Adet söktürücü-Farlutal Kullananlar?

peki doktor mu verdi san abu ilacı
xl67w3eieix.png

kızlar ben genelde primolut-n kullanıyorum.
ilaçta 30 tablet var normaldde her gün 3 tane alnıyor 10 günde ilaç bitiyor ve ilaç bittikten 3 gün sonra adet oluyorsun.ama ben kaç oldu deniyorum bir günlüğüne sadece 3 tane alıyorum sabah öğle akşam.3 gün sonra adetim geliyo :) artık hep böyle kullanıyorum hiç öyle on gün ilaç içip beklemiyorum.

peki ilacı kesıncemı oluyorsun regl bende 2 ay oldu hala olamadım farlutal içtim oda fayda etmedı prımolut-n verdı doktor ona da cesaret edemedım ama başlasammı acaba gecıktırıcı dıye bılıyorum prımolut-n i

peki ilacı kesıncemı oluyorsun regl bende 2 ay oldu hala olamadım farlutal içtim oda fayda etmedı prımolut-n verdı doktor ona da cesaret edemedım ama başlasammı acaba gecıktırıcı dıye bılıyorum prımolut-n i

evet berem ilacı kestikten sonra 3 gün içerisine hatta 4 te olabiliyor o bünyeye bakıyor kesin oluyorsun.

merhaba ben 11 ay 17 gun dur evliyim ve adetim 16 gundur gelmiyo gebelik testi yaptim negetif cikti ama aksam hapsururken berrak kan geldi busaate kadarda biraz koyu renkte biseyler geldi anlayamadim yardimci olcak biri varmi korkuyorum

merhaba ben 11 ay 17 gun dur evliyim ve adetim 16 gundur gelmiyo gebelik testi yaptim negetif cikti ama aksam hapsururken berrak kan geldi busaate kadarda biraz koyu renkte biseyler geldi anlayamadim yardimci olcak biri varmi korkuyorum

doktora git bnce cnm.

xl67w3eieix.png

bende civanperçemi otu alıp 2 gün içtim..3 gün niye olmadım diye üzülürken,bir de baktım çok azda olsa adetim gelmiş..sevinçden havalara zıpladım..sonra bıraktım.adetim geri kesildi..bugün yine içmeye başlıcam.ama tadı varya çok kötü..ama derdine derman olunca mecburen içiyorsun..bu arada yemekten sonra içiyordum ben..acaba doğrumu içiyorum..birde içine şeker atmak etkisini azaltırmı..damla damla değilde,iyice söksün istiyorum adetim...zayıflamay çalışırken adetimin bu kadar gecikmesi,beni çok strese sokuyor..senağlama

merhaba arkadaşlar ben bişey sorucam.benim adet gecikmemin 4.günü bugün.bu farlutal diye adet söktürücü vaarmış onu kullansam adetimi söker mi acaba?ve bunu herhangi bir günde kullandığımızda da adetimizi söktürüyor mu?

evet sokturuyo gunde 2 tane ic hemen baslaman yeterli:)

arkadaşlar bende adet düzensizliği sorunu var. bu sitede okumuştum. civan perçemi içilmesi gerektiği ile ilgili. gerçekten işe yarıyor. içtim ve ertesi güne geldi. bu bitkiyi araştırdım. kadın hastalıklarına bire bir. kokusu çok güzel ama tadı berbat. size tavsiyem önce soğutun sonra hepsini birden için yoksa mideniz bulabilir. bir de hamile kalanalar için yazıyorum bu bitkiyi kaynatıp içmeyin çocuğu düşürebilirmiş. adet söktürücü olarak bir çözüm arıyorsanız civan perçemi bire bir. farlutal da kullanıdım ama o bu ilaç da adet düzensizliği için yeterli ancak vücüdun düzenini bozuyor. uzun vadede bu bitiki kaynatıp içilmesi durumda gerçekten çok etkiliymiş. düzen sokuymuş. rahim iltihapı kis gibi hastalıkların tedavisi için kullanılıymuş. bitkisel ilaç satan yerlerde ve aktarlarda bulabilirsiniz. 1,50 tl kadar çok cüzi bir fiyatı var. zaten o size 1 aydan fazla yeter. deneyin mutlaka...

ADET SÖKTÜRÜCÜBıTKıLER
Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür.At kuyruğu otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir..
Aynı safa yaprak ve çiçekleri Kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Civan perçemi tek başına yada sığır kuyruğu, çörek otu ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse adet söktürür, kadınlarda görülen çocuk olmama durumu adetten ise gayet faydalı bir uygulamadır. Yine menapozdan kaynaklanan kesilmelere de çok faydalıdır. Bazı kişilerde alerji etkisi yapabilir. Koklamak, tozunu yutmak ve vücuda sürtünce alerji yapabilir. Telafisi: Alerji için civan perçemini balla karıştırıp yerse fayda görür.
Çiriş otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Çörek otu balla karıştırılıp yenmeye devam edilirse adet söktürür
. Az çöven kökü kaynatılıp balla tatlandırılarak içilirse adet söktürürFazlası kustururHavlıcan kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir
. Kekik (civanperçemi acıdır,kattılırsa daha iyi olur) kaynatılıp balla tatlandırılıp günde 3 çay bardağı içilirse adet söktürür.
Kuş dili kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı aç karnına içilir.
Madımak otu kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karına birer su bardağı içilir.
Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür.
Şakayık çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Üzerlik tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak 1'er su bardağı içilmeteÜzerlik tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak 1'er su bardağı içilir
kaynak:sağlık rehberi

bende civanperçemi otu alıp 2 gün içtim..3 gün niye olmadım diye üzülürken,bir de baktım çok azda olsa adetim gelmiş..sevinçden havalara zıpladım..sonra bıraktım.adetim geri kesildi..bugün yine içmeye başlıcam.ama tadı varya çok kötü..ama derdine derman olunca mecburen içiyorsun..bu arada yemekten sonra içiyordum ben..acaba doğrumu içiyorum..birde içine şeker atmak etkisini azaltırmı..damla damla değilde,iyice söksün istiyorum adetim...zayıflamay çalışırken adetimin bu kadar gecikmesi,beni çok strese sokuyor..senağlama

benimde adetim sökülmüyor 4 aydır lkenme şeklinde çivan percemi içsem sökermi sogan suyuda işe yarıyo ama ben içdi adet düzenleyici içiyorum onun yanında bişey içmek istemiyorum bu bi rahatsızlıklarda dikatli olmak gerek.

ADET SÖKTÜRÜCÜBİTKİLER
Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür.At kuyruğu otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir..
Aynı safa yaprak ve çiçekleri Kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Civan perçemi tek başına yada sığır kuyruğu, çörek otu ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse adet söktürür, kadınlarda görülen çocuk olmama durumu adetten ise gayet faydalı bir uygulamadır. Yine menapozdan kaynaklanan kesilmelere de çok faydalıdır. Bazı kişilerde alerji etkisi yapabilir. Koklamak, tozunu yutmak ve vücuda sürtünce alerji yapabilir. Telafisi: Alerji için civan perçemini balla karıştırıp yerse fayda görür.
Çiriş otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Çörek otu balla karıştırılıp yenmeye devam edilirse adet söktürür
. Az çöven kökü kaynatılıp balla tatlandırılarak içilirse adet söktürürFazlası kustururHavlıcan kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir
. Kekik (civanperçemi acıdır,kattılırsa daha iyi olur) kaynatılıp balla tatlandırılıp günde 3 çay bardağı içilirse adet söktürür.
Kuş dili kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı aç karnına içilir.
Madımak otu kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karına birer su bardağı içilir.
Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür.
Şakayık çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.
Üzerlik tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak 1'er su bardağı içilmeteÜzerlik tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak 1'er su bardağı içilir
kaynak:sağlık rehberi

adet düzenleyici ilaç kullanıyorum adetım geliyo adeliyo 1 ayda lekenme şeklinde adetım başladında civanpercemi içsem söktürürmü .bilgin varmı tşk

civan perçemini aktardan aldım kuru ot şeklinde..
çok sert onu kaynattım biraz alıp ama toz haline getirmeden kaynattım..
sonra çok ağır kokuyor ama :S:KK43: sonra içtim mide ağrısına kaç gün uyuyamadım siz nasıl hazırlıyorsunuz benn mi yapamadım acaba ne olur yardım edin :'(

civan perçemini aktardan aldım kuru ot şeklinde..
çok sert onu kaynattım biraz alıp ama toz haline getirmeden kaynattım..
sonra çok ağır kokuyor ama :S:KK43: sonra içtim mide ağrısına kaç gün uyuyamadım siz nasıl hazırlıyorsunuz benn mi yapamadım acaba ne olur yardım edin :'(

X