Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Bence de hemen yaptir.. Beklemeye gerek yok. Coraspine başlamadan önce hemen testi yaptir vaktinden gitmesin.. Hamile kalirsan yapariz demis demek yapılabilir..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet hamile kalırsan hemen yaparız ve tedbir amaçlı igneyede hemen başlarız demişti....dediğiniz gibi en iyi beklemeden hemen yaptırıyım ben bayramdan sonra...
teşekkür ederim cvbın için

Bende fakültede yaptırıcam inşallah ama daha var ve testi yaptırana kadar coraspirine başlasam mı bilemedim :KK17:

Benim doktorum hiç korunmana gerek yok rahat ol dedi...ve teste kadar hamile kalırsan hemen testi yaparız dedi...
doktora aspirini sormadım ya ama bana da etkiler gibi geliyor neyse biraz daha bekliyim bu ay hamile kalacagımı sanmıyorum zaten...

Bu arada cvbın için teşekkür ederim

rica ederim canim Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin ins

Evet hamile kalırsan hemen yaparız ve tedbir amaçlı igneyede hemen başlarız demişti....dediğiniz gibi en iyi beklemeden hemen yaptırıyım ben bayramdan sonra...
teşekkür ederim cvbın için

Rica ederim canim. Rabbim çaresiz dert vermesin.. İnşallah hakkında hayirlisi.. Sevgiler...

rica ederim canim Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin ins

Rica ederim canim. Rabbim çaresiz dert vermesin.. İnşallah hakkında hayirlisi.. Sevgiler...

amiin inşallah cümlemize hayırlı zamanda saglıklı bi sekilde nasip eylesin rabbim:KK16:

hadi yaaa o kadar sürüyor mu sonuçlar:KK53:
acaba düşükten sonra ne kadar zamanda yaptırıyo herkes doktor bana bir buçuk ay dedi ama bayramdan sonra çok beklemek istemiyorum ben :18:

canım aynı şeyi ben de yaşadım 2. düşük olunca özel hastneye gttim doktor kürtajdan 3 ay sonra bakıcaz testlere dedi 15 gün sonra gittim hem kontrol hem de testleri yaptırayım diye o zaman da parça kaldığını falan anladı bu süreden itibaren en az 3-4 ay sonra yapılır tahlilin zaten testin sonucu önemli değil biz coraspin başlıcaz sana gebelik düşündüğünde dedi sinir oldum yaa ya o arada yeniden gebe kalırsam ben istiyorum parasıyla değil mi yap işte !! ama yok umrunda değil adamın 2. düşüğüm olduğunu bile unutmuş biz zaten ilk gebelik kayıplarını araştırmıyoruz falan dedi! bu ikinci dedim tekrar tamam4 ay sonra gel tahlilini yapalım dedi... işteben de beklemek istemediğimden ve burda da testler yapılmadığından bıraktım testin ucunu kendim coraspin başladım. Allahım tez zamanda versin sağlıklı hayırlı yavrularımızı kucağımıza

canım aynı şeyi ben de yaşadım 2. düşük olunca özel hastneye gttim doktor kürtajdan 3 ay sonra bakıcaz testlere dedi 15 gün sonra gittim hem kontrol hem de testleri yaptırayım diye o zaman da parça kaldığını falan anladı bu süreden itibaren en az 3-4 ay sonra yapılır tahlilin zaten testin sonucu önemli değil biz coraspin başlıcaz sana gebelik düşündüğünde dedi sinir oldum yaa ya o arada yeniden gebe kalırsam ben istiyorum parasıyla değil mi yap işte !! ama yok umrunda değil adamın 2. düşüğüm olduğunu bile unutmuş biz zaten ilk gebelik kayıplarını araştırmıyoruz falan dedi! bu ikinci dedim tekrar tamam4 ay sonra gel tahlilini yapalım dedi... işteben de beklemek istemediğimden ve burda da testler yapılmadığından bıraktım testin ucunu kendim coraspin başladım. Allahım tez zamanda versin sağlıklı hayırlı yavrularımızı kucağımıza

Geçmiş olsun sana da ya :KK43:
doktorun vurdumduymaz birine benziyo...bende özele gidiyorum ve doktorum kendisi "burda yaptırma bir sürü para tutuyo fakülteye git ücretsiz yaptırırsın ama bir buçuk ay sonra yaparlar" dedi...Hatta benim düşüklerim küçüktü doktorum "bazen bu dediğiniz kimyasal gebelik deyip testleri yapmıyorlar sen 2 aylık düşükler oldugunu söyle mutlaka yaptır" dedi...

bana da hamile kalırsan igneye hemen başlarız tedbir amaçlı dedi...ben coraspirine başlasam mı diye düşündüm ama teste etki eder belki en iyisi bayramı beklemek....

bence sende bırakma testleri başka hastaneye git fakülteye git...mutlaka yaptır rabbim kimseye yaşatmasın bu acıyı

hakkımızda hayırlısı olsun...

Bu arada arkadaşlar siz düşükten ne kadar sonra arastırma testlerini yaptırdınız?

Merhaba,
Benim genetik ve protein testlerim 6 haftalık hamile iken yapıldı.kadın dogumcum kalp atışı düzensiz dediğinde hacettepeye gitmiştim.prof hemen testleri istedi.günlük corasprin,b vitamini başladı fakat 8. Haftada kürtaj oldum.sonra test sonuçlarımda 3 heterozigot mutasyon cıktı.

merhaba arkadaslar.. bende tup bebek tedavisi goruyorum erkek infertilitesi var ama 7 defa tup denedim 5 tanesi kimyasal olarak sonlandi.. diger 2 tanesi zaten direk sifirdi... Memoriala gectim 8. tedavimde ve Semra hanim Trombofili Paneli testi yaptirti sonucu bugun aldim Cerrahpasa tip fak. den Homozigot Mutasyonu saptanmis altinada doktorlar acikca gebeligi dusukle sonuclanabilir yazmislar.. okadar uzuldumki zaten erkek infertilitesinden kaynakli tedavi goruyoruz yillardir ve yasim ilerledikce yumurta rezervimde azaldi simdi tup tutsa bile birde dusuk durumum cikti: ((
Memorialdaki doktoruma mail attim anlattim oda gebelik olusursa Clexan ve folik asit kullanacagiz yazmis ama Clexanin tam olarak faydasi oluyormu dusugu engellemek icin.. ben daha onceden Clexan kullandim ama tup tedavisinde oylesine onlem amacli kullanmistim..

Merhaba,
Benim genetik ve protein testlerim 6 haftalık hamile iken yapıldı.kadın dogumcum kalp atışı düzensiz dediğinde hacettepeye gitmiştim.prof hemen testleri istedi.günlük corasprin,b vitamini başladı fakat 8. Haftada kürtaj oldum.sonra test sonuçlarımda 3 heterozigot mutasyon cıktı.

Geçmiş olsun size de :KK43:
Rabbim bi daha yaşatmasın inşallah..
peki test sonuçlarınız ne kadar zamanda çıktı

Geçmiş olsun size de :KK43:
Rabbim bi daha yaşatmasın inşallah..
peki test sonuçlarınız ne kadar zamanda çıktı

Aktif protein c rezistansım düşük çıktı, o test bikaç gün içinde çıkmıştı fakat genetik testler uzun sürmüştü herhalde,1 yıl oldu unutmuşum... Dosyaları bi karıştırsam iyi olacak,bikaç ay sonra hamilelik istiyorum inşallah.
Allah hepimize saglıklı evlatlar nasip etsin.

Merhaba arkadaşlar...

Bende 30 Haziran'da ikinci düşüğümü yaşadım maalesef ve testleri yaptırıcam...

Merak ettiğim siz testleri ne zaman yaptınız benim doktorum en az 1 buçuk ay sonra yaptır bu sürede de korunmana gerek yok hamile kalıran tedbir amaçlı igneye hemen başlarız dedi...

Bende okudugum kadarıyla genelde bu durumdakiler tedbir olsun diye coraspirine hamile kalmadan başlıyor...acaba bende şimdi başlasam mı ?
ve coaspirin pıhtılaşma testine etki eder mi ?

Şimdiden teşekkür ederim:KK16:
bende bebeğimi yeni 4 temmuzda kaybettim bana 25 temmuzda kan ver dedi. senin düşüklerin kaç haftalıktı canım

Son düzenleme:
Aktif protein c rezistansım düşük çıktı, o test bikaç gün içinde çıkmıştı fakat genetik testler uzun sürmüştü herhalde,1 yıl oldu unutmuşum... Dosyaları bi karıştırsam iyi olacak,bikaç ay sonra hamilelik istiyorum inşallah.
Allah hepimize saglıklı evlatlar nasip etsin.

Teşekkür ederim yardımınız için...
Amin inşallah rabbim tez zamanda hayırlısı ve saglıklı bi şekilde nasip etsin inşalllah:KK16:

bende bebeğimi yeni 4 temmuzda kaybettim bana 25 temmuzda kan ver dedi. senin düşüklerin kaç haftalıktı canım

İlk düşüğüm 6 hafta bitmişti...Onda kürtaj oldum maalesef parça kalmıştı :KK43:
Bunda sat a göre 7 bitmesi gerekirken meger hiç gelişmemiş 4 5 haftalıkmış...ilaç bile kullanmadım kendiliginden düştü :KK43:
Ve bana bir buçuk ay sonra yaptır dedi...

Clexane kullunan arkadaslarim igneden henen sonra cok siddetli terlemeniz oluyor mu ben boyle bir sey yasyirum ama igneden mi yoksa bir jel verdiler vajinal jeel sabah aksam ondanmi anlayamadim da tesekkurler cvp icin simdiden sevgiler

Merhaba,
Dr u Metioninden kısıtlı diyet veren arkadaşlara birkaç sorum var.günlük et,yumurta,süt miktarları diyet listesinde belli fakat kek,pancake,krep vs içindeki yumurta yada dondurma içindeki süt gibi şeylere dikkat ediyor musunuz? Bir de etli yada kıymalı sebze yemeklerinin sebzesini yiyebilir miyiz? Yada et suyu ile pişmiş yemekler?
Şu an yurt dışındayım diyetisyen yada dr uma ulaşmam biraz zor.
Ben sadece yasaklara dikkat ederek 4 kilo verdim,daha fazla vermek istemiyorum.diyet listesine uymaya başlıycam,o şekilde hızlı kilo veren zayıf arkadaşlar ne yaptınız?

Arkadaşlar ben 3 tane kayip yasadim simdi pihtilasma testlerini yaptirdim sonuclar normal cikti bir ay sonra genetikte randevumuz var acaba genetikte hangi testleri yapacaklar bilginiz var mi bu arada yaptirdigim testler
Anti trombin 3 aktivitesi
Protein C
Protein S
Aktive protein C rezistansi
Anti fosfolipid
Anti kardiyolipin
Homosistein
APTT
PTZ

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben 3 tane kayip yasadim simdi pihtilasma testlerini yaptirdim sonuclar normal cikti bir ay sonra genetikte randevumuz var acaba genetikte hangi testleri yapacaklar bilginiz var mi bu arada yaptirdigim testler
Anti trombin 3 aktivitesi
Protein C
Protein S
Aktive protein C rezistansi
Anti fosfolipid
Anti kardiyolipin
Homosistein
APTT
PTZ

geçmiş olsun canım nasipse bende yarın kan verecyim senin yazdıklarından 3. 4. 5. ve 8. istemedi bunun yerine
ACA
FAKTÖR 2
faktör V leviden
fsktör V
MTRF 667
MTRF 1298 niye farklı bilmiyorum bende nasıl dua edeceğimi şaşırdım çıksa mı iyi çıkmasa mı hakkımızda hayırlısını vesin sonuçlarından haber bekliyorum

Genetik inceleme Sonuçlarım 1 ayda çıkmıştı.

Kızlar merhaba..Ben 9 haftalık hamileyim ve clexan kullanıyorum..Şuanda aile hekimine yazdırıyorum.Ama her 10 günde 1 yazdırmak zorunda kalıyorum..10 günlükten fazla vermiyorlar..Aranızda clexan raporu çıkartan varmı?Sigortayla anlaşmalı özel hastanede kadındoğumcu çıkarabilirmi?Birde özel sigorta açısından sıkıntı olurmu diye korkuyorum..Raporunuzda ne yazıyor?Hangi sebeple kullandığınız yazıyormu?Yardımcı olursanız çok sevinirm..

merhaba arkadaşlar.. benim durumum hepinizden farklı sanırım pıhtılaşma hücrelerim düşükmüş.. benimle aynı sorunu yaşayan var mı doktorum hematolojiye yönlendirdi ama bayram öncesi olduğu için muayene olamadım.. bir hafta beklemem lazım.. var mı hakkında bilgisi olan pıhtılaşmanın azlığıyla ilgili?

X