Reklam
Anne - Çocuk

Bebeklerde Doğal Çayların Kullanılması Sağlıklı Mıdır?

Bebeklerin sağlık sorunlarında ilaçlardan ziyade senelerdir kullanılan geleneksel yöntemlere yer vermek her zaman daha mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Özellikle gaz gibi hem hafif hem de tüm günü tersine çevirebilecek kadar derin olan rahatsızlıklarda doğal ürünlere yönelmenin daha faydalı olduğu düşünülmektedir.

Anason Çayının Kullanım Amaçları Nelerdir?

Anason çayı bebeklerde kullanımı konusunda dikkate alınması gerekenler;

  • Anason çayının bağırsakta bulunabilecek olan parazitlerin her birine karşı savaş açtığı belirtilmelidir.
  • Kolik gibi büyük sorunların aşılması için de bu çayı kolaylıkla kullanıma alma imkanınız vardır.
  • Bebeklerin gaz sancılarını gidermek için de anason çayı oldukça verimli bir seçenek olacaktır.

Anason Çayı Bebeklerde Uyku Yapar Mı?

Anason çayı bebeklerde uyku yapar mı sorusu bu çay ile alakalı en sık alınan detayların başında gelmektedir. Çayın bebekleri sakinleştirdiği bilinmektedir. Fakat yetişkinlerdeki uyku ilaçları gibi direkt olarak uykuyu getirme gibi bir özellikleri bulunmamaktadır. Sadece bebeğinizin daha rahat bir bedene sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde gaz yapan yiyecekler konusunda bilgi sahibi olmadan bebeğinizin bu konuda rahat bir nefes almasını sağlamak sizin için oldukça zor olacaktır. Bu nedenle özellikle anne sütü içen bebeklerin gazlarının olup olmaması annelerin beslenmeleri ile açıklanmaktadır. Bebeklerde gaza ne iyi gelir sorusunun yanıtı bu nedenle sizin günlük hayatınızda ne yediğiniz ile de doğrudan alakalıdır.

Fakat anason çayının verilmesinden önce bebeğinizin bu konuda alerjik bir bünyeye sahip olup olmadığı hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Bebeklerde besin alerjisi oldukça tehlikeli sonuçlara sebebiyet vermektedir.

Anason Çayı Bebeklere Nasıl Verilir? Tarifi

Anason anne sütünü arttırmayla ünlü iken aynı zamanda kolik bebekler içinde işe yaramaktadır. Anneler gaz sancısı olan bebeklere vermişlerdir. Sizlere bebekler için anason çayı tarifi verceğiz anason bebeklere nasıl verilir işte tarifi..

Malzemeler:

  • Yarım çay bardağı su
  • 1 çay kaşığı anason

Yapılışı:

Suyu bir cezvede kaynatın içine anason ekleyin ve on dakika demlenmesini bekleyin. Demlenen anason çayını süzgeçten geçirin ve ılımaya bırakın. Ilıma işlemi gerçekleştikten sonra bebeğinize çay kaşığı ile anason çayı verebilirsiniz.

Dikkat: Bu anason çayını bebeğinize vermeden önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Şifa olması dileği ile…

Bebek Çayları İle İlgili Konular;

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı