Cinsellik

Seksin duyuları

Size, seks yaparken beş duyuyu uyarabileceğiniz yöntemler öneriyoruz. Her biri seks hayatınıza değişik bir renk katıp mutluluk katsayınızı artıracak.

DUYGUSAL

Sıcak ve samimi bir ortam yaratmak aranızdaki arzunun yavaş yavaş alevlenmesine yardımcı olacak.

Tatma: Çikolatanın pürüzsüz ve zengin tadı mükemmeldir. Fırından yeni çıkmış sıcacık çikolata parçalı kurabiyenizi ya da sıcak çikolata soslu dondurmanızı sevgilinizle paylaşın. Kakaonun içinde bulunan feniletilamin maddesi ruh halimizin delice aşıkmışız gibi değişmesine neden oluyor.

Görme: Göz teması kurun. Yapılan araştırmalara göre güvendiğiniz kişinin gözlerinin içine bakmanız birbirinize bağlanmanızı sağlıyor. Birçok erkek genel olarak göz teması kurmaktan kaçındığı için bunu yaparsanız “Sana teslim oluyorum” mesajı vermiş olursunuz.

Koku alma: Çam, sedir veya sandal ağacı aromalı mumlar yakın. Ağaçsı kokular almak şöminenin önünde birlikte geçireceğiniz samimi geceleri çağrıştırır. Ayrıca sandal ağacı eski çağlardan beri afrodizyak olarak kabul edilir ve kokusunun duyusal hislerin gelişmesine yardımcı olduğuna inanılır.

Duyma: Her ikinizi de en çok baştan çıkartan şarkıların bir listesini yapın. Sevdiğiniz müzikleri dinlemek ikinizin de rahatlayıp yaşanan ana konsantre olmasına yardımcı olur.

Dokunma: İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre, seks sırasındaki yumuşak dokunuşlar beyindeki, duygulan harekete geçiren insula adlı bölümün uyarılmasını sağlıyor. Buna bağlı olarak mutluluk hormonu olarak bilinen dopamin salgılanıyor. Baş başa kaldığınızda birbirinizi yumuşak dokunuşlarla okşamanız rahatlayıp yakınlaşmanızı sağlayacak.

ŞEHVETLİ

Bir ada tatilinde yaşayabileceğiniz heyecan verici bir sevişmeden daha güzel ne olabilir? Bu ipuçlarını takıp edin ve ada hayallerinizi gerçekleştirin.

Tatma: Mango ve ananas gibi tropikal meyveleri tercih edin. Yapılan araştırmalar tatlıların beynin ödül bölümünü uyardığını gösteriyor.

Görme: Egzotik bir hava vermek için odanızı gösterişli çiçeklerle ya da saksılarla donatın. Araştırmalara göre çiçekler ve bitkilerin stres seviyelerini düşürdüğü gözlemleniyor.

Koku alma: Birbirinize hindistancevizi özlü vücut kremi sürün. Yapılan bir araştırmaya göre kokular çok yoğun duygusal anıları uyandırabiliyor. Yaz mevsimiyle ilgili bağlantı kurduğunuz bir kokuyu içinize çekmek o dönemdeki seks hayatınızı ve dertsiz ruh halinizi size hatırlatır.

Duyma: Tatilde yaptığınız seks çok ateşli olabilir çünkü daha sonra yapılacak iŞleriniz veya katılacağınız bir toplantı yoktur. Aynı zamanda yeni bir ortamda olmak da heyecanı artıran unsurlardandır. Aynı etkiyi yakalamak için, CD çalarınıza bir yağmur ormanı CD’si takın. Yağmur, rüzgar ve şelalelerin sesleri gerçek dünyanın seslerini örtecektir.

Dokunma: Birlikte duşa girin. Sıcak suyun genital bölgelerinize gelmesi için duşun açısını ayarlayın. Aynı zamanda birbirinizi okşayın.

ATEŞLİ

Bu ipuçları yatakta heyecanlı saatler yaşamanızı sağlayacak.

Tatma: Patates kızartması ve acılı sos gibi baharatlı mezeler hazırlayın. Kırmızı biberlerin içinde bulunan kapsaisin, kan dolaşımını artırıyor. Buna bağlı olarak tahrik edici duygular da gelişiyor. Sonra ağzınıza birer nane yaprağı atıp birbirinizi öpmeyi deneyebilirsiniz.

Görme: Kırmızı iç çamaşırları giyin. Çeşitli araştırmalara göre ateşli renkler giymek ve görmek arzu duygularını uyandırıyor. Dolayısıyla ikiniz de aynı anda, aynı heyecanı hissedebilirsiniz. Kelime çağrışım çalışmalarında da cinsellikle en çok bağdaştırılan rengin kırmızı olduğu ortaya çıkıyor.

Koku alma: Tarçın veya vanilya kokuları içeren tatlı baharatlı bir parfüm sıkın. Cesur bir koku olduğu için daha güçlü ve baştan çıkartıcı görünebilirsiniz. Birçok kültürde tarçın güçlü bir afrodizyak sayılır ve vanilya kokusunun erkeklerin genital bölgelerine doğru olun kan dolaşımının hızlanmasına sebep olduğu görülmüştür.

Duyma: Hareketli bir Latin müziği açın. Güçlü ve ritmik temposu enerji seviyenizi yükseltip, zevkli bir atmosferin oluşması için temel atar. Aynı zamanda, seksin temposunu yoğun ve hızlı tutar.

Dokunma: Yatakta birbirinizin dudaklarını ve boynunu hafifçe ısırarak vahşi tarafınızı ortaya çıkarın. Uyarılmanın ve saldırmanın aynı sinirsel yoldan geçtiğini unutmayın. Daha sert bir dokunuş ikinizi de hareketlendirecek ve heyecanınızı artıracaktır.

Başa dön tuşu