırak yani. bende bu ay artık incir kürünü deneyeceğim. sizleri öpüyorum.

sevgili şen,
uzun zamandır göremiyoruz güzel anne adayımızı. umarım herşey yolundadır. yine gün saydığını tahmin edebiliyorum. bir dahaki randevun temmuzdaydı galiba. kendine ve miniğine dikkat et. sevgilerimle öpüyorum.

merhaba ayşecim,
dualarım seninle canım, hayırlısıyla en kısa zamanda hamile kalmanı ve sağlıklı bir gebelik geçirmeni diliyorum gönülden....allah hepimizin yardımcısı olsun canım, umutsuzluk yok:eek:klava:
ben ve miniğim iyiyiz çok şükür....kontrolümüz 5 temmuzda, tahmin ettiğin gibi iple çekiyorum gün sayıyorum resmen...umarım herşey yolundadır...iğnelerden delik deşik oldu vücudum ama hiç sorun değil biliyor musun...eşim acıdı mı morardı mı diye soruyor...bense ilaç vücuduma girdi mi tek damla dışarı akıtma diye söyleniyorum...şimdilik tek derdin gebe kalmak olsun, hele bir hamile kal sonrasında konuşucaz seninle daha ne çok düşünecek şeyin olacak:1hug:
ben sabah akşam devam ediyorum iğnelere biliyorsun göbekten kola koldan bacağa geçtik, dün bacaklarda morarmaya kanamaya başlayınca tekrar kola geçtik, dün 120. iğnemi yaptık hayırlısıyla şifa olur inşallah bebeğime ve bizler gibi bebek bekleyen tüm annelerin bebeklerine....
öpüyorum canım benim...hayırlı güzel haberlerini sabırla bekliycem acele etme ve hemen çatlatma iğnelerine başlama, biraz daha normal yoldan dene bence...a.s.

sevgili arev, nasılsın? umarım herşey yolundadır...iğnelerle aran nasıl? öpüyorum canım. sevgiler

sevgili mormenekşe, arada ses ver..merak ediyoruz seni, ne kadarlık oldu bebiş? iğnelerle sorun var mı? metioninden kısıtlı diyet yapıyor muydun sende???
umarım herşey yolundadır...sevgiler:1hug:

sevgili arev ve papayasüreyya,
canlarım moral verdiğiniz için teşekkürler. aslında her ay sıkıntı yapmayacağım diyorum fakat işte zor oluyor. şu an benim için hamile kalsam herşey tamammış gibi görünüyor. yani tek uğraşım bu oldu. sonrasını düşünmüyorum bile artık. umarım hepimiz bir an önce alırız bebeklerimizi kucaklarımıza.
arevcim canım hamileliğin nasıl gidiyor umarım her şey yolundadır. iğnelerinin dozu aynen devammı ediyor. iğnelere alışabildinmi. miniğinin kalp atışlarını duyabildinmi. gelişmelerden bizleri haberdar et. güzel haberlerinizi aldıkça mutlu oluyorum inan.
papatyasüreyya canım senin bu ayki sonuçların ne zaman belli olacak umarım güzel haberleri sen verirsin. adaçayı işe yarar. biliyorsundur fakat ben yinede yazayım. canım adaçayını tahmini yumurtlama gününe kadar içiyorsun sonrasında sakıncalı. ilk ondört günlük süreçte iç sonrasında bırak yani. bende bu ay artık incir kürünü deneyeceğim. sizleri öpüyorum.
Ayşecim , sana yazdığım teselli mesajını aynen bana forward edip yollayabilirsin , çünkü ihtiyacım var . Benim de bu ay olmadı. Cuma günü belli oldu. Hayırlısı artık yapacak birşey yok...

Tüm arkadaşlara selamlar..

sevgili şen,ve ayşe;iyi olmaya çalışyorum.yarın kalp atışlarını duymak için gidecegiz.tahmin edebileceginiz gibi çok heyecanlıyım.dualarınızı eksik etmeyin canlarım.....öpüyorum.

Ayşecim , sana yazdığım teselli mesajını aynen bana forward edip yollayabilirsin , çünkü ihtiyacım var . Benim de bu ay olmadı. Cuma günü belli oldu. Hayırlısı artık yapacak birşey yok...

Tüm arkadaşlara selamlar..

slm papatyasüreyya,
kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş derlerya, galiba biz merhemi bulsakta eminim yarısını birbirimiz için ayırırdık. bir yaşayan biliyor işte. şu an nasıl bir sıkıntı yaşadığını anlıyorum demiycem çünkü aynen yaşıyorum o sıkıntıyı bende. umutlar artık önümüzdeki aya. aslında düşününce daha denemey başlayalı da çok olmadıki. bende ilaçlar için biraz daha beklemeye karar verdim. incir kürünü deniycem bu ay sadece. umarım bu sefer güzel haberlerimizi paylaşırız.

Selam arkadaşlar bugün 2.bebeğimide kaybettiğimi öğrendimsenağlamaÇarşamba kesinleşecek aslında ama ben düştüğüne eminim artık.Kanamayla birlikte parçalarda düşütü içimden.Doktorum sebebinin kan pıhtılaşması olabileceğini söyledi.Bunun için hangi tahliller ve tedavi uygulanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

slm papatyasüreyya,
kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş derlerya, galiba biz merhemi bulsakta eminim yarısını birbirimiz için ayırırdık. bir yaşayan biliyor işte. şu an nasıl bir sıkıntı yaşadığını anlıyorum demiycem çünkü aynen yaşıyorum o sıkıntıyı bende. umutlar artık önümüzdeki aya. aslında düşününce daha denemey başlayalı da çok olmadıki. bende ilaçlar için biraz daha beklemeye karar verdim. incir kürünü deniycem bu ay sadece. umarım bu sefer güzel haberlerimizi paylaşırız.

ayse007 ve papatyasüreyye, lütfen üzmeyin kedinizi. bakın siz en azından umutlanabiliyorsunuz. ben onu da yapamıyorum :) hem eşim yok yanımda, hem de doktorum 6 ay bekle dedi. lütfen üzülmeyin, moralinizi bozmayın. strese girdikçe bu iş zorlaşıyor. bana doktorum moralini yüksek tut hamile kalırsın demişti, ben hiç şartlamamıştım kendimi. ve ikinci ayda hamile kalmıştım. lütfen bu işi saplantı haline getirmeyin. bence güzel bir tatil yapın. eminim iyi gelecektir yerimseniben

Selam arkadaşlar bugün 2.bebeğimide kaybettiğimi öğrendimsenağlamaÇarşamba kesinleşecek aslında ama ben düştüğüne eminim artık.Kanamayla birlikte parçalarda düşütü içimden.Doktorum sebebinin kan pıhtılaşması olabileceğini söyledi.Bunun için hangi tahliller ve tedavi uygulanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

elif 26, çok geçmiş olsun. biz hepimiz burda bebek kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz, üzülme demenin ne kadar anlamsız olduğunu da. umarım araştırmaların yapılır, iyi sonuçlar alırsınız. 2. düşükten sonra kromozom anomalileriyle ilgili bir takım testler yapıyorlar. bunlarla ilgili önceki sayfalarda açıklamalar var. ben burdaki arkadaşların paylaştıklarından çok şey öğrendim. istersen önce onları oku, aklına takılanları sor. böyle daha kolay olur sanıyorum. burda seni aydınlatacak çok arkadaş var. sevgiyle...

elif 26, çok geçmiş olsun. biz hepimiz burda bebek kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz, üzülme demenin ne kadar anlamsız olduğunu da. umarım araştırmaların yapılır, iyi sonuçlar alırsınız. 2. düşükten sonra kromozom anomalileriyle ilgili bir takım testler yapıyorlar. bunlarla ilgili önceki sayfalarda açıklamalar var. ben burdaki arkadaşların paylaştıklarından çok şey öğrendim. istersen önce onları oku, aklına takılanları sor. böyle daha kolay olur sanıyorum. burda seni aydınlatacak çok arkadaş var. sevgiyle...

Teşekkür ederim canım.a.s.

Canim cok gecmis olsun bunun tesellisi cok zor ama ancak Allah'a siginarak atlatabiliyorsun ben bes defa yasadim inan seni cook iyi anliyorum.Kendini birakmamaya calis insan ilk baslarda kendini ruyada gibi hissediyor sanki uyansam ahala bebegim benimle gibi ama gercekleri ne kadar kisa surede kabullenirsek zorluklarinida o kadar kolay atlatabiliriz Allah'in izniyle.Insallah Rabbim bir daha yasatmasin.Kendini birakmamaya calis,kendinle mucadele et en buyuk destek esler arasindaki destektir.Ama bizlerde yanindayiz unutma hayirlisi boyleymis insallah bir dahaki sefere yilmayacagiz Allah'in izniyle canil.

mrb arkadaşlar bende iki kürtaj yaşadım.ilki 8haftalık iken kalbi durdu.ikincisi boş gebelikdi.sonra hemen tahlillere başladık.mthfr 1298 homozigot normal ;mthfr 677 heterozigot bunun anlamı ne akkadaşlar daha dr gitmedim. cumada hsg çekilecek ondan sonra gideceğim aydınlatırsanız sevinirim

X