Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Kızlar merhaba..Ben 9 haftalık hamileyim ve clexan kullanıyorum..Şuanda aile hekimine yazdırıyorum.Ama her 10 günde 1 yazdırmak zorunda kalıyorum..10 günlükten fazla vermiyorlar..Aranızda clexan raporu çıkartan varmı?Sigortayla anlaşmalı özel hastanede kadındoğumcu çıkarabilirmi?Birde özel sigorta açısından sıkıntı olurmu diye korkuyorum..Raporunuzda ne yazıyor?Hangi sebeple kullandığınız yazıyormu?Yardımcı olursanız çok sevinirm..

benim kadın doğumcum rapor yazdı. Özel hastane. Raporda ne yazıyor bilmiyorum eczane görüyor zaten sistemden.Doktorum ilk 5 kutu yazmıştı eczane 1 kutusunu ödüyor demişti doktorumda o halde rapor yazalım demişti..

Kızlar merhaba..Ben 9 haftalık hamileyim ve clexan kullanıyorum..Şuanda aile hekimine yazdırıyorum.Ama her 10 günde 1 yazdırmak zorunda kalıyorum..10 günlükten fazla vermiyorlar..Aranızda clexan raporu çıkartan varmı?Sigortayla anlaşmalı özel hastanede kadındoğumcu çıkarabilirmi?Birde özel sigorta açısından sıkıntı olurmu diye korkuyorum..Raporunuzda ne yazıyor?Hangi sebeple kullandığınız yazıyormu?Yardımcı olursanız çok sevinirm..

arkadaşım ben de 4 gün önce hamile olduğumu öğrenip clexan a başladım, özel bir hastanede muayene oluyorum ben, anında rapor çıkartıldı ve ücretsiz aldım ilaçları. özel yada devlet farketmez bence doktorlar rapor çıkarıyor hemen. sen doktorunla görüştüğünde rapor durumunu söylemelisin. bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah :)

arkadaşım ben de 4 gün önce hamile olduğumu öğrenip clexan a başladım, özel bir hastanede muayene oluyorum ben, anında rapor çıkartıldı ve ücretsiz aldım ilaçları. özel yada devlet farketmez bence doktorlar rapor çıkarıyor hemen. sen doktorunla görüştüğünde rapor durumunu söylemelisin. bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah :)

Sağolasın arkadaşım.İnşallah hep birlikte alırız kucağımıza

peki arkadaşlar clexan iğneyi saati saatine vurmak önemli mi? bende bi bebeğimi kaybettim 12 haftalıkken. bazen 4,5 saat geç vurduğum olmuştu. sizce bebeğimi kaybetmemin sebebi olabilir mi zamanında vurmamam?..

merhaba hayat, pıhtılaşma ile ilgili testlerin sonuçları yaklaşık bir hafta sonra çıkıyor, aynı gün çıkmıyor, ben üniversite hastanesinin hematoloji bölümünde yaptırmıştım(kadın doğumcumun yönlendirmesiyle), eşimin ve benim kromozomlarımıza da bakılmıştı onu da genetik bölümünde yaptımıştık yine üniversite hastanesinde bu da 20 günde çıkmıştı sonuç...bunların dışında kadın doğum bölümünde birçok test yaptırdı doktorum(hepatit, kızamıkçık,troid, hormon,kan şekeri vs. vs. daha aklıma gelmeyen birçok şey) bunlarda yaklaşık bir haftada çıktı tamamı....
benim 2. düşüğümden sonra yapıldı ayrıntılı araştırma...ve kürtajdan sonra ilk adetten hemen sonra başladı doktorum tahlillere, adetten sonra istediğin zaman yaptırabilirsin...ayrıca sadece troid tahlilleri için aç gelmem söylenmişti bana diğerleri için aç tok farketmez denmişti ama ben prensip olarak genelde tüm kan tahlillerimi aç vermeyi tercih ettim...aralıkta kürtaj oldum, ocak reglinden sonra tahlillerim yapıldı ocak-şubat arası, şubat reglinden sonra doktorum tüm tahlil sonuçlarını değerlendirdi, sadece pıhtılaşma ve troid problemim olduğu ortaya çıktı,onun dışındakilerin hepsi normal(temiz) çıktı... tedavi planı yaptı ve mart reglimden sonra gebelik planlayabileceğimizi söyledi, vee çok şükür martta gebe kaldım:nazar: çok ayrıntılı yazdım canım ama heyecanını şu an hissedebiliyorum sana umut olmak, yardımcı olabilmek adına uzun uzun yazdım...endişe ve panik yok sakin bir şekilde tahlillerini yaptırıp sonuca göre tedavini olursun, doktoruna güven ve bütün araştırmaları yaptırmadan tekrar gebelik planlama canım...haa bu arada belki yapmıştır doktorun ama benimki kürtajdan 4-5 gün sonra ve ilk reglimden sonra vaginal ultrasonla parça kalmış mı veya polip- miyom gibi herhangi bir sorun var mı diye kontrol etmişti...eğer kürtajdan sonra adetlerinde bir azalma olduysa rahim filmi veya histeroskopi de gerekiyor, burda birkaç arkadaş yaptırdı...
canım şimdilik aklıma gelenler bunlar umarım okurken sıkılmazsın kaptırıp epey yazdım...
allah yardımcın olsun, umarım önemli birşey çıkmaz ama sebebini öğrenebilmeni diliyorum tabii...
sevgiler...

Merhaba şen hala forumda takılıyor musun?
Osman hoca hakkında sorularım var ama özelden m3saj atamıyorum :KK43:

niye kimse bu soruma cvp yazmıyo :KK43:(

Geçmiş olsun öncelikle...
ben bu konuda hiç bişey bilmiyorum araştırma testlerim daha yapılmadı :KK43: Bu yola yeni grdim....

İnşallah bilen arkadaşlar yardım ederler ama sürekli bunu düşünüpte stres yapıp kendinizi yıpratmayın nasip degilmiş demekk ya

niye kimse bu soruma cvp yazmıyo :KK43:(

Geçmiş olsun. Üzülme. Böyle olacakmış olmuş, şundan mı bundan mı diye kendini üzme. Birdahakine saatini kurarsın hep aynı zamanda yaparsın. Allah izin verirse sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sevgili dert ortaklarım birdahaki bayram çifte bayramımız olur inşallah. Allah hepimize hayırlı sağlıklı mutlu evlatlar mızı kucağımıza almayı nasip etsin. Hepinize mutlu bayramlar dilerim.

Ben ozel hastaneden cikarttirmistim. 9 kutu alabiliyrdum ama fark oduyrdum. Fark odememek icin rapora dr.un bisi yazmasi lazimmis ama ben bilmiyrm tam adini. Kalp damar hastaligi ile ilgili tani yazmasi gerekiyrdu sanirim.

peki arkadaşlar clexan iğneyi saati saatine vurmak önemli mi? bende bi bebeğimi kaybettim 12 haftalıkken. bazen 4,5 saat geç vurduğum olmuştu. sizce bebeğimi kaybetmemin sebebi olabilir mi zamanında vurmamam?..
Arkadasim seni uzmek istemem. Belki gec yaptigin icin belki de degil. Allah bilir artik.
ama igneyi ayni saatte yapman cok onemli. En fazla 15 dakika geciktirebilirsin. 4-5 saatlik gecikme cokkkkk fazla.

Geçmiş olsun. Üzülme. Böyle olacakmış olmuş, şundan mı bundan mı diye kendini üzme. Birdahakine saatini kurarsın hep aynı zamanda yaparsın. Allah izin verirse sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.

Sağol, sanada çok teşekkür ederim cavabın için canım , haklısın ama arada bi insanın aklına geliyor üzülmemek elde değil bazen :KK43: ama herşey Allah'tan . O neyler neylerse güzel eyler.Allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlat versin .

Arkadasim seni uzmek istemem. Belki gec yaptigin icin belki de degil. Allah bilir artik.
ama igneyi ayni saatte yapman cok onemli. En fazla 15 dakika geciktirebilirsin. 4-5 saatlik gecikme cokkkkk fazla.

Belkide bilemezsin ki.. :KK43: ama bi dahakinde vaktinde uygulamaya daha özen göstereceğim inşaallah

kızlar ilk gebeliğimde doğuma kadar kullandım
şimdi 5 haftalık hamileyim
şimdide kullanan var mı merak ettim

bendende 1 tüp aldılar ama bir sürü etiket vardı sanki bir şırıngadan fazla alması gerekıyormuş gibi geldi ondan sordum..
birde şöyle sorum var. düşükten sonra ne kadar beklemek gerekiyor trombofil paneli testi için hemen yapmamak gerekiyormuş diye duydum değerler yanlış çıkıyormuş ben 10gün sonra verdim kanı ama bilmiyorum siz nasıl yaptınız

X