Sayfa: 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Osmanli Padisahlari Ve Hayatlari

 1. Konu Sahibi : Zehir #31
  Giriş tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  1,861

  Yoruma açık !

  Sultan Abdülmecid Han


  Babasi : Ikinci Mahmud

  Annesi : Bezmiâlem Valide Sultan

  Dogumu : 25 Nisan 1823

  Vefati : 25 Haziran 1861

  Saltanatı : 1839 - 1861 (21) sene  Abdülmecid İstanbul'da dünyaya geldi. Babası ona iyi bir tahsil yaptırmak için çok titiz davrandı. Kendisi biraz zayıfça idi. Çok zekiterbiyeli merhamet ve şefkatli bir kimseydi.Tâhta çıktığında 16 yaşındaydı. Yeni gelişmeleri çok sıkı bir şekilde takip eder ve hemen Devlet-i Aliyyede tatbik edilmesini isterdi. Devrinde olan önemli olaylar :1839 senesinde Gülhane Hattı Hümayunu okundu. 1846'da Mustafa Reşid Paşa Sadrazam oldu. Maarif alanında pek çok ilerlemeler oldu. Bir çok meslek okulları açıldı. 1848'de Macar isyanı dolayısıyla Macaristan'dan çok sayıda ilticalar oldu. Eflak ve Bogdan'da ihtiIali oldu. Mübarek yerler meselesi ortaya çıktı.1853'de Rusya harbi başladı. Sinop baskını oldu. 1854'de Ruslar karada büyük kayıplar verdiler. Meşhur Silistre müdafaası yapıldı 've Ruslar bozuldu. Yerköyü Muharebesi kazanıldı. Fransa ve İngiltere de Türkiye yanında yer aldılar ve Kırım'a çıkarma yapıldı.1855'de Sivastopol alındı. Telgraf ve demiryolu hatları yapıldı. 1856'da Paris Anlaşması yapıldı. Ruslara karşı büyük menfaatler sağIandı.Abdülmecid Dolmabahçe Sarayı'nı yaptırdı

  ve Ortaköy'deki Mecidiye Camiini inşa ettirdi.25 Haziran 1861'de babası gibi verem hastalığına tutularak vefat etti. Öldüğünde 38 yaşındaydı. Fatih'teki Sultan Selim Camii avlusundaki türbesine gömüldü. (Allah rahmet eylesin)

  Silsile-i Saadât-ı Nakşıbendiyye'den Hâfız Ebü Said Sâhib (k.s.) Hazretleri bu devirde vefat etmiştir.

  Erkek çocukları : Ahmed Mehmed Burhaneddin Bahaüddin s2üştü Mehmed Seyfüddin Osman Ziyaeddin Mehmed Abid MehmedAbdüssamed Mehmed Fuad Mehmed Nureddin Vamuk Mehmed Abdülhamid Mehmed Vahidüddin Süleyman Kemaleddin NizameddinMehmed Reşad.

  Kızları : Bedihe Behice Samiye MedihaRefia Şehime Sabiha Aliye Fatma CemileSeniha Fehime Mühibe Mukbile Münire Naime Neyyire Behiye.


 2. Konu Sahibi : Zehir #32
  Giriş tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  1,861

  Yoruma açık !

  Sultan Abdülaziz Han

  Babasi : Ikinci Mahmud

  Annesi : Pertevniyal Valide Sultan

  Dogumu : 8 şubat 1830

  Vefati : 4 Haziran 1876

  Saltanati : 1861 - 1876 (15) sene  Sultan Abdülaziz Istanbul'da doğdu. Çok kuvvetli bir tahsil gören padişahın edebi kültürü de gayet genişti. Uzun boylu değirmi yüzlü kumral sakallı ve geniş omuzluydu. Vücudu pek iri ve heybetli idi. Cihan pehlivanları ile güreşebilecek kuvvete sahipti. Aynı zamanda bestekâr şâir ve ressamdı. Memleketin imarı için bir çok çalışmalar yapmıştır. Yaptırmış oldugu savaş gemilerinin planlarınıcoğu zaman kendisi çizmiştir.Devrinde olan önemli olaylardan bazıları :1863'de Mısır ve 1867'de Avrupa seyahatlerine çıktı.

  1868 'de Şurayı Devlet kuruldu. 1869'da Süveyş Kanalı açıldı. 1871'de Mithat Paşa sadrazam oldu. Fakat iki ay sonra bütçede açık oldugu halde açık olmadığını söyleyip yalanı meydana çıkınca sadrazamlıktan azledildi.1874'de Hüseyin Avni Paşa sadrazam oldu. Bir yıl sonra azledilince bu kindar adamın kini padişaha karşı son haddine vardı. Abdülaziz çok büyük bir adam kıtlığı ile karşı karşıya bulunuyordu. Kime vazife vereceğini bilemiyordu.Hiç bir işe yaramadıkları alenen ortaya çıkmış olan Mithat Paşa Mahmud Nedim ve Hüseyin Avni Paşaların teşvikleriyle başlayan bir nümayiş ihtilâle döndü. Abdülaziz'i tahttan indirdiler. Tahttan indirilmekle de kalmayarak intihar süsü verip zorla öldürdüler.Halbuki bu büyük padişah zamanında Osmanlı Devletini askeri bakımdan Dünyada ikinci veya üçüncü duruma getirmişti. Çok çalışkan gayretli dindar ve ilerisi için büyük ümitler taşıyan bu büyük Hakan şahsiyetleri çok düşük olan bazı siyasiler tarafından tahttan indirilmesi devletin bu kritik günlerinde felâket oldu. Bütün mal varlığı çapulcular tarafından yağma edildi.

  5 Haziran 1876 senesinde şehid edildiği zaman 46 yaşında bulunuyordu. Cenazesi Divanyolu'ndaki Sultan Mahmud Türbesine defnedildi. (Allah rahmet eyiesin)

  Erkek çocukları : Selim Mehmed Mahmud Celaleddin Mehmed Şevket Seyfeddin Sehzade Yusuf İzzeddin Salahaddin Abdülmecid.

  Kız çocukları : Saliha Sultan Emine .SultanNazime Sultan Esma Sultan Emine Sultan Fatma Sultan Münire Sultan.

 3. Konu Sahibi : Zehir #33
  Giriş tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  1,861

  Yoruma açık !

  Sultan V. Murad Han


  Babasi : Sultan Abdülmecid
  Annesi : sevk efzâ Kadin Efendi

  Dogumu : 21 Eylül 1840

  Vefati . 29 Agustos 1904

  Saltanati : 1876'da (93) gün


  Besinci Murad da Istanbul'da dogdu. Degerli âlimler tarafindan yetistirildi. Siir ve Nesir üzerinde çalismalar yapti.Tahta çiktiginda 35 yasinda idi. Sultan Abdülaziz'i tahttan indirenler onu padisah yaptilar. Tahta çiktigi zaman akli muvazenesi tamamen bozuldu. Dünyanin en mütehassis doktorlarina teslim edilmesine ragmen iyilesemedi. Zamaninda Osmanli Tarihinin en büyük cinayeti islenmistir. Hüseyin Avni Pasa Mithat Pasa ve kafadarlari bir baska ihtilâl olur da Sultan Abdülazizi tekrar tahta çikarirlar korkusu ile Sultani hapsettikleri Feriye Sarayinda hunharca sehid ettiler.Bu hadiseden 11 gün sonra Binbasi Çerkez Hasan Olayi oldu. Bir kabine toplantisinda Sultan Abdülaziz'in kayinbiraderi olan Binbasi Hasan Bey Hüseyin Avni'yi Hariciye Naziri Rasit Pasa'yi ve bir de subayi öldürdü.Böylece Hüseyin Avni'den enistesinin intikamini almis oldu.Devlet bu devrede Rüstü Pasa tarafindan idare edilmekteydi. Bu sirada ise devletin en büyük felâketi olan Osmanli - Rus Harbi basamak üzereydi. Besinci Murad Abdülaziz ile beraber Avrupa seyahatine çikmis ve bilhassa Fransa'yi yakindan tanir hale gelmisti. Mükemmel bir Fransizca biliyordu. Müsikisinasti. Fakat bütün bu meziyetleri tahta çiktiginda bir ise yaramadi. Akli muvazenesi bozuldugu için devletin ileri gelenleri onu tahttan indirmek mecburiyetinde kaldilar. Hayatinin sonuna kadar Çiragan Sarayinda oturdu. Bir müddet sonra akli tamamen düzeldi. Hayati çiragan Sarayinda geçti. Yine bu sarayda 64 yasinda iken vefat etti. Yeni Camii yanindaki türbeye gömüldü. (Allah rahmet eylesin)

  Erkek Cocuklari : Mehmed Selahaddin.

  Kiz Cocuklari: Fehime Sultan Fatma Sultan Hadice Sultan.
  Düzenleyen: Zehir Düzenleme Tarihi : 11-10-2009 Düzenleme Saati :13:15

 4. Konu Sahibi : Zehir #34
  Giriş tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  1,861

  Yoruma açık !

  Sultan II. Abdülhamid Han  Babası : Sultan Abdülmecid

  Annesi : Tirimüjgan Kadın Efendi

  Dogumu : 21 Eylül 1842

  Vefatı : 10 şubat 1918

  Saltanatı : 1876 - 1909 (33) sene  İkinci Abdülhamid İstanbul'da doğmuştur.Uzun boylu buğday benizli siyah ve sık sakallıydı. Kaşlarının üzeri hafifçe çıkıntılı ve gözleri de siyahtıDevrinin en kıymetli alimlerinde çok iyi bir tahsil yaptı. Kuvvetli bir hafıza ve basirete

  sahipti. Gayet güzel ve düzgün konuşurdu. Dehâ derecesinde bir siyasete sahipti. Aynı zamanda çok cesur bir padişahtı. Spor yapmaktan hoşlanırdı. Gayet güzel silah ve kılıç kullanırdı. Son derece takva idi. Tasavvufa ait geniş bilgisi . vardı.Padişahlığı zamanında yıkılmak üzere olan devleti ayakta tutacak en iyi tedbir ne ise onları hiç tereddüt etmeden yerine getirdi ve devletin yıkılmasını tam 33 sene geciktirdi.Devrinde yapmış olduğu işleri bazı aydın geçinen tabaka hariç herkes takdirle karşılıyordu. Aleyhine her türlü iftiralar en kötü isnatlar uyduruluyor ve Avrupa devletlerinin himayesinde yaşayan çeyrek aydın bile olamıyanlar gazetelerinde durmadan bu iftira ve isnatları yazıyorlardı. Hiç yılmadan ve bıkmadanDevlet-i Aliyyeyi 33 sene idare etti. Dünya savaşın çıkacağına inanıyor çıktığında ise Osmanlı Devletini kurtaracak şeyin ancak denizlerde kuvvetli bir devletin yanında savaşa katılmak olduğunu düşünüyordu. Tahttan indirildiğinden hemen sonra bu görüşünün tam zıddı yapılmış koca devlet de tamamen yıkılmıştı.Prens Bismark'a göre 100 gram aklın 90 gramı Abdülhamid Han'da 5 gramı kendisinde 5 gramı da diğer siyasilerdedir.En büyük talihsizliği devleti en kötü şartlar altında eline almış olmasıdır. Tahttan indirildikten sonra zaman ilerledikçe aleyhinde olup da pişman olmayan hemen hemen kalmamış gibiydi. Son derece dindar ve namuslu idi. Zevk ve sefaya düşkün değildi. Abdestsiz olarak hiç bir devlet işine imza atmadığı meşhurdur. 1908 senesinde düzmece bir irtica olayı bahane ederek tahttan indirdiklerinde yüksek bir veli derecesinde olan Büyük Hakan : "Bu Cenabı Hakkın takdiridir." Diyerek elinde muazzam kuvvetler olduğu halde müdahale bile etmeden tahtını terketmiştir. Tahttan indirilmesinde birinci derecede Yahudilerin rolü vardı. çünki daha o zamanlar Yahudiler Filistin'den toprak istemişler Sultan Abdülhamid de reddetmişti.Siyasi ve diplomatik hadiselerin en çok olduğu devir şüphesiz Abdülhamid Han devridir. Bu büyük padişaha bütün tarihi hakikatler ortaya çıkmış olmasına rağmen hala iftira edenlere rastlamak mümkündür.Tahta çıktığında amcası Sultan Abdülaziz'in intihar edip etmediğini tesbit etmek için bir mâhkeme kurdurmuş ve kurulan bu mahkemede; Hüseyin Avni Mithat Paşa ve daha bazılarının öldürttüklerini tesbit ettirmiş bunun üzerine Mithat Paşa'nın idam edilmesini Gazi Osman Paşa ve Ahmed Cevdet Paşa gibi büyük dâhiler bile istemiş olmalarına rağmen idam cezasını müebbet hapse çevirmiştir.«Yeryüzünün son bağımsız Müslüman Türk Devletinin Hükümdarı İkinci Abdülhamid'e Cuma selamlığında camiden çıkarken atılan bombanın fitilini bir şahıs değil koca bir ehlisalip cephesi ateşlemişti. O gün gaflet içinde bulunan bazı aydınlarımız bu arada şâir Tevfik Fikret suikastçının şahsında ehlisalip cephesine kaside yozıyorlardı. Çocuğu Halük'a verdiği terbiye ile onu ancak papaz yapabilen bir şâirin bu açık ihanet vesikası çok acıdır.

  Abdülhamid neler yapmıştır: Polis teşkilâtını geliştirdi. · Komiserlik ve başkomiserlik makamlarını ihdas etti. ·Savcılık müessesesini kurdu. · Ceza ve Ticaret usulü kanunlarını çıkarttı. · Askeri dikimevleri tersaneler feshaneler kurdurdu. ·

  İstanbul İzmir limanlarını tesis etti. · Taht'a çıktığı zaman 252 milyon altın borcumuzu taht'ı bıraktığında 30 milyon altına indirdi. ·Hereke Halı ve Dokuma Beykoz Deri Yıldız Çini Cibali Tütün Yedikule İplik ve HavagazıKireçburnu Tuğla Çubuklu Carrı Istınye Buz Fabrıkalarını işletmeye açtı. · Zirai alanda haralar örnek çiftlikleri tesis ettı; Ziraat Baytar Ipek böcekçilik Halkalı Ziraat Orman ve Maden Ticareti Bahriye Mülkiye. Hukuk; Sanayii Nefise Tıbbiye Ticaret ve Hendesei Mülkiye Dârü' I-muallim Dârülfünian gibi her dereceden okulları açtırdı ki bugün hepsi kullanılmaktadır. · Köylerdeki ilkokulların dışında 300 tane ortaokul açtırdı ki bu okullarda yabancı dillere kadar birçok yeni dersler okutuluyordu. ·Arkeoıoji Askeri Müze Yıldız Müzesi Yıldız ve Beyazıt Kütüphaneleri yine o devirde açıldı.· Gureba Hastanesi Hamıdiye Etfal Hastanesi Yıldız Askeri Hastanesi o devirde hizmete girdi. Kuduz Müessesesi o devirde açıldı bugünkü Darülâceze yine o devirde hizmete girdi. · Hamidiye çeşmeleri ve Terkos Su Şirketini yine Abdülhamit kurdurdu ve Kırkçeşme ile Halkalı Suları'nın ıslahı yine Abdülhamid'e nasip oldu.» Tahttan indirildikten sonra Selânik'e sürülmüş bir çok işkenceler yapılmış ve Selânik'in düşman işgali altında kalma ihtimali çıkınca İstanbul'a Beylerbeyi Sarayı'nda oturmaya mecbur edilmiştir. Büyük Hakan 1918 senesinin 10 Şubat'ında bu sarayda hayata gözlerini yummuş Divanyolu'ndaki Sultan Mahmud Türbesine amcası Sultan Abdülaziz ile dedesi Ikinci Mahmud'un yanına defnedilmiştir. Vefatında 75 yaşını 4 ay geçiyordu. Cenazesinde en hareketli aleyhtarları bile ağlamışlardır. (Allah rahmet eylesin)

  Erkek çocukları : Mehmed Selim Abdülkadir Ahmed Nuri Mehmed Burhaneddin Abdürrahim Ahmed Nureddin; Mehmed Âbid Ahmed.

  Kız çocukları : Ulviye Sultan Zekiye Sultan Naime Sultan Naile Sultan Ayşe SultanRefia Sultan Sadiye Sultan.


 5. Konu Sahibi : Zehir #35
  Giriş tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  1,861

  Yoruma açık !

  Sultan V. Mehmed Reşad Han


  Babası : Sultan Abdülmecid

  Annesi : Gülcemal Kadın Efendi

  Doğumu : 2 Kasım 1844

  Vefatı : 3 Temmuz 1918

  Saltanatı : 1909 - 1918 (9) sene  Beşinci Mehmed Reşad İstanbul'da doğdu.Orta boylu mavi gözlü ve beyaz tenli idi. Şiirle de meşgul oldu. Fakirlere ve hastalara çok yardım ederdi. Tarih kitaplarını okumaktan zevk alırdı. Çok kuvvetli bir hafızaya sahipti.Babası onun tahsiline cok ehemmiyet verdi.Daha ziyade şark ilimleri ile meşgul oldu.Sultan Devrinde idareye hiç tesiri olmuyordu.Daha ziyade devlet paşaların ellerindeydi. Meşrutiyet ilân edilmiş ve Meclis-i Mebusan kararı müessir olarak bulunuyordu.Bu devirde 1910 senesinde Arnavutluk isyanı bastırıldı. 1912'de Balkan Harbi başladı.1914'de Almanların safında Birinci Dünya Savaşına girildi. 1915'de Müttefikler hemen bütün taarruzları durdurdu. İngilizler ve Fransizlar Çanakkale'de 130.000 ölü verdiler.1916'da Çanakkale'yi geçemiyeceklerini anlayan İngiliz ve Fransız kuvvetleri çekildiler.1917'de yapdan antlaşma ile Rusya KarsBatum ve Ardahan'dan çekildi. 1918 senesinin Temmuz ayında Beşinci Mehmed Reşad vefat etti. Vefatında 73 yaşını geçiyordu. Eyüp Sultan'daki türbesine gömüldü. (Allah rahmet eylesin)

  Erkek çocukları : Mehmed NecmeddinMehmed Ziyaeddin Ömer Hilmi.

  Kız çocugu olmamıştır.

 6. Konu Sahibi : Zehir #36
  Giriş tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  1,861

  Yoruma açık !

  Sultan VI. Mehmed Vahidüddin Han


  Babasi : Sultan Abdülmecid

  Annesi : Gülistü Kadın Efendi

  Dogumu : 2 Subat 1861

  Vefatı : 15 Mays 1926

  Saltanatı : 1918 - 1922 (4) sene
  Mehmed Vahidüddin de İstanbul'da doğmuştur. Orta boylu zayü fakat kuvvetli bir vücudu vardı. Kıymetli ulema tarafından iyi bir tahsil yaptırıldı.Tahta çıktığında Osmanlı Devleti en kötü günlerini yaşıyordu. Birinci Dünya Savaşında kendi cephelerimizde gâlip gelmemize rağmen yenik çıkmıştık. En ağır şartları ihtiva eden Mondros ve Sevr anlaşmaları yapıldı. Devletin tamamen elden çıktığını gören padişahın yüksek seviyede bir gizli toplantı yaparak zamanının kabiliyetli subaylarına Anadolu'ya geçip milleti istilâcılara karşı ayaklandırıp teslim olmamalarını tavsiye ettigi söylenir. Anadolu'da Milli kıyam harekâtı oldu. Milli Meclis teşekkül etti. Yeni meclis Padişahlığı kaldırarak Cumhuriyet idaresini kabul etti. Zaten İstanbul işgal altında idi.Padişahın elinde ne bir kuvvet ve ne de bir selâhiyet vardı. Padişahlığın kaldırılması ve Osmanlı Hanedanına yapılan tenkitlerin son hadde varmasıyla İstanbul'dan dolayısryle Türkiye den ayrıldı. 641 senelik Osmanlı Hanedanının son üyesi son padişahı ve müslümanların yüzüncü halifesinin bu ayrılışında sene 1922 idi. Avrupa'nın bir çok yerlerine uğradı. Pek çok yerden oturma teklifi aldı. Fakat hiç kimsenin gizli gayesine alet olmadı. Nihayet İtalya'nın San Remo şehrinde oturmaya karar verdi. Vefatına kadar orada kaldı. Hayatı maddi sıkıntılar içinde geçti. 15 Mayıs 1926 tarihinde vefat etti.Cenazesi Türkiye'den istenmediği için Türkiye'ye getirilemedi Borçları bulunduğundan tabutuna haciz kondu. Suriye Devlet Başkanı cenazeye sahip çıktı ve tabutu Suriye'ye getirtti. Şam'da Sultan Selim Camii avlusuna defnedildi. Vefatında 65 yaşında idi. Defnedildiği mezarlık 1965 senesinde park haline getirildi.Şimdi mezarının da kat'i olarak nerede olduğu belli değildir. (Allah rahmet eylesin).Son padişahın şeyhülislamları:

  Musa Kazim Efendi Dağıstanlı Ömer Hulusi Efendi Hayderi Zâde ibrahim Efendi Mustafa Sabri Efendi Dürri Zade Abdullah Efendi Medeni Mehmed Nuri Efendi. Sadrazamları :Talat Paşa izzet Paşa Ahmed Tevfık PaşaDamad Ferid Paşa Ali Rıza Paşa Hulusi Salih Paşa ve Tevfik Paşa.

  Erkek çocukları: Mehmed Ertugrul Efendi.

  Kız Çocukları: Rukiye Sultan Sabiha SultanFatma Ulviye Sultan.

 7. Konu Sahibi : Zehir #37
  zarifecik Guest
  bir kaçı hariç hepsini çok severim çok saygı duyarım onlar gibi kimse gelemdi tam bi OSMANLI hayranıyım
  Düzenleyen: zarifecik Düzenleme Tarihi : 19-10-2009 Düzenleme Saati :22:03

 8. Konu Sahibi : Zehir #38
  Giriş tarihi
  Mar 2009
  Mesajlar
  1,237
  severim ama hepsini değil
  saygı duyarım ama hepsine değil

  bazılarının büyük hataları çok yıpratmış osmanlıyı..

 9. Konu Sahibi : Zehir #39
  Onlar benim idolum.
  Onlar benim gururum.
  Onlar benim yüz akım.
  Onlar benim herşeyim.
  Hepsi çok yüce hepsi çok ulu insanlar.
  Rabbim onlara ıstanbulun fethi gibi bir zaferi nasip etmiş.
  Canım Peygamberim Muhammed aleyhisselam onları övmüş.
  ıslamiyete eshabı kiramdan sonra en çok hizmet onlara nasip olmuş.
  Onlara olan sevgim aşkım beni hidayete kavuşturdu.
  Daha ben ne isterim ki?
  Ben onlar için ölürüm.
  Hepsini çok seviyorum amma Yavuz Sultan Selim Han'a aşığım.

 10. Konu Sahibi : Zehir #40
  Giriş tarihi
  Sep 2009
  Mesajlar
  16,197
  Evet gerçekten onlar gibi gelmedi...
  Zavallı alevilere yaptıkları zulümleri düşününce...
  ıyi ki varsın değil mi Osmanlı???
  :1ninca:
  Bence onlara hayran olacağınıza Cumhuriyete hayran olun...

Sayfa: 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon

Benzer Konular

 1. Osmanli doneminden isimler
  By mahperver in forum Gebelik
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 11-12-2009, 13:43
 2. Osmanli doneminden isimler (3) ve sonuncu
  By mahperver in forum Gebelik
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-12-2009, 12:55
 3. Osmanli doneminden isimler (2)
  By mahperver in forum Gebelik
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-12-2009, 12:53
 4. Osmanli Tarihinde Ilkler
  By züm@rüt in forum Türk ve Türkiye Tarihi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 17-10-2007, 09:57
 5. Osmanli Devrİnde Dolandiricilik
  By suavea in forum Türk ve Türkiye Tarihi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 20-06-2007, 21:26

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.