Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Ben de forumun başından beri yazdıklarınızı hep okudum ve asıl amacım size ulaşmaktı üye olurken.Cevap yazmanıza çok sevindim.Benimde kafam çok karıştı açıkçası.Doktora hemen sorucam bunu.Siz fazla sulandığı için kaybettiğinizi yazmışsınız.tedavi öncesinde kaç düşük vardı.

Bir de sevgili arkadaşım diyorum ki madem bizimki düşük düzey pıhtılaşma ise neden ben çok erken aşamada yani 4 haftalıkken kaybettim acaba.sizin düşükler kaçıncı haftalardaydı.

Canım ben toplam üç düşük yaptım genelde 6 haftalıkken düşüyorlardı bu düşüklerimin iki tanesinde iğne kullandım ben bu iğnelere bağlıyorum düşüklerimi homozigot olsaydık iğne kullanmamız gerekirdi biz sadece taşıyıcıyız hasta değiliz bana en son doktorum bu şekilde açıklamıştı canım sen doktoruna iyice bir sor bu iğneleri ben bebek aspirini folik asit ve bemiks c kullanmıştım hamleliğimden üç ay öncebaşlamıştım

Beni bu konuda aydınlattığın için gerçekten çok teşekkür ederim canım.Sanırım senin bebeğin doğdu.Allah bağışlasın.Sevgiler.

selam arkadaşlar,

bende sizler gibi pıhtılaşma sorunu yüzünden, ilk olarak 8 aralıkta, 21 haftalık hamileyken bebeğimi kaybettim çok çok acı günler yaşadım ve halen daha atlatamadım, yapılan araştırmalar neticesinde mthfr 1298 heterozigot çıktı, diğerleri normal, 20.haftamda detaylı ultrasona girdiğimde plasentada kireçlenme görmüştü doktorum ama doppler sonuçları olumlu olduğundan,önemli değil demişti doktorum ve tam 3 gün sonra bebeğimi 2 gün hissetmedim için acile gittik ve acı haberi orada aldım, ardından normal doğum ile bebeğime veda ettim.... geçen ay ilk kez denemiştik ve tekrar hamile kalmıştım çok sevinmiştik birkez daha fakat çok geçmeden biyokimyasal gebelik olduğunu anladık, şimdi doktorum buay istersem korunmayabileceğimi söyledi, bunun gebeik bile sayılmadığını birçok kadının bunun farkına bile varmadan regl kanamasıyla atıldığını söyledi bende ikna oldum ve bu ay tekrar deneyeceğiz,
forumu başından beri okuyamadım ama görüyorum ki birçoğunuz hamilesiniz öncelikle herkese hayırlı olsun diyorum allah inşallah hepinize sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza almayı nasip etsin,
doktorum eğer inşallah hamile kalırsam iğne kullanmam gerektiğini aspirinin bana yetmeyeceğini söylüyor, bendeki pıhtılaşma sorunun bebeğimin ölümüne sebep olup olmayacağı bir muamma ama doktorlar bu yönde görüş bildiriyorlar yani bukadar büyük bir bebeğin ortada hiç bir sorun yokken kalbinin durması çok anlamlı değil ve tüm arştırmalar yapıldı otopsi de dahil tam anlamıyla sağlıklı bir bebekti, zaten mthfr mutasyonu plesantada kalitesizliğe sebep oluyormuş, küçüçük bir pıhtada bebeğin kalbi durabiliyormuş malesef,
arkadaşlar bundan sonra burada yazışabilirsek çok sevinirim,
herkese sevgiler.

Sevgili mimozacım, ben de mthfr heterozigotum ve bana da doktorum bebeğe giden damarlardaki en ufak bir kan pıhtısı bebeğin ölmesine sebep olur demişti.Senin de kaybettiğin bebekte bu sorun olması sanırım çok büyük bir olasılık.Forumda bu sebepten bebeğini nöral tüp defekti ile dünyaya getirip 6 yaşında kaybeden bir üye de okumuştum.Sanırım o bizlerden çok daha büyük üzüntüler yaşamıştır.Ama doktorumunda söylediği kadarıyla yüzde 99 tedavide sonuç alınıyormuş.Yalnız Şüko arkadaşımızın sadece aspirin tedavisiyle bebeğine sahip olması konusunu ben de doktoruma danışıcam.Buradan paylaşırım sizlerle.Tabi öncelikle gebe kalmam lazım.Yalnız merak ettğim şey şu ilk kaybından sonra rahatsızlığını buldularsa neden 2. de tedavi olmaya başlamadın? Neticede hamile kalırkalmaz doktoruma koşup detaylı bilgi alıcam.Biz de bu ay yeniden denemeye başladık.Umarım hayırlı haberi beraber veririz.Görüşmek üzere.Sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar ve sevgiler herkese
Arkadaşlar benimde bundan önce bir adet boş gebeliğim oldu ve 8 haftalıkken kürtaj oldum.5 ay sonra yeniden hamile kaldım ve hamileliğim aşırı derecede grip olduğum bi döneme denk geldi ve doktor kontrolünde antibiyotik kullandım.Ama maalesef 4 haftalıkken bebeğimi düşürdüm.Biz sebebi antibiyotik olarak düşündük ama kullandığım ilaç kesinlikle düşük yaptırmazmış.Ben hemen bir üniversite hastanesinde yapılabilecek tüm testleri yaptırdım ve mthfr 1298 heterozigot çıktı.Doktorum sebebi bulmamıza çok sevindi.Düşük sebepleri içinde tedavisi en kesin olanlardan biri olduğunu söyledi ve beni çok rahatlattı.Sonrasında bu siteye üye oldum ve yazdıklarınız beni çok rahatlattı.Şimdi ilk kez bu ay bebek denemelerine başladık umarım hepimiz için herşey çok güzel olur.
elacım merhaba
benımde gebelıklerım aynı senın gıbı. 2. gebelıgımde 8 haftalıkken cok agır grıp gecırdım antıbıyotık kullanmak zorunda kaldım.10 haftada kalbı durdugu ıcın kurtaj oldum gecen pazartesı.Rabbım kımselere yasatmasın. patolojı raporu temız cıktı ılk adetten sonra trombofılı ve faktor v testı ıstedı dr um sonuc onlara gorekesınleseke arıtk ıns.ıns hamılesınıdır canım u arada rabbım aynı acıları tekrar yasatmasınsenağlama

arkadaslar faktor v ve trombofılı yaptırn varmı devlet hastanelerınde yaparlarmı acaba cok ozel degılse
fıyat hakkındada benı bılgılendırebılırmısınız rıca etsema.s.

İpekcim ben çukurova üniversitesi hastanesinde yaptırdım.Emekli sandığına mensup olduğum için hiç para ödemedim.Sanırım devlet hastanelerinin labaratuvarları bu anlamda yeterli olmuyor ve üniversite hastanesine sevk ediyorlar.Devlet hastanesinde herhangi bir kadın doğumcuya gidip beni üni.hastanesine sevk etmesini rica ettim ve hiç para ödemedim testler için.Ama özel hastaneler fark ücreti alıyorlarmış.

Canım bu arada sana da çok geçmiş olsun.Umarım bir daha yaşamayız tüm bunları.Çok şükür tedavisi olan şeyler bunlar.Allah başka acılar vermesin.

elacım merhaba,
doktorum keseyi gördükten sonra başlayacağız demişti iğnelere, ama malesef keseyi göremedik bile 35.günde kanamam başladı belkide kan testi yaptırmasaydım hiç bilmeyecektim ama merak işte, 30.günde kan testi yaptırdım sonuç orada çıktı 55. ti sonucum doktorum sonucu çok düşük bulanca ikincisini yaptıralım dedi ama malesef ikincide değer 53 e düşmüştü 2 gün sonra 32 oldu ve sonrada kanama başladı zaten normal regl kanaması gibiydi zeten, kanamam bitince de tekrar doktora gittim herşey normale dönmüş dedi. yani bu son yaşadığımın pıhtılaşmayla ilgisi yoktu, bebek oluşma aşamasındayken bir şekilde oluşamıyor ve kanamayla vücuttan atılıyor,
bu ay tekrar denemeye başladık yani hiç ara vermedim, bakalım ne olacak bu ay,
umarım bir an önce bebeklerimize kavuşuruz elacım..

elacım, 2.sinden sonra doktor kürtaj mı yapmıştı? ara vermişmiydiniz? merak ediyorum çünkü benimkide çok küçükken gittiği için olayımızı benzettim biraz.

Arkadaşlar öncelikle tüm iyi dilekte bulunan arkadaşlara çok çok teşekkürler.Forumda yazılarını okuduğum adı geçen tüm arkadaşlar için yürekten duacıyım umarım allah hepimizin kucağına bir bebek verir, o güzel hamilelik haberinizi en kısa zamanda almayı dilerim.
Ben daha hamilelik sevincini yaşayamıyorum geceleri uykun kaçıyor çünkü biliyorum ki heran birşeyler ters gidebilir herşey bir anda bitebilir çok korkuyorum.
Bu iğneler konusunda kimseden tatmin edici bir cevap alamıyorum kendimi bir kenara kaderine bırakılmış gibi hissediyorum doktorların bir dediği diğerini tutmuyor.

ŞEN;kanaman için çok üzüldüm geçmiş olsun canım.BEn hamile kalmadan önce zaten kan sulandırıcı cuomadin denilen hapı kullanıyordum .Hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez iğneye başladım.Bence sizde beklemeden iğneye başlayın kalp atışları başladığı anda zaten kan dolaşımı da(anneyle kan alışverişi)başlıyor demekmiş.Ama iğnenin dozu ne olur sizin için bilemem doktorun biri 2000 lik dozun bile koruyucu doz olarak yeterli olduğunu söyledi.Lütfü beye bir daha sorsan keşke.Bu arada bebek aspirini alıyorsun değilmii?
EYLÜL;senin hamileliğin ne kadarlık ve tedavi sürecin hakkında bilgi verirmisin canım.
AYŞE0607;iğneye hemen başladım yukarıda da yazdım ben zaten kan sulandırıcı hapta kullanıyordum iğneye başlayınca onu bıraktım aspirin alıyorum.

merhaba arkadaşlar,
merak ettiğinizi biliyorum, yazdıklarınızı okuyorum ama yattığım için cevap yazamıyorum...
şu anda herşey yolunda çok şükür, inşallah aynı korkuyu bir daha yaşatmaz allah...
sevgili mormenekşe, aspirin kullanıyordum bir süredir(2 aydır) devam ediyorum, iğnlerime de başladım canım, 3 gündür kullanıyorum, perşembe sinan beyle, cumartesi lütfü beyle randevum var. lütfü bey ısrarla 26 nisanda(6+1 oluyorum o gün) kalp atışlarını görüp başlıcaz iğneye dedi, sinan beyde günün geçer geçmez hemen başla, bana gelmeyi bekleme dedi. işte hangisine uysak derken bu tallihsiz olay geldi başıma. kanamamın olduğu gün nette bir yerde okumuştum, anne- bebek arasındaki kan alış verişi tam 5+0, 5+1 günlerinde başlıyor ve benim kanamam tamda 5+1 de oldu canım çok azdı ama nihayetinde kanamaydı... dün tekrar bhcg yaptırdım 14586 çıktı, çok şükür...herhengi bir düşme yok ikiye katlayarak devam ediyor. umarım hepimiz için herşey yolunda gider...

sevgili papatyasüreyya, iyi dileklerin için teşekkürler. umarım en kısa zamanda güzel haberlerini bekliyorum.. lütfü bey bana da günün geçer geçmez gel demişti, ve ben hemen gittim reglimin geciktiği ilk gün aradım kendisini, cumartesiydi, pazartesi gel deyince, 3. gecikme günümde gittim ve keseyi gördük ama tüm ısrarlarıma rağmen kalp atışlarını göreceğiz 6+1 de geleceksin, iğne sonra dedi..o da sırf sen ısrar ediyorsun diye yoksa 8-9 hftlar arası başlanıyor rutinde dedi, sana nasıl 4-5. haftalar demiş şaşırdım doğrusu. neyse ben küçük bir badireden sonra hemen başladım iğneye, umarım geç kalmamışımdır. lütfü beye devam edicem ama bu konuda o kadar çok araştırma yaptım ki biraz da kendi kafama göre hareket edeceğim artık, sonra neden yapmadım dememek için...gerisi kısmet...herşey allahın takdiri tabii.

yeni arkadaşlar var forumda, hepiniz hoşgeldiniz aramıza....

Son düzenleme:
bir de arkadaşlar, lütfennnn çok stres yapmayın ben tamda o gün inanılmaz yıprattım kendimi, hiç ağlayamayan ben oturup bir güzel ağladımmm...sonra hafif bir leke.... bir daha öyle birşey yapmıycam söz verdim kendime...
herşey allahın takdiri...bol bol dua ediyorum kendime ve sizlere....

bu arada bizim durumumuzda iki arkadaşla tanıştım telf la konuştum, anlatmak istediğim çok şey var ama biraz daha dinlenip uygun bir zamanda yazarım arkadaşlar...şimdilik bu kadar kaçamak yeter..
hepinizi öpüyorum...
sevgiler

Şencim , çok geçmiş olsun inşallah bir daha sorun yaşamazsın. Kolay değil ama çok fazla streslenmemeye çalış . Düşük tehditleri yaşanabiliyor bu dönemlerde benimde ilkinde olmuştu 5 haftalıkken daha tutunamamış falan demişti dr progestan vermişti birkaç gün sonra problem kalmamıştı. Aslında 13. haftaya kadar falan dinlenmen piskolojik olarakta rahatlatır belki . Bu arada yapmıyorsundur eminim ama evdeki bütün işleri bırak bence . Sevgiler....

belizcim, sağol canım daha iyiyim şimdi. ben de ilk 3 ay geçene kadar yormayayım kendimi diyorum, oldukça yavaşlattım hareketlerimi de, yaşamımı da...ev işi falan yapmıyorum uzun süredir, 15 günde bir gelen bir yardımcım var, temizlik işleri onunyerimseniben yemek yapma, hazırlama, toplama işleri de eşimin...şu an tek derdim kalp atışlarını görebilmek, bhcg 10000 in üzerindeyse görülebiliyor diye okumuştum bi yerde, umarım hafta sonu gidince görebilirim...dua eder misin benim için...sevgiler

Şencim; iş bölümüne hayran kaldım. lülülülülülü Ama bende hayırlısıyla senin gibi planlıyorum. Arkadaşım içini ferah tut Allahın izniyel kavuşursun inşallah bebişine...Sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
Mimoza canım benim ilki boş keseydi yani kese var ama içi boştu.8. haftada
kürtaj olmuştum..Sonra 3 ay korunduk.Bırakınca yeniden hamile kaldım.Ve ikinci hamileliğimi aynı seninki gibi yaşadım.Tesadüfen kan testinde öğrendim.Ve daha 30. gündü öğrendiğimde.5.günlük bir sevinç yaşadım ve 35. günde de kanama başladı.Hemen doktoruma gittim.Vajinal muayene sonucu kesenin dağılmış olduğu görüldü.Hemen bhcg testi istedi.Sanırım 63 çıktı.İki gün sonraki testte bu rakam düşüş gösterdi.Doktor kürtaja gerek yok bu düşer zaten dedi.Ve 7 gün normal adet kanamsı gibi oldu.5. Günde ufak bir parça düştüğünü gördüm.Sonra ultrason muayenesinde içerisinin tamamen temizlendiğini gördük.Doktor bir kere adet görüp hazır hissedince bırak dedi.Tüm doktorlar en az bir kez adet görmeyi öneriyor.Ama kürtajda rahim zedelendiği için 3 ay korunmak bizim sağlığımız ve yeni bebeğin daha sağlıklı bir ortamda büyümesi için sanırım mantıklı.Ben iki ay korundum bu son düşükten sonra ve ilk kez bu ay bıraktık.7 Mayısta regl olmam lazım.Bakalım ne olucak.Sen de yaz olur mu?Allah kalbimize göre versin Canım.

X