Sivilceli Ciltler Kuru cilt ve sivilce:(

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Calma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
861
5
Kızlar benim cildim kuru bir cilt ve hiçbir zaman sivilce problemim olmamıştır. Ergenlikte bile çıkmazdı, tam tersine kuruluktan soyulurdu yağlı kremler sürerdim. Neyse bu sene böle bi tek tük sivilceler çıkmaya başladı ve sıkmamama rağmen izleri kaldı suratımdaasenağlama hiç bilmiyorum ne yapmam lazım?Kurutucu ürünler kullanamıyorum çünkü cildim zaten kuru:çok üzgünüm:

yaaaaaa evet benim de iz kaldı ama artık yoğurtmuş sirkeymiş bana ne diorm doğal olmalı mesela limon yakıcı yüzüm delik deşik oldu:KK43: krem falan var mı ii ya da ne billim işte:KK43:

limon yüzü deler mi acaba? bendede delikler var ve çok limon kullanırdım :KK43:

Kızlar izleriniz çukurcuk şeklinde mi yoksa kırmızı leke gibi mi? ona göre bi tavsiyede bulunabilirim.

Canım bendede kırmızı leke şeklinde.Dermatoloğum aslında bu izlerin zamanla geçeceğini söyledi yani hiç birşey yapmasan bile tamamen geçer dedi geç bile olsa. Çünkü cilt kendini zamanla yeniliyor. Düşünsene herşey eninde sonunda geçiyor geç olsada. ama bana Tretin sürebilirsin dedi geceleri yüzüne. Tretin hafif cilt soyucu bir krem. ama bazı ciltlerde reaksiyon gösterebiliyor yani kızarıklık tahriş gibi. Bende bu durunm olmadı.Aslında daha sıyulmada başlamadı tam. Uzun vadede çok faydalı bir kremmiş ve yaşlanmayı da geciktiriyormuş. Yani bir doktora danışıp tretin krem kullanabilirsin ya da buna benzer başka hafif soyucu bir krem.

Canım bendede kırmızı leke şeklinde.Dermatoloğum aslında bu izlerin zamanla geçeceğini söyledi yani hiç birşey yapmasan bile tamamen geçer dedi geç bile olsa. Çünkü cilt kendini zamanla yeniliyor. Düşünsene herşey eninde sonunda geçiyor geç olsada. ama bana Tretin sürebilirsin dedi geceleri yüzüne. Tretin hafif cilt soyucu bir krem. ama bazı ciltlerde reaksiyon gösterebiliyor yani kızarıklık tahriş gibi. Bende bu durunm olmadı.Aslında daha sıyulmada başlamadı tam. Uzun vadede çok faydalı bir kremmiş ve yaşlanmayı da geciktiriyormuş. Yani bir doktora danışıp tretin krem kullanabilirsin ya da buna benzer başka hafif soyucu bir krem.

sagol canım cevap için ben bu ilacı bi doktora da soriyim çünkü cildim hassas ve kuru tahriş yapabilir

cnm senin cildin kuru ise tretin gerçekten sana iyi gelmeyebilir.bir de mutlaka tretin kullanırken koruma faktörlü güneş kremleri sürüp dışarı çıkmalısın yoksa bir de güneş lekelerin olur.sivilceler için lokal ürünler kullansan .mesela aspirin sivilcelere çok iyi geliyor.sadece sivilcelerin üzerine suda erittiğin aspirini sürebilirsin.benim sivilce lekelerime de aspirin iyi geliyor ama ben yağlı cilt olduğum için tüm yüzüme sürüyorum.
bu arada cnm bu sivilceler yazın mı başladı?sırf sıcaktan bile olablr

cnm senin cildin kuru ise tretin gerçekten sana iyi gelmeyebilir.bir de mutlaka tretin kullanırken koruma faktörlü güneş kremleri sürüp dışarı çıkmalısın yoksa bir de güneş lekelerin olur.sivilceler için lokal ürünler kullansan .mesela aspirin sivilcelere çok iyi geliyor.sadece sivilcelerin üzerine suda erittiğin aspirini sürebilirsin.benim sivilce lekelerime de aspirin iyi geliyor ama ben yağlı cilt olduğum için tüm yüzüme sürüyorum.
bu arada cnm bu sivilceler yazın mı başladı?sırf sıcaktan bile olablr

çok sağol canım haklısın benim sadece sivilce üzerine uygulanack birşeylere ihtiycım var aspirini denicem mutlaka.Yazın başladı belki de sıcaktan çıktılar ama çıkan sivilce tamamen geçmiyo kırmızı iz bırakıyo onlar da geçer inşallah bugun aspirini denicem bakalım sonucu yazarıma.s.

yerimsenibensonucu merakla bekliyorum cnm inş hepsi geçer iz de kalmaz:1rolleyes:

gizemcim sağol aspirinle söndü sivilcelerim:dance: ama malesef iz kaldı yine kırmızı nokta halinde:1no2:izler için başka bişey yapmak lazım sanırım

cnm bence biraz bekle mesela bnm de sivilcem sönse de izi 2-3 hafftada geçiyor.bir de kantaron yağı iyi geliyormuş lekelere diye okudum forumda araştırmakta fayda var

Kızlar kırmızı izler çukur yoksa zamanla geçiyor mutlaka.Takmayın bu kadar.

bi tane çukurum var hem de elmacık kemiğimde napcam hiç mi geçmicek altta olsa pek görünmez de ta yanağımda yani:KK43: her şey onubunu sürünce oldu ne güzel cildim vardı cilt lekesi geçsin die uğraştım cildimden de oldum:KK43:senağlama

yaaa arkdaşlar ben soyucu bir krem almayı düşünüyom...kullandığın iyi bir krem marksasını önerebileceğiniz warmı???:KK43:!!!

merhaba rauccutanne adlı ilacı geçen sene başladım 7 ay devam ettim . ilk aylarda çok çıktı.7 ay sonrası tamamen değil ama geçti.şimdi tekrar başladı yine aynı olmaya bence bu ilaç geçici:KK43:
tıp herşeye çare buldu ama sivilveye bulamadı ya:KK43:

kızlar senelerdir benimde yapmadıgım kalmadı delirdim hatta cildim kuruluktan çatlarken yanaklarımda sivilcelerim vardı ama sonunda bir doktor buldu sorunumu. dhea so4 diye bi hormonum yuksek cıktı
bence doktora gidin kızlar ilerde tüylenme de yapabilir insanın psikolojisi çok bozuluyor hele bir de bu izlerin ve tüylerin geçebilmesi için (kalıcı olarak) tek çare lazerse :KK43:(( maalesef o kadar param yok çünkü
şakası yok dahilyeye gidin. ben hepsine gittim, cildiyeye de gittim, roakutan vereceklerdii istemedim çünkü 30 dk da bi dudak kremi sürüyorum normalde de çok kuruyum zaten, cildiyecileri sallamayın basıyorlar ilacı yazık vücudumun içine ettiler.. bence dahiliyeye gidin hormonlarınıza baksın. ayıp değil bu, bu zamanda hormonları dengesiz olmayan insan tuhaf olur :) öptüüüüm

X