Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Evet canım çok yeni hamilelik var. Adete üç gün kala öğrenip salı günü ignelere başladim. Mthfr mutasyonunda metilfolat formda folik asit ve metilkobalamin formda b12 kullanimi çok önemli. Ben bunları yabancı makalelerden okudum. Pek kaynak yok malesef. Hamilelik öncesinden beri dediğim şekilde folik asit b12 coraspin ve OMEGA kullanıyorum. Şimdi ek olarak kan sulandırıcı iğne başladım. HCG artışı iyi gidiyor inşallah sağlıkla kucağımiza almak nasip olur bu sefer. Bu arada bir kimyasal bır de sekiz haftalikken gelişmediği için kürtaj oldum:KK43:
Rabbim sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin pozitif düşün bence çok güzel olacak ve siz çok güzel anne olacaksınız :) araştırmanı paylaştğın için teşekkür ederim bende bakacağım yorumuna istinaden

Öncelikle Merhaba benim hikayem çok uzun evlendikten birkaç ay sonra hamile kaldım ama kalp atımı olmadığı için kürtaj oldum daha sonra bir kaç defa kimyasal gebelik geçirdim 3-4 defa olunca araştırmalara başladım eşim ve bende genetik sorun çıkmadı kan pıhtılaşmasına bakıldı mtfhr 1298 homozigot mutant ve paı4g/5g homozigot mutant çıktı bende hamilelik öncesi ve sonrası iğne ve asprin kullandım yine kimyasalla sonuçlandı belli 6-7 defa böyle kimyasal gebelik geçirdim. Doktorlar daha sonrasında genetik taramalı tüp bebek önerdi 3 defa genetik taramalı tüp bebek yaptırdım hatta bir tanesini istanbul acı bademde yaptırdım yine hepsi kimyasalla sonuçlandı. En sonki doktorum katil hücreye baktı bağışıklık sorunu olabilir dedi . Biraz yüksek çıktı ve tekrar tüp bebekle birlikte bağışıklık için için ilaçlar kullandım ama yine kimyasalla sonuçlandı ve son olarak geçen ay yine denedim intralipid serum, prograf prednol kan sulandırıcı ilaçlar hepsini kullandım yine kimyasal yani 5 tüp bebek hepsi kimyasal doğal yollada yaklaşık 10-15 defa kimyasal benim durumumda olup çözüm bulan varmı ayrıca 2 defa rahim filmi çektirip 4 defa hisreteskopi oldum bir sorun çıkmadı ve çok yoruldum😔

Merhabalar. İğne ve Coraspirin kullanırken burnu kanayan oluyor mu? Aşırı olmasa da burnum kanıyor. Diş ipi kullanırken ve diş fırçalarken de kanama oluyor ama o daha normal sanırım.
Doktoruma soracağım ama yaşayan ve doktoruna danışan olduysa diye sormak istedim

9F5C0663-02CE-455E-92E4-1AE40D427611.jpeg
Kızlar bu sonuç hakkında bir yorumunuz var mı acaba

915419B8-5C66-40C0-BFA0-6D0ADC7C90CA.jpeg

Kızlar 8.kez gebeyim hepsi düştü gebelik öncesi bu test yapılmıştı şimdi sonuçlandı 5+4 gebeliğim ve daha önce ANA şüpheli pozitifti o sebeple tekrar test yapıldı ve sonuç daha önce 4000 lik iğne kullanıyordum şuan 6000 +venatura marka metilfolat+Corapsin100 +folbiol bu kadar şey kullanıyor olmama rağmen acaba bu ANA pozitif gebeliğimi etkiler mi

Eki Görüntüle 2916299
Kızlar 8.kez gebeyim hepsi düştü gebelik öncesi bu test yapılmıştı şimdi sonuçlandı 5+4 gebeliğim ve daha önce ANA şüpheli pozitifti o sebeple tekrar test yapıldı ve sonuç daha önce 4000 lik iğne kullanıyordum şuan 6000 +venatura marka metilfolat+Corapsin100 +folbiol bu kadar şey kullanıyor olmama rağmen acaba bu ANA pozitif gebeliğimi etkiler

5+4 6. Düşüğümü yaptım bende de km pıhtılaşması var artık hangi testi yapmalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum
Eki Görüntüle 2916299
Kızlar 8.kez gebeyim hepsi düştü gebelik öncesi bu test yapılmıştı şimdi sonuçlandı 5+4 gebeliğim ve daha önce ANA şüpheli pozitifti o sebeple tekrar test yapıldı ve sonuç daha önce 4000 lik iğne kullanıyordum şuan 6000 +venatura marka metilfolat+Corapsin100 +folbiol bu kadar şey kullanıyor olmama rağmen acaba bu ANA pozitif gebeliğimi etkiler mi
Dün 5+4 haftalık 5. Düşüğümü yaptım kan pıhtılaşması var artık neye baktırmam gerektiğini bilmiyorum çok yıprandım artık

Geçmişi hatırlatmak istemiyorum ama yıllardır tedavi olduğum aklıma geldi. Tedavi sürecinde hiç pgt, Ngs benzeri bişey yaptırdınız mı dşüklerde patolojiye gönderme durumunuz oldu mu. Allah korusun acaba düşüklerin farklı bir genetik sebebi olabilir mi araştırıldı mı? Ben de iki düşük yaşadım bu üçüncü gebeliğim kafayı çok bozdum bu konuyla o yüzden soruyorum
merhaba benimde iki düşüğüm 3 kürtajım var malesef sonuncu da parça kaldığı için yeniden kürtaj olmak zorunda kaldım. sizin düşüğünüz neden oldu acaba bir bilginiz var mı bende 1298 c heterozigot mutantı varmış : ama bu tek başına bir sebep mi bilemiyorum. Benimde bebeklerim patalojiye gitti ama gen bakıldığını sanmıyorum.

Merhabalar oksapar 4000 kullanıyorum eşim koldan yaptı bi sure ama baya morarma olduğu için göbekten kendim yapmaya başladım bi sağ bi sol yapıyorum sıkıntı olmuyordu ama dün akşam soldan yaptığımda morarma oldu baya normal diyorlar ama sormak istedim ilk defa göbekte bu kadar morarma oldu çok sertmi vurdum acaba yada yanlış bi yere mi denk geldi acaba

Merhaba hanımlar benim ilk çocuğum hiç bir sorun olmadan doğdu ikinciyi düşündüğümüzde kalp durmasi sonucu iki düşüğüm var genetik testim çıktı testte MTHFR(A1298C) ve Faktör Xll(V34L) Heterozigot mutasyon saptanmıştır yazıyor bunlar ne demek anlayan varmi ayrıca benimle ayni durumda olup doğum yapan varmi

Merhabalar oksapar 4000 kullanıyorum eşim koldan yaptı bi sure ama baya morarma olduğu için göbekten kendim yapmaya başladım bi sağ bi sol yapıyorum sıkıntı olmuyordu ama dün akşam soldan yaptığımda morarma oldu baya normal diyorlar ama sormak istedim ilk defa göbekte bu kadar morarma oldu çok sertmi vurdum acaba yada yanlış bi yere mi denk geldi acaba
Ben de koldan 1 kere denedim ve çok ağrı olduğu için göbeğe devam ediyorum. Arada aşırı morarma olurken çoğu zaman minicik bir morartı oluyor. İğneyi ben yapmıyorum ama yapan kişinin eli titrediğinde, iğneyi içeride oynatınca morarma oluyor daha çok. Bir sonraki iğnelerinizi o mor yerlere yakın yapmamaya çalışın.

Ben de koldan 1 kere denedim ve çok ağrı olduğu için göbeğe devam ediyorum. Arada aşırı morarma olurken çoğu zaman minicik bir morartı oluyor. İğneyi ben yapmıyorum ama yapan kişinin eli titrediğinde, iğneyi içeride oynatınca morarma oluyor daha çok. Bir sonraki iğnelerinizi o mor yerlere yakın yapmamaya çalışın.
Teşekkür ederim elim titremjyor ama sanırım yanlışlıkla oynadı dün ondan bu kadar morarma oldu teşekkür ederim evet Moraran yere yapmıyorum

merhaba kızlar tüp bebekle 2 düşük yaptım sonunda genetik teste kan pıhtılaşması cıktı başka raharsızlıklıklarım oldugu için dr gidemedim henüz ..tedavi olup hamilelikte sorun yaşamayanlar yazabilirmi?

merhaba kızlar tüp bebekle 2 düşük yaptım sonunda genetik teste kan pıhtılaşması cıktı başka raharsızlıklıklarım oldugu için dr gidemedim henüz ..tedavi olup hamilelikte sorun yaşamayanlar yazabilirmi?
Valla ben 4 kere denedim tüp bebek , hamile kalamadığıö için hiç düşükte yaşamadım .ilk 2 denemede genetik test yapılmamıştı, kan pıhtılaşma problemi olduğunu bilmiyordum.Ayrıca tüplerimde enfekteymiş.3. Deneme öncesi hem tüplerim alındı hem de aspirin içtim pıhtılaşma için ama tutmadı.4. Denemede başka bir doktor hem gün içinde ecoprin hapı aldırdı hem de Enox diye kan pıhtılaşması için iğne yapmamı söyledi.Göbek çevrem mosmordu, 4. Deneme de tutmadı.Şimdi dondurulmuşlarımdan kalanlar transfer edildi, yani 5. Denemedeyim aynı ilaç ve iğneyi kullanıyorum.Yine göbek çevrem mosmor, iğneler yapıyor.Test günümü bekliyorum ama yine pozitifi göreceğimi hiç düşünmüyorum.Yaşım zaten Kasım ‘da 40 olacak 😔

Doktor vurduğunuz ıslak pamukla bastırıp dağıtmayın dedi o zaman her yere dağılıyormuş morluk

Valla ben 4 kere denedim tüp bebek , hamile kalamadığıö için hiç düşükte yaşamadım .ilk 2 denemede genetik test yapılmamıştı, kan pıhtılaşma problemi olduğunu bilmiyordum.Ayrıca tüplerimde enfekteymiş.3. Deneme öncesi hem tüplerim alındı hem de aspirin içtim pıhtılaşma için ama tutmadı.4. Denemede başka bir doktor hem gün içinde ecoprin hapı aldırdı hem de Enox diye kan pıhtılaşması için iğne yapmamı söyledi.Göbek çevrem mosmordu, 4. Deneme de tutmadı.Şimdi dondurulmuşlarımdan kalanlar transfer edildi, yani 5. Denemedeyim aynı ilaç ve iğneyi kullanıyorum.Yine göbek çevrem mosmor, iğneler yapıyor.Test günümü bekliyorum ama yine pozitifi göreceğimi hiç düşünmüyorum.Yaşım zaten Kasım ‘da 40 olacak 😔
ümitsiz olmayın lütfen yaşınızzda bir şey yok yakın yaşlardayız....allah yardımcımız olsun

ümitsiz olmayın lütfen yaşınızzda bir şey yok yakın yaşlardayız....allah yardımcımız olsun
Canım inşaallah 🤲🤲🙏çok istiyorum bir tane bebişim olsun.Siz de tüp bebek yaptınız mı?Benim tüpler alınınca tüp bebek yaptırmak zorundayım hep.Umarım Birgen bizim de yüzümüz Güler ❤️💜🧿

X