Reklam
Anne - Çocuk

İdeal Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

Bebeğinizin sağlığını ve güvenliğini sağlayacak ideal bebek arabası nasıl seçilir? Bebek arabasında olması gereken özellikler nelerdir?

İdeal Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

Bebek eşyası alışverişlerinde en önemli konulardan biri bebek arabalarıdır.Hem kullanışlı hemde güvenli bebek arabası almak için uzun bir araştırma yapmak gerekebilir. İlk iş olarak sınıflandırma yapabilirsiniz. Hem ekonomik hemde güvenli arabayı bulmak için biraz çaba göstermeniz gerekebilir. İdeal bebek arabasında bulunması gerekenler ise şöyle sıralanabilir.

İdeak Bebek Arabası Seçimi

İlk olarak sağlam bir süspansiyon sistemine sahip olmalıdır. Bu sayede engebeli alanlarda bebeğin sarsılmasını engellemiş olur.

Temizlenmesi kolay bir araba olmalıdır. Gerek dışarıda kirlenmesi olsun gerekse üzerine mama benzeri bir leke kaldığında kolaylıkla temizleniyor olması gerekir.

Bebek Arabası mı, Baston Puset mi? Tıklayın!

Taşıma kolaylığı sağlayan ve araba bagajında çok yer kaplamayacak olan bir araba seçmek ideal olanıdır. Bebeği tek başınıza gezdirmeye çıkardığınızda bu durum büyük kolaylık sağlamış olur.

Kolay açılıp kapanan ve sizi yormayan arabalar olmalıdır.

Arabanın arka koltuğuna rahatça monte edilebilecek bebek arabaları sizin için kullanışlı bir seçim olacaktır.

Bebeğinizle dışarıya çıktığınızda muhtemelen dikkat etmeniz gereken bebek arabasının  kullanışlı olması gerekiyor. Çanta koyma kısmı yada biberonluk gibi ayrıntıları olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Yaş ortalamalarına bağlı olarak bebeğin ağırlığı ve boyu değişeceği için araba seçimlerinde bu konuyuda göz ardı etmeyin.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı