Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ay bak yine başladım yaa..dondurma yedim ay midemmi bulandı ne, başımmı dönüyo yoksa kafamın içinde birsürü ses neyse şaka biryana ramazan ayı yaklaşıyor ee ben hiç orucumu kaçırmam malum nedenler dışında ama ya hamileysem ,regl tarihim 5 ağustos olur hamile değilsem eğer.Acaba ay sonunda kan tahlili yaptırsam hamilelik varsa çıkarmı?

:KK66: canim sakin ol, kan tahlilini yaptir ayin sonunda bence, erkenden ogrenmis olur ona gore kullanman gereken igne falan varsa baslarsin biran once tabi doktor kontrolunde...insallah hamissindir hayirlisiyla tabi..

kizlar yaa hormon testimi yaptirmam icin bir an once regl olmam lazim, benimde cok duzensiz, hele dusukler kurtajlar falan iyice altust etti regl tarihlerimi. maydonoz suyu icmek adeti duzenliyor, adacayida ayni sekilde...bu konuda bir bilgisi ve tecrubesi olan varsa paylasabilirse sevinirim. Simdiden tesekkurler.

herkese hayirli aksamlar, bu gece persembe aksami, cumaya baglayan gece cok iyidir derler bizde... bu gece sitedeki tum kizlar hepimiz birbirimiz icin dua edelim ne olur. Allahim bu sitede bebek bekleyenleri, isteyenleri, dusukler yasayip umutsuz olanlara lutfen yardim et, biran once hayirlisiyla ve saglikli bir sekilde kucaklarini doldur, anne olmayi hayirlisiyla nasip et YaRabbim. Amin, insallah...

Arkadaşlar ne olur yardım edin.Fibronojen ve d dimer tahlilim yüksek çıkmş.
PROTROMBİN ZAMANI 10.66 sn 10.5-13.5
PROTROMBİN AKTİVİTESİ 120.24 % 70-130
INR 0.88 0.85-1.15
APTT 22.94 sn 21-36
FİBRİNOJEN 689.62 mg/dl 180-350
D-DİMER 687.74 ng/ml <500
Ve Protein c Protein s Faktör 2 Faktör Homosistein faktör 5 mthfrc yapıldı bunlar çok şükür temiz bişey yok
Bu fibronojen ve d dimer tahlili yüksek bendede pıhtılaşma sorunu vcarmı ne olur yardım edin...

merhaba kızlar nasılsınız

bizim bugün doktor kontrolümüz vardı. bebeğimin gelişimi 2 hafta geride ve kilosu da çok fazla değilmiş (haftasına göre) doktor her an alabiliriz dedi. bir de böyle durumlar da bebeğe giden kan akışı azaldığı için anne karnında bebek ölümleri olabilir dedi. eve gelince ağla ağla mahvodum. yavrum Allahıma emanet. inşaallah yüce rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip eder .

sizden ricam dualarınızda bizi de unutmayın teyzeleri.yemem , içmem, yapmam gereken herhangi birşey var mı arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum. hepiniz Allaha emanet olun.

canım,

hiç moralini bozma. dualarım seninle.. bir arkadaşım 22.haftada detaylı ultrasonda, damarlardan birinin dirençli olduğu; yani bebeğe giden damarlardan birinin dar olduğu dolayısı ile son zamanlarda bebeğin gelişiminde sıkıntı olabileceği söylenmişti. nitekim öylede oldu. kendisi son zamanlar bol bol yatması gerekirken pek dinlemedi. doktoru; muz, kırmızı et yemesini ve bol bol ayaklaraını dikerek yatmasını söylemişti.

hee bu arada 38.haftada sezeryan ile 2,200gr. çok tatlı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

bu sebeple sen dinlen canım.

sevgiler.

merhaba arkadaşlar. ben de üst üste iki defa kimyasal gebelik geçirdim. ikisinde de kese bile oluşmadı. genetik sonucumda heterizigot çıktı. kimyasal düşüklerimin nedeni kan pıhtılaşması mıdır. aynısını yaşayan var mı?

benim canların çooook özledim sizi. nasılsınız. malesef uzun zamandır giremedim. işlerim yoğun ilk sebep. sonra iş yerinde kk ya giremiyorum hata veriyor genellikle. evdeki loptopumu çınar kuzusu üzerine su dökerek pert etti. geçmişi okuyamadım umarım hepiniz çoook iyisinizdir. çoook öpüyoooruumm sizleri :))

herkese hayirli aksamlar, bu gece persembe aksami, cumaya baglayan gece cok iyidir derler bizde... Bu gece sitedeki tum kizlar hepimiz birbirimiz icin dua edelim ne olur. Allahim bu sitede bebek bekleyenleri, isteyenleri, dusukler yasayip umutsuz olanlara lutfen yardim et, biran once hayirlisiyla ve saglikli bir sekilde kucaklarini doldur, anne olmayi hayirlisiyla nasip et yarabbim. Amin, insallah...

amiiin..:KK49::KK49::KK49:

INR 0.88 0.85-1.15
APTT 22.94 sn 21-36
Ve Protein c Protein s Faktör 2 Faktör Homosistein faktör 5 mthfrc yapıldı bunlar çok şükür temiz bişey yok
Bu fibronojen ve d dimer tahlili yüksek bendede pıhtılaşma sorunu vcarmı ne olur yardım edin...
Niye kimse bişey yazmamış kızlar lütfen bilgisi olan bişeyler yazsın doktor daha aramadı.

Hayırlı cumalar herkese Rabbim bu mubarek günde herkesin dualarını kabul etsin.Bütün çocuk sahibi olmak isteyenlere sağlıklı ve hayırlı çocuklar versin yüce ALLAH ım.:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

:KK52:ALLAH ım çooooook sıcak yanıyorum sizler hangi şehirlerdesiniz bilmiyorum ama ADANA yanıyor.RABBİM hamilelerin yardımcısı olsun.:KK52::KK52:

canım,

hiç moralini bozma. dualarım seninle.. bir arkadaşım 22.haftada detaylı ultrasonda, damarlardan birinin dirençli olduğu; yani bebeğe giden damarlardan birinin dar olduğu dolayısı ile son zamanlarda bebeğin gelişiminde sıkıntı olabileceği söylenmişti. nitekim öylede oldu. kendisi son zamanlar bol bol yatması gerekirken pek dinlemedi. doktoru; muz, kırmızı et yemesini ve bol bol ayaklaraını dikerek yatmasını söylemişti.

hee bu arada 38.haftada sezeryan ile 2,200gr. çok tatlı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

bu sebeple sen dinlen canım.

sevgiler.

teşekkür ederim canım bende sol tarafıma yatıyorum genellikle dinleniyorum Allahıma emanet yavrularımız. Rabbim olmayan herkese nasip etsin.

ya kısslar çelişki içersinde kaldım yaa gecmişteki yazılarınızda benimle aynı sıkıntıyı yasamıs olanları farkettimde ...ya simdi 2 dusugum oldu benimde kalp atısı olmadı tam olarak attı denilemez..simdi dedik ki iyii bir doktora gidelim bu ay tekrar bebek dusundugumuzu soyledik işte homozigot mutasyonu cıktı bu sonuca gire folik asit ve aspirin al yeter dedi kalp atısı gordugumuzde de iğne ..ya simdi dusunuyorum ztn sorunum bebegin canlanmasına engel bir pıhtılaşma sıkıntısı var ztn atamıyor mantıken gebeliğimi ogrendim an iğneye başlamak değil mi?baska bir dr benimle aynı fikirde en son gittiğim değil!!!!
pekii bu mutasyona gore 0,4 dozajda ogrenir ogrenmez biii zararı yoksa baslamam da fayda yokmudur kıssslar....

merhaba güzeller :KK71::KK71:
bu mübarek cuma günü dileyen isteyen herkesin duaları kabul olur da, allah sağlıklı hayırlı bebişlere kavuşturur herkesi... benim kontrolum pzt herzamn olduğu gibi tedirginlikle karışık heyecan içindeyim. doğumun ne şekilde olcağını kesinleştiricez. geli,şmeleri yazarım arkadaşlar..

bi de umut listemiz güncellense ne iyi olur di mi?

ya kısslar çelişki içersinde kaldım yaa gecmişteki yazılarınızda benimle aynı sıkıntıyı yasamıs olanları farkettimde ...ya simdi 2 dusugum oldu benimde kalp atısı olmadı tam olarak attı denilemez..simdi dedik ki iyii bir doktora gidelim bu ay tekrar bebek dusundugumuzu soyledik işte homozigot mutasyonu cıktı bu sonuca gire folik asit ve aspirin al yeter dedi kalp atısı gordugumuzde de iğne ..ya simdi dusunuyorum ztn sorunum bebegin canlanmasına engel bir pıhtılaşma sıkıntısı var ztn atamıyor mantıken gebeliğimi ogrendim an iğneye başlamak değil mi?baska bir dr benimle aynı fikirde en son gittiğim değil!!!!
pekii bu mutasyona gore 0,4 dozajda ogrenir ogrenmez biii zararı yoksa baslamam da fayda yokmudur kıssslar....

canım benim 2 gebeliğimde de kalp atışı alınamamıştı. ankarada lütfü beye gittiğimde hamilelik öncesi corasprin+folbiol kese görünmesiyle birlikte iğne demişti. 5+0'da kese göründüğünden itibaren sabah akşam fraxparine 0,3lük iğne kullanıyorum. bu topicte kan tahlilinde hamilelik göründüğünden itibaren iğne olan da var, kalp atışı duyulduktan sonra olan da var. belki asprin yeterli geliyodur , çünkü bazı kişilerde iğne lekelenmelere de yol açıyo..
bu tedavi tamamen doktorların tarzına bağlı, bi doktorum sadece asprinin yeteceğini söylemişti.içim rahat etmedi lütfü beyle devam ediyorum. bizim durumumuzda doktora güven çok önemli. tek bi doğru yok çünkü.. benim mutasyonum faktör v leidenheterezigot bu arada

inşallahh göbişin hemen dolar.. bebişin üzmeden sağlıkla gelir..

merhaba güzeller :KK71::KK71:
bu mübarek cuma günü dileyen isteyen herkesin duaları kabul olur da, allah sağlıklı hayırlı bebişlere kavuşturur herkesi... benim kontrolum pzt herzamn olduğu gibi tedirginlikle karışık heyecan içindeyim. doğumun ne şekilde olcağını kesinleştiricez. geli,şmeleri yazarım arkadaşlar..

bi de umut listemiz güncellense ne iyi olur di mi?

canım benim 2 gebeliğimde de kalp atışı alınamamıştı. ankarada lütfü beye gittiğimde hamilelik öncesi corasprin+folbiol kese görünmesiyle birlikte iğne demişti. 5+0'da kese göründüğünden itibaren sabah akşam fraxparine 0,3lük iğne kullanıyorum. bu topicte kan tahlilinde hamilelik göründüğünden itibaren iğne olan da var, kalp atışı duyulduktan sonra olan da var. belki asprin yeterli geliyodur , çünkü bazı kişilerde iğne lekelenmelere de yol açıyo..
bu tedavi tamamen doktorların tarzına bağlı, bi doktorum sadece asprinin yeteceğini söylemişti.içim rahat etmedi lütfü beyle devam ediyorum. bizim durumumuzda doktora güven çok önemli. tek bi doğru yok çünkü.. benim mutasyonum faktör v leidenheterezigot bu arada

inşallahh göbişin hemen dolar.. bebişin üzmeden sağlıkla gelir..

eee napiim ben simdi regl gunumde kan testi yaptırıp var ise o gun iğneye başlayammi(yani bunu oneren doktorumu dinlesem) tek zararı lekelenme mi acaba beğeğin düşmesine mi sebep olur acaba? valla karıstım iyiice normalde kendi haline bırakacktım bu sefer tutarsa huzur yok bize takip takip

merhaba benimde kan pıhtılaşması yüzünden 6 bebek kaybım olmuştu daha önce yazdığım gibi ben bu yüzden 4 doktor değiştirdim hepside hamileliğim belli olur olmaz iğne ye başlatıyorlardı.hamilelik öncesi değil.:emir_bebek::emir_bebek:

mantikli aslinda dedigin...ama soyle bisey var, bunyenin o igneye hamile oldugunda daha cok ihtiyaci var cunku o zaman kanin rahat dolanmiyor bebek icin, ve vucud daha fazla zorlaniyor, oysa hamile kalmadan once senin bunyendeki pihtilasma seni o kadar zorlamiyor, yedigin besinlerle pihtilasmayi azaltabiliyorsun, igneye ihtiyac olmuyor, cunku bu igneler, bazi bunyelerde kanamayi tetikleyebilir diye dusunuyorum ben. nitekim, bu da oldukca tehlikeli bir durumla karsi karsiya birakir insani. soye olur ancak, kanda hamile oldugunu ogrenir ogrenmez hemen igneye baslanabilir, tabiki bunlarin hepsi benim nacizane fikrim, zira doktor degilim ki en iyisini onlar bilir.
Allahim bu yolda herkesinn yardimcisi olsun, hepimiz anne oluruz insallah hayirlisiyla..

INR 0.88 0.85-1.15
APTT 22.94 sn 21-36
:KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::84::84::84::84::84::84::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71::92::92::92:

X