Boş Gebelik

merhaba öncelikle boş gebelik geçiren herkese geçmiş olsun üç ay öncesi bende boş gebelik geçirdim dr um üç ay hamile kalmamam gerektiyini söyledi acaba hemen hamile kalabilirmiyim bu konuda bi bilginiz varsa benim paylaşırmısınız şimdiden tşkler allah isteyen herkese versin

merhaba öncelikle boş gebelik geçiren herkese geçmiş olsun üç ay öncesi bende boş gebelik geçirdim dr um üç ay hamile kalmamam gerektiyini söyledi acaba hemen hamile kalabilirmiyim bu konuda bi bilginiz varsa benim paylaşırmısınız şimdiden tşkler allah isteyen herkese versin

canım doktorunun korunmanı söylediği 3 aylık süre dolmuş. heralde artık beklemene gerek yok. denemeye başla. eğer hamile kalmana engel ve tedavi gerektiren bir rahatsızlığın yoksa. adetlerin düzenliyse, yumurta oluşumu normal seyrindeyse, eşinin spermleride yeterliyse en önemlisi Allah izin verir ve kısmet ederse hamile kalırsın diye düşünüyorum. ben de 2 ay önce boş gebelik geçiren biri olarak bu ay deniyorum. çok beklemek istemiyorum. başka bir başlığımız daha var bu konuyla ilgili orayı da incele istersen. hatta orada benim gibi sabırsız bir arkadaşım daha var cimbomlu o da ilk adetini gördükten sonra hemen başlayacak denemelere. inşallah çok beklemeyiz. Allah isteyen herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin.

Arkadaşlar Merhaba. Ben Bundan 2 Ay Önce Kürtaj Oldum. Nedenide Başima Gelince Adini Duymuş Olduğum Boş Gebelik Olayi. 10 Gün Günüm Geçince Test Yaptirdim Ve Hamile Olduğumu Öğrendim Daha Sonra Doktoruma Gittim. Ultrasonda Gebelik Kesesi Görünüyor Ama Embriyo Yoktu. Doktorum Bir Süre Daha Bekleyelim Dedi Belki Bebek Çok Küçüktür O Nedenle Görmiyoruz Dedi. Gebeliğimin 7. Haftasi Gittiğimde Gebelik Kesesinin Yaninda Yolk Kesinide Gördü Ve Biraz Daha Bekleyelim Dedi. 8. Hafta Gittiğimde Bebek Yine Görünmüyordu Ve Boş Gebelik Tanisi Konulup Kürtaj Oldum. Bunun Nedenide Ya Bebek Gebeliğin Ilk Haftasinda Beslenememiş Ve Düşmüş Yada Genetik Bozukluk Dedi. Doktorum 10000 De Bir Olduğunu Söyledi Bu Boş Gebeliğin. Eğer Benim Yaşadiğim Gerçekten Bir Genetik Bozukluk Ise Tekrar Hamile Kaldiğimda Özürlü Bir Bebek Doğurmaktan Korkuyorum. Bu Konu Hakkinda Bilgisi Olan Veya Ayni Olayi Yaşamiş Arkadaşlarimizn Yaşadiklarini Paylaşmasini Rica Ediyorum. Teşekkürler.

Canım duyduğuma göre bu durum bir daha tekrarlanmazmış. Benim bir arkadaşım da boş gebelik yaşamıştı. Ertesi ay da hamile kalmıştı. Şimdi 4 aylık hamile ve takipler sonucu gayet sağlıklı. İnşallah senin için de sorun olmaz canım. Üzme kendini.

merhaba.bende de aynı durum sözkonusu.henüz 7 haftanın içindeyim.doktora gittim kese görünüyor fakat içinde bebek görünmüyor.Bekleyelim dedi.15 gün sonra göremezsek sanırım ben de kürtaj olucam.çok tedirginim öyle hazırlamıştım ki kendimi.Bana da progestan verdi.uyku yapıyor bana.çok üzgünüm..

bende 7 haftanın içindeyim. doktorum bir haftadır boş gebelikten şüphe ediyordu. 2 gün önce gene kontrole gittimde yine kese boştu, kalp atışı yoktu hatta yolk kesesi bile yoktu. en azından yolk kesesi olsa bi ihtimal diyo insan. kalp atışıda 5,5 haftada duyulması gerekiyomuş zaten. bazı kan tahlilleri yaptırmamı istedi ve perşembe günü gel dedi. yani yarın.. sanırım yarın kürtaj olacağım.. ilk gebeliğim, planlamadan tamamen süprizdi ama genede üzülüyosun, çok üzülüyosun işte....

tooba...gerçekten üzülüyor insan.ben de sanırım haftaya kürtaj olucam.sen olduktan sonra duygularını benle paylaşırsan sevinirim.Çünkü kürtaj beni endişelendiriyor.Nasıl olucak ne olucak diye düşünüp duruyorum.Zaten üzgünüz bir de bunun stresi yıpratıyor beni.Acılarımızı paylaştıkça biraz ferahlıyorum atıyorum üstümden.Allah mutlu huzurlu sağlıklı gebelikler nasip etsin isteyen herkese.

arkadaşlar merhaba.. öncelikle hepimize geçmiş olsun.bende hamileliğimin 8.haftadaydım ve bebişimin kalp atışları hala duyulmadığından ağus.2008 de boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum. kürtaj beni çok korkutmuştu ama inanın hiçbir ağrı yada acı hissetmedim. sizde sakın korkmayın. ben kürtajdan sonra hiç korunmadım, 4.5 ay oldu oldu ama henüz bişey yok :KK43:(( inşallah en kısa sürede hayırlısıyla tekrar hamile kalırız hepimizzz.. :)))

selam bende dün boş kese nedeniyle kürtaj oldum. narkoz verdiler. ve hiçbirşey anlamadım bile. kürtajdan sonra ağrı kesici yaptılar çok hafif bir ağrım oldu. bşta çok korkuyordum ama korkacak hiçbirşey yokmuş. inşallah hepimizin sağlıklı bebişleri olur...

bende boş gebelik geçirdim 5 yıllık özlemin ardından jısmet böleymiş artık 10 gün geçti kendimi toparlıyorum ben hemn başlamak istiyom off eşim karşı napcaz bilmiyorum herşeyi zamn siliyo merak etmeyin ve üzülmeyin kıslar rabbimin bi bildiği vardr bende tekrar temn hamiş olabilirmiyim diyeb merak ediyom:nazar:

slm ben yeni üye oldum 10ay önce boş gebelikten dol ayı kürtaj oldum hamilelik olmadı benimle aynı sorunu yaşayan varsa bilgi verirse sevinirim

slm bende yeni boş gebelikten dolayı 8 ocakda kurtaj oldum.şu an ruh halim o kadar kötü ki,bu duru kabulenmeye calışıyorum.ilk hamileliğimdi ve büyük bir hayal kırıklıyla bitti.şimdi yeniden hamile kalmak için can atıyorum ama 2 ay beklemeliymişim.boş gebelik geripte hamile kalan arrkadaşlar varmı ne olur bana iyi bişeyler söyleyin.

selam arkadaşlar, bende 7 haftalık hamileyim, doktorum boş gebelikten şüpheleniyor.
bir hafta bekleyelim dedi, pazartesi gideceğim tekrar, çok korkuyorum kürtaj dan.
genel anestezide hiç zor olmadığını söylüyorlar, yaşayan arkadaşlar varsa ne olur yardım...
rabbim bu acıyı hiç kimseye göstermesin, içim o kadar acıyor ki anlatamam,
ben 8 yıllık evliyim ve ilk bebeğimdi, rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

selam arkadaşlar, bende 7 haftalık hamileyim, doktorum boş gebelikten şüpheleniyor.
bir hafta bekleyelim dedi, pazartesi gideceğim tekrar, çok korkuyorum kürtaj dan.
genel anestezide hiç zor olmadığını söylüyorlar, yaşayan arkadaşlar varsa ne olur yardım...
rabbim bu acıyı hiç kimseye göstermesin, içim o kadar acıyor ki anlatamam,
ben 8 yıllık evliyim ve ilk bebeğimdi, rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

canım öncelikle inşallah boş gebelik değildir
eger öyleyse de cok geçmiş olsun inşallah değildir sen gönlünü ferah tut pazartesi ye az kalmış bende ilk gebiliğimi kalbi durdugu için kürtajla aldırmak zorunda kaldım
bence genel anestezi olma canım
ben üni hastanesinde olmuştum
hatırlamam için damardan bişey verdiler bayılmışım ben daha dogrusu bayılmamışım ama
inan hiç bişey hatırlamıyorum ve cok ta cabuk atlatmıştım bu durumu inşallah basına gelen sey boş gebelik değildir umarım bebeğini en kısa zamanda kucagına alırsın allah yardımcın olsun canım:1hug:

arkadaşlar benimde aynı sorunum var cuma günü gittim dr 8 haftalık ama bebek görünmüyodu dr boş gebelikten şüphelendi ve öncesinde adetim 1 hafta geçti kanamam gelmeye başladı ilaç kullanıyorum onu atlattık derken bu geldi ama ben çok ağlıyorum benimde 6 sene sonra gelen bi bebekti nasip işte rabbim hayırlısını versin ben cumartesi başka dr gidecem birbirimize dua edelim benim ümidim umudum yooooooooooook

slm arkadaslar.. ayni durumu bundan iki sene öncesi bende yasadim ve basima gelene kadar bilmiyordum daha önce hic duymamistim inanmak bile istemedim cok sacma geldi bana baska doktorlara gittim ama hep verilen cevap ayniidi sebep sordugumda bi aciklamasi olmadigini bi cok hamilelikte olan bi durum oldugunu söylediler ..kürtaj oldum doktorumla defalarca konustum ve tekrarlamiyacagini söylediler ama ne yazikki bir ay önce yeniden ayni durum söz konusu oldu .

slm bende yeni boş gebelikten dolayı 8 ocakda kurtaj oldum.şu an ruh halim o kadar kötü ki,bu duru kabulenmeye calışıyorum.ilk hamileliğimdi ve büyük bir hayal kırıklıyla bitti.şimdi yeniden hamile kalmak için can atıyorum ama 2 ay beklemeliymişim.boş gebelik geripte hamile kalan arrkadaşlar varmı ne olur bana iyi bişeyler söyleyin.

Canım ben varım boş gebelik oldu ilk gebeliğim. 1 ay korundum sadece 2. ay bıraktım korunmayı ve hemen hamile kaldım..
Darısı başına canım Allah isteyenin kucağını boş bırakmasın . AMİN..

Canım ben varım boş gebelik oldu ilk gebeliğim. 1 ay korundum sadece 2. ay bıraktım korunmayı ve hemen hamile kaldım..
Darısı başına canım Allah isteyenin kucağını boş bırakmasın . AMİN..

Ne güzel şeyler yazmısın cok teşekür ederim.Dr.um nisan aynına kadar korunmanız gerekiyor dedi.Terkara denemek için sabırsılanıyorum işallah terkrar aynı şey olamaz.Sende işallah hayırlısıyla bebeğini kucagına alırsın darısı başımaa.sa.s

merhaba arkadaşlar üç gün önce kürtaj oldum dr boş gebelik olduğunu söyledi.ilk hamileliğimdi ve bu beni çok üzdü.şimdi tekrar hamile kalmaktan çok korkuyorum tekrar böyle olursa die.böyle olduktan sonra tekrar hamile kalanlar varsa cvp yazabirlermi bana ltfen.

X