Adet söktürücü-Farlutal Kullananlar?

arkadasLAr soqan suyu miqdeyi mahfeder hiç önermiorum kendımde saqlıkcıyım o yüzden.mide asidinin denqesini bozmakta haberiniz olsun . bendede adet düzensizLiqi var üsteLik kahwerenqi akıntılarım oluyor.ne yapıcam bilmıyorum.civan perçemini denicem :KK43:

merhaba kızlar fisfisfis benimde sorunum adet düzensizliği :KK43: strese olduğum zamanlarda ya da yer- mevsim değişiminde adet sorunum ortaya çıkıyor. idrar testiyle baktık negatif ama kan testi de yaptıracağım emin olduktan sonra farlutal kullanayım diyorum. adet düzensizliğim yüzünden çocuğum olmayacak diye korkmaya başladım :KK43:

arkadasLAr soqan suyu miqdeyi mahfeder hiç önermiorum kendımde saqlıkcıyım o yüzden.mide asidinin denqesini bozmakta haberiniz olsun . bendede adet düzensizLiqi var üsteLik kahwerenqi akıntılarım oluyor.ne yapıcam bilmıyorum.civan perçemini denicem :KK43:

civan perçeminin kullanıldığını duymuştum ama nasıl kullanılıyor onu bilmiyorum. inşallah iyi gelir :nazar:

Arkadaşlar,

Acil yardımınızı bekliyorum...Adetimden 11. gün geçti..Ve bugün hafif bel ağrısıyla leke şeklinde biraz geldi..ama Hafta sonu pazar günü arkadaşlarımla deniz gidecektim..Muhtemelen geciktirici kullanamyacagim...Bir de karnım acayip sis,Kabızlık sorunu zaten cekiyorum.

O gune kadar getirmek icin ne yapmam lazım?! Aspirin geldi aklıma ama ya miktarını etkilerse diyorum...Normalde 7 gün sürüyor adetlerim bu şişkinliklede nasıl bikini giyeceğim..Erkek arkadaşlarım,kız arkadaşlarım denize girerken ben plajdan onlara bakmak istemiyorum...mafoldumben

zaten adetinn 11 gün geçmiş ben bişe anlamadım..adet zaten olamıyoosun anladıgım kadarıylaaa.bide dahamı geciktirecennnakannehiraspirin adeti çogaldır çünkü kanı sulandıt-rıyoo bence annene sor bide dr una danışş

farlutal kullanıp kilo almayan var mı? doktor bana bugün verdi ama bilmiyorumkismile kilo almak istemiyorum :KK43:

BEN 16 YAŞINDAYIM ADETİM DÜZENSİZ YA HEP İYİ NORMAL GİDİYODU BU AY HERGÜN COK AZ GELİYO 5 GÜN OLDU NEDENDİR SİZCE:çok üzgünüm:

dr.adetsöktürücü için farlutal hap verdi günde 3 tane içeceğim 4 gün kullanacağım ve 5.günü doğum kontrol hapına başlayacaksın dedi.
şimdi 5.günü adetmi olacağım anlamadım

canım kist için mi? dr banada farlutal verdi. adetin 5. günü doğum kontrol hapına başla dedi.

Arkadaşlar,

Acil yardımınızı bekliyorum...Adetimden 11. gün geçti..Ve bugün hafif bel ağrısıyla leke şeklinde biraz geldi..ama Hafta sonu pazar günü arkadaşlarımla deniz gidecektim..Muhtemelen geciktirici kullanamyacagim...Bir de karnım acayip sis,Kabızlık sorunu zaten cekiyorum.

O gune kadar getirmek icin ne yapmam lazım?! Aspirin geldi aklıma ama ya miktarını etkilerse diyorum...Normalde 7 gün sürüyor adetlerim bu şişkinliklede nasıl bikini giyeceğim..Erkek arkadaşlarım,kız arkadaşlarım denize girerken ben plajdan onlara bakmak istemiyorum...mafoldumben

seninki de dertmiş arkadaşım :nazar:

Yıllardır çok ağrılı ama düzenli olan reglim yaklaşık 2 aydır canımdan bezdirdi.ılk gecikmeden 10 gün sonra dr.a gittim gebelik testi için (-) çıktı.Zaten korunuyorduk eşim vasıtasıyla.Dr. dedi ki bazen geç döllenme olabilir siz yine de 1 hafta daha bekleyin olmazsanız gelin bi beta hcg daha yapalım.Tamam dedim nitekim olmadım başka bi dr.a gittim tam kan hormon ve ultrasonun ardından herhangi bir sorun olmadığını kist miyom vs.bu ay yumurtlamadığımı bunun olabileceğini falan söyledi.Farlutal verdi.Hap bittikten 6-9 gün içerisinde olman lazım eğer olmazsan veya olup da sonraki ay yine düzensiz olursa tekrar görüşelim dedi.ışin kötüsü dr.um da izine ayrılmış haftaya dönecekmiş.Neyse farlutal biteli yaklaşık 15 gün oldu ve daha bugün kahverengi lekelenmeler minicik kanamalar oldu,ki benim öyle yoğundur ki kanamam ne yapıcam bilemedim.Az önce bir fincan ada çayı yaptım kendime umarım söktürür.ıbrahim Saraçoğlu olası gebelik şüphesi olan varsa ada çayı içmesinler,gebelik varsa sonlandıracak güçtedir diyor bunu da paylaşmak istedim.Velhasıl kadın olmak zor zanaat Allah hepimize kolaylıklar versin :)

arkadaşlar benimde sorunum aynı ayın 5inde olmam gerekiyordu 3 gün gecikti. gebelik şüphem yok ama sıkıntılarım (sinir stress gerginlik vs.) başladı. hafiften renkli bi akıntı geldi dün akşam ama kan değil arasıra ve hafif şiddetle ağrımda oluyo kasıklarımda ama daha sökülemedi ve bu durumdan çok rahatsızım şuan.Genelde gününden hiç şaşmazdı çok ağrılı olurdu ama hiç gecikmezdi. ne yapmalıyım fikir verebilecek olanınız varmı.

Bu arada son bir haftadır çok stresli ve gergin günler geçiriyorum bununda etkisi olabilirmi sizce? ben böyle durumlarda erken gelir diye bilirdim ama herhalde bende ters tepti

Ahh..ahh allah yardımcımız olsun kızlar benim kendimi bildim bileli hep adet düzensizliğim var..Ve tabi pko luyum birde yumurtalıklarım tembelmiş :çok üzgünüm: geçen haftalarda tekrar doktoruma gittm çünkü 4 aydır adet olamıyorm ve bu bende acayip sıkıntı yaratıyor bilirsiniz.. doktorum bana duphaston adet söktürücü verdi ilacı günde üç kez al dedi adetinin 2.günü kan testleri vs yaptırıcam amaa ilaç biteli 3 gün oldu tık yok yaa ama ağrılarım ve halsizliğim varr beni mafediyor.Kızlar sizce normal mi yani daha bekleme süresi uzun sürebilirmi uff nolcak benm halim ya..Doktorumda dedi ztn korunma fln olmıcak evlenince hemen çocuk yapıcaksın bide böyle bi korkum var çocuğum olacak mı mafoldumben Allah herkesin yardımcısı olsun..

ya kızlar bana yardım edin henüz 18 yaşındayım adet düzensizliğim var 2 ay olmadığım oluyo gününde olmuyorum hiçç mayıs 26da olmuştum diğer adetim hazıran 26da oldu temmuz 26da olması gerekn adetim 13 gün geçikti ufak ufak lekelenmeler oldu bi kaç kere iç çamaşırımda tam adet oldum die sevindim olmamışım stres yapıo karnım şişio 1 ay çok fazla kan gelio 1 ay bakıorum çok az toplasan 1 pedi doldurmucak kadar ne yapsam adet söktürücü hapmı kullansam eczaneden gidip kendim alabilirmiyim verirlermi acaba ya yardım edin ltfn

devedikeni diye bi bitki var...2 haftadan fazla bi süre olamamıştım ben devedikeni içtim ve 2 gün sonra oldum...tohum halinde oluyo..1 tatlı kaşığı devedikenini eziyosun bi bardak sıcak suyun içine koyup 1-2 dk demlemeye bırakıyosun..tadı acı ama çok etkili...bi de civanperçemi var o da etkili hem ağrıyı azaltıyo...

kızlar doğuş markasının bir çayını içtm .karışık bitki çayı . içinde civanperçemi, adaçayı yaprağı ,maydanoz falan herşey var . sabah içtim akşam ve hastalandım .ilgisi var mı bilmiyorum ama işe yaramış olabilir 9 gündür hastalanmıyordum :kahve:

bende ara ara düzensızlıkler oluyor
her zaman yzzıyorum adet tarıhlerımı d,zenli oldugunda
en fazla 5 gün gecıkıyor düzensiz oldugunda
en az 13 gün en fazla 21 gün gecıkıyor
adacayı ve cörek otu kullandım o zaman hem mıktarı fazlaydı hemde düzenlıydı daha sonra bıraktım
sımdı cıvanpercemı aldım aktar civanpercemı deyınce cıvanpercemı karısımı verdı
adet düzenlemesı ıcın dedı ıcınde bircok bıtkı var ama ben yınde kendısınıde aldım
bakalım agustos 2 de oldum sımdı ıcıyorum yalnız sabah aksam ögle yemekelrden 20 dk önce ıcılmesı gerekıyor ramazanda sorun oluyor ama denıyorum
bırde gerı sayfalarda cıvanpercemının kaynatıldıgını okudum ama
bıtkılerı kaynatma degılde 5 dk demlemek faydalı kaynbar suda 5 dk yda en fazla 10 dk demleme
pek faydalı dgıl dıye bılıyorum bakalım ınsalla bu ay tam zamanında olur

Son düzenleme:
merhabalar foruma yeni katıldım adetim 40-45 günde bir olmaya başladı geciktikçe daha çok gerildim hatta geçen gece endişe etmekten uyuyamadım :çok üzgünüm:doktora gitmem gerketiğinin farkındayım ama bir an önce olsun rahatlayayım istedim farlutal kullandım ama işe yaramadı internetten de bakayım dedim vee kadınlar kulübünü keşfettim :KK3: burada okuduklarım doğrultusunda hemen gidip civan perçemi aldım veeee mucize gibiydi içtikten yarım saat sonra geldi hihoyyyt kaydirigubbakcemile2 çok mutlu oldum şuan bunları klasik adet sancıları ve bel ağrısıyla yazıyorum ama umrumda değil en yakın zamanda doktora gideceğim ama tavsiyeleriniz için çooook teşekkür ederim süpersiniz a.s.

X