Anne - Çocuk

Çocuklarda Karın Ağrısını Geçiren Bitkisel Yöntemler

Çocuklarda Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bugünkü anne çocuk köşemizde çocuklarda karın ağrısı için doğal çözümler konusuna yer verdik. Çocuklarda karın ağrısı için bitkisel yöntemler yazımızdakileri uygulamadan doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Çocuklarda Sık Karın Ağrısı Neyin İşaretidir?

Çocuklarda sürekli karın ağrısı, önemli hastalıkların bir işareti olabilir. Bu konuda, ebeveynlerin bilinci ve tedbirli davranması gerekir. Çocuğun, karnında ağrı olmasının nedeni kabızlığa ya da koliğe dayanıyor olabilir. Bunlar normal sebeplerdir, ufak tefek tedavi yöntemleri ile tedavi edilebilir. Fakat, altında büyük sebepler yatıyor olabilir.

çocuklarda sık karın ağrısı
çocuklarda sık karın ağrısı

Eğer çocuğunuzun karın ağrısı 2 aydan fazla sürüyorsa, mutlaka doktora götürmelisiniz. Çocuğunuzun kronik bir hastalığı olduğunun büyük bir belirtisidir. Doktor, kronik hastalığının tanısını hemen koyamaz. Birkaç hafta, çocuk testlere tabi tutulur. Bu testlerin sonucunda ise çocuğun hastalığı teşhis edilir ve bu hastalığın tedavisine başlanılır.

Çocuklarda Karın Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

Çocuklarda karın ağrısı süreğen olarak ve geçici olarak 2 şekilde görülebilir. Bu 2 karın ağrısı türünün de nedenleri farklıdır. Eğer çocuğunuz süreğen yani kronik bir hastalıktan kaynaklanan sebepten karın ağrısı çekiyorsa, derhal hastalığının tedavisine başlanılmalıdır.

karın ağrısı nedenleri
karın ağrısı nedenleri

Aksi takdirde geç olabilir. Geçici karın ağrısı ise birkaç ufak tedavi ile tedavi edilebilir. Çocuklarda karın ağrısı sebepleri aşağıda sıralanmıştır;

  • Çocuğun aldığı enfeksiyonlardan, mide iltihabı ya da bağırsak iltihabına yakalandığından dolayı karnı ağrıyor olabilir. Bu ağrılar okul çağındaki çocukların %40’ında görülür.
  • Çocuk besin zehirlenmesi yaşıyor olabilir.
  • Çocuk kabız olmuş olabilir. Kabız olduğu karnının sol alt bölgesinde ağrı olup olmaması ile anlaşılabilir.
  • Çocuğun idrar yolundaki enfeksiyonlardan dolayı karnı ağrıyor olabilir.

Konuşamayan Çocuğun Karnının Ağrıdığı Nasıl Anlaşılır?

Çocuğun yaşı küçükse, karnının ağrıdığı, bacaklarını karnına çekmesi davranışından anlaşılabilir. Çocuk, karnı ağrıdığı için, ağrıyı hafifletmek için bacağını karnına çekiyordur.

Bunun dışında, çocuğun karnında şişlik, kusma varsa uzun süre tuvaletini yapmamışsa da karın ağrısı anlaşılabilir.

Karın Ağrısını Geçiren Bitkisel Yöntemler

Çocuklarda sindirip sistemi çok hassastır ve sık mide problemi ile karşılaşırlar. Çocuklarda karın ağrısı sebepleri arasında virüsler, bakteriler, apandisit, idrar yolu enfeksiyonu, hepatit, ülser, kabızlık sayılabilir. Sizlere karın ağrısına iyi gelen doğal yöntemleri paylaşacağız geçmiş olsun… Karın Ağrısı, İshal İçin Doğal Çözümler göz atabilirsiniz.

Limon Ve Bal

Bir bardak suya 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyip çocuğunuza içirin.
İçine bir tatlı kaşığı bal da ekleyebilirsiniz.

Yoğurt

Yoğurt, faydalı bakteriler bakımından zengin olan ve vücuttan kötü bakterilerin giderilmesinde yardımcı olan bir gıdadır.
Çocuğunuzunda mide ağrısı olduğunda ona bir kase yoğurt yedirin. Ağrıyı kesecektir.

Kimyon Tohumu

Kimyon tohumu mide ağrısı için en etkili ve ideal ev çözümüdür.Biraz kimyon tohumunu tavada kavurun ve içine bir tutam tuz ekleyip karıştırın. Çocuğunuza bir bardak suya kattığınız bu karışımı içirin.

Bebekler ve küçük çocuklar için, beş dakika su dolu bir kapta bu tohumları kaynatın. Süzün ve soğumaya bırakın. Bebeklere bu sudan verin. Mide ağrısı için acil çözüm olacak, karınlarını yatıracaktır.

Elma

Elma çocukları mide ağrısından hemen kurtaran müthiş bir meyvedir.
Elmalarını dilimleyin, toz zencefil ve şeker katıp bu karışı mikrodalgada 30 saniye bekleyin. Bunu çocuğunuza yedirin, midesi rahatlayacaktır.

Nar

Nar, mide ağrısı için çok etkili bir gıdadır ve genelde sevilen meyveler arasındadır. Nara biraz karabiber ve tuz serpip, çocuğunuza yedirin.
Bu yöntem sindirim sistemini çalıştırarak çocuğunuzun mide ağrısına şifa olacaktır. Bebeklerde karın ağrısı için ise onlara günde 2 yemek kaşığı nar suyu içirin. Dilerseniz Çocuklarda Karın Ağrısına Dikkat Makalesini Okumak İçin Tıklayınız

Başa dön tuşu