Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

iyi akşamlar herkese...
Bi zamandır giremedim siteye maalesef..
Geçen hafta pazartesi kanamam oldu, ama lekelenme falan değil bildiğiniz adet olur gibi kanama oldu.
Apar topar doktoruma gittik, allah biliyor ya ben kesin düşük yaptığımı sandım.
Ama bir mucize oldu kızlar, düşük yapıyorum diye gittiğim doktorda ilk kalp atışlarını duyduk meleğimin.
Doktor bebek sağlıklı, ama düşük tehdidi var, rahimde kanama noktası var dedi. Yüzde elli yaşar yüzde elli gider dedi.
10 gün rapor yazdı ve tuvalet ihtiyacı haricinde kalkmayacaksın sürekli yatacaksın dedi.
Ve bugün tam 10. Gündü yeniden kontrole gittik.
Allaha şükürler olsun bebeğimin ilk hareketini gördük, kolunu oynattı. şu an 9 haftalık olmuş. Doktorum bebeğin gelişimi çok iyi ama risk devam ediyor. Hala kanama eşiği var dedi.
15 gün daha rapor yazdı, allahtan bu 15 gün evdeyim yorulmam iş yapmam yasak ama en azından kısa aralıklarla da olsa oturmama izin var.
Beni merak eden olduysa diye haberdar etmek istedim sizleri.
Inşallah bu 15 günün sonund aartık herşey normale döner, ve umarım hamileliğim boyunca böyle yatmak zorunda kalmam.
Geçmişi okumaya fırsatım yok kızlar, dilerim ki hepiniz iysinizdir.

allah yardımcın olsun canım kendine iyi bak

Çok teşekkür ederim gülaycım.

Reisdevrimcim inan yeni okuyabildim, çok geçmiş olsun canım.
Allah bir daha yaşatmasın.

sagol celencim sanirim dr bilir herhalde ama ben yinede sorup ögrenmeyi tercih ettim olmazsa yarin dr a sorarim nereye göndereceksiniz diye yavrunu allah bagislasin(AMA TESLERDEN HANGISINI ISTEMELIYIM BÖYLE BI HAKKIM VARSA )özellikle bunu ögrenmem iyi olurdu
hametcim bu konuda maalesef bi bilgim yok.benm doktorum yazdı bizde gittik verdik..allahım ondan bin kere razı olsun..tuttuğu yerler altın olsun :Saruboceq:
Haklısın celencim , ben normalde adet dönemlerimde de çok su toplarım , şişerim , kilom 1-2 kilo farkeder , adet döneminden sonra inince de zayıflamışsın derler..Demek ki su toplayan bi vücudum var , tespitin doğru..İnanır mısın tartı her gün 100-200 gr farkediyor delikafadulden , Eğer bunlar yağ olarak depolanıyorsa yandım ben.. mafoldumbenTavsiyelerine uyacağım canım ..Çok öpüyorum sizi...
kaydirigubbakcemile3 su deposu gibiiii lülülülülülü valla bende ööleydim papatyacım ve maalesef hamileliğimdede devam etti bu su deposu durumu :sinifsinif: dedim ya hala atamadım.ellerim şiş..alyansımı en son 5 aylık hamileydim taktığımda :sinifsinif:

Canım ben , hasta dosyamı aldım geldim..Tıp fakültesi hastanesinde yaptırmıştım ben Hacettepede ..Torombofoli tetkikleri diye biliyorum testlerin adın...Hematoloji ünitesi Moleküler tetkikler yazıyor başında...İstenen testler : Faktör 5 , Faktör 5 leiden , Protrombin mutasyonu, MTHFR mutasyonu , PAI-1 Gen mutasyonu , Lupus antikoagulanı , APTT , Protrombin zamanı , Thrombin zamanı , Fibrinojen , Protein C aktivitesi , Active Protein C rezistansı , Free Protein S ( lİA tEST ) Antikardiyolipin , ıgm , Antikardiyolipin ıgG , Antifosfolipid , Antinükleer Antikor ....

B i fikir vermiştir , doktoruna gittiğinde yardımcı olur umarım canım...
buduuuuuurrrrrr :lepi:
kizlar merehba
8hafta 4 gunluk gebeyim daha once de yazmistim
bundan once 3 dusugum vardi ama nedenini bulamamistik simid homozigot oldugum biliniyor bugune kadar 0.4luk fraxiparine kullaniyordum \ama bugun cok az lekelenmem oldugu icin dr igneyi kestirdi
belim cok agriyor

benim durumumu yasayan var mi ne olur akil verin
moralimi bozmak istemiyorum ama... bir aci daha vermesin rabbim
lutfen birseyler yazin cevap yazin
hemen hemen herkes yasadı sulecim.sakın korkma..allaha emanet de :Saruboceq: biz koruyamayız o korur :Saruboceq: ben mesela 13. haftaya kadar yasadım kanama..bel ağrısı 20, haftaya kadar devam etti.7. aydan sonra yine basladı.bebek ağırlastığı için.benm iğnemde 0,4 lüktü.ama benm doktorum hiç kesmedi iğnemi..
İyi akşamlar herkese...
Bi zamandır giremedim siteye maalesef..
Geçen hafta pazartesi kanamam oldu, ama lekelenme falan değil bildiğiniz adet olur gibi kanama oldu.
Apar topar doktoruma gittik, allah biliyor ya ben kesin düşük yaptığımı sandım.
Ama bir mucize oldu kızlar, düşük yapıyorum diye gittiğim doktorda ilk kalp atışlarını duyduk meleğimin.
Doktor bebek sağlıklı, ama düşük tehdidi var, rahimde kanama noktası var dedi. Yüzde elli yaşar yüzde elli gider dedi.
10 gün rapor yazdı ve tuvalet ihtiyacı haricinde kalkmayacaksın sürekli yatacaksın dedi.
Ve bugün tam 10. gündü yeniden kontrole gittik.
Allaha şükürler olsun bebeğimin ilk hareketini gördük, kolunu oynattı. Şu an 9 haftalık olmuş. Doktorum bebeğin gelişimi çok iyi ama risk devam ediyor. Hala kanama eşiği var dedi.
15 gün daha rapor yazdı, allahtan bu 15 gün evdeyim yorulmam iş yapmam yasak ama en azından kısa aralıklarla da olsa oturmama izin var.
Beni merak eden olduysa diye haberdar etmek istedim sizleri.
İnşallah bu 15 günün sonund aartık herşey normale döner, ve umarım hamileliğim boyunca böyle yatmak zorunda kalmam.
Geçmişi okumaya fırsatım yok kızlar, dilerim ki hepiniz iysinizdir.
üff okurken ammada tırstım haaaaaaa :1shok: eyvah dedim kendi kendime :sinifsinif: onunu okuyunca tüylerim diken diken oldu cok şükür allahıma :Saruboceq: bol bol dinlen emi :eek:lmaz: kalkmak yorulmak yok..:eek:lmaz:

Canım kahvelokumcum , bu aralar çok yoruldun sen .. Haftasonu da misafirin vardı...Allah yardımcın olsun canım ..Çalışmalar aksadı mı yoksa bu ay ? Bakarsın üstüne durmadığımız için bu ay olur , inşallah canım süper olur , havalara uçucam..Baksana canım bi de adak adasana ..Ben çok adak yaparım her konuda , uğuruna da inanıyorum..Üniversiteden beri , " şu dersten geçersem , okulu bitirirsem , kardeşim askerden dönünce , hamile kalırsam , ilk üç ayı atlatırsam , bebeğime kavuşursam " filan diye diye bende hiç adak bitmez...:asigim:Annemler çok takılır bana ...Ama uğurlu da geliyor ..

canım merhaba,
evet bu aralar yoğunuz biraz... hele yarını düşünmek bile istemiyorum.. nasıl taşınıp yerleşecek bu ev bilmiyorum... o kadar çok kitap ve mutfak eşyası var ki.. gören bu ne diyoo kaydirigubbakcemile3 evet canım ya bu ay çalışamadık, süpriz olma ihtimali yok maalesef.. hatta sanırım bu ay yumurtlamam geçikti ve bugün oldu... ama kolumuzu kaldıracak halimiz yok kaydirigubbakcemile3 kısmet... hayırlısı.. sizin güzel haberlerinizle çok mutlu oldum.. adak konusuna gelince.. bir kaç adak var, onları yerine getirmem gerekiyor önce.. onları halletmeden yeni bir adakta bulunmak istemiyorum... hatırlattığın iyi oldu, tşk ederim.. öpüyorum seni sevgiyle.. :1hug:

valla moral bozmak yok demişsiniz ya nerdeeee o günler benim durumumda olupta moral bozmamak mümkün değil karı koca çökmüş durumdayız tam anlamıyla ayrıca ben eşimin ailesiyle alt lı üstlü yaşıyorum tabi ki torun sevmek isteyen bi ailesi var şimdi hak larını yemek istemem bu konuda gayet anlayışlı davranıyolar bana karşı ama ister istemez bazen beni çok üzdükleri de oluyo yaa bazen düşünüyorumda ben ne yaptım bukadar acı çekecek kime bir kusurum yanlışım oldu düşünüyorum ama ir türlü bulamıyorum beni anladığınız ve cevapladığınız için teşekkürler arkadaşlar

seni o kadar iyi anlıyoruz ki... umarım bizimle birlikte olmaya devam edersin ve kendini biraz daha iyi hissetmene yardımcı olabiliriz... burdaki hava herkese iyi geliyor.. umarım sende de işi yarar.. umutlas bekliyorum seni de listeye ekleyeceğim zamanı... bak ben de yokum listede hala yerimseniben

Zorluklarla da olsa 9 haftaya geldik, ben de bugün siteye girebilince kendimi ekledim kahvelokumcum:)

canım gözün aydın.. çok iyi yapmışsın.. bebişimizden hep güzel haberler vermen dileğiyle... :1hug:

sevgili İZMİTLİGÜL;

canım kan pıhtılaşması var demişler ama hangi tip?

protein c eksikliğimi
protein s eksikliğimi
faktör v leidin mi
mthfr heterozigot mu
mthfr homozigot mu???

bunların her biri neredeyse farklı farklı etki gösterebiliyor canım

bence raporunu iyice incele bitanem,ve lütfen umutsuzluğa kapılma

bu topiği bastan sona okumanı tavsiye ediyorum,güven bana canıma.s.

herkese günaydınn arkadaslar:))
dinamiss cok gecmiş olsun insallah bir daha boyle tehlikeler yasamazsın allah sana kolaylık versın umarım fazla yatmazsın nasıl bısey oldugunu bılıyorum 2. hamılelıgımde 25 gun sureklı yatmısıtm dusuk tehlıkesınden hıc kalkmamıstım cok sıkıcı bılıyorum ama ınsallah hemen gecer.

arkadaslar ben son hamılelıgımde doktoruma clexane ıgne vermesını soyledım (burda herkes onu kullandıgı ıcın en ıyısı olarak onu bılıyorum) doktor bana hıbor ısımlı bı iğne verdi bu clexane dan daha ıyı bı ıgne dedı ve benım 2 degerım heterozigot ama bana 0,2 ml verdı. şimdi benım sorum şu
bu iğneyi daha önce duyan veya kullanan oldumu? bırde 0,2 lik az degılmı 0,4 lük iğnemi istesem acaba?

aramıza yeni katılan arkadaslara gecmıs olsun dıyorum...

krizantem20 cim,yazma ihtiyacı hissettim......bu konularla o kadar ilgili olmama rağmen,hiç hibor isimli bir iğne duymadım,görmedim:1no2:

o doktorun anlaşmış olduğu bir reprezant olabilir(bu ilaçtan yaz herkese diye ne hediyeler veriolar bizzat şahidim)belki o şekilde bir anlaşma yapmıştır,beklerim doktorlardan yani

bence sen böyle hassas bir konuda ısrarcı ol ve bilmediğimiz iğneyi kullanma canım
ağrı kesici değil ki bu:umursamaz:

bence clexane veya innohep veya fraksiparin yazsın....
bunlar iyi..........ayrıca evet 0.2 çok az gibi geldi bana
artık kendi kendimizin doktoru olcaz napalım
a.s.

pembepericim bilmiyorumki doktorum cok içten ve kendine güvenir bi şekilde bu daha iyi dedi verdi banada az geldi 0,2 lik. bende hıc duymadım bu iğneyi kime sorduysam clexane diyor ama anlayamadım. bu seferde clexane deneyelim diycem bakalım ne diyecek? deneme yanılma yapılyorlar resmen artık sinir oluyorum birde üniversite hastanesi bıraksak bizi denek yapacaklar...
cevap verdiğin için saol canım...

herkese günaydınlar;
dinamiscim valla yazını okurken ilk önce çok üzüldüm sonra da çok sevinidm inşallah sorunsuz atlatırsın canım.
krizantem canım bende öyle bir iğne duymadım hiç ama artık herşeyden ürker olduk bildiklerimizin dışına çıkmayı pek kabul edemiyoruz bu ilaçlarla arkadaşlarımzın gebeliklerini tamamlayıp bebeklerini kucaklarına aldıklarını bildiğimizden bizde aynı şeyleri istiyoruz normal olarak bence için hangi ilaçda rahat edecekse dr una onu öner çünkü dr güvenmek ne kadar önemliyse ilaçlara da güvenmek bi o kadar önemli bence ve böylece daha rahat hissetmen mümkün canım

kizlar merehba
8hafta 4 gunluk gebeyim daha once de yazmistim
bundan once 3 dusugum vardi ama nedenini bulamamistik simid homozigot oldugum biliniyor bugune kadar 0.4luk fraxiparine kullaniyordum \ama bugun cok az lekelenmem oldugu icin dr igneyi kestirdi
belim cok agriyor

benim durumumu yasayan var mi ne olur akil verin
moralimi bozmak istemiyorum ama... bir aci daha vermesin rabbim
lutfen birseyler yazin cevap yazin
Geçmiş olsun canım , benim de 11. haftada tehlikem olmuştu..Yalnız iğne hiçbir şekilde kesilmiyor diye biliyorum canım ben..Bana hem buradaki doktorum , hem Lütfü bey aspirini 1 hafta bıraktırdı , iğneyi kestirmedi..Burdaki arkadaşlara da doktorları aynı şeyi söylemiş..Celen ve Selvihan da aspirini bırakmıştı , iğneyi bırakmamıştı..Bu konuyu bi doktorunla tekrar görüş istersen canım...Geçmiş olsun , inşallah atlatırsın Allahın izniyle...

Dinamiscim , sana da çok geçmiş olsun canım ..Böyle durumlarda kanama odağı 4 haftada iyileşiyormuş , o yüzden dikkat et..Ayaklarını hafifçe yükselterek sürekli yat..Moralini yüksek tut..Ben pruloton iğne de kullanmıştım..Düşük önleyici bi iğne..Faydası olduğuna inanıyorum..Bundan sonra yatman gerekse bile bebeklerimiz için mecburuz canım..Ben de önce şok olmuştum , sonra yapacak bişey yok böyle geçmesi gerekiyorsa sabredicez demeye başladım...ınşallah atlatacaksın Allahın izniyle , geçmiş olsun tekrar...

ah NAZLIM kafayı taktın gene değil mi.:umursamaz:eek:y oy kıyamam ben sana rahat olmaya çalış be güzelim zaten herşey olacağına var mıyor mu.bizim kendimizi yememiz de yanımıza kalıyor.alışmamız lazım artık bunlara tam oh rahat herşey yolunda derken bizim kadarimiz bu arkadaşım mutlaka bişey çıkıyor.vallahi ben bu gebelikte yaşlandığımı düşünüyorum ruhen çok yıprandım bakalım bebişi kucakladığımızda ne olacak bari o zaman rahat edelim diyorum ama herşeye rağmen bugünlerede çok şükür allahıma binlerce şükürler olsun ki acısıyla tatlısıyla bugünlere geldik ya.inşallah mutlu sonada ericez.opuyorumnanaktan

uykusuzluğu sorma geceleri hiç uyuyamıyorum düzenli uyku diye bişey kalmadı bende beynimde o kadar düşünceler var ki bir türlü dalamıyorum.saatlık uyuyup uyanıyorum bu nedenlede gündüz sarhoş gibiyim.:bbo:kafamçokkarıştı.kafam rahat ta olsa gene uyuyamıyorum heralde uyku merkezim bozuldu:1no2:doğumdan sonra inşallah uyuyrum desemde herkes hayal diyor.olsun ben genede hayal edeyim belkiş gerçek olur.delikafadulden

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar, kendime bi 10 dakika izin verdim, mesajları okumak istedim.

Suleyuksel çok geçmiş olsun, papatyanında dediği gibi benim doktorumda aspirini bıraktırdı ama iğneyi kesmedi. Bu konuyu doktorunla tekrar görüş istersen canımcım, inşallah hepimiz sağlıkla kucaklarız meleklerimizi.

Elimden geldiğince hiçbişey yapmamaya çalışıyorum ben, allahtan eşim öğretmen olduğu için onun da tatil zamanı. o yüzden çok sıkıntı da çekmiyoruz, eşim sağolsun herşeyi yapıyor.

Hepinize güzel günler diliyorum, hoşçakalın.

hehehe:)))) uykumu o da ne... aman valla sağ salim alalım kucağımıza da dediğin gibi uyku viz gelir tırıs gider. evet kafama taktım sanırım şu 39 hafta olayını ikna edip 38+3 çektirmeye çalışcam ben. o zman 3 ağustos falan olur sanırım. hayırlısı canım ya.

gelgit sen genel olacağım yazmışsın. sende tansiyon sorunumu vardı. düşükmü yüksek mi epidural düşükse sorun oluyor diye biliyorum ben. hayırlısı Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin güzel haberlerini bekilyoruz senin

nazlı ben birde aspirini merak etim sen galiba 34+6 kesmiştin burdaki iki profta 37.haftada kesin diyor bunlar neye göre karar veriyorlar anlamadım.

kızlar bu sorum genel doğum yapan anne lerimiz aspirini kaçıncı haftada kestiniz ve nedenini yazarsanız çok sevinirim sevgileropuyorumnanaktan

kızlar doğum sırasında galiba

1.sırada GELGıT
2.sırada NAZLI_03
3.sıra da ben 29 SELVıHAN
var.dualarınızı sıraya göre bekliyoruz. :eek:))

Son düzenleme:
X