Reklam
Anne - Çocuk

Bebeğim ateşlendi ne yapmamız gerekiyor?

Bebeğim Ateşlendi Ne Yapmamız Gerekiyor? Gece ateşlenen bebekler her ailenin korkulu rüyasıdır. Bebeğim ateşlendi ne yapmamız gerekiyor diyorsanız sizin için birkaç öneri hazırladık. Ateşlenen bebeğe ne iyi gelir? yada ateşlenen bebeğe ne verilmelidir?

Bebeğim ateşlendi ne yapmamız gerekiyor?

Elimiz ayağımız birbirine karışır, ne yapacağımızı bilemeyiz, yüksek ateş kontrol alınmazsa maalesef ateşli havale‘ye neden olur.

37,2 ve üzeri doktorlar tarafından ateş olarak kabul edilir. Deneyimli bir anne olarak önerim elbette mutlaka vakit kaybetmeden doktora gitmelisiniz.

Bebeğim ateşlendi
Bebeğim ateşlendi

Bebeğimizin ateşini ölçtük ve ateşlendiğini düşünüyoruz ne yapmalıyız?

Öncelikle üzeri kalınsa hemen ince hafif ve bol birşeyler giydiriyoruz, oda sıcaklığını 21-22 derecelerde stabil hale getirip bir kaba ılık su yapıyor, cildini tahriş etmeyecek pamuklu bir bezi kabın içine daldırıp bebeğimizin/çocuğumuzun alnına, boynuna, el ve bacak eklemlerine bu bezle kompres yapıyoruz.

Bu işlem sonrası bebeğimizin ateşi yükselmeye devam ediyorsa ılık bir duş yaptırmakta ve doktorunun verdiği ateş düşürücü ilacı doktorun önerdiği ölçülerde kullanmakta yarar var.

Ateşi olan bebeklerde su kaybı olur, bu sebeple kaybedilen suyu yerine koyabilmek için bebeğinize mutlaka bol bol su verin ve sıvı gıdalarla takviye yapın.

Bebeğinizin hala ateşi olduğundan şüpheleniyorsanız ama elleri ayaklarının soğuk olduğunu fark ettiyseniz aman dikkat bu iç ateş gizli ateş yükselmesine delalet olabilir hemen makattan ateşini ölçün.

Çocuğun ateşi kaç derece olmalı? Tıklayın!

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı