Eşinizde en sevdiğiniz ve en sevmediğiniz huylar, davranışlar

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
Hadi Kizlar Döktürün Bakalim.eşimde Sevmediğim Yönler Gezmeyi Sevmiyor Beni Cok Kiskaniyor Ve Pek Güzel Sözler Edemez Utanir Sevdiğim Özelliklerde Bana Iş Konusunda Yardim Eder Temizlik Yemek Falan Yapar Yani Ama Israr Yok Israrsiz Yapar Kisacasi Sevmedim Huylari Hariç Diğer Huylar Şimdilik Seviyorum.......iiiyii Iyiiii Yani Kocami Seviyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
SEVMEDİĞİM HUYLARI: ufak tefek yalanlar,monotonlaşmış ilişkiyi farketmemekte kararlı hali,malbora takıntısı,aşırı sinema tuklusu,belgesel merakı,ve aile toplantılarından hoşlanmaması (kendi ailesiyle bile)
SEVDİĞİM HUYLARI:Çocuğuna aşırı düşkün,cimri değil,laf dinler,gezmeyi ve tatili sever,özel zevklerine düşkündür,temizdir,çocuk ruhludur,sevdikleri için yapamayacağı fedakarlık yoktur,bulabildiği en ufak zamanı evde geçirmeyi sever.Yemez yedirir giymez giydirir.Sıkmaz beni öyle onu giyme buraya gitme diye saydıkça gördümki iyiymiş benim kocam beeeeeeee

Sevmediğim huyları: Aşırı rahat, kaygısız, ailesine sülalesine zaman zaman kendi çekirdek ailesini unutacak kadar düşkünlüğü, herşeyi benim halletmemi beklemesi
Sevdiğim yönleri: Güler yüzlü, bana güvenir, bişey üzerine çok fazla konuşmaz dır dır yapmaz yani, aldığıma verdiğime giydiğime gezdiğime karışmaz, onunla olan hayatımı etkilemeyecek her kararımda arkamdadır, çok sinirli olduğum zaman istediğim kadar bağırmama müsade eder.

Şimdi bu karneye bakarsak iyi be benim kocam. Seviyorum ben onu :içelim:

En gıcık olduğum huyu sosyal olmaması en sevdiğim huyuda cimri olmaması ve
ailesine (bana ve kızıma) düşkün olması.

en sevmedigim huylari;evden ise isten eve olmasi (disari cikmamasi)..kiskancligi,sevgisini asiri belli etmesi,,ve benden de asiri ilgi beklemesi..
en sevdigim huylari;cimri olamasi ve sakaci olmasi...
ASKUMMMM BENUMMMMM

kızlar kocalarınızda veya sevgililerinizde en sinir olduğunuz huylar nelerdir?:)))
ben başlayayım meselaa....
benim kocamın çenesi hiiççç durmaz:)))kaynanam yanında dut yemiş bülbül gibi kalır vallaa....bu niye burda,şu niye şurda,şurası şööle olsaymış,burası niye bööle.....ooyyyy hiç susmaz vallaa....:))birde aşırı derecede düzenlidir ki bu beni ilkinden daha çok uyuz eder...adam çoraplarını dahi ütüleyecek nerdeyse yaa...haa birde yatak odasındaki tv açıldımı mutlaka ya ntv ya cnn yada spor kanallarından biri açık olacak...bunada sinir oluyorumm....sooraaa....durun aklıma geldikçe yine yazarım...:)))
hadi sizde yazın bakalım:)))

rahatlığı ve tv izlerken tamamen odaklanması beni hasta ediyor ben konuşmak istiyorum ama okadar dikkatli izliyorki bende öyle kös kös ona bakıyorum.....

Hangi birini söylesem mesela ilk akla gelenler;
- Mutfağı tertemiz yaptıktan sonra tezgah üzerinde ya da ocakta çay kahve izlerine rastlamaktan
- Her akşam eve girdiğimde 'odada olmaması gereken 7 nesneyi bulun' oyunu oynayıp yerli yerine koymaya çalışmaktan,
- Rahatlığından (Kaçınızın eşi nöbetçi ezcane ararken şarkı söyleyebilir)
- Dağınıklığından
- Sürekli beni kızdıracak birşeyler bulmaya çalışmasından (Bundan büyük keyif alıyor)

daha sayim mi?

Klozetin kapağını indirmemesi, mutfakta olsa bile çağırıp çayını bana koydurması, şekerini bile ben karıştırıyorum, konuşurken bin tane cümle de kullansam tabii canım cümlesiyle cevaplaması başka bir kelime yok yani beni dinlemiyooo...Devamı gelecek..))

Her telefon açısında en az 15 dakka iyiyim demekten sıkılıyom ya iyiyim ama anlasan bide bunu.....

Gittigimiz restorantlarda en çok yemegin bizim masamızda olmasından rahatsızm oluyom adam doymuyo yaaa:bbo:

Birazda rahat olması , beni kzııdrmak için mutlaka bişey bulacak bu çok hoşuna gider ama ben sevmiyommm:1yes2:

Klozetin kapağını indirmemesi, mutfakta olsa bile çağırıp çayını bana koydurması, şekerini bile ben karıştırıyorum, konuşurken bin tane cümle de kullansam tabii canım cümlesiyle cevaplaması başka bir kelime yok yani beni dinlemiyooo...Devamı gelecek..))

CANIM ENUCUMM,SIMDI BEN VAR MERAK ETMEK,SEN BURDAYKEN,CAYINI KIM KOYMUŞ,ZAVALLININ ŞEKERINI KIM KARIŞTIRMIS:))WALLA ICIM EZILDI KOCANIN HALINA KOLAY DEGIL 6 AY SEN YOKTUN,ACAEP CAY NEYIM ICMEDIMIKI BU GARIP:)

mutfakta olsa bile çağırıp çayını bana koydurması, şekerini bile ben karıştırıyorum,

:))))) Al benden de o kadar enücümm benim herüfte aynı,hatta kulakları çınlasın bir arkadaşım var onlar ailece geldiklerinde aman sakın benim adamın yanında kocanın çayını karıştırma kötü örnek oluyorsun bir içirmediğin kalıyor deyip benle dalga geçiyor:))Allahım herşeyi ayağına istiyor,bir kerede sen benim çayımı karıştır diyorum yokk olmaz çaya tadını veren şekr değil senin ellerin deyip yağcılık yapıyor,hakkını yemiyeyim arada hizmet ettiği oluyor ama neyyyse:))gözünün önündeki eşyasını görmeyip bana arattırıyor:kızgın: birde ona kızdığımda ki çook sinirlendiğim zamanlar oluyor,ciddi birşey anlatıyorum herife,yüzüme bakıp bende seni çok seviyorum demiyor mu :kızgın: :mymeka: patlat bir tane diyor kör şeytan

bazı konularda şanslıyım galiba kızlar,(hep kötü gider kaderim)
benim çay demliyip getirmemi beklemez eşim mutfaktada ev işlerindede çok yardımcı olur,ben çayını karıştırıp veriyosam aynısını oda bana yapar,eşim bu konuda bitane,

bazı konularda şanslıyım galiba kızlar,(hep kötü gider kaderim)
benim çay demliyip getirmemi beklemez eşim mutfaktada ev işlerindede çok yardımcı olur,ben çayını karıştırıp veriyosam aynısını oda bana yapar,eşim bu konuda bitane,

kardeşim adamların kötü huylarını sayacazz kötüü:)))))hadi vardır bi tane mutlaka yavvv:)))))

ben ve kocamın akşam muhabbeti;

-hayatım çocuğu yedirdim.ilacını almadan önce 20 dk.durması lazım.sen oyala ben bi kk'ya bakiim ne var ne yok:):1yes2:
-tamam aşkım sorun diil biz baba-oğul oynarız:içelim:

aradan 5 dk geçmemiştir....
-özleeeeemmmmm kumanda nerdee...:uhm:
-hah tamam buldum..:1yes2:
-özleeeemmmmmm çocuğun ayaklarımı soğuk?:1shok:
-özleeemmmmmm gömleğimi ütüledinmii:1shok:
-özleeemmmmm ya duvarları boyasakmı nee???:uhm:

ve bu böyle 20 dk devam eder....ama sorsan çoook yorulmuş çocuğa bakmıştırr..:))

Benimkinin ailesiyle ilgili birşey konuştummu otomatik savunma mekanizması harekete geçer çok gıcık olurum.
Bir salata yapar,arkadan tüm mutfak tsunamiye uğramışa döner,ha birde çok yavaştır verem eder beni.
aklıma geldikçe yazarım çoooook çünküüü

klasik dialoglarımızdan biri:
ben: aşkoş çay içermisin?
eşim: dıııııııııtttttttttt..
ben : aşkoş sana soruyorum çay içermisin?
eşim: dııııııııııııtttttttttt
ben: ya adam sana söylüyorum çay içicekmisinn?
eşim: ne biçim kadınsın sen beee bağırmadan konuşamazmısın..
bu yıllardır süre gelen bi alışkanlığımız oldu.. son cümlemde bağırmazsam bakmaz... işine gelen bişeyse ilk harften anlar valla:))))

eşim;bu gün neler yaptın hayatım?
ben;.........falan filan anlatıyorum.
eşimde cevap yok gözler ya televizyonda ya da gazetede.
ben;çay içermisin çay?
eşim;evet(saniye geçirmiyor)
ben;madem dinlemicen niye soruyorsun?
eşim;kızım annene bi şey söyle yine kavga etmek için bahane arıyo.
kızım;anneeeeeee,babaaaaaaaa
....sabah çayını içip sigarasını içmeden sinek vızıltısından sinirlenir,iç sigaranıda benide sinirlendirme yok aç karnına sigara içemezmiş.daha bir gün buzdolabını açıp bir şey almamıştır,10 senedir,hala su bardaklarının yerini bana sorar,yemeği yer,çay,meyve servisi ister,elmalar dilimlenmiş ve soyulmuş olacak bütün yiyemiyor,kendi soyamıyor beyefendi.daha saysam ohoooooooooooooooooo.Ama ilk yıllarda bana çok yardım ederdi ev işlerinde,yemek hazırlamamda hakkını yemiyeyim.
tembelleşti adam iyice,ama onu bu hale ben getirdim bennn :KK43:

X